Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Бразилія: країна неляканих мавп і дешевої нерухомості

Ні для кого не секрет, що нерухомість в країнах, традиційно користувалися популярністю у наших інвесторів, стала досить-таки дорогий. Інвесторам доводиться шукати нові ринки, де зростання цін на житло ще не досяг меж платоспроможного попиту. Одна з таких країн - Бразилія. Ні для кого не секрет, що нерухомість в країнах, традиційно користувалися популярністю у наших інвесторів, стала досить-таки дорогий

фото lovemyplanet.ru

Ні для кого не секрет, що нерухомість в країнах, традиційно користувалися популярністю у наших інвесторів, стала досить-таки дорогий. Інвесторам доводиться шукати нові ринки, де зростання цін на житло ще не досяг меж платоспроможного попиту. Одна з таких країн - Бразилія. Як стверджують фахівці Мetrinfo.ru , Сьогодні місцеві ріелтори чекають, коли ж сюди перекочують інвестори, які розчарувалися в «кризової» американської нерухомості.
Що тягне інвестора
Можна відзначити кілька позитивних моментів, привабливих для бажаючих вкласти гроші в бразильські вілли та квартири.
Перший. Ціни на бразильську нерухомість цілком доступні. Середня вартість столичного «квадрата» в Сан-Франциско - 1500 доларів. Зрозуміло, що до Європи цінами ще рости і рости, ось вони і ростуть, правда, неспішно - в цьому році приблизно по піввідсотка на місяць. Як повідомив кореспонденту Інтернет-журналу про нерухомість Metrinfo.Ru Нестор Соареш, власник компанії «Im? Veis-Soares», в березні ціни на житло виросли на 0,44%, а в квітні доларовий зростання цін склало 0,47%. Зростання цін в місцевій валюті - реалах - показує б? Льшие цифри.
Однак ціни на житло зростали одночасно з цінами на продовольство і споживчі товари. Сеньйор Соареш вважає, що квітневий стрибок пов'язаний з тим, що Центральний банк Бразилії підняв в квітні Selic (аналог ставки рефіансірованія) з 11,25% до 11,75%.
Для інвестора, що вкладає гроші в житло, зростання на піввідсотка на місяць малуватий. Однак експерт вважає, що зростання це не тільки збережеться, але навіть прискориться, оскільки інвестори, які раніше вкладали кошти в американську нерухомість, підуть з рецессірующей Америки на зростаючі ринки. А ринок Бразилії як раз і відноситься до числа зростаючих. Це другий сприятливий момент.
Третій плюс: незважаючи на досить близьке сусідство з США, Бразилії не загрожує іпотечна криза, так як місцеві банки не брали кредитів у американських банків. Півтора роки тому в Бразилії була створена програма житлового фінансування РАС (Programa de Acelera ?? o do Crescimento), заснована на обов'язковому вкладенні банками частини залучених по депозитах коштів в іпотечне кредитування.
Кредити в рамках цієї системи видаються на термін до 20 років (на практиці - на 10-12 років), початкова процентна ставка становила 12,2% річних в реалах. Далі вона може індексуватися - в сторону зменшення. Так, в цьому році вона дорівнює 11,4%, в 2009 планується її зменшення до 10,5%, а в 2010 - до 10,1%.
Отримувати дохід з нерухомості можна на вторинному іпотечному ринку, чим і займаються дрібні інвестори. Вони набувають облігації, кошти від продажу яких йдуть на видачу іпотечних кредитів.
Нарешті, четвертий істотний плюс. Купуючи в Бразилії нерухомість, що стоїть не менше 200 тисяч доларів, можна стати резидентом цієї країни.
Будинки: чим ближче до океану, тим прекрасніше і дорожче
Як розповіла Вікторія душ-Сантуш, директор агентства «Torre», квартиру на березі океану в Ріо-де-Жанейро можна купити за ціною від 90 тисяч до 1 мільйона 300 тисяч доларів. Майже всі будинки в Ріо - з видом на океан. Місто розташоване півкільцем по берегах затоки і на схилах гір. Чим вище в гору, тим ціни нижчі. Нижню межу цін намацати важко: завжди можна знайти дешевше вище по схилу. Але житло, розташоване далі кілометра від океану не котується, і серйозні агентства їм не займаються.
Ціни ж квадратного метра в пристойних районах Ріо лежать в межах 1200 - 1800 доларів. Будинки на курортах Бузиос, Ангра, Натал, Баїя пропонуються за $ 150 тисяч - 1,5 мільйона, ділянка узбережжя - від 5 до 150 доларів за кв. м.
Cамий дешевий з продаються по оголошеннях бразильських будинків варто нині 16 380 доларів. Проте найпоширеніша ціна - 500 тисяч. За ці півмільйона доларів можна купити шикарний особняк площею 650 кв. метрів з ранчо, яке включає в себе повнорозмірне поле для гри в футбол і навіть конюшню, а можна і маленький 200-метровий двоповерховий будиночок зі скромним басейном і невеликий футбольним майданчиком. Все залежить від близькості до океану.
Апартаменти: еліта тільки для «білих»
Міське житло користується меншою популярністю, ніж особняки і вілли, оскільки жити в місті не особливо-то престижно. Багатоквартирними будинками в основному володіють лендлорди, які живуть за рахунок здачі житла в оренду. Знімають же квартири студенти і дрібні клерки, щоб швидко добиратися до університету або на службу.
Купити елітну квартиру нині можна лише в «гетто для мільйонерів» - це complexos residenciais elite, побудовані в основному на периферії. Щоб придбати його, необхідно пройти перевірку в поліції і отримати схвалення інших мешканців. На сьогодні в одному тільки Сан-Паулу є близько 350 таких районів. Більш того, при виборі покупця існує расова сегрегація - до сих пір існують житлові комплекси тільки для brаncos, тобто, «білих». Росіяни, до речі, як і німці, і італійці, «білими» не рахуються. Тому слово «білі» я і поставив в лапки. Brancos - це тільки нащадки колонізаторів-португальців. Правда, в число broncos приймають багатих англійців і багатих американців, дозволяючи їм селитися в «гетто для мільйонерів». Будуються такі житлові комплекси в основному на березі океану.
Існують і житлові комплекси економ-класу. Там квартири продаються в середньому по 1500 тисяч доларів за квадратний метр, і купити їх може будь-хто, в тому числі й іноземець.
Регіональні відмінності
Найдорожче житло, звичайно ж, в Ріо - колишньої в 1764-1960 роках столиці країни, що залишається культурним і діловим центром країни. Ріо по істині місто контрастів. Поряд з бідняцькими нетрів територіями - фавелами - там існують такі райони, як, наприклад, Копакабана, яка здобула славу богемного кварталу і стала місцем проживання бразильських письменників, художників і артистів. Інший престижний район - Іпонема. Район, заснований в 1894 році, знаменитий пляжем і тротуаром уздовж оного. Тротуар цей встелена характерним мозаїчним малюнком.
На другому місці за вартістю житла коштує Сан-Паулу - найбільше місто не тільки країни, а й усього Південної півкулі. Місто цей славиться своїми пробками, від яких не рятує навіть метрополітен.
Третій за величиною місто Бразилії - Салвадор (без "ь"). Він був столицею країни до того, як нею став Ріо. Місто розташовується на двох рівнях. «Нижнє місто» знаходиться на рівні моря, будучи торговим центром Салвадора, де продавщиці, в традиційному білому одязі торгують різноманітними солодощами з кокосового горіха. У «Верхньому місті» розташовані урядові установи, побудовані в колоніальному стилі, музеї, церкви та побудови модерної архітектури.
А майже на самому екваторі знаходиться місто Фортан? За. Центр Форталеза є одним з найбільших в Бразилії місцем концентрації представництв торгових компаній. Саме Форталеза нині стала центром житлового будівництва, і саме там розташована б Більша частина житлових комплексів для іноземців. Набувають в них житло в основному англійці, але є і російські городки.
Середня ціна на нерухомість в містах Бразилії
Ріо-де -Жанейро $ 1500 за кв. метр, дол.
Сан-Паулу $ 1200.
Форталеза $ 950
*
Звичайно, Бразилія аж ніяк не Мекка для «руссо туристо», тобто для нашого інвестора. Проте, цікаво буде поспостерігати, чи збудуться прогнози місцевих ріелторів, які очікують нашестя покупців. Що може залучити в країну гроші інвесторів? Доступні ціни на квадратні метри, їх впевнене зростання і незалежна від зовнішніх ринків іпотечна система. Але, як відомо, де плюси, там і мінуси. Це кидається в очі розшарування в суспільстві, величезна кількість бідняків і бідняцьких кварталів, і як наслідок, - високий рівень злочинності. Так що чим швидше будуть подолані соціальні недуги, тим привабливішим буде країна.
Матеріали сайту інтернет-журналу Metrinfo.Ru
Всі матеріали розділу «Нерухомість за кордоном» на "Фонтанці"
З гарячими пропозиціями наших партнерів можна ознайомитися тут

Ru Нестор Соареш, власник компанії «Im?
Зростання цін в місцевій валюті - реалах - показує б?
Programa de Acelera ?
А майже на самому екваторі знаходиться місто Фортан?
Що може залучити в країну гроші інвесторів?

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно