Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Бразилія: країна неляканих мавп і дешевої нерухомості

Ні для кого не секрет, що нерухомість в країнах, традиційно користувалися популярністю у наших інвесторів, стала досить-таки дорогий. Інвесторам доводиться шукати нові ринки, де зростання цін на житло ще не досяг меж платоспроможного попиту. Одна з таких країн - Бразилія. Ні для кого не секрет, що нерухомість в країнах, традиційно користувалися популярністю у наших інвесторів, стала досить-таки дорогий

фото lovemyplanet.ru

Ні для кого не секрет, що нерухомість в країнах, традиційно користувалися популярністю у наших інвесторів, стала досить-таки дорогий. Інвесторам доводиться шукати нові ринки, де зростання цін на житло ще не досяг меж платоспроможного попиту. Одна з таких країн - Бразилія. Як стверджують фахівці Мetrinfo.ru , Сьогодні місцеві ріелтори чекають, коли ж сюди перекочують інвестори, які розчарувалися в «кризової» американської нерухомості.
Що тягне інвестора
Можна відзначити кілька позитивних моментів, привабливих для бажаючих вкласти гроші в бразильські вілли та квартири.
Перший. Ціни на бразильську нерухомість цілком доступні. Середня вартість столичного «квадрата» в Сан-Франциско - 1500 доларів. Зрозуміло, що до Європи цінами ще рости і рости, ось вони і ростуть, правда, неспішно - в цьому році приблизно по піввідсотка на місяць. Як повідомив кореспонденту Інтернет-журналу про нерухомість Metrinfo.Ru Нестор Соареш, власник компанії «Im? Veis-Soares», в березні ціни на житло виросли на 0,44%, а в квітні доларовий зростання цін склало 0,47%. Зростання цін в місцевій валюті - реалах - показує б? Льшие цифри.
Однак ціни на житло зростали одночасно з цінами на продовольство і споживчі товари. Сеньйор Соареш вважає, що квітневий стрибок пов'язаний з тим, що Центральний банк Бразилії підняв в квітні Selic (аналог ставки рефіансірованія) з 11,25% до 11,75%.
Для інвестора, що вкладає гроші в житло, зростання на піввідсотка на місяць малуватий. Однак експерт вважає, що зростання це не тільки збережеться, але навіть прискориться, оскільки інвестори, які раніше вкладали кошти в американську нерухомість, підуть з рецессірующей Америки на зростаючі ринки. А ринок Бразилії як раз і відноситься до числа зростаючих. Це другий сприятливий момент.
Третій плюс: незважаючи на досить близьке сусідство з США, Бразилії не загрожує іпотечна криза, так як місцеві банки не брали кредитів у американських банків. Півтора роки тому в Бразилії була створена програма житлового фінансування РАС (Programa de Acelera ?? o do Crescimento), заснована на обов'язковому вкладенні банками частини залучених по депозитах коштів в іпотечне кредитування.
Кредити в рамках цієї системи видаються на термін до 20 років (на практиці - на 10-12 років), початкова процентна ставка становила 12,2% річних в реалах. Далі вона може індексуватися - в сторону зменшення. Так, в цьому році вона дорівнює 11,4%, в 2009 планується її зменшення до 10,5%, а в 2010 - до 10,1%.
Отримувати дохід з нерухомості можна на вторинному іпотечному ринку, чим і займаються дрібні інвестори. Вони набувають облігації, кошти від продажу яких йдуть на видачу іпотечних кредитів.
Нарешті, четвертий істотний плюс. Купуючи в Бразилії нерухомість, що стоїть не менше 200 тисяч доларів, можна стати резидентом цієї країни.
Будинки: чим ближче до океану, тим прекрасніше і дорожче
Як розповіла Вікторія душ-Сантуш, директор агентства «Torre», квартиру на березі океану в Ріо-де-Жанейро можна купити за ціною від 90 тисяч до 1 мільйона 300 тисяч доларів. Майже всі будинки в Ріо - з видом на океан. Місто розташоване півкільцем по берегах затоки і на схилах гір. Чим вище в гору, тим ціни нижчі. Нижню межу цін намацати важко: завжди можна знайти дешевше вище по схилу. Але житло, розташоване далі кілометра від океану не котується, і серйозні агентства їм не займаються.
Ціни ж квадратного метра в пристойних районах Ріо лежать в межах 1200 - 1800 доларів. Будинки на курортах Бузиос, Ангра, Натал, Баїя пропонуються за $ 150 тисяч - 1,5 мільйона, ділянка узбережжя - від 5 до 150 доларів за кв. м.
Cамий дешевий з продаються по оголошеннях бразильських будинків варто нині 16 380 доларів. Проте найпоширеніша ціна - 500 тисяч. За ці півмільйона доларів можна купити шикарний особняк площею 650 кв. метрів з ранчо, яке включає в себе повнорозмірне поле для гри в футбол і навіть конюшню, а можна і маленький 200-метровий двоповерховий будиночок зі скромним басейном і невеликий футбольним майданчиком. Все залежить від близькості до океану.
Апартаменти: еліта тільки для «білих»
Міське житло користується меншою популярністю, ніж особняки і вілли, оскільки жити в місті не особливо-то престижно. Багатоквартирними будинками в основному володіють лендлорди, які живуть за рахунок здачі житла в оренду. Знімають же квартири студенти і дрібні клерки, щоб швидко добиратися до університету або на службу.
Купити елітну квартиру нині можна лише в «гетто для мільйонерів» - це complexos residenciais elite, побудовані в основному на периферії. Щоб придбати його, необхідно пройти перевірку в поліції і отримати схвалення інших мешканців. На сьогодні в одному тільки Сан-Паулу є близько 350 таких районів. Більш того, при виборі покупця існує расова сегрегація - до сих пір існують житлові комплекси тільки для brаncos, тобто, «білих». Росіяни, до речі, як і німці, і італійці, «білими» не рахуються. Тому слово «білі» я і поставив в лапки. Brancos - це тільки нащадки колонізаторів-португальців. Правда, в число broncos приймають багатих англійців і багатих американців, дозволяючи їм селитися в «гетто для мільйонерів». Будуються такі житлові комплекси в основному на березі океану.
Існують і житлові комплекси економ-класу. Там квартири продаються в середньому по 1500 тисяч доларів за квадратний метр, і купити їх може будь-хто, в тому числі й іноземець.
Регіональні відмінності
Найдорожче житло, звичайно ж, в Ріо - колишньої в 1764-1960 роках столиці країни, що залишається культурним і діловим центром країни. Ріо по істині місто контрастів. Поряд з бідняцькими нетрів територіями - фавелами - там існують такі райони, як, наприклад, Копакабана, яка здобула славу богемного кварталу і стала місцем проживання бразильських письменників, художників і артистів. Інший престижний район - Іпонема. Район, заснований в 1894 році, знаменитий пляжем і тротуаром уздовж оного. Тротуар цей встелена характерним мозаїчним малюнком.
На другому місці за вартістю житла коштує Сан-Паулу - найбільше місто не тільки країни, а й усього Південної півкулі. Місто цей славиться своїми пробками, від яких не рятує навіть метрополітен.
Третій за величиною місто Бразилії - Салвадор (без "ь"). Він був столицею країни до того, як нею став Ріо. Місто розташовується на двох рівнях. «Нижнє місто» знаходиться на рівні моря, будучи торговим центром Салвадора, де продавщиці, в традиційному білому одязі торгують різноманітними солодощами з кокосового горіха. У «Верхньому місті» розташовані урядові установи, побудовані в колоніальному стилі, музеї, церкви та побудови модерної архітектури.
А майже на самому екваторі знаходиться місто Фортан? За. Центр Форталеза є одним з найбільших в Бразилії місцем концентрації представництв торгових компаній. Саме Форталеза нині стала центром житлового будівництва, і саме там розташована б Більша частина житлових комплексів для іноземців. Набувають в них житло в основному англійці, але є і російські городки.
Середня ціна на нерухомість в містах Бразилії
Ріо-де -Жанейро $ 1500 за кв. метр, дол.
Сан-Паулу $ 1200.
Форталеза $ 950
*
Звичайно, Бразилія аж ніяк не Мекка для «руссо туристо», тобто для нашого інвестора. Проте, цікаво буде поспостерігати, чи збудуться прогнози місцевих ріелторів, які очікують нашестя покупців. Що може залучити в країну гроші інвесторів? Доступні ціни на квадратні метри, їх впевнене зростання і незалежна від зовнішніх ринків іпотечна система. Але, як відомо, де плюси, там і мінуси. Це кидається в очі розшарування в суспільстві, величезна кількість бідняків і бідняцьких кварталів, і як наслідок, - високий рівень злочинності. Так що чим швидше будуть подолані соціальні недуги, тим привабливішим буде країна.
Матеріали сайту інтернет-журналу Metrinfo.Ru
Всі матеріали розділу «Нерухомість за кордоном» на "Фонтанці"
З гарячими пропозиціями наших партнерів можна ознайомитися тут

Ru Нестор Соареш, власник компанії «Im?
Зростання цін в місцевій валюті - реалах - показує б?
Programa de Acelera ?
А майже на самому екваторі знаходиться місто Фортан?
Що може залучити в країну гроші інвесторів?

Новости

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,