Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Чому горить лампочка тиску масла? Причини спрацьовування датчика, несправності

 1. Чому горить лампочка тиску масла?
 2. Основні причини, за якими горить лампочка тиску масла
 3. Низькоякісний або несправний масляний фільтр
 4. Зниження рівня масла
 5. Проблеми з датчиком тиску масла
 6. Несправність масляного насоса

Частина панелі приладів займають лампочки, які вказують на основні несправності автомобіля

Частина панелі приладів займають лампочки, які вказують на основні несправності автомобіля. Вони взаємодіють з датчиками, які передають сигнал про проблеми, після чого загоряється світлова індикація. У всіх сучасних автомобілях встановлено датчик тиску масла, який передає на лампочку сигнал про недостатній тиск масла в двигуні. Якщо загорілася лампочка тиску масла - це привід занепокоїтися, але не варто відразу направлятися в сервісний центр. Автолюбитель може самостійно діагностувати несправність, через яку загоряється дана індикація.

Рекомендуємо прочитати: Горить подушка безпеки: причини спрацювання індикатора

Чому горить лампочка тиску масла?

Перед тим як розбиратися в причинах несправностей, які призводять до включення світлової індикації на панелі приладів, необхідно зрозуміти завдання датчика тиску масла. Він служить, щоб передавати інформацію про несправності, пов'язаних з мастилом тертьових деталей двигунів. Подібні несправності вважаються одними з найнебезпечніших, оскільки вони можуть привести до заклинювання деталей і поломки дорогих елементів автомобіля.

Якісна робота тертьових елементів автомобіля залежить від трьох параметрів мастила:

 • Кількість подається масла - до проблем призводить як зайва, так і недостатня змащення деталей;
 • Тиск подачі масла;
 • Якість масла.

Датчик тиску масла служить для того, щоб відстежувати тиск подачі масла Датчик тиску масла служить для того, щоб відстежувати тиск подачі масла. Датчики налаштовані на різний діапазон спрацьовування при холостому ходу - від 0,4 до 0,8 кгс / см2. Розробники автомобілів вибирають для конкретної моделі певний датчик, грунтуючись на різних параметрах необхідного тиску масла в двигуні. При цьому усереднено вважається, що тиск масла не повинно бути більше 0,5 кгс / см2 при холостих обертах, але на датчиках, які спрацьовують на більш високих або низьких значеннях, це число може змінюватися.

При цьому якщо на холостих обертах горить лампочка тиску масла, а під час руху автомобіля вона гасне, не слід вважати, що проблема в роботі системи змащення деталей відсутня. Необхідно визначити: чому горить лампочка тиску масла, і про яку несправності повідомляє датчик.

Основні причини, за якими горить лампочка тиску масла

Лампочка тиску масла спалахує не тільки коли з двигуном виникають проблеми, і в цьому її головний мінус, як і будь-якого іншого індикатора від датчика. Можна перебрати всю систему змащення двигуна, але в підсумку лампочка так і не згасне, і виявиться, що проблема ховалася в відсутньому сигналі з датчика через пошкоджену проводки. Нижче ми наведемо основні причини, через які може спалахувати лампочка тиску масла в салоні автомобіля, але слід пам'ятати, що це не єдині проблеми, що викликають індикацію.

Низькоякісний або несправний масляний фільтр

Низькоякісний або несправний масляний фільтр

Купуючи масляні фільтри для автомобіля, звертайте увагу на бренд. Не слід купувати найдешевші моделі від невідомих компаній. Зверніть увагу на моделі масляних фільтрів, які рекомендуються виробником автомобіля. Основна проблема низькоякісних масляних фільтрів - неможливість утримувати в собі масло після зупинки двигуна. Якщо масло повністю стікає в картер, великий ризик, що при старті двигуна у нього настане «масляне голодування», яке може привести до виходу з ладу дорогих деталей. Якщо масляний фільтр не здатний утримувати масло після зупинки двигуна - його необхідно міняти терміново, і на це може вказувати лампочка індикації тиску масла на холостих обертах.

Зниження рівня масла

Зниження рівня масла

Будь автолюбитель знає, що важливо стежити за рівнем масла в автомобілі. Без масла експлуатація двигуна призведе до його миттєвого виходу з ладу через великої кількості труться. Якщо загорілася лампочка тиску масла, слід перевірити його рівень і уважно подивитися - чи немає масляних патьоків на корпусі двигуна, а також на місці стоянки автомобіля.

Варто відзначити, що якщо після повної заміни масла в двигуні у вас загорілася лампочка тиску масла, необхідно дозволити попрацювати автомобілю секунд 20-30 на холостих обертах. Якщо лампочка не згасла, спробуйте потримати обороти трохи вище - близько 2-3 тисяч, щоб масло добре «прогнати» по двигуну, і датчик тиску міг «подивитися» на його роботу.

Проблеми з датчиком тиску масла

Проблеми з датчиком тиску масла

Невірна активація лампочки тиску масла може бути пов'язана з несправністю самого датчика, який подає на неї інформацію про стабільність роботи системи. Перевірити вірне тиск масла при несправності датчика досить просто - для цього використовується манометр. Він встановлюється на місце датчика і заміряє тиск масла. Оскільки настільки спеціалізований інструмент є не у кожного, є більш побутової спосіб.

Якщо ви впевнені, що з маслом все в порядку, і горить тиск масла через проблеми з датчиком, підійміть обороти трохи вище на холостому ходу - до 1-1,5 тисяч обертів на хвилину. Згасне лампочка - значить з тиском масла все нормально і потрібно міняти або чистити сам датчик. Почистити датчик тиску масла нескладно - достатньо його зняти з автомобіля і видалити всю грязь з масляних каналів.

Несправність масляного насоса

Несправність масляного насоса

Складна для самостійного усунення проблема - це несправність масляного насоса. Якщо він не здатний видавати необхідний тиск масла для змащення рухомих частин автомобіля, то датчик це визначить і просигналізує водієві лампочкою на панелі приладів. Щоб витягнути масляний насос потрібно знімати масляний піддон.

Жоден автомобільний двигун не здатний працювати без належної мастила, і про це варто пам'ятати. Якщо ви не хочете «потрапити» на дорогий ремонт, уважно ставтеся до всіх сигнальним даними про несправності, що виводяться на панель приладів. Навіть якщо горить лампа тиску масла при запалюванні або тільки на поворотах - краще заздалегідь зрозуміти, з чим це пов'язано, і усунути проблему.

Чому горить лампочка тиску масла?

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно