Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

«Чи готові спалити мене на вогнищі». Білоруські блогери про заробітки, коментарях і покликання

  1. Анастасія Клеменко, б'юті-блогер
  2. Олег Нестеров, YouTube-блогер, веде свій канал про ремонт авто
  3. Олександр Найдьонов, відеоблогер , Головний редактор радіо Unistar

Розпитали популярних білоруських блогерів з різних сфер про те, як заробляти на власному блозі, скільки часу приділяти передплатникам і як спілкуватися з тролями.

Дмитро Волотко, блогер

Дмитро Волотко,   блогер

- Для мого блогу недавно виповнилося 10 років, а взагалі, пишу я близько 13. Починалося все просто і досить банально - в ту пору в моєму оточенні бути блогером було модно. Спочатку я писав про аніме-вечірках, які сам же допомагав організовувати в Москві, а потім почав розповідати про все на світі.

Через роки настала черга професійних записів по темі веб-розробки. А останні 3-4 роки я пишу про місто, в якому живу, про техніку і машинах. Мій блог - це моє хобі. І складно коротко розповісти, чому для мене це важливо. Думаю, мені це потрібно, тому що приносить спокій і задоволення, допомагає проводити вільний час.

Все, що потрібно блогеру для того, щоб його записи читали, а відео дивилися, - це бути цікавим. По іншому ніяк. А ось якихось особливих якостей, як мені здається, не потрібно. Інтернет знає масу прикладів популярних блогерів, яких вважають і святими, і кінченими виродками. Кожен зможе знайти аудиторію, якщо писати цікаво саме для неї.

Протягом останніх двох років я намагаюся писати періодично. Пробував видавати текст раз в день, але якість записів різко впало, я «списався» буквально за півроку. Оптимально для мене - три рази в тиждень. А значить, на блог я витрачаю мінімум три години на тиждень - максимуму в цій справі немає. Наприклад, днями мене покликали в поїздку до обласного центру: виїзд рано вранці, а повернення до Мінська - до ночі.

Звичайно, дуже приємно, коли хвалять - червонію, як скромна школярка. Критику намагаюся виважено фільтрувати: відокремлюю відвертий негатив, який пишеться з метою образити або познущатися, від слушних зауважень. Я, звичайно, не афішую це голосно, але до окремих зауважень намагаюся прислухатися.

Так, блог - моє хобі. Але хто сказав, що на хобі можна заробляти? Так, на ділі успішних білоруських блогерів, які можуть вагомо заробляти на своїх майданчиках, - небагато. Мої заробітки скромні, тому що я не люблю писати відверту джинсу, а мої читачі не люблять її читати. Взагалі, не люблю писати з-під палки. Не люблю писати на тему, про яку вже завтра напишуть десятки моїх колег. Та й не читають мене мільйони. У підсумку я вирішив відмовлятися від платних публікацій з початку 2017 року. Якщо тема цікава, нехай навіть вона буде тричі рекламної, напишу безкоштовно - звертайтеся.

Думаю, роботу над блогом все одно потрібно поєднувати з постійною. Знаю лише кілька людей з білоруської блогосфери, які здатні жити на те, що їм приносить блог. Мова про суми від 1 000 доларів в еквіваленті. Від роботи нікуди не дітися: не має значення - на дядю або на себе.

Від роботи нікуди не дітися: не має значення - на дядю або на себе

Справа в тому, що в кожній області, будь то мода, машини, їжа, подорожі, мобільні телефони або алкоголь, є лімітовану кількість читаних блогерів. І, як правило, бренди вибирають ідеально підходить блогера для конкретного завдання. Або звуть всіх, хто підходить за тематикою, на велику вечірку.

Щоб заробляти власним блогом потрібно довго і старанно працювати. Ніякого універсального рішення немає - це ж не рецепт борщу. Кожен знаходить свою лазівку, підхід до аудиторії, кожен сам будує свою стратегію блогу. У Білорусі мало професійних блогерів, тому конкуренції поки немає.

Анастасія Клеменко, б'юті-блогер

- Я ще зі школи цікавилася косметикою, завжди купувала журнали, вивчала новинки. В університеті відкрила для себе світ YouTube, де кожен день дивилася огляди дівчат про різні косметичних засобах. І, звичайно, купувала багато косметики. Мені подобалося її тестувати, порівнювати, шукати кращі засоби. У якийсь момент у мене стали запитувати рада подруги і знайомі, що краще купити, цікавилися моєю думкою про будь-якої марки. І мені було приємно, коли потім мені дякували за рада та вдалу покупку.

Тоді я зрозуміла, що хотіла б вести свій канал чи блог, ділитися своєю думкою, розповідати про продукти. Але мене зупиняло відсутність вільного часу. Я розуміла: щоб зняти один ролик, потрібен час на зйомку, монтаж, редагування. А я працюю повний робочий день, тільки ввечері повертаюся додому.

А я працюю повний робочий день, тільки ввечері повертаюся додому

Моя колега випадково показала мені кілька б'юті-сторінок в Instagram. Для мене було відкриттям, що там теж можна вести свій блог. І для мене цей формат підходив ідеально, адже можна швидко зробити фото на телефон, викласти його і тут же написати коротке думку про продукт. Я зрозуміла, що теж можу вести таку сторінку, і більше року тому виклала свій перший пост. І жодного разу про це не пошкодувала.

Якщо чесно, я хотіла б більше часу присвячувати блогу. У мене багато ідей, бажання робити цікаві пости. Але я працюю 8 годин на день, у мене залишається час лише ввечері або на вихідних.

Найголовніша проблема - зловити хороший світло для фото. На жаль, у нас не так часто сонячні дні, а в зимовий час темніє рано. І часом у мене лежать цікаві продукти, на які я хочу зробити огляди, а не можу їх сфотографувати. Іноді доводиться вставати раніше і перед роботою робити фото. Наші топові блогери - це або студентки, або непрацюючі дівчата. У них є більше вільного часу для ведення блогу.

У них є більше вільного часу для ведення блогу

В першу чергу блогер повинен бути відповідальним. Треба продумати, що ти викладаєш, що ти пишеш, адже твоя думка може вплинути на вибір і переваги інших людей. Плюс до всього, треба постійно викладати нові пости, а це значить, треба вміти планувати свій час.

Якщо писати три поста поспіль, а потім пропадати на місяць, то постійну аудиторію утримати буде складно. І, звичайно, треба бути чесним. Навіть якщо якийсь продукт вам прислали на огляд, опис і характеристики повинні бути правдивими. Варто не боятися писати і про плюси, і про мінуси. Адже по вашому відгуку людина може купити продукт, витратити гроші, і розчаруватися.

Я вважаю, успішний блогер повинен бути амбіційним. Треба розвивати свій блог, робити більш якісні і цікаві фотографії, покращувати стиль написання постів, можливо, розширювати тематику. Це постійна робота і над собою, і над своїм блогом.

Це постійна робота і над собою, і над своїм блогом

Я навчилася правильно реагувати на критику. Якщо це зауваження на кшталт "ти дура", то ігнорую. Якщо це якесь доповнення до мого посту, наприклад, я писала про властивості крему, а мене хтось поправив і пояснив склад, то я завжди скажу "дякую!". Ну, похвала всім приємна, тим більше, коли тебе дякують за корисний пост. Для цього я і веду сторінку.

Для мене блог - це тільки хобі. Всі дивіденди, що я отримую від блогу - це продукція на огляд від сили пару раз на місяць. Тому, звичайно, я поєдную ведення блогу з постійною роботою. Знаю, що дівчата з великою кількістю передплатників якось заробляють на своїй сторінці. А деякі досвідчені блогери ведуть сторінки косметичних компаній в якості додаткового заробітку. Звичайно, мені б хотілося, щоб моє хобі стало моїм засобом заробітку, але не впевнена, що в нашій країні це можливо.

Я вважаю, що блогінг в Білорусі ще тільки зароджується. Не так багато у нас якісних сторінок, з хорошими постами і гарними фотографіями. Тому новенькі дівчинки досить швидко знаходять свою аудиторію. Але навіть наші топові блогери не витримують конкуренцію з російськими. Там ведення блогу вже цілком вважається роботою. Косметичні компанії влаштовують для них цікаві презентації, зустрічі, тури. Вони розуміють, що в сучасному світі якась дівчинка, скоріше купить блиск, який побачить на сторінці улюбленого блогера, ніж в рекламі по телевізору. Хочеться вірити, що пройде небагато часу і у нас так само стануть ставитися до блогерам.

Олег Нестеров, YouTube-блогер, веде свій канал про ремонт авто

- Почалося все, напевно, як у всіх, - просто записав відеоролик три роки тому і виклав його на YouTube. Згодом ролик став набирати перегляди, а люди стали питати і радитися, просити, щоб я зняв щось ще. Я почав відповідати, спілкуватися, записав ще кілька відео - і справа пішла. Моїм глядачам подобається, що секрети ремесла можна дізнатися, сидячи вдома біля комп'ютера.

Я думав, що 1 000 передплатників - це мій межа мрій. Здавалося, що це божевільне число. Я ж розумів, що випускаю не шоу, а канал-довідник, пізнавальний, навчальний. За каналом стежать люди, які вже щось зламали або тільки збираються щось зламати.

Насправді, мій блог - це до сих пір хобі, тільки воно стало ще й роботою і джерелом заробітку. Тепер записи відео стали займати більшу частину життя: по 16-18 годин на добу. Це тільки здається, що записати відео і викласти на YouTube - хвилинна справа. Вранці або вдень проходить зйомка, ввечері - монтаж.

Поки відео зберігається і заливається на YouTube, я підтримую спілкування в соціальних мережах - мені приходить близько 1 200 повідомлень на добу в різні соцмережі: від Facebook до «Однокласників». Насправді, неможливо прочитати їх всі. Але я намагаюся поступово розгрібати ці завали, намагаюся кожному хоч щось відповісти. Навчився читати через рядок, щоб розуміти суть, але не витрачати багато часу.

Більше половини повідомлень - це подяки. На них хоча б смайликом потрібно відповісти, щоб глядач отримав зворотний зв'язок. Це спілкування, нехай навіть дуже обмежене,-необхідно, щоб глядач знав, що його почули, щоб він не був ображений, не думав, що його ігнорують.

Буває, надсилають довгі повідомлення з цілої сімейною історією. І такі повідомлення ні в якому разі не можна залишати без уваги: ​​людина ж старався, душу тобі виливав, витратив як мінімум 20-30 хвилин свого часу. За такі листи я вдячний - це живий відгук, який переконує мене в тому, що я роблю щось важливе.

Тролів, звичайно, теж ніхто не відміняв. Є такі, які готові спалити мене на вогнищі. Деякі навіть протягом усіх трьох років стежать за мною, поширюють в соцмережах якусь брехливу інформацію про мене. Але найкращі ліки від них - ігнорувати. Будь-яка переписка з ними, будь-яка реакція або спроба виправдатися - це їжа для них. Прикро мені? Прикро, коли тебе зраджують. Образитися можна на одного, близької людини. А ці зрадити не можуть - вони ж мені ніхто. Собака гавкає - караван йде.

Коли блог став популярним, змінився мій коло спілкування. Мій канал дивляться глядачі з більш ніж 200 країн. Світ став здаватися маленьким: в будь-якій точці світу, хоч в Нікарагуа або Нової Гвінеї, є людина, з якою ти спілкуєшся. Відстань втрачає свій сенс, коли з ними листуєшся. Деякі пишуть - мовляв, заскочу до тебе. А це «заскочу» насправді - 3 000 кілометрів.

Мене часто запитують: «Як зробити мільйонні перегляди?». Зробити щось елементарно, але якою ціною! Всім цікаві насильство, секс, чорний плоский гумор. Ось і відповідь: вийди голим на вулицю, обкради бабусю у церкви, побий її і пожартуй про це - і буде 5 мільйонів переглядів. Але чи потрібно це людині? Канал розпочне швидко згасати, якщо не випускати такі відео регулярно.

Заробляти мій блог буде і далі, навіть якщо я припиню випускати відео - вони не втрачають актуальності. Адже гроші йдуть не тільки від партнерської програми YouTube, але і від замовленої реклами в роликах, постів у соціальних мережах.

Блог адже може і не заважати вашій роботі. Можна працювати, поставити поруч камеру - і поєднати хобі з роботою. Художник ви, перукар або навіть тракторист - будь-хто може робити свій блог цікавим і популярним, не відриваючись від справ.

У кожного кулика - своє болото. Блогерів може і повинно бути багато, але різних, унікальних, незвичайних. Потрібно розуміти, що люди - різні. Те, що одному здається нецікавим і десь навіть дурним, для іншого буде одкровенням. Тому я щиро впевнений, що будь-який канал, якщо їм займатися і його підтримувати, розвинеться згодом.

Олександр Найдьонов, відеоблогер , Головний редактор радіо Unistar

- Я ніколи не називаю те, що роблю, блогом. По-перше, блог, як мені здається, передбачає регулярність - не можна розмістити два відео поспіль, а потім мовчати цілий місяць. По-друге, потрібні хоч якісь зусилля з просування блогу. А я цього не робив ніколи: саме поширюється, і ладно.

Я просто активно веду сторінку в Facebоok, роблю для неї ролики, які дехто вважає кумедними. І роблю я їх не від свого імені - ховаюся за спину придуманого образу: мужичка з вищою освітою, але нижчими інстинктами. Мої відео віднімають у мене зовсім небагато часу. Над ідеєю відео я можу думати не більше години-двох. Запис і монтаж я роблю сам, це забирає ще близько півгодини.

Для чого мені це? Це - просте пустощі, яке мені подобається ще з часів шкільного КВН. Хоч у мене і творча професія - я ведучий і головний редактор на радіо - іноді все-таки хочеться випустити пар. Хтось піде для цього в тир, хтось зробить серію присідань зі штангою - а я запишу відео. Не найкращий, звичайно, але і не самий фіговий варіант.

Яким повинен бути успішний блогер? Якби я знав цей секрет, то давно став би успішним блогером сам. Втім, я впевнений, що тут, як і в усьому, потрібно гігантське працьовитість, помножене на бажання сказати світу щось своє.

Я люблю критику. За роки роботи на радіо до неї виробилося дуже спокійне ставлення. Якщо ви людина, яка вміє оцінити себе адекватно (до речі, це вже хвастощі - називати себе адекватним), то позитивний відгук мало допоможе в подальшій роботі. Краще, коли лають. Це корисно і показує, що у глядача є до вас емоційне ставлення. Не було б - перегорнув б далі, не став би витрачати свій час на те, щоб щось написати.

Хвалять нехай мама з татом. А від публіки цього чекати - неправильно. Тим більше, від публіки білоруської, яку за звичкою вважають доброю, толерантною і розважливою. Якщо ви так думаєте, то давно не читали коментарі на популярних сайтах. Єдине моє незмінне захоплення викликають ті, хто плутає мій «фейсбучний» образ зі мною справжнім, і тому відноситься до сказаного мною або зробленому на відео серйозно. Втім, це вже мої проблеми.

Проте, на блозі заробляти вдається. Чи не завдяки результатам пошуку - це неможливо зробити на Facebook (на відміну від YouTube). Але завдяки тому, що до мене можуть звертатися з пропозиціями розповісти про щось або знятися в рекламному ролику.

Скільки потрібно працювати, щоб заробляти на блозі? Думаю, як мінімум, п'ять днів на тиждень. А от щодо конкуренції серед блогерів в Білорусі я нічого не знаю. Так, блогерів стає більше. Але думаю, це через те, що технології, за допомогою яких можна заявити про себе, стали доступнішими.

Раніше для того, щоб вийти на масову аудиторію, потрібно було пробитися, наприклад, в телеефір, залучити до справи купу людей і дорогого обладнання. Зараз же досить мати підключений до інтернету смартфон. І це круто. Якщо хочеш сказати щось світу - не мовчіть, бо життя коротке, як електричка до Стовпців. Пронесеться - не помітиш.

Але хто сказав, що на хобі можна заробляти?
Прикро мені?
Мене часто запитують: «Як зробити мільйонні перегляди?
Але чи потрібно це людині?
Для чого мені це?
Яким повинен бути успішний блогер?
Скільки потрібно працювати, щоб заробляти на блозі?

Новости

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,