Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Чат-бот: як ми його зробили і навіщо він потрібен

Чат-бот - це сервіс, який працює відповідно до програмної логікою, а іноді управляється штучне інтелектом, з яким ви взаємодієте (спілкуєтеся) через візуальний інтерфейс чату.

Сервісом можуть виступати зовсім різні речі - функціональні і розважальні, чат-бот також може жити в будь-якому з відомих месенджерів (Facebook Messenger, Telegram, Slack).

Великі компанії вже давно мають опрацьовані IVR -дерева (маршрутизацію дзвінків) з можливістю виходу на живу людину. Приблизно в такому ж ключі працюють і чат-боти. Їх перевага в тому, що пропрацювати логіку текстових повідомлень набагато простіше і швидше.

Можливість розробки бота для ФБ з'явилася в квітні 2016 року. Подивіться це відео з конференції F8. У ньому Девід Маркус, віце-президент Facebook, який курирує розвиток месенджера, показує як можна купити взуття за допомогою чат-бота. За його словами, людям подобається взаємодіяти з бізнесами / компаніями всередині месенджера.


Але електронна комерція - не єдиний приклад використання чат-ботів. Боти можуть інформувати про погоду, курси валют, новини, особисті фінанси, давати поради, планувати розпорядок дня і так далі. Хтось в Китаї розробив бота Xiaoice з яким просто приємно спілкуватися. І тепер понад 20 мільйонів людей говорять з ним кожен день.

Можливості та сфери застосування чат-ботів безмежні. Але це ж простий текстовий сервіс, - скажете ви. - Кому яке діло? Гарне питання. Дійсно, чому людям не все одно?

По-перше, люди стали використовувати месенджери частіше ніж соціальні мережі. Спостерігається очевидне зрушення в бік прямого спілкування людей один з одним. Комунікація йде в месенджери - люди обмінюються інформацією, посиланнями на новини, статті, сайти.

Відповідно, якщо ви захочете робити бізнес в інтернеті, то постараєтеся знайти таке місце, де люди найбільш активні. І це місце - месенджери.

Ок, але як працюють боти? Звідки вони знають як говорити з людьми і відповідати на питання? Хіба це не штучний інтелект, створити який неймовірно складно?

Так все вірно. Але дещо можна зробити і самому.

Існує два типи чат-ботів. Один працює на наборі правил, а інший - більш просунутий - використовує машинне навчання. В чому різниця?

Чат-бот, що функціонує відповідно до набором правил:

  • Дуже обмежений і може відповідати тільки на дуже специфічні команди. Якщо ви скажете щось неправильне, то він просто не знатиме відповіді.
  • Цей бот настільки хороший, наскільки він запрограмований.

Чат-бот, який використовує машинне навчання:

  • Заснований на штучному інтелекті, тому вам не потрібно бути точним у своїх формулюваннях. Він розуміє мову, а не тільки команди.
  • Бот згодом стає розумнішою, оскільки вчиться відповідати через спілкування з людьми.

У кожного бота є своє призначення. Наприклад, магазин взуття може створити сервіс, який допоможе вам вибрати і купити потрібну річ.

Ми ж вирішили зробити простий чат-бот , Заснований на наборі правил, за допомогою якого ви можете прочитати останні новини, статті, дізнатися курс валют (долара, євро і рубля), а також спробувати поспілкуватися на абстрактні теми, наприклад, запитати про погоду :)

Ось як він виглядає:

Повторюся, у своїй першій версії наш бот дуже простий і не претендує на щось геніальне. Ну що ж, далі будемо вчити і виховувати його :)

Як самому зробити свій чат-бот?

На сторінці Messenger для розробників є огляд можливостей платформи, а також детальна інструкція як створити бота за 10 хвилин за допомогою NodeJS. Для подальшої публікації ви можете використовувати Heroku.com. Тільки не забудьте, що Heroku через якийсь час «засинає», тому будите його за допомогою uptimerobot.com, наприклад. Ще одна неприємна властивість Heroku - це ліміти на роботу «без сну».

Ми ж зробили свій бот на PHP.

Для тих, хто в перший раз робить бота на PHP можу порадити ось цю статтю - Develop your first Facebook messenger bot in PHP .

Успіхів!

ps І обов'язково поспілкуйтеся в наших фейсбук-ботом - m.me/roomian.org .

Кому яке діло?
Дійсно, чому людям не все одно?
Ок, але як працюють боти?
Звідки вони знають як говорити з людьми і відповідати на питання?
Хіба це не штучний інтелект, створити який неймовірно складно?
В чому різниця?

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно