Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Бот або людина? Як за допомогою пошуку людей в Мережі зрозуміти з ким ви маєте справу

 1. Бот або людина? Як за допомогою пошуку людей в Мережі зрозуміти з ким ви маєте справу Пошук людей...
 2. Бот або людина? Як за допомогою пошуку людей в Мережі зрозуміти з ким ви маєте справу
 3. Бот або людина? Як за допомогою пошуку людей в Мережі зрозуміти з ким ви маєте справу
 4. Бот або людина? Як за допомогою пошуку людей в Мережі зрозуміти з ким ви маєте справу
 5. Бот або людина? Як за допомогою пошуку людей в Мережі зрозуміти з ким ви маєте справу
 6. Бот або людина? Як за допомогою пошуку людей в Мережі зрозуміти з ким ви маєте справу
 7. Бот або людина? Як за допомогою пошуку людей в Мережі зрозуміти з ким ви маєте справу
 8. Бот або людина? Як за допомогою пошуку людей в Мережі зрозуміти з ким ви маєте справу
 9. Бот або людина? Як за допомогою пошуку людей в Мережі зрозуміти з ким ви маєте справу
 10. Бот або людина? Як за допомогою пошуку людей в Мережі зрозуміти з ким ви маєте справу
 11. Бот або людина? Як за допомогою пошуку людей в Мережі зрозуміти з ким ви маєте справу
 12. Бот або людина? Як за допомогою пошуку людей в Мережі зрозуміти з ким ви маєте справу

Бот або людина? Як за допомогою пошуку людей в Мережі зрозуміти з ким ви маєте справу

Пошук людей в інтернеті не тільки допомагає вам знайти людину, його персональні дані і скласти загальне уявлення про нього. Такий пошук допоможе зрозуміти, хто стоїть за конкретними ім'ям і прізвищем - реальна людина, нехай живе далеко від вас, чи це підроблений акаунт, завдання якого - дезінфомірованіе або накрутка показників в соціальних мережах.

В попередній статті ми розповіли про те, як провести пошук по деяких соціальних мереж. Сьогоднішній матеріал буде присвячений більш розширеним інструментів пошуку, завдання яких - допомогти відповісти на питання про те, чи існує така людина, чим він займається, реальна чи це особистість або штучно створена цифрова підробка.

Інтернет сьогодні можна порівняти з глобальною базою даних жителів Землі. Навіть не дуже активні користувачі інтернету можуть виявитися в цих базах даних, адже вони можуть згадуватися іншими людьми або фігурувати в різних списках і базах даних.

Люди 21 століття є користувачами соціальних мереж, найчастіше - не однієї, а кількох. Крім пошуку по соціальним мережам, сучасні сервіси вміють шукати за номерами телефонів і адрес електронної пошти, а в деяких випадках навіть за домашніми адресами. Єдине обмеження в такого роду пошуку - найчастіше він географічно орієнтований, тобто прив'язаний до певної країни або регіону. Тим не менше, використання відразу декількох інструментів плюс звичайний пошук в Google або по Facebook дозволить отримати відповідь на питання, хто ж такий, шуканий Містер Ікс.

При пошуку людей і їх профайлів можна зіткнутися з низкою труднощів. Наприклад, велика кількість пошукових інструментів не вміють коректно працювати з кирилицею. Це означає, що якщо користувач при реєстрації в соцмережі (в тій же Facebook) вказав тільки кириличні написання свого імені, то пошукова система не завжди його знайде і покаже в результатах пошуку. Крім того, деякі з сервісів просто ігнорують сторінки не англійською мовою. Тому пошук людини з ім'ям і прізвищем російською або українською мовами може бути досить складним завданням.

Пошук профайлів в соціальній мережі Facebook

У Facebook ви можете шукати за ім'ям та прізвищем. У пошуковій видачі першими виявляться люди, з якими у вас є спільні друзі, а потім будуть показані всі інші користувачі.

Однак більш розширені інструменти пошуку Facebook пропонує в розділі пошуку друзів. Тут можна вказати ім'я людини, обмеживши результат пошуку по місту, навчальному закладу, місця роботи. Також можна шукати спільних друзів для зазначених користувачів.

У лівій колонці досить вказати ім'я шуканого людини та інші параметри. Не варто звертати увагу на список пропонованих друзів - від особливості Facebook нав'язувати нам друзів в різних видах і контекстах ми нікуди не дінемося. Незважаючи на те, що пошук буде здійснюватися на сторінці пошуку друзів, сервіс пошуку людей буде працювати досить коректно. За великим рахунком, цей інструмент, який Facebook пропонує нам для пошуку людей і подальшого додавання в свою стрічку, ідеальний для звичайного пошуку Facebook-профайлів, більш того, він працює набагато точніше, ніж пошук просто через пошуковий рядок.

Крім того, шукати в Facebook можна за вказаною електронною адресою. Ця можливість актуальна для тих випадків, коли ви шукаєте людини з популярними ім'ям і прізвищем. Правда, ця можливість пошуку може не завжди спрацювати, якщо у людини Facebook-аккаунт зареєстрований на іншу адресу електронної пошти.

Соціальний пошук в Рунеті: «ВКонтакте», «Однокласники», «Яндекс» і ICQ

Можна довго сперечатися про необхідність профайлів в соцмережах «ВКонтакте» і «Однокласники», проте кількість користувачів цих сайтів не дозволяють ігнорувати їх при пошуку людей.

Соціальна мережа «ВКонтакте» пропонує досить різноманітні функції пошуку https://vk.com/people . Шукати людей в цій мережі можна по імені, а також по групах, подій, додатків, нотаток, новин, тем і т. Д. Додатково сервіс дозволяє обмежити пошукову видачу по місту, країні, віком, місць навчання або роботи. Різноманітність фільтрів дозволяє краще настроювати пошук і отримувати досить точний результат.

Різноманітність фільтрів дозволяє краще настроювати пошук і отримувати досить точний результат

Пошук в «Однокласниках» дозволяє задати ім'я і прізвище людини і обмежити результати, вказавши вік, країну проживання, місто, навчальні заклади. Правда недавно з'явилася можливість проводити пошук через електронну пошту.

Не залишилася осторонь від спроби вирішити задачу пошуку людей компанія «Яндекс» . Для пошуку зареєстрованих в соцмережах людей в кириличному сегменті інтернету (Уанет, Рунет, Байнет), цей сервіс надасть найбільш релевантний результат. Сервіс працює як агрегатор соціальних мереж при роботі з кириличними профайлами.

В якості запиту задається ім'я і прізвище людини, можна встановити обмеження за віком, місту, місцями роботи та навчання. Пошукова система «Яндекса» аналізує профайли в 16 соціальних мережах, серед них - не тільки Facebook, Foursquare, Google+, Twitter, але і «ВКонтакте», «Однокласники», Livejournal, Liveinternet, «Мій світ», «Моє коло» і безліч інших. Пошук від «Яндекса» аналізує всі ці сервіси, проводить пошук по профайлам і надає результат, при цьому буде чітко видно, з яких соціальних мереж взяті дані. Головна перевага цього сервісу в порівнянні з безліччю інших англомовних аналогів - коректна робота з кирилицею: цим не можуть похвалитися більшість інших англомовних пошукових інструментів.

Соціальний пошук Bing

Пошукова система Bing корпорації Microsoft - не дуже популярна в нашій країні. Проте завдання пошуку людей за допомогою цього сервісу вирішується досить непогано, особливо якщо вам потрібно знайти профайл людини в соціальній мережі. Задавши запит у вигляді прізвища людини, в пошуковій видачі можна отримати посилання на його сайт, профайли в соціальних мережах і іншу інформацію. Однак система не завжди коректно працює з російськомовними запитами, тому підійде вона, скоріше, для пошуку іноземців.

Пошук Google по профайлам

Пошукова система Google дозволяє проводити пошук по профайлам. Базою пошуку є профілі користувачів веб-сервісів Google. Так як сервіси Google - популярні і серед досвідчених користувачів, і новачків, то такий пошук людей може привести вас до шуканим даними.

А з урахуванням того, що Gmail-пошта - один з найпопулярніших на сьогодні сервісів веб-пошти, а у Google об'єднані акаунти в Gmail, Google+ та інших сервісах, то база користувачів Google практично настільки ж велика, як і кількість користувачів в соціальній мережі Facebook, а може і більше.

А з урахуванням того, що Gmail-пошта - один з найпопулярніших на сьогодні сервісів веб-пошти, а у Google об'єднані акаунти в Gmail, Google+ та інших сервісах, то база користувачів Google практично настільки ж велика, як і кількість користувачів в соціальній мережі Facebook, а може і більше

При пошуку по профайлам https://plus.google.com/s досить вказати прізвище людини і Google представить знайдений список профайлів зі своєї соціальної мережі Google+.

соціальні агрегатори

Якщо у вашому пошуку не фігурує необхідність працювати з кириличними профайлами, то спектр доступних вам інструментів буде величезним.

Агрегатор SmashFuse вміє аналізувати профайли десятка популярних соціальних мереж. Крім Twitter і Facebook, він здійснює збір інформації також з Vimeo, Google та інших соціальних медіа-платформ. Зведена інформація може бути представлена ​​відразу по всіх сервісів або по кожному окремо.

Пошукова система PeekYou не просто вміє шукати по імені, прізвища та місця знаходження людини. Сервіс дозволить знайти електронні адреси, в яких фігурують зазначені ім'я та прізвище або їх фрагменти. Система спробує знайти домашню адресу і номер мобільного телефону, звернувшись до інших пошукових сервісів, серед яких - пошук за судовими рішеннями і кримінальним зведеннями. Очевидно, що такий пошук буде більш коректним для жителів США і країн Європи, однак зведена інформація, яка формується сервісом PeekYou на сьогодні - одна з найбільш повних.

Для пошуку жителів США можна скористатися сервісом ZabaSearch - він дозволяє вказати штат, в якому ви шукайте ту чи іншу людину. Ще корисні сервіси для такої ж завдання - PeopleSearch і PeopleSmart .

Як шукати людину

За великим рахунком, для пошуку кого-небудь в Інтернеті досить скористатися звичайною пошуковою системою. Задавши, наприклад, в Google запит з прізвищем людини, можна отримати посилання на його профайли на корпоративних сайтах (якщо така людина працює у великій компанії), посилання на його власні сайти або профайли в соціальних мережах. Однак такий спосіб ефективний для пошуку відомих особистостей або людей з більш-менш рідкісними поєднаннями імені та прізвища.

Наприклад, запит «Хатія Деканоїдзе» досить швидко виведе користувача на Facebook-сторінку глави Національної поліції України. Так само як і пошук за запитом «Сергій Жадан» приведе вас до сторінок відомого письменника. А ось запит «Сергій Тищенко» буде менш однозначний, адже людей з такими ім'ям і прізвищем в інтернеті є досить багато, відповідно, знайти серед них того, хто потрібен, буде складно. У цих випадках можна застосовувати інші інструменти, наприклад, пошук по соціальним мережам.

Щоб упевнитися, що перед вами профайл живу людину, а не фейковий онлайн-ID, можна скористатися низкою рад з нашої попередньої статті . Найпростішим способом дізнатися, чи є онлайновий «Іван Петров» або «Андрій Шевченко» реальною людиною, буде комплексний підхід. Спробуйте пошукати профайли за допомогою декількох сервісів, зверніться до пошуку фотографій. Якщо знайдені безлічі перетинаються, тобто ви знайшли людей зі схожими даними в різних соцмережах або на різних сайтах, значить є велика ймовірність того, що ви маєте справу з реальною людиною, а не підробленими профайлом. Створення повноцінної фейковий особистості, що включає кілька онлайн-профайлів з заповненою інформацією і більш-менш періодично оновлюваних - завдання складне, розтягнута в часі і дуже дорога, тому український і російський сегмент інтернету поки що практично вільні від таких підроблених профайлів.

Автор: Надія Баловсяк, для Stopfake.org .

Бот або людина? Як за допомогою пошуку людей в Мережі зрозуміти з ким ви маєте справу

Пошук людей в інтернеті не тільки допомагає вам знайти людину, його персональні дані і скласти загальне уявлення про нього. Такий пошук допоможе зрозуміти, хто стоїть за конкретними ім'ям і прізвищем - реальна людина, нехай живе далеко від вас, чи це підроблений акаунт, завдання якого - дезінфомірованіе або накрутка показників в соціальних мережах.

В попередній статті ми розповіли про те, як провести пошук по деяких соціальних мереж. Сьогоднішній матеріал буде присвячений більш розширеним інструментів пошуку, завдання яких - допомогти відповісти на питання про те, чи існує така людина, чим він займається, реальна чи це особистість або штучно створена цифрова підробка.

Інтернет сьогодні можна порівняти з глобальною базою даних жителів Землі. Навіть не дуже активні користувачі інтернету можуть виявитися в цих базах даних, адже вони можуть згадуватися іншими людьми або фігурувати в різних списках і базах даних.

Люди 21 століття є користувачами соціальних мереж, найчастіше - не однієї, а кількох. Крім пошуку по соціальним мережам, сучасні сервіси вміють шукати за номерами телефонів і адрес електронної пошти, а в деяких випадках навіть за домашніми адресами. Єдине обмеження в такого роду пошуку - найчастіше він географічно орієнтований, тобто прив'язаний до певної країни або регіону. Тим не менше, використання відразу декількох інструментів плюс звичайний пошук в Google або по Facebook дозволить отримати відповідь на питання, хто ж такий, шуканий Містер Ікс.

При пошуку людей і їх профайлів можна зіткнутися з низкою труднощів. Наприклад, велика кількість пошукових інструментів не вміють коректно працювати з кирилицею. Це означає, що якщо користувач при реєстрації в соцмережі (в тій же Facebook) вказав тільки кириличні написання свого імені, то пошукова система не завжди його знайде і покаже в результатах пошуку. Крім того, деякі з сервісів просто ігнорують сторінки не англійською мовою. Тому пошук людини з ім'ям і прізвищем російською або українською мовами може бути досить складним завданням.

Пошук профайлів в соціальній мережі Facebook

У Facebook ви можете шукати за ім'ям та прізвищем. У пошуковій видачі першими виявляться люди, з якими у вас є спільні друзі, а потім будуть показані всі інші користувачі.

Однак більш розширені інструменти пошуку Facebook пропонує в розділі пошуку друзів. Тут можна вказати ім'я людини, обмеживши результат пошуку по місту, навчальному закладу, місця роботи. Також можна шукати спільних друзів для зазначених користувачів.

У лівій колонці досить вказати ім'я шуканого людини та інші параметри. Не варто звертати увагу на список пропонованих друзів - від особливості Facebook нав'язувати нам друзів в різних видах і контекстах ми нікуди не дінемося. Незважаючи на те, що пошук буде здійснюватися на сторінці пошуку друзів, сервіс пошуку людей буде працювати досить коректно. За великим рахунком, цей інструмент, який Facebook пропонує нам для пошуку людей і подальшого додавання в свою стрічку, ідеальний для звичайного пошуку Facebook-профайлів, більш того, він працює набагато точніше, ніж пошук просто через пошуковий рядок.

Крім того, шукати в Facebook можна за вказаною електронною адресою. Ця можливість актуальна для тих випадків, коли ви шукаєте людини з популярними ім'ям і прізвищем. Правда, ця можливість пошуку може не завжди спрацювати, якщо у людини Facebook-аккаунт зареєстрований на іншу адресу електронної пошти.

Соціальний пошук в Рунеті: «ВКонтакте», «Однокласники», «Яндекс» і ICQ

Можна довго сперечатися про необхідність профайлів в соцмережах «ВКонтакте» і «Однокласники», проте кількість користувачів цих сайтів не дозволяють ігнорувати їх при пошуку людей.

Соціальна мережа «ВКонтакте» пропонує досить різноманітні функції пошуку https://vk.com/people . Шукати людей в цій мережі можна по імені, а також по групах, подій, додатків, нотаток, новин, тем і т. Д. Додатково сервіс дозволяє обмежити пошукову видачу по місту, країні, віком, місць навчання або роботи. Різноманітність фільтрів дозволяє краще настроювати пошук і отримувати досить точний результат.

Різноманітність фільтрів дозволяє краще настроювати пошук і отримувати досить точний результат

Пошук в «Однокласниках» дозволяє задати ім'я і прізвище людини і обмежити результати, вказавши вік, країну проживання, місто, навчальні заклади. Правда недавно з'явилася можливість проводити пошук через електронну пошту.

Не залишилася осторонь від спроби вирішити задачу пошуку людей компанія «Яндекс» . Для пошуку зареєстрованих в соцмережах людей в кириличному сегменті інтернету (Уанет, Рунет, Байнет), цей сервіс надасть найбільш релевантний результат. Сервіс працює як агрегатор соціальних мереж при роботі з кириличними профайлами.

В якості запиту задається ім'я і прізвище людини, можна встановити обмеження за віком, місту, місцями роботи та навчання. Пошукова система «Яндекса» аналізує профайли в 16 соціальних мережах, серед них - не тільки Facebook, Foursquare, Google+, Twitter, але і «ВКонтакте», «Однокласники», Livejournal, Liveinternet, «Мій світ», «Моє коло» і безліч інших. Пошук від «Яндекса» аналізує всі ці сервіси, проводить пошук по профайлам і надає результат, при цьому буде чітко видно, з яких соціальних мереж взяті дані. Головна перевага цього сервісу в порівнянні з безліччю інших англомовних аналогів - коректна робота з кирилицею: цим не можуть похвалитися більшість інших англомовних пошукових інструментів.

Соціальний пошук Bing

Пошукова система Bing корпорації Microsoft - не дуже популярна в нашій країні. Проте завдання пошуку людей за допомогою цього сервісу вирішується досить непогано, особливо якщо вам потрібно знайти профайл людини в соціальній мережі. Задавши запит у вигляді прізвища людини, в пошуковій видачі можна отримати посилання на його сайт, профайли в соціальних мережах і іншу інформацію. Однак система не завжди коректно працює з російськомовними запитами, тому підійде вона, скоріше, для пошуку іноземців.

Пошук Google по профайлам

Пошукова система Google дозволяє проводити пошук по профайлам. Базою пошуку є профілі користувачів веб-сервісів Google. Так як сервіси Google - популярні і серед досвідчених користувачів, і новачків, то такий пошук людей може привести вас до шуканим даними.

А з урахуванням того, що Gmail-пошта - один з найпопулярніших на сьогодні сервісів веб-пошти, а у Google об'єднані акаунти в Gmail, Google+ та інших сервісах, то база користувачів Google практично настільки ж велика, як і кількість користувачів в соціальній мережі Facebook, а може і більше.

А з урахуванням того, що Gmail-пошта - один з найпопулярніших на сьогодні сервісів веб-пошти, а у Google об'єднані акаунти в Gmail, Google+ та інших сервісах, то база користувачів Google практично настільки ж велика, як і кількість користувачів в соціальній мережі Facebook, а може і більше

При пошуку по профайлам https://plus.google.com/s досить вказати прізвище людини і Google представить знайдений список профайлів зі своєї соціальної мережі Google+.

соціальні агрегатори

Якщо у вашому пошуку не фігурує необхідність працювати з кириличними профайлами, то спектр доступних вам інструментів буде величезним.

Агрегатор SmashFuse вміє аналізувати профайли десятка популярних соціальних мереж. Крім Twitter і Facebook, він здійснює збір інформації також з Vimeo, Google та інших соціальних медіа-платформ. Зведена інформація може бути представлена ​​відразу по всіх сервісів або по кожному окремо.

Пошукова система PeekYou не просто вміє шукати по імені, прізвища та місця знаходження людини. Сервіс дозволить знайти електронні адреси, в яких фігурують зазначені ім'я та прізвище або їх фрагменти. Система спробує знайти домашню адресу і номер мобільного телефону, звернувшись до інших пошукових сервісів, серед яких - пошук за судовими рішеннями і кримінальним зведеннями. Очевидно, що такий пошук буде більш коректним для жителів США і країн Європи, однак зведена інформація, яка формується сервісом PeekYou на сьогодні - одна з найбільш повних.

Для пошуку жителів США можна скористатися сервісом ZabaSearch - він дозволяє вказати штат, в якому ви шукайте ту чи іншу людину. Ще корисні сервіси для такої ж завдання - PeopleSearch і PeopleSmart .

Як шукати людину

За великим рахунком, для пошуку кого-небудь в Інтернеті досить скористатися звичайною пошуковою системою. Задавши, наприклад, в Google запит з прізвищем людини, можна отримати посилання на його профайли на корпоративних сайтах (якщо така людина працює у великій компанії), посилання на його власні сайти або профайли в соціальних мережах. Однак такий спосіб ефективний для пошуку відомих особистостей або людей з більш-менш рідкісними поєднаннями імені та прізвища.

Наприклад, запит «Хатія Деканоїдзе» досить швидко виведе користувача на Facebook-сторінку глави Національної поліції України. Так само як і пошук за запитом «Сергій Жадан» приведе вас до сторінок відомого письменника. А ось запит «Сергій Тищенко» буде менш однозначний, адже людей з такими ім'ям і прізвищем в інтернеті є досить багато, відповідно, знайти серед них того, хто потрібен, буде складно. У цих випадках можна застосовувати інші інструменти, наприклад, пошук по соціальним мережам.

Щоб упевнитися, що перед вами профайл живу людину, а не фейковий онлайн-ID, можна скористатися низкою рад з нашої попередньої статті . Найпростішим способом дізнатися, чи є онлайновий «Іван Петров» або «Андрій Шевченко» реальною людиною, буде комплексний підхід. Спробуйте пошукати профайли за допомогою декількох сервісів, зверніться до пошуку фотографій. Якщо знайдені безлічі перетинаються, тобто ви знайшли людей зі схожими даними в різних соцмережах або на різних сайтах, значить є велика ймовірність того, що ви маєте справу з реальною людиною, а не підробленими профайлом. Створення повноцінної фейковий особистості, що включає кілька онлайн-профайлів з заповненою інформацією і більш-менш періодично оновлюваних - завдання складне, розтягнута в часі і дуже дорога, тому український і російський сегмент інтернету поки що практично вільні від таких підроблених профайлів.

Автор: Надія Баловсяк, для Stopfake.org .

Бот або людина? Як за допомогою пошуку людей в Мережі зрозуміти з ким ви маєте справу

Пошук людей в інтернеті не тільки допомагає вам знайти людину, його персональні дані і скласти загальне уявлення про нього. Такий пошук допоможе зрозуміти, хто стоїть за конкретними ім'ям і прізвищем - реальна людина, нехай живе далеко від вас, чи це підроблений акаунт, завдання якого - дезінфомірованіе або накрутка показників в соціальних мережах.

В попередній статті ми розповіли про те, як провести пошук по деяких соціальних мереж. Сьогоднішній матеріал буде присвячений більш розширеним інструментів пошуку, завдання яких - допомогти відповісти на питання про те, чи існує така людина, чим він займається, реальна чи це особистість або штучно створена цифрова підробка.

Інтернет сьогодні можна порівняти з глобальною базою даних жителів Землі. Навіть не дуже активні користувачі інтернету можуть виявитися в цих базах даних, адже вони можуть згадуватися іншими людьми або фігурувати в різних списках і базах даних.

Люди 21 століття є користувачами соціальних мереж, найчастіше - не однієї, а кількох. Крім пошуку по соціальним мережам, сучасні сервіси вміють шукати за номерами телефонів і адрес електронної пошти, а в деяких випадках навіть за домашніми адресами. Єдине обмеження в такого роду пошуку - найчастіше він географічно орієнтований, тобто прив'язаний до певної країни або регіону. Тим не менше, використання відразу декількох інструментів плюс звичайний пошук в Google або по Facebook дозволить отримати відповідь на питання, хто ж такий, шуканий Містер Ікс.

При пошуку людей і їх профайлів можна зіткнутися з низкою труднощів. Наприклад, велика кількість пошукових інструментів не вміють коректно працювати з кирилицею. Це означає, що якщо користувач при реєстрації в соцмережі (в тій же Facebook) вказав тільки кириличні написання свого імені, то пошукова система не завжди його знайде і покаже в результатах пошуку. Крім того, деякі з сервісів просто ігнорують сторінки не англійською мовою. Тому пошук людини з ім'ям і прізвищем російською або українською мовами може бути досить складним завданням.

Пошук профайлів в соціальній мережі Facebook

У Facebook ви можете шукати за ім'ям та прізвищем. У пошуковій видачі першими виявляться люди, з якими у вас є спільні друзі, а потім будуть показані всі інші користувачі.

Однак більш розширені інструменти пошуку Facebook пропонує в розділі пошуку друзів. Тут можна вказати ім'я людини, обмеживши результат пошуку по місту, навчальному закладу, місця роботи. Також можна шукати спільних друзів для зазначених користувачів.

У лівій колонці досить вказати ім'я шуканого людини та інші параметри. Не варто звертати увагу на список пропонованих друзів - від особливості Facebook нав'язувати нам друзів в різних видах і контекстах ми нікуди не дінемося. Незважаючи на те, що пошук буде здійснюватися на сторінці пошуку друзів, сервіс пошуку людей буде працювати досить коректно. За великим рахунком, цей інструмент, який Facebook пропонує нам для пошуку людей і подальшого додавання в свою стрічку, ідеальний для звичайного пошуку Facebook-профайлів, більш того, він працює набагато точніше, ніж пошук просто через пошуковий рядок.

Крім того, шукати в Facebook можна за вказаною електронною адресою. Ця можливість актуальна для тих випадків, коли ви шукаєте людини з популярними ім'ям і прізвищем. Правда, ця можливість пошуку може не завжди спрацювати, якщо у людини Facebook-аккаунт зареєстрований на іншу адресу електронної пошти.

Соціальний пошук в Рунеті: «ВКонтакте», «Однокласники», «Яндекс» і ICQ

Можна довго сперечатися про необхідність профайлів в соцмережах «ВКонтакте» і «Однокласники», проте кількість користувачів цих сайтів не дозволяють ігнорувати їх при пошуку людей.

Соціальна мережа «ВКонтакте» пропонує досить різноманітні функції пошуку https://vk.com/people . Шукати людей в цій мережі можна по імені, а також по групах, подій, додатків, нотаток, новин, тем і т. Д. Додатково сервіс дозволяє обмежити пошукову видачу по місту, країні, віком, місць навчання або роботи. Різноманітність фільтрів дозволяє краще настроювати пошук і отримувати досить точний результат.

Різноманітність фільтрів дозволяє краще настроювати пошук і отримувати досить точний результат

Пошук в «Однокласниках» дозволяє задати ім'я і прізвище людини і обмежити результати, вказавши вік, країну проживання, місто, навчальні заклади. Правда недавно з'явилася можливість проводити пошук через електронну пошту.

Не залишилася осторонь від спроби вирішити задачу пошуку людей компанія «Яндекс» . Для пошуку зареєстрованих в соцмережах людей в кириличному сегменті інтернету (Уанет, Рунет, Байнет), цей сервіс надасть найбільш релевантний результат. Сервіс працює як агрегатор соціальних мереж при роботі з кириличними профайлами.

В якості запиту задається ім'я і прізвище людини, можна встановити обмеження за віком, місту, місцями роботи та навчання. Пошукова система «Яндекса» аналізує профайли в 16 соціальних мережах, серед них - не тільки Facebook, Foursquare, Google+, Twitter, але і «ВКонтакте», «Однокласники», Livejournal, Liveinternet, «Мій світ», «Моє коло» і безліч інших. Пошук від «Яндекса» аналізує всі ці сервіси, проводить пошук по профайлам і надає результат, при цьому буде чітко видно, з яких соціальних мереж взяті дані. Головна перевага цього сервісу в порівнянні з безліччю інших англомовних аналогів - коректна робота з кирилицею: цим не можуть похвалитися більшість інших англомовних пошукових інструментів.

Соціальний пошук Bing

Пошукова система Bing корпорації Microsoft - не дуже популярна в нашій країні. Проте завдання пошуку людей за допомогою цього сервісу вирішується досить непогано, особливо якщо вам потрібно знайти профайл людини в соціальній мережі. Задавши запит у вигляді прізвища людини, в пошуковій видачі можна отримати посилання на його сайт, профайли в соціальних мережах і іншу інформацію. Однак система не завжди коректно працює з російськомовними запитами, тому підійде вона, скоріше, для пошуку іноземців.

Пошук Google по профайлам

Пошукова система Google дозволяє проводити пошук по профайлам. Базою пошуку є профілі користувачів веб-сервісів Google. Так як сервіси Google - популярні і серед досвідчених користувачів, і новачків, то такий пошук людей може привести вас до шуканим даними.

А з урахуванням того, що Gmail-пошта - один з найпопулярніших на сьогодні сервісів веб-пошти, а у Google об'єднані акаунти в Gmail, Google+ та інших сервісах, то база користувачів Google практично настільки ж велика, як і кількість користувачів в соціальній мережі Facebook, а може і більше.

А з урахуванням того, що Gmail-пошта - один з найпопулярніших на сьогодні сервісів веб-пошти, а у Google об'єднані акаунти в Gmail, Google+ та інших сервісах, то база користувачів Google практично настільки ж велика, як і кількість користувачів в соціальній мережі Facebook, а може і більше

При пошуку по профайлам https://plus.google.com/s досить вказати прізвище людини і Google представить знайдений список профайлів зі своєї соціальної мережі Google+.

соціальні агрегатори

Якщо у вашому пошуку не фігурує необхідність працювати з кириличними профайлами, то спектр доступних вам інструментів буде величезним.

Агрегатор SmashFuse вміє аналізувати профайли десятка популярних соціальних мереж. Крім Twitter і Facebook, він здійснює збір інформації також з Vimeo, Google та інших соціальних медіа-платформ. Зведена інформація може бути представлена ​​відразу по всіх сервісів або по кожному окремо.

Пошукова система PeekYou не просто вміє шукати по імені, прізвища та місця знаходження людини. Сервіс дозволить знайти електронні адреси, в яких фігурують зазначені ім'я та прізвище або їх фрагменти. Система спробує знайти домашню адресу і номер мобільного телефону, звернувшись до інших пошукових сервісів, серед яких - пошук за судовими рішеннями і кримінальним зведеннями. Очевидно, що такий пошук буде більш коректним для жителів США і країн Європи, однак зведена інформація, яка формується сервісом PeekYou на сьогодні - одна з найбільш повних.

Для пошуку жителів США можна скористатися сервісом ZabaSearch - він дозволяє вказати штат, в якому ви шукайте ту чи іншу людину. Ще корисні сервіси для такої ж завдання - PeopleSearch і PeopleSmart .

Як шукати людину

За великим рахунком, для пошуку кого-небудь в Інтернеті досить скористатися звичайною пошуковою системою. Задавши, наприклад, в Google запит з прізвищем людини, можна отримати посилання на його профайли на корпоративних сайтах (якщо така людина працює у великій компанії), посилання на його власні сайти або профайли в соціальних мережах. Однак такий спосіб ефективний для пошуку відомих особистостей або людей з більш-менш рідкісними поєднаннями імені та прізвища.

Наприклад, запит «Хатія Деканоїдзе» досить швидко виведе користувача на Facebook-сторінку глави Національної поліції України. Так само як і пошук за запитом «Сергій Жадан» приведе вас до сторінок відомого письменника. А ось запит «Сергій Тищенко» буде менш однозначний, адже людей з такими ім'ям і прізвищем в інтернеті є досить багато, відповідно, знайти серед них того, хто потрібен, буде складно. У цих випадках можна застосовувати інші інструменти, наприклад, пошук по соціальним мережам.

Щоб упевнитися, що перед вами профайл живу людину, а не фейковий онлайн-ID, можна скористатися низкою рад з нашої попередньої статті . Найпростішим способом дізнатися, чи є онлайновий «Іван Петров» або «Андрій Шевченко» реальною людиною, буде комплексний підхід. Спробуйте пошукати профайли за допомогою декількох сервісів, зверніться до пошуку фотографій. Якщо знайдені безлічі перетинаються, тобто ви знайшли людей зі схожими даними в різних соцмережах або на різних сайтах, значить є велика ймовірність того, що ви маєте справу з реальною людиною, а не підробленими профайлом. Створення повноцінної фейковий особистості, що включає кілька онлайн-профайлів з заповненою інформацією і більш-менш періодично оновлюваних - завдання складне, розтягнута в часі і дуже дорога, тому український і російський сегмент інтернету поки що практично вільні від таких підроблених профайлів.

Автор: Надія Баловсяк, для Stopfake.org .

Бот або людина? Як за допомогою пошуку людей в Мережі зрозуміти з ким ви маєте справу

Пошук людей в інтернеті не тільки допомагає вам знайти людину, його персональні дані і скласти загальне уявлення про нього. Такий пошук допоможе зрозуміти, хто стоїть за конкретними ім'ям і прізвищем - реальна людина, нехай живе далеко від вас, чи це підроблений акаунт, завдання якого - дезінфомірованіе або накрутка показників в соціальних мережах.

В попередній статті ми розповіли про те, як провести пошук по деяких соціальних мереж. Сьогоднішній матеріал буде присвячений більш розширеним інструментів пошуку, завдання яких - допомогти відповісти на питання про те, чи існує така людина, чим він займається, реальна чи це особистість або штучно створена цифрова підробка.

Інтернет сьогодні можна порівняти з глобальною базою даних жителів Землі. Навіть не дуже активні користувачі інтернету можуть виявитися в цих базах даних, адже вони можуть згадуватися іншими людьми або фігурувати в різних списках і базах даних.

Люди 21 століття є користувачами соціальних мереж, найчастіше - не однієї, а кількох. Крім пошуку по соціальним мережам, сучасні сервіси вміють шукати за номерами телефонів і адрес електронної пошти, а в деяких випадках навіть за домашніми адресами. Єдине обмеження в такого роду пошуку - найчастіше він географічно орієнтований, тобто прив'язаний до певної країни або регіону. Тим не менше, використання відразу декількох інструментів плюс звичайний пошук в Google або по Facebook дозволить отримати відповідь на питання, хто ж такий, шуканий Містер Ікс.

При пошуку людей і їх профайлів можна зіткнутися з низкою труднощів. Наприклад, велика кількість пошукових інструментів не вміють коректно працювати з кирилицею. Це означає, що якщо користувач при реєстрації в соцмережі (в тій же Facebook) вказав тільки кириличні написання свого імені, то пошукова система не завжди його знайде і покаже в результатах пошуку. Крім того, деякі з сервісів просто ігнорують сторінки не англійською мовою. Тому пошук людини з ім'ям і прізвищем російською або українською мовами може бути досить складним завданням.

Пошук профайлів в соціальній мережі Facebook

У Facebook ви можете шукати за ім'ям та прізвищем. У пошуковій видачі першими виявляться люди, з якими у вас є спільні друзі, а потім будуть показані всі інші користувачі.

Однак більш розширені інструменти пошуку Facebook пропонує в розділі пошуку друзів. Тут можна вказати ім'я людини, обмеживши результат пошуку по місту, навчальному закладу, місця роботи. Також можна шукати спільних друзів для зазначених користувачів.

У лівій колонці досить вказати ім'я шуканого людини та інші параметри. Не варто звертати увагу на список пропонованих друзів - від особливості Facebook нав'язувати нам друзів в різних видах і контекстах ми нікуди не дінемося. Незважаючи на те, що пошук буде здійснюватися на сторінці пошуку друзів, сервіс пошуку людей буде працювати досить коректно. За великим рахунком, цей інструмент, який Facebook пропонує нам для пошуку людей і подальшого додавання в свою стрічку, ідеальний для звичайного пошуку Facebook-профайлів, більш того, він працює набагато точніше, ніж пошук просто через пошуковий рядок.

Крім того, шукати в Facebook можна за вказаною електронною адресою. Ця можливість актуальна для тих випадків, коли ви шукаєте людини з популярними ім'ям і прізвищем. Правда, ця можливість пошуку може не завжди спрацювати, якщо у людини Facebook-аккаунт зареєстрований на іншу адресу електронної пошти.

Соціальний пошук в Рунеті: «ВКонтакте», «Однокласники», «Яндекс» і ICQ

Можна довго сперечатися про необхідність профайлів в соцмережах «ВКонтакте» і «Однокласники», проте кількість користувачів цих сайтів не дозволяють ігнорувати їх при пошуку людей.

Соціальна мережа «ВКонтакте» пропонує досить різноманітні функції пошуку https://vk.com/people . Шукати людей в цій мережі можна по імені, а також по групах, подій, додатків, нотаток, новин, тем і т. Д. Додатково сервіс дозволяє обмежити пошукову видачу по місту, країні, віком, місць навчання або роботи. Різноманітність фільтрів дозволяє краще настроювати пошук і отримувати досить точний результат.

Різноманітність фільтрів дозволяє краще настроювати пошук і отримувати досить точний результат

Пошук в «Однокласниках» дозволяє задати ім'я і прізвище людини і обмежити результати, вказавши вік, країну проживання, місто, навчальні заклади. Правда недавно з'явилася можливість проводити пошук через електронну пошту.

Не залишилася осторонь від спроби вирішити задачу пошуку людей компанія «Яндекс» . Для пошуку зареєстрованих в соцмережах людей в кириличному сегменті інтернету (Уанет, Рунет, Байнет), цей сервіс надасть найбільш релевантний результат. Сервіс працює як агрегатор соціальних мереж при роботі з кириличними профайлами.

В якості запиту задається ім'я і прізвище людини, можна встановити обмеження за віком, місту, місцями роботи та навчання. Пошукова система «Яндекса» аналізує профайли в 16 соціальних мережах, серед них - не тільки Facebook, Foursquare, Google+, Twitter, але і «ВКонтакте», «Однокласники», Livejournal, Liveinternet, «Мій світ», «Моє коло» і безліч інших. Пошук від «Яндекса» аналізує всі ці сервіси, проводить пошук по профайлам і надає результат, при цьому буде чітко видно, з яких соціальних мереж взяті дані. Головна перевага цього сервісу в порівнянні з безліччю інших англомовних аналогів - коректна робота з кирилицею: цим не можуть похвалитися більшість інших англомовних пошукових інструментів.

Соціальний пошук Bing

Пошукова система Bing корпорації Microsoft - не дуже популярна в нашій країні. Проте завдання пошуку людей за допомогою цього сервісу вирішується досить непогано, особливо якщо вам потрібно знайти профайл людини в соціальній мережі. Задавши запит у вигляді прізвища людини, в пошуковій видачі можна отримати посилання на його сайт, профайли в соціальних мережах і іншу інформацію. Однак система не завжди коректно працює з російськомовними запитами, тому підійде вона, скоріше, для пошуку іноземців.

Пошук Google по профайлам

Пошукова система Google дозволяє проводити пошук по профайлам. Базою пошуку є профілі користувачів веб-сервісів Google. Так як сервіси Google - популярні і серед досвідчених користувачів, і новачків, то такий пошук людей може привести вас до шуканим даними.

А з урахуванням того, що Gmail-пошта - один з найпопулярніших на сьогодні сервісів веб-пошти, а у Google об'єднані акаунти в Gmail, Google+ та інших сервісах, то база користувачів Google практично настільки ж велика, як і кількість користувачів в соціальній мережі Facebook, а може і більше.

А з урахуванням того, що Gmail-пошта - один з найпопулярніших на сьогодні сервісів веб-пошти, а у Google об'єднані акаунти в Gmail, Google+ та інших сервісах, то база користувачів Google практично настільки ж велика, як і кількість користувачів в соціальній мережі Facebook, а може і більше

При пошуку по профайлам https://plus.google.com/s досить вказати прізвище людини і Google представить знайдений список профайлів зі своєї соціальної мережі Google+.

соціальні агрегатори

Якщо у вашому пошуку не фігурує необхідність працювати з кириличними профайлами, то спектр доступних вам інструментів буде величезним.

Агрегатор SmashFuse вміє аналізувати профайли десятка популярних соціальних мереж. Крім Twitter і Facebook, він здійснює збір інформації також з Vimeo, Google та інших соціальних медіа-платформ. Зведена інформація може бути представлена ​​відразу по всіх сервісів або по кожному окремо.

Пошукова система PeekYou не просто вміє шукати по імені, прізвища та місця знаходження людини. Сервіс дозволить знайти електронні адреси, в яких фігурують зазначені ім'я та прізвище або їх фрагменти. Система спробує знайти домашню адресу і номер мобільного телефону, звернувшись до інших пошукових сервісів, серед яких - пошук за судовими рішеннями і кримінальним зведеннями. Очевидно, що такий пошук буде більш коректним для жителів США і країн Європи, однак зведена інформація, яка формується сервісом PeekYou на сьогодні - одна з найбільш повних.

Для пошуку жителів США можна скористатися сервісом ZabaSearch - він дозволяє вказати штат, в якому ви шукайте ту чи іншу людину. Ще корисні сервіси для такої ж завдання - PeopleSearch і PeopleSmart .

Як шукати людину

За великим рахунком, для пошуку кого-небудь в Інтернеті досить скористатися звичайною пошуковою системою. Задавши, наприклад, в Google запит з прізвищем людини, можна отримати посилання на його профайли на корпоративних сайтах (якщо така людина працює у великій компанії), посилання на його власні сайти або профайли в соціальних мережах. Однак такий спосіб ефективний для пошуку відомих особистостей або людей з більш-менш рідкісними поєднаннями імені та прізвища.

Наприклад, запит «Хатія Деканоїдзе» досить швидко виведе користувача на Facebook-сторінку глави Національної поліції України. Так само як і пошук за запитом «Сергій Жадан» приведе вас до сторінок відомого письменника. А ось запит «Сергій Тищенко» буде менш однозначний, адже людей з такими ім'ям і прізвищем в інтернеті є досить багато, відповідно, знайти серед них того, хто потрібен, буде складно. У цих випадках можна застосовувати інші інструменти, наприклад, пошук по соціальним мережам.

Щоб упевнитися, що перед вами профайл живу людину, а не фейковий онлайн-ID, можна скористатися низкою рад з нашої попередньої статті . Найпростішим способом дізнатися, чи є онлайновий «Іван Петров» або «Андрій Шевченко» реальною людиною, буде комплексний підхід. Спробуйте пошукати профайли за допомогою декількох сервісів, зверніться до пошуку фотографій. Якщо знайдені безлічі перетинаються, тобто ви знайшли людей зі схожими даними в різних соцмережах або на різних сайтах, значить є велика ймовірність того, що ви маєте справу з реальною людиною, а не підробленими профайлом. Створення повноцінної фейковий особистості, що включає кілька онлайн-профайлів з заповненою інформацією і більш-менш періодично оновлюваних - завдання складне, розтягнута в часі і дуже дорога, тому український і російський сегмент інтернету поки що практично вільні від таких підроблених профайлів.

Автор: Надія Баловсяк, для Stopfake.org .

Бот або людина? Як за допомогою пошуку людей в Мережі зрозуміти з ким ви маєте справу

Пошук людей в інтернеті не тільки допомагає вам знайти людину, його персональні дані і скласти загальне уявлення про нього. Такий пошук допоможе зрозуміти, хто стоїть за конкретними ім'ям і прізвищем - реальна людина, нехай живе далеко від вас, чи це підроблений акаунт, завдання якого - дезінфомірованіе або накрутка показників в соціальних мережах.

В попередній статті ми розповіли про те, як провести пошук по деяких соціальних мереж. Сьогоднішній матеріал буде присвячений більш розширеним інструментів пошуку, завдання яких - допомогти відповісти на питання про те, чи існує така людина, чим він займається, реальна чи це особистість або штучно створена цифрова підробка.

Інтернет сьогодні можна порівняти з глобальною базою даних жителів Землі. Навіть не дуже активні користувачі інтернету можуть виявитися в цих базах даних, адже вони можуть згадуватися іншими людьми або фігурувати в різних списках і базах даних.

Люди 21 століття є користувачами соціальних мереж, найчастіше - не однієї, а кількох. Крім пошуку по соціальним мережам, сучасні сервіси вміють шукати за номерами телефонів і адрес електронної пошти, а в деяких випадках навіть за домашніми адресами. Єдине обмеження в такого роду пошуку - найчастіше він географічно орієнтований, тобто прив'язаний до певної країни або регіону. Тим не менше, використання відразу декількох інструментів плюс звичайний пошук в Google або по Facebook дозволить отримати відповідь на питання, хто ж такий, шуканий Містер Ікс.

При пошуку людей і їх профайлів можна зіткнутися з низкою труднощів. Наприклад, велика кількість пошукових інструментів не вміють коректно працювати з кирилицею. Це означає, що якщо користувач при реєстрації в соцмережі (в тій же Facebook) вказав тільки кириличні написання свого імені, то пошукова система не завжди його знайде і покаже в результатах пошуку. Крім того, деякі з сервісів просто ігнорують сторінки не англійською мовою. Тому пошук людини з ім'ям і прізвищем російською або українською мовами може бути досить складним завданням.

Пошук профайлів в соціальній мережі Facebook

У Facebook ви можете шукати за ім'ям та прізвищем. У пошуковій видачі першими виявляться люди, з якими у вас є спільні друзі, а потім будуть показані всі інші користувачі.

Однак більш розширені інструменти пошуку Facebook пропонує в розділі пошуку друзів. Тут можна вказати ім'я людини, обмеживши результат пошуку по місту, навчальному закладу, місця роботи. Також можна шукати спільних друзів для зазначених користувачів.

У лівій колонці досить вказати ім'я шуканого людини та інші параметри. Не варто звертати увагу на список пропонованих друзів - від особливості Facebook нав'язувати нам друзів в різних видах і контекстах ми нікуди не дінемося. Незважаючи на те, що пошук буде здійснюватися на сторінці пошуку друзів, сервіс пошуку людей буде працювати досить коректно. За великим рахунком, цей інструмент, який Facebook пропонує нам для пошуку людей і подальшого додавання в свою стрічку, ідеальний для звичайного пошуку Facebook-профайлів, більш того, він працює набагато точніше, ніж пошук просто через пошуковий рядок.

Крім того, шукати в Facebook можна за вказаною електронною адресою. Ця можливість актуальна для тих випадків, коли ви шукаєте людини з популярними ім'ям і прізвищем. Правда, ця можливість пошуку може не завжди спрацювати, якщо у людини Facebook-аккаунт зареєстрований на іншу адресу електронної пошти.

Соціальний пошук в Рунеті: «ВКонтакте», «Однокласники», «Яндекс» і ICQ

Можна довго сперечатися про необхідність профайлів в соцмережах «ВКонтакте» і «Однокласники», проте кількість користувачів цих сайтів не дозволяють ігнорувати їх при пошуку людей.

Соціальна мережа «ВКонтакте» пропонує досить різноманітні функції пошуку https://vk.com/people . Шукати людей в цій мережі можна по імені, а також по групах, подій, додатків, нотаток, новин, тем і т. Д. Додатково сервіс дозволяє обмежити пошукову видачу по місту, країні, віком, місць навчання або роботи. Різноманітність фільтрів дозволяє краще настроювати пошук і отримувати досить точний результат.

Різноманітність фільтрів дозволяє краще настроювати пошук і отримувати досить точний результат

Пошук в «Однокласниках» дозволяє задати ім'я і прізвище людини і обмежити результати, вказавши вік, країну проживання, місто, навчальні заклади. Правда недавно з'явилася можливість проводити пошук через електронну пошту.

Не залишилася осторонь від спроби вирішити задачу пошуку людей компанія «Яндекс» . Для пошуку зареєстрованих в соцмережах людей в кириличному сегменті інтернету (Уанет, Рунет, Байнет), цей сервіс надасть найбільш релевантний результат. Сервіс працює як агрегатор соціальних мереж при роботі з кириличними профайлами.

В якості запиту задається ім'я і прізвище людини, можна встановити обмеження за віком, місту, місцями роботи та навчання. Пошукова система «Яндекса» аналізує профайли в 16 соціальних мережах, серед них - не тільки Facebook, Foursquare, Google+, Twitter, але і «ВКонтакте», «Однокласники», Livejournal, Liveinternet, «Мій світ», «Моє коло» і безліч інших. Пошук від «Яндекса» аналізує всі ці сервіси, проводить пошук по профайлам і надає результат, при цьому буде чітко видно, з яких соціальних мереж взяті дані. Головна перевага цього сервісу в порівнянні з безліччю інших англомовних аналогів - коректна робота з кирилицею: цим не можуть похвалитися більшість інших англомовних пошукових інструментів.

Соціальний пошук Bing

Пошукова система Bing корпорації Microsoft - не дуже популярна в нашій країні. Проте завдання пошуку людей за допомогою цього сервісу вирішується досить непогано, особливо якщо вам потрібно знайти профайл людини в соціальній мережі. Задавши запит у вигляді прізвища людини, в пошуковій видачі можна отримати посилання на його сайт, профайли в соціальних мережах і іншу інформацію. Однак система не завжди коректно працює з російськомовними запитами, тому підійде вона, скоріше, для пошуку іноземців.

Пошук Google по профайлам

Пошукова система Google дозволяє проводити пошук по профайлам. Базою пошуку є профілі користувачів веб-сервісів Google. Так як сервіси Google - популярні і серед досвідчених користувачів, і новачків, то такий пошук людей може привести вас до шуканим даними.

А з урахуванням того, що Gmail-пошта - один з найпопулярніших на сьогодні сервісів веб-пошти, а у Google об'єднані акаунти в Gmail, Google+ та інших сервісах, то база користувачів Google практично настільки ж велика, як і кількість користувачів в соціальній мережі Facebook, а може і більше.

А з урахуванням того, що Gmail-пошта - один з найпопулярніших на сьогодні сервісів веб-пошти, а у Google об'єднані акаунти в Gmail, Google+ та інших сервісах, то база користувачів Google практично настільки ж велика, як і кількість користувачів в соціальній мережі Facebook, а може і більше

При пошуку по профайлам https://plus.google.com/s досить вказати прізвище людини і Google представить знайдений список профайлів зі своєї соціальної мережі Google+.

соціальні агрегатори

Якщо у вашому пошуку не фігурує необхідність працювати з кириличними профайлами, то спектр доступних вам інструментів буде величезним.

Агрегатор SmashFuse вміє аналізувати профайли десятка популярних соціальних мереж. Крім Twitter і Facebook, він здійснює збір інформації також з Vimeo, Google та інших соціальних медіа-платформ. Зведена інформація може бути представлена ​​відразу по всіх сервісів або по кожному окремо.

Пошукова система PeekYou не просто вміє шукати по імені, прізвища та місця знаходження людини. Сервіс дозволить знайти електронні адреси, в яких фігурують зазначені ім'я та прізвище або їх фрагменти. Система спробує знайти домашню адресу і номер мобільного телефону, звернувшись до інших пошукових сервісів, серед яких - пошук за судовими рішеннями і кримінальним зведеннями. Очевидно, що такий пошук буде більш коректним для жителів США і країн Європи, однак зведена інформація, яка формується сервісом PeekYou на сьогодні - одна з найбільш повних.

Для пошуку жителів США можна скористатися сервісом ZabaSearch - він дозволяє вказати штат, в якому ви шукайте ту чи іншу людину. Ще корисні сервіси для такої ж завдання - PeopleSearch і PeopleSmart .

Як шукати людину

За великим рахунком, для пошуку кого-небудь в Інтернеті досить скористатися звичайною пошуковою системою. Задавши, наприклад, в Google запит з прізвищем людини, можна отримати посилання на його профайли на корпоративних сайтах (якщо така людина працює у великій компанії), посилання на його власні сайти або профайли в соціальних мережах. Однак такий спосіб ефективний для пошуку відомих особистостей або людей з більш-менш рідкісними поєднаннями імені та прізвища.

Наприклад, запит «Хатія Деканоїдзе» досить швидко виведе користувача на Facebook-сторінку глави Національної поліції України. Так само як і пошук за запитом «Сергій Жадан» приведе вас до сторінок відомого письменника. А ось запит «Сергій Тищенко» буде менш однозначний, адже людей з такими ім'ям і прізвищем в інтернеті є досить багато, відповідно, знайти серед них того, хто потрібен, буде складно. У цих випадках можна застосовувати інші інструменти, наприклад, пошук по соціальним мережам.

Щоб упевнитися, що перед вами профайл живу людину, а не фейковий онлайн-ID, можна скористатися низкою рад з нашої попередньої статті . Найпростішим способом дізнатися, чи є онлайновий «Іван Петров» або «Андрій Шевченко» реальною людиною, буде комплексний підхід. Спробуйте пошукати профайли за допомогою декількох сервісів, зверніться до пошуку фотографій. Якщо знайдені безлічі перетинаються, тобто ви знайшли людей зі схожими даними в різних соцмережах або на різних сайтах, значить є велика ймовірність того, що ви маєте справу з реальною людиною, а не підробленими профайлом. Створення повноцінної фейковий особистості, що включає кілька онлайн-профайлів з заповненою інформацією і більш-менш періодично оновлюваних - завдання складне, розтягнута в часі і дуже дорога, тому український і російський сегмент інтернету поки що практично вільні від таких підроблених профайлів.

Автор: Надія Баловсяк, для Stopfake.org .

Бот або людина? Як за допомогою пошуку людей в Мережі зрозуміти з ким ви маєте справу

Пошук людей в інтернеті не тільки допомагає вам знайти людину, його персональні дані і скласти загальне уявлення про нього. Такий пошук допоможе зрозуміти, хто стоїть за конкретними ім'ям і прізвищем - реальна людина, нехай живе далеко від вас, чи це підроблений акаунт, завдання якого - дезінфомірованіе або накрутка показників в соціальних мережах.

В попередній статті ми розповіли про те, як провести пошук по деяких соціальних мереж. Сьогоднішній матеріал буде присвячений більш розширеним інструментів пошуку, завдання яких - допомогти відповісти на питання про те, чи існує така людина, чим він займається, реальна чи це особистість або штучно створена цифрова підробка.

Інтернет сьогодні можна порівняти з глобальною базою даних жителів Землі. Навіть не дуже активні користувачі інтернету можуть виявитися в цих базах даних, адже вони можуть згадуватися іншими людьми або фігурувати в різних списках і базах даних.

Люди 21 століття є користувачами соціальних мереж, найчастіше - не однієї, а кількох. Крім пошуку по соціальним мережам, сучасні сервіси вміють шукати за номерами телефонів і адрес електронної пошти, а в деяких випадках навіть за домашніми адресами. Єдине обмеження в такого роду пошуку - найчастіше він географічно орієнтований, тобто прив'язаний до певної країни або регіону. Тим не менше, використання відразу декількох інструментів плюс звичайний пошук в Google або по Facebook дозволить отримати відповідь на питання, хто ж такий, шуканий Містер Ікс.

При пошуку людей і їх профайлів можна зіткнутися з низкою труднощів. Наприклад, велика кількість пошукових інструментів не вміють коректно працювати з кирилицею. Це означає, що якщо користувач при реєстрації в соцмережі (в тій же Facebook) вказав тільки кириличні написання свого імені, то пошукова система не завжди його знайде і покаже в результатах пошуку. Крім того, деякі з сервісів просто ігнорують сторінки не англійською мовою. Тому пошук людини з ім'ям і прізвищем російською або українською мовами може бути досить складним завданням.

Пошук профайлів в соціальній мережі Facebook

У Facebook ви можете шукати за ім'ям та прізвищем. У пошуковій видачі першими виявляться люди, з якими у вас є спільні друзі, а потім будуть показані всі інші користувачі.

Однак більш розширені інструменти пошуку Facebook пропонує в розділі пошуку друзів. Тут можна вказати ім'я людини, обмеживши результат пошуку по місту, навчальному закладу, місця роботи. Також можна шукати спільних друзів для зазначених користувачів.

У лівій колонці досить вказати ім'я шуканого людини та інші параметри. Не варто звертати увагу на список пропонованих друзів - від особливості Facebook нав'язувати нам друзів в різних видах і контекстах ми нікуди не дінемося. Незважаючи на те, що пошук буде здійснюватися на сторінці пошуку друзів, сервіс пошуку людей буде працювати досить коректно. За великим рахунком, цей інструмент, який Facebook пропонує нам для пошуку людей і подальшого додавання в свою стрічку, ідеальний для звичайного пошуку Facebook-профайлів, більш того, він працює набагато точніше, ніж пошук просто через пошуковий рядок.

Крім того, шукати в Facebook можна за вказаною електронною адресою. Ця можливість актуальна для тих випадків, коли ви шукаєте людини з популярними ім'ям і прізвищем. Правда, ця можливість пошуку може не завжди спрацювати, якщо у людини Facebook-аккаунт зареєстрований на іншу адресу електронної пошти.

Соціальний пошук в Рунеті: «ВКонтакте», «Однокласники», «Яндекс» і ICQ

Можна довго сперечатися про необхідність профайлів в соцмережах «ВКонтакте» і «Однокласники», проте кількість користувачів цих сайтів не дозволяють ігнорувати їх при пошуку людей.

Соціальна мережа «ВКонтакте» пропонує досить різноманітні функції пошуку https://vk.com/people . Шукати людей в цій мережі можна по імені, а також по групах, подій, додатків, нотаток, новин, тем і т. Д. Додатково сервіс дозволяє обмежити пошукову видачу по місту, країні, віком, місць навчання або роботи. Різноманітність фільтрів дозволяє краще настроювати пошук і отримувати досить точний результат.

Різноманітність фільтрів дозволяє краще настроювати пошук і отримувати досить точний результат

Пошук в «Однокласниках» дозволяє задати ім'я і прізвище людини і обмежити результати, вказавши вік, країну проживання, місто, навчальні заклади. Правда недавно з'явилася можливість проводити пошук через електронну пошту.

Не залишилася осторонь від спроби вирішити задачу пошуку людей компанія «Яндекс» . Для пошуку зареєстрованих в соцмережах людей в кириличному сегменті інтернету (Уанет, Рунет, Байнет), цей сервіс надасть найбільш релевантний результат. Сервіс працює як агрегатор соціальних мереж при роботі з кириличними профайлами.

В якості запиту задається ім'я і прізвище людини, можна встановити обмеження за віком, місту, місцями роботи та навчання. Пошукова система «Яндекса» аналізує профайли в 16 соціальних мережах, серед них - не тільки Facebook, Foursquare, Google+, Twitter, але і «ВКонтакте», «Однокласники», Livejournal, Liveinternet, «Мій світ», «Моє коло» і безліч інших. Пошук від «Яндекса» аналізує всі ці сервіси, проводить пошук по профайлам і надає результат, при цьому буде чітко видно, з яких соціальних мереж взяті дані. Головна перевага цього сервісу в порівнянні з безліччю інших англомовних аналогів - коректна робота з кирилицею: цим не можуть похвалитися більшість інших англомовних пошукових інструментів.

Соціальний пошук Bing

Пошукова система Bing корпорації Microsoft - не дуже популярна в нашій країні. Проте завдання пошуку людей за допомогою цього сервісу вирішується досить непогано, особливо якщо вам потрібно знайти профайл людини в соціальній мережі. Задавши запит у вигляді прізвища людини, в пошуковій видачі можна отримати посилання на його сайт, профайли в соціальних мережах і іншу інформацію. Однак система не завжди коректно працює з російськомовними запитами, тому підійде вона, скоріше, для пошуку іноземців.

Пошук Google по профайлам

Пошукова система Google дозволяє проводити пошук по профайлам. Базою пошуку є профілі користувачів веб-сервісів Google. Так як сервіси Google - популярні і серед досвідчених користувачів, і новачків, то такий пошук людей може привести вас до шуканим даними.

А з урахуванням того, що Gmail-пошта - один з найпопулярніших на сьогодні сервісів веб-пошти, а у Google об'єднані акаунти в Gmail, Google+ та інших сервісах, то база користувачів Google практично настільки ж велика, як і кількість користувачів в соціальній мережі Facebook, а може і більше.

А з урахуванням того, що Gmail-пошта - один з найпопулярніших на сьогодні сервісів веб-пошти, а у Google об'єднані акаунти в Gmail, Google+ та інших сервісах, то база користувачів Google практично настільки ж велика, як і кількість користувачів в соціальній мережі Facebook, а може і більше

При пошуку по профайлам https://plus.google.com/s досить вказати прізвище людини і Google представить знайдений список профайлів зі своєї соціальної мережі Google+.

соціальні агрегатори

Якщо у вашому пошуку не фігурує необхідність працювати з кириличними профайлами, то спектр доступних вам інструментів буде величезним.

Агрегатор SmashFuse вміє аналізувати профайли десятка популярних соціальних мереж. Крім Twitter і Facebook, він здійснює збір інформації також з Vimeo, Google та інших соціальних медіа-платформ. Зведена інформація може бути представлена ​​відразу по всіх сервісів або по кожному окремо.

Пошукова система PeekYou не просто вміє шукати по імені, прізвища та місця знаходження людини. Сервіс дозволить знайти електронні адреси, в яких фігурують зазначені ім'я та прізвище або їх фрагменти. Система спробує знайти домашню адресу і номер мобільного телефону, звернувшись до інших пошукових сервісів, серед яких - пошук за судовими рішеннями і кримінальним зведеннями. Очевидно, що такий пошук буде більш коректним для жителів США і країн Європи, однак зведена інформація, яка формується сервісом PeekYou на сьогодні - одна з найбільш повних.

Для пошуку жителів США можна скористатися сервісом ZabaSearch - він дозволяє вказати штат, в якому ви шукайте ту чи іншу людину. Ще корисні сервіси для такої ж завдання - PeopleSearch і PeopleSmart .

Як шукати людину

За великим рахунком, для пошуку кого-небудь в Інтернеті досить скористатися звичайною пошуковою системою. Задавши, наприклад, в Google запит з прізвищем людини, можна отримати посилання на його профайли на корпоративних сайтах (якщо така людина працює у великій компанії), посилання на його власні сайти або профайли в соціальних мережах. Однак такий спосіб ефективний для пошуку відомих особистостей або людей з більш-менш рідкісними поєднаннями імені та прізвища.

Наприклад, запит «Хатія Деканоїдзе» досить швидко виведе користувача на Facebook-сторінку глави Національної поліції України. Так само як і пошук за запитом «Сергій Жадан» приведе вас до сторінок відомого письменника. А ось запит «Сергій Тищенко» буде менш однозначний, адже людей з такими ім'ям і прізвищем в інтернеті є досить багато, відповідно, знайти серед них того, хто потрібен, буде складно. У цих випадках можна застосовувати інші інструменти, наприклад, пошук по соціальним мережам.

Щоб упевнитися, що перед вами профайл живу людину, а не фейковий онлайн-ID, можна скористатися низкою рад з нашої попередньої статті . Найпростішим способом дізнатися, чи є онлайновий «Іван Петров» або «Андрій Шевченко» реальною людиною, буде комплексний підхід. Спробуйте пошукати профайли за допомогою декількох сервісів, зверніться до пошуку фотографій. Якщо знайдені безлічі перетинаються, тобто ви знайшли людей зі схожими даними в різних соцмережах або на різних сайтах, значить є велика ймовірність того, що ви маєте справу з реальною людиною, а не підробленими профайлом. Створення повноцінної фейковий особистості, що включає кілька онлайн-профайлів з заповненою інформацією і більш-менш періодично оновлюваних - завдання складне, розтягнута в часі і дуже дорога, тому український і російський сегмент інтернету поки що практично вільні від таких підроблених профайлів.

Автор: Надія Баловсяк, для Stopfake.org .

Бот або людина? Як за допомогою пошуку людей в Мережі зрозуміти з ким ви маєте справу

Пошук людей в інтернеті не тільки допомагає вам знайти людину, його персональні дані і скласти загальне уявлення про нього. Такий пошук допоможе зрозуміти, хто стоїть за конкретними ім'ям і прізвищем - реальна людина, нехай живе далеко від вас, чи це підроблений акаунт, завдання якого - дезінфомірованіе або накрутка показників в соціальних мережах.

В попередній статті ми розповіли про те, як провести пошук по деяких соціальних мереж. Сьогоднішній матеріал буде присвячений більш розширеним інструментів пошуку, завдання яких - допомогти відповісти на питання про те, чи існує така людина, чим він займається, реальна чи це особистість або штучно створена цифрова підробка.

Інтернет сьогодні можна порівняти з глобальною базою даних жителів Землі. Навіть не дуже активні користувачі інтернету можуть виявитися в цих базах даних, адже вони можуть згадуватися іншими людьми або фігурувати в різних списках і базах даних.

Люди 21 століття є користувачами соціальних мереж, найчастіше - не однієї, а кількох. Крім пошуку по соціальним мережам, сучасні сервіси вміють шукати за номерами телефонів і адрес електронної пошти, а в деяких випадках навіть за домашніми адресами. Єдине обмеження в такого роду пошуку - найчастіше він географічно орієнтований, тобто прив'язаний до певної країни або регіону. Тим не менше, використання відразу декількох інструментів плюс звичайний пошук в Google або по Facebook дозволить отримати відповідь на питання, хто ж такий, шуканий Містер Ікс.

При пошуку людей і їх профайлів можна зіткнутися з низкою труднощів. Наприклад, велика кількість пошукових інструментів не вміють коректно працювати з кирилицею. Це означає, що якщо користувач при реєстрації в соцмережі (в тій же Facebook) вказав тільки кириличні написання свого імені, то пошукова система не завжди його знайде і покаже в результатах пошуку. Крім того, деякі з сервісів просто ігнорують сторінки не англійською мовою. Тому пошук людини з ім'ям і прізвищем російською або українською мовами може бути досить складним завданням.

Пошук профайлів в соціальній мережі Facebook

У Facebook ви можете шукати за ім'ям та прізвищем. У пошуковій видачі першими виявляться люди, з якими у вас є спільні друзі, а потім будуть показані всі інші користувачі.

Однак більш розширені інструменти пошуку Facebook пропонує в розділі пошуку друзів. Тут можна вказати ім'я людини, обмеживши результат пошуку по місту, навчальному закладу, місця роботи. Також можна шукати спільних друзів для зазначених користувачів.

У лівій колонці досить вказати ім'я шуканого людини та інші параметри. Не варто звертати увагу на список пропонованих друзів - від особливості Facebook нав'язувати нам друзів в різних видах і контекстах ми нікуди не дінемося. Незважаючи на те, що пошук буде здійснюватися на сторінці пошуку друзів, сервіс пошуку людей буде працювати досить коректно. За великим рахунком, цей інструмент, який Facebook пропонує нам для пошуку людей і подальшого додавання в свою стрічку, ідеальний для звичайного пошуку Facebook-профайлів, більш того, він працює набагато точніше, ніж пошук просто через пошуковий рядок.

Крім того, шукати в Facebook можна за вказаною електронною адресою. Ця можливість актуальна для тих випадків, коли ви шукаєте людини з популярними ім'ям і прізвищем. Правда, ця можливість пошуку може не завжди спрацювати, якщо у людини Facebook-аккаунт зареєстрований на іншу адресу електронної пошти.

Соціальний пошук в Рунеті: «ВКонтакте», «Однокласники», «Яндекс» і ICQ

Можна довго сперечатися про необхідність профайлів в соцмережах «ВКонтакте» і «Однокласники», проте кількість користувачів цих сайтів не дозволяють ігнорувати їх при пошуку людей.

Соціальна мережа «ВКонтакте» пропонує досить різноманітні функції пошуку https://vk.com/people . Шукати людей в цій мережі можна по імені, а також по групах, подій, додатків, нотаток, новин, тем і т. Д. Додатково сервіс дозволяє обмежити пошукову видачу по місту, країні, віком, місць навчання або роботи. Різноманітність фільтрів дозволяє краще настроювати пошук і отримувати досить точний результат.

Різноманітність фільтрів дозволяє краще настроювати пошук і отримувати досить точний результат

Пошук в «Однокласниках» дозволяє задати ім'я і прізвище людини і обмежити результати, вказавши вік, країну проживання, місто, навчальні заклади. Правда недавно з'явилася можливість проводити пошук через електронну пошту.

Не залишилася осторонь від спроби вирішити задачу пошуку людей компанія «Яндекс» . Для пошуку зареєстрованих в соцмережах людей в кириличному сегменті інтернету (Уанет, Рунет, Байнет), цей сервіс надасть найбільш релевантний результат. Сервіс працює як агрегатор соціальних мереж при роботі з кириличними профайлами.

В якості запиту задається ім'я і прізвище людини, можна встановити обмеження за віком, місту, місцями роботи та навчання. Пошукова система «Яндекса» аналізує профайли в 16 соціальних мережах, серед них - не тільки Facebook, Foursquare, Google+, Twitter, але і «ВКонтакте», «Однокласники», Livejournal, Liveinternet, «Мій світ», «Моє коло» і безліч інших. Пошук від «Яндекса» аналізує всі ці сервіси, проводить пошук по профайлам і надає результат, при цьому буде чітко видно, з яких соціальних мереж взяті дані. Головна перевага цього сервісу в порівнянні з безліччю інших англомовних аналогів - коректна робота з кирилицею: цим не можуть похвалитися більшість інших англомовних пошукових інструментів.

Соціальний пошук Bing

Пошукова система Bing корпорації Microsoft - не дуже популярна в нашій країні. Проте завдання пошуку людей за допомогою цього сервісу вирішується досить непогано, особливо якщо вам потрібно знайти профайл людини в соціальній мережі. Задавши запит у вигляді прізвища людини, в пошуковій видачі можна отримати посилання на його сайт, профайли в соціальних мережах і іншу інформацію. Однак система не завжди коректно працює з російськомовними запитами, тому підійде вона, скоріше, для пошуку іноземців.

Пошук Google по профайлам

Пошукова система Google дозволяє проводити пошук по профайлам. Базою пошуку є профілі користувачів веб-сервісів Google. Так як сервіси Google - популярні і серед досвідчених користувачів, і новачків, то такий пошук людей може привести вас до шуканим даними.

А з урахуванням того, що Gmail-пошта - один з найпопулярніших на сьогодні сервісів веб-пошти, а у Google об'єднані акаунти в Gmail, Google+ та інших сервісах, то база користувачів Google практично настільки ж велика, як і кількість користувачів в соціальній мережі Facebook, а може і більше.

А з урахуванням того, що Gmail-пошта - один з найпопулярніших на сьогодні сервісів веб-пошти, а у Google об'єднані акаунти в Gmail, Google+ та інших сервісах, то база користувачів Google практично настільки ж велика, як і кількість користувачів в соціальній мережі Facebook, а може і більше

При пошуку по профайлам https://plus.google.com/s досить вказати прізвище людини і Google представить знайдений список профайлів зі своєї соціальної мережі Google+.

соціальні агрегатори

Якщо у вашому пошуку не фігурує необхідність працювати з кириличними профайлами, то спектр доступних вам інструментів буде величезним.

Агрегатор SmashFuse вміє аналізувати профайли десятка популярних соціальних мереж. Крім Twitter і Facebook, він здійснює збір інформації також з Vimeo, Google та інших соціальних медіа-платформ. Зведена інформація може бути представлена ​​відразу по всіх сервісів або по кожному окремо.

Пошукова система PeekYou не просто вміє шукати по імені, прізвища та місця знаходження людини. Сервіс дозволить знайти електронні адреси, в яких фігурують зазначені ім'я та прізвище або їх фрагменти. Система спробує знайти домашню адресу і номер мобільного телефону, звернувшись до інших пошукових сервісів, серед яких - пошук за судовими рішеннями і кримінальним зведеннями. Очевидно, що такий пошук буде більш коректним для жителів США і країн Європи, однак зведена інформація, яка формується сервісом PeekYou на сьогодні - одна з найбільш повних.

Для пошуку жителів США можна скористатися сервісом ZabaSearch - він дозволяє вказати штат, в якому ви шукайте ту чи іншу людину. Ще корисні сервіси для такої ж завдання - PeopleSearch і PeopleSmart .

Як шукати людину

За великим рахунком, для пошуку кого-небудь в Інтернеті досить скористатися звичайною пошуковою системою. Задавши, наприклад, в Google запит з прізвищем людини, можна отримати посилання на його профайли на корпоративних сайтах (якщо така людина працює у великій компанії), посилання на його власні сайти або профайли в соціальних мережах. Однак такий спосіб ефективний для пошуку відомих особистостей або людей з більш-менш рідкісними поєднаннями імені та прізвища.

Наприклад, запит «Хатія Деканоїдзе» досить швидко виведе користувача на Facebook-сторінку глави Національної поліції України. Так само як і пошук за запитом «Сергій Жадан» приведе вас до сторінок відомого письменника. А ось запит «Сергій Тищенко» буде менш однозначний, адже людей з такими ім'ям і прізвищем в інтернеті є досить багато, відповідно, знайти серед них того, хто потрібен, буде складно. У цих випадках можна застосовувати інші інструменти, наприклад, пошук по соціальним мережам.

Щоб упевнитися, що перед вами профайл живу людину, а не фейковий онлайн-ID, можна скористатися низкою рад з нашої попередньої статті . Найпростішим способом дізнатися, чи є онлайновий «Іван Петров» або «Андрій Шевченко» реальною людиною, буде комплексний підхід. Спробуйте пошукати профайли за допомогою декількох сервісів, зверніться до пошуку фотографій. Якщо знайдені безлічі перетинаються, тобто ви знайшли людей зі схожими даними в різних соцмережах або на різних сайтах, значить є велика ймовірність того, що ви маєте справу з реальною людиною, а не підробленими профайлом. Створення повноцінної фейковий особистості, що включає кілька онлайн-профайлів з заповненою інформацією і більш-менш періодично оновлюваних - завдання складне, розтягнута в часі і дуже дорога, тому український і російський сегмент інтернету поки що практично вільні від таких підроблених профайлів.

Автор: Надія Баловсяк, для Stopfake.org .

Бот або людина? Як за допомогою пошуку людей в Мережі зрозуміти з ким ви маєте справу

Пошук людей в інтернеті не тільки допомагає вам знайти людину, його персональні дані і скласти загальне уявлення про нього. Такий пошук допоможе зрозуміти, хто стоїть за конкретними ім'ям і прізвищем - реальна людина, нехай живе далеко від вас, чи це підроблений акаунт, завдання якого - дезінфомірованіе або накрутка показників в соціальних мережах.

В попередній статті ми розповіли про те, як провести пошук по деяких соціальних мереж. Сьогоднішній матеріал буде присвячений більш розширеним інструментів пошуку, завдання яких - допомогти відповісти на питання про те, чи існує така людина, чим він займається, реальна чи це особистість або штучно створена цифрова підробка.

Інтернет сьогодні можна порівняти з глобальною базою даних жителів Землі. Навіть не дуже активні користувачі інтернету можуть виявитися в цих базах даних, адже вони можуть згадуватися іншими людьми або фігурувати в різних списках і базах даних.

Люди 21 століття є користувачами соціальних мереж, найчастіше - не однієї, а кількох. Крім пошуку по соціальним мережам, сучасні сервіси вміють шукати за номерами телефонів і адрес електронної пошти, а в деяких випадках навіть за домашніми адресами. Єдине обмеження в такого роду пошуку - найчастіше він географічно орієнтований, тобто прив'язаний до певної країни або регіону. Тим не менше, використання відразу декількох інструментів плюс звичайний пошук в Google або по Facebook дозволить отримати відповідь на питання, хто ж такий, шуканий Містер Ікс.

При пошуку людей і їх профайлів можна зіткнутися з низкою труднощів. Наприклад, велика кількість пошукових інструментів не вміють коректно працювати з кирилицею. Це означає, що якщо користувач при реєстрації в соцмережі (в тій же Facebook) вказав тільки кириличні написання свого імені, то пошукова система не завжди його знайде і покаже в результатах пошуку. Крім того, деякі з сервісів просто ігнорують сторінки не англійською мовою. Тому пошук людини з ім'ям і прізвищем російською або українською мовами може бути досить складним завданням.

Пошук профайлів в соціальній мережі Facebook

У Facebook ви можете шукати за ім'ям та прізвищем. У пошуковій видачі першими виявляться люди, з якими у вас є спільні друзі, а потім будуть показані всі інші користувачі.

Однак більш розширені інструменти пошуку Facebook пропонує в розділі пошуку друзів. Тут можна вказати ім'я людини, обмеживши результат пошуку по місту, навчальному закладу, місця роботи. Також можна шукати спільних друзів для зазначених користувачів.

У лівій колонці досить вказати ім'я шуканого людини та інші параметри. Не варто звертати увагу на список пропонованих друзів - від особливості Facebook нав'язувати нам друзів в різних видах і контекстах ми нікуди не дінемося. Незважаючи на те, що пошук буде здійснюватися на сторінці пошуку друзів, сервіс пошуку людей буде працювати досить коректно. За великим рахунком, цей інструмент, який Facebook пропонує нам для пошуку людей і подальшого додавання в свою стрічку, ідеальний для звичайного пошуку Facebook-профайлів, більш того, він працює набагато точніше, ніж пошук просто через пошуковий рядок.

Крім того, шукати в Facebook можна за вказаною електронною адресою. Ця можливість актуальна для тих випадків, коли ви шукаєте людини з популярними ім'ям і прізвищем. Правда, ця можливість пошуку може не завжди спрацювати, якщо у людини Facebook-аккаунт зареєстрований на іншу адресу електронної пошти.

Соціальний пошук в Рунеті: «ВКонтакте», «Однокласники», «Яндекс» і ICQ

Можна довго сперечатися про необхідність профайлів в соцмережах «ВКонтакте» і «Однокласники», проте кількість користувачів цих сайтів не дозволяють ігнорувати їх при пошуку людей.

Соціальна мережа «ВКонтакте» пропонує досить різноманітні функції пошуку https://vk.com/people . Шукати людей в цій мережі можна по імені, а також по групах, подій, додатків, нотаток, новин, тем і т. Д. Додатково сервіс дозволяє обмежити пошукову видачу по місту, країні, віком, місць навчання або роботи. Різноманітність фільтрів дозволяє краще настроювати пошук і отримувати досить точний результат.

Різноманітність фільтрів дозволяє краще настроювати пошук і отримувати досить точний результат

Пошук в «Однокласниках» дозволяє задати ім'я і прізвище людини і обмежити результати, вказавши вік, країну проживання, місто, навчальні заклади. Правда недавно з'явилася можливість проводити пошук через електронну пошту.

Не залишилася осторонь від спроби вирішити задачу пошуку людей компанія «Яндекс» . Для пошуку зареєстрованих в соцмережах людей в кириличному сегменті інтернету (Уанет, Рунет, Байнет), цей сервіс надасть найбільш релевантний результат. Сервіс працює як агрегатор соціальних мереж при роботі з кириличними профайлами.

В якості запиту задається ім'я і прізвище людини, можна встановити обмеження за віком, місту, місцями роботи та навчання. Пошукова система «Яндекса» аналізує профайли в 16 соціальних мережах, серед них - не тільки Facebook, Foursquare, Google+, Twitter, але і «ВКонтакте», «Однокласники», Livejournal, Liveinternet, «Мій світ», «Моє коло» і безліч інших. Пошук від «Яндекса» аналізує всі ці сервіси, проводить пошук по профайлам і надає результат, при цьому буде чітко видно, з яких соціальних мереж взяті дані. Головна перевага цього сервісу в порівнянні з безліччю інших англомовних аналогів - коректна робота з кирилицею: цим не можуть похвалитися більшість інших англомовних пошукових інструментів.

Соціальний пошук Bing

Пошукова система Bing корпорації Microsoft - не дуже популярна в нашій країні. Проте завдання пошуку людей за допомогою цього сервісу вирішується досить непогано, особливо якщо вам потрібно знайти профайл людини в соціальній мережі. Задавши запит у вигляді прізвища людини, в пошуковій видачі можна отримати посилання на його сайт, профайли в соціальних мережах і іншу інформацію. Однак система не завжди коректно працює з російськомовними запитами, тому підійде вона, скоріше, для пошуку іноземців.

Пошук Google по профайлам

Пошукова система Google дозволяє проводити пошук по профайлам. Базою пошуку є профілі користувачів веб-сервісів Google. Так як сервіси Google - популярні і серед досвідчених користувачів, і новачків, то такий пошук людей може привести вас до шуканим даними.

А з урахуванням того, що Gmail-пошта - один з найпопулярніших на сьогодні сервісів веб-пошти, а у Google об'єднані акаунти в Gmail, Google+ та інших сервісах, то база користувачів Google практично настільки ж велика, як і кількість користувачів в соціальній мережі Facebook, а може і більше.

А з урахуванням того, що Gmail-пошта - один з найпопулярніших на сьогодні сервісів веб-пошти, а у Google об'єднані акаунти в Gmail, Google+ та інших сервісах, то база користувачів Google практично настільки ж велика, як і кількість користувачів в соціальній мережі Facebook, а може і більше

При пошуку по профайлам https://plus.google.com/s досить вказати прізвище людини і Google представить знайдений список профайлів зі своєї соціальної мережі Google+.

соціальні агрегатори

Якщо у вашому пошуку не фігурує необхідність працювати з кириличними профайлами, то спектр доступних вам інструментів буде величезним.

Агрегатор SmashFuse вміє аналізувати профайли десятка популярних соціальних мереж. Крім Twitter і Facebook, він здійснює збір інформації також з Vimeo, Google та інших соціальних медіа-платформ. Зведена інформація може бути представлена ​​відразу по всіх сервісів або по кожному окремо.

Пошукова система PeekYou не просто вміє шукати по імені, прізвища та місця знаходження людини. Сервіс дозволить знайти електронні адреси, в яких фігурують зазначені ім'я та прізвище або їх фрагменти. Система спробує знайти домашню адресу і номер мобільного телефону, звернувшись до інших пошукових сервісів, серед яких - пошук за судовими рішеннями і кримінальним зведеннями. Очевидно, що такий пошук буде більш коректним для жителів США і країн Європи, однак зведена інформація, яка формується сервісом PeekYou на сьогодні - одна з найбільш повних.

Для пошуку жителів США можна скористатися сервісом ZabaSearch - він дозволяє вказати штат, в якому ви шукайте ту чи іншу людину. Ще корисні сервіси для такої ж завдання - PeopleSearch і PeopleSmart .

Як шукати людину

За великим рахунком, для пошуку кого-небудь в Інтернеті досить скористатися звичайною пошуковою системою. Задавши, наприклад, в Google запит з прізвищем людини, можна отримати посилання на його профайли на корпоративних сайтах (якщо така людина працює у великій компанії), посилання на його власні сайти або профайли в соціальних мережах. Однак такий спосіб ефективний для пошуку відомих особистостей або людей з більш-менш рідкісними поєднаннями імені та прізвища.

Наприклад, запит «Хатія Деканоїдзе» досить швидко виведе користувача на Facebook-сторінку глави Національної поліції України. Так само як і пошук за запитом «Сергій Жадан» приведе вас до сторінок відомого письменника. А ось запит «Сергій Тищенко» буде менш однозначний, адже людей з такими ім'ям і прізвищем в інтернеті є досить багато, відповідно, знайти серед них того, хто потрібен, буде складно. У цих випадках можна застосовувати інші інструменти, наприклад, пошук по соціальним мережам.

Щоб упевнитися, що перед вами профайл живу людину, а не фейковий онлайн-ID, можна скористатися низкою рад з нашої попередньої статті . Найпростішим способом дізнатися, чи є онлайновий «Іван Петров» або «Андрій Шевченко» реальною людиною, буде комплексний підхід. Спробуйте пошукати профайли за допомогою декількох сервісів, зверніться до пошуку фотографій. Якщо знайдені безлічі перетинаються, тобто ви знайшли людей зі схожими даними в різних соцмережах або на різних сайтах, значить є велика ймовірність того, що ви маєте справу з реальною людиною, а не підробленими профайлом. Створення повноцінної фейковий особистості, що включає кілька онлайн-профайлів з заповненою інформацією і більш-менш періодично оновлюваних - завдання складне, розтягнута в часі і дуже дорога, тому український і російський сегмент інтернету поки що практично вільні від таких підроблених профайлів.

Автор: Надія Баловсяк, для Stopfake.org .

Бот або людина? Як за допомогою пошуку людей в Мережі зрозуміти з ким ви маєте справу

Пошук людей в інтернеті не тільки допомагає вам знайти людину, його персональні дані і скласти загальне уявлення про нього. Такий пошук допоможе зрозуміти, хто стоїть за конкретними ім'ям і прізвищем - реальна людина, нехай живе далеко від вас, чи це підроблений акаунт, завдання якого - дезінфомірованіе або накрутка показників в соціальних мережах.

В попередній статті ми розповіли про те, як провести пошук по деяких соціальних мереж. Сьогоднішній матеріал буде присвячений більш розширеним інструментів пошуку, завдання яких - допомогти відповісти на питання про те, чи існує така людина, чим він займається, реальна чи це особистість або штучно створена цифрова підробка.

Інтернет сьогодні можна порівняти з глобальною базою даних жителів Землі. Навіть не дуже активні користувачі інтернету можуть виявитися в цих базах даних, адже вони можуть згадуватися іншими людьми або фігурувати в різних списках і базах даних.

Люди 21 століття є користувачами соціальних мереж, найчастіше - не однієї, а кількох. Крім пошуку по соціальним мережам, сучасні сервіси вміють шукати за номерами телефонів і адрес електронної пошти, а в деяких випадках навіть за домашніми адресами. Єдине обмеження в такого роду пошуку - найчастіше він географічно орієнтований, тобто прив'язаний до певної країни або регіону. Тим не менше, використання відразу декількох інструментів плюс звичайний пошук в Google або по Facebook дозволить отримати відповідь на питання, хто ж такий, шуканий Містер Ікс.

При пошуку людей і їх профайлів можна зіткнутися з низкою труднощів. Наприклад, велика кількість пошукових інструментів не вміють коректно працювати з кирилицею. Це означає, що якщо користувач при реєстрації в соцмережі (в тій же Facebook) вказав тільки кириличні написання свого імені, то пошукова система не завжди його знайде і покаже в результатах пошуку. Крім того, деякі з сервісів просто ігнорують сторінки не англійською мовою. Тому пошук людини з ім'ям і прізвищем російською або українською мовами може бути досить складним завданням.

Пошук профайлів в соціальній мережі Facebook

У Facebook ви можете шукати за ім'ям та прізвищем. У пошуковій видачі першими виявляться люди, з якими у вас є спільні друзі, а потім будуть показані всі інші користувачі.

Однак більш розширені інструменти пошуку Facebook пропонує в розділі пошуку друзів. Тут можна вказати ім'я людини, обмеживши результат пошуку по місту, навчальному закладу, місця роботи. Також можна шукати спільних друзів для зазначених користувачів.

У лівій колонці досить вказати ім'я шуканого людини та інші параметри. Не варто звертати увагу на список пропонованих друзів - від особливості Facebook нав'язувати нам друзів в різних видах і контекстах ми нікуди не дінемося. Незважаючи на те, що пошук буде здійснюватися на сторінці пошуку друзів, сервіс пошуку людей буде працювати досить коректно. За великим рахунком, цей інструмент, який Facebook пропонує нам для пошуку людей і подальшого додавання в свою стрічку, ідеальний для звичайного пошуку Facebook-профайлів, більш того, він працює набагато точніше, ніж пошук просто через пошуковий рядок.

Крім того, шукати в Facebook можна за вказаною електронною адресою. Ця можливість актуальна для тих випадків, коли ви шукаєте людини з популярними ім'ям і прізвищем. Правда, ця можливість пошуку може не завжди спрацювати, якщо у людини Facebook-аккаунт зареєстрований на іншу адресу електронної пошти.

Соціальний пошук в Рунеті: «ВКонтакте», «Однокласники», «Яндекс» і ICQ

Можна довго сперечатися про необхідність профайлів в соцмережах «ВКонтакте» і «Однокласники», проте кількість користувачів цих сайтів не дозволяють ігнорувати їх при пошуку людей.

Соціальна мережа «ВКонтакте» пропонує досить різноманітні функції пошуку https://vk.com/people . Шукати людей в цій мережі можна по імені, а також по групах, подій, додатків, нотаток, новин, тем і т. Д. Додатково сервіс дозволяє обмежити пошукову видачу по місту, країні, віком, місць навчання або роботи. Різноманітність фільтрів дозволяє краще настроювати пошук і отримувати досить точний результат.

Різноманітність фільтрів дозволяє краще настроювати пошук і отримувати досить точний результат

Пошук в «Однокласниках» дозволяє задати ім'я і прізвище людини і обмежити результати, вказавши вік, країну проживання, місто, навчальні заклади. Правда недавно з'явилася можливість проводити пошук через електронну пошту.

Не залишилася осторонь від спроби вирішити задачу пошуку людей компанія «Яндекс» . Для пошуку зареєстрованих в соцмережах людей в кириличному сегменті інтернету (Уанет, Рунет, Байнет), цей сервіс надасть найбільш релевантний результат. Сервіс працює як агрегатор соціальних мереж при роботі з кириличними профайлами.

В якості запиту задається ім'я і прізвище людини, можна встановити обмеження за віком, місту, місцями роботи та навчання. Пошукова система «Яндекса» аналізує профайли в 16 соціальних мережах, серед них - не тільки Facebook, Foursquare, Google+, Twitter, але і «ВКонтакте», «Однокласники», Livejournal, Liveinternet, «Мій світ», «Моє коло» і безліч інших. Пошук від «Яндекса» аналізує всі ці сервіси, проводить пошук по профайлам і надає результат, при цьому буде чітко видно, з яких соціальних мереж взяті дані. Головна перевага цього сервісу в порівнянні з безліччю інших англомовних аналогів - коректна робота з кирилицею: цим не можуть похвалитися більшість інших англомовних пошукових інструментів.

Соціальний пошук Bing

Пошукова система Bing корпорації Microsoft - не дуже популярна в нашій країні. Проте завдання пошуку людей за допомогою цього сервісу вирішується досить непогано, особливо якщо вам потрібно знайти профайл людини в соціальній мережі. Задавши запит у вигляді прізвища людини, в пошуковій видачі можна отримати посилання на його сайт, профайли в соціальних мережах і іншу інформацію. Однак система не завжди коректно працює з російськомовними запитами, тому підійде вона, скоріше, для пошуку іноземців.

Пошук Google по профайлам

Пошукова система Google дозволяє проводити пошук по профайлам. Базою пошуку є профілі користувачів веб-сервісів Google. Так як сервіси Google - популярні і серед досвідчених користувачів, і новачків, то такий пошук людей може привести вас до шуканим даними.

А з урахуванням того, що Gmail-пошта - один з найпопулярніших на сьогодні сервісів веб-пошти, а у Google об'єднані акаунти в Gmail, Google+ та інших сервісах, то база користувачів Google практично настільки ж велика, як і кількість користувачів в соціальній мережі Facebook, а може і більше.

А з урахуванням того, що Gmail-пошта - один з найпопулярніших на сьогодні сервісів веб-пошти, а у Google об'єднані акаунти в Gmail, Google+ та інших сервісах, то база користувачів Google практично настільки ж велика, як і кількість користувачів в соціальній мережі Facebook, а може і більше

При пошуку по профайлам https://plus.google.com/s досить вказати прізвище людини і Google представить знайдений список профайлів зі своєї соціальної мережі Google+.

соціальні агрегатори

Якщо у вашому пошуку не фігурує необхідність працювати з кириличними профайлами, то спектр доступних вам інструментів буде величезним.

Агрегатор SmashFuse вміє аналізувати профайли десятка популярних соціальних мереж. Крім Twitter і Facebook, він здійснює збір інформації також з Vimeo, Google та інших соціальних медіа-платформ. Зведена інформація може бути представлена ​​відразу по всіх сервісів або по кожному окремо.

Пошукова система PeekYou не просто вміє шукати по імені, прізвища та місця знаходження людини. Сервіс дозволить знайти електронні адреси, в яких фігурують зазначені ім'я та прізвище або їх фрагменти. Система спробує знайти домашню адресу і номер мобільного телефону, звернувшись до інших пошукових сервісів, серед яких - пошук за судовими рішеннями і кримінальним зведеннями. Очевидно, що такий пошук буде більш коректним для жителів США і країн Європи, однак зведена інформація, яка формується сервісом PeekYou на сьогодні - одна з найбільш повних.

Для пошуку жителів США можна скористатися сервісом ZabaSearch - він дозволяє вказати штат, в якому ви шукайте ту чи іншу людину. Ще корисні сервіси для такої ж завдання - PeopleSearch і PeopleSmart .

Як шукати людину

За великим рахунком, для пошуку кого-небудь в Інтернеті досить скористатися звичайною пошуковою системою. Задавши, наприклад, в Google запит з прізвищем людини, можна отримати посилання на його профайли на корпоративних сайтах (якщо така людина працює у великій компанії), посилання на його власні сайти або профайли в соціальних мережах. Однак такий спосіб ефективний для пошуку відомих особистостей або людей з більш-менш рідкісними поєднаннями імені та прізвища.

Наприклад, запит «Хатія Деканоїдзе» досить швидко виведе користувача на Facebook-сторінку глави Національної поліції України. Так само як і пошук за запитом «Сергій Жадан» приведе вас до сторінок відомого письменника. А ось запит «Сергій Тищенко» буде менш однозначний, адже людей з такими ім'ям і прізвищем в інтернеті є досить багато, відповідно, знайти серед них того, хто потрібен, буде складно. У цих випадках можна застосовувати інші інструменти, наприклад, пошук по соціальним мережам.

Щоб упевнитися, що перед вами профайл живу людину, а не фейковий онлайн-ID, можна скористатися низкою рад з нашої попередньої статті . Найпростішим способом дізнатися, чи є онлайновий «Іван Петров» або «Андрій Шевченко» реальною людиною, буде комплексний підхід. Спробуйте пошукати профайли за допомогою декількох сервісів, зверніться до пошуку фотографій. Якщо знайдені безлічі перетинаються, тобто ви знайшли людей зі схожими даними в різних соцмережах або на різних сайтах, значить є велика ймовірність того, що ви маєте справу з реальною людиною, а не підробленими профайлом. Створення повноцінної фейковий особистості, що включає кілька онлайн-профайлів з заповненою інформацією і більш-менш періодично оновлюваних - завдання складне, розтягнута в часі і дуже дорога, тому український і російський сегмент інтернету поки що практично вільні від таких підроблених профайлів.

Автор: Надія Баловсяк, для Stopfake.org .

Бот або людина? Як за допомогою пошуку людей в Мережі зрозуміти з ким ви маєте справу

Пошук людей в інтернеті не тільки допомагає вам знайти людину, його персональні дані і скласти загальне уявлення про нього. Такий пошук допоможе зрозуміти, хто стоїть за конкретними ім'ям і прізвищем - реальна людина, нехай живе далеко від вас, чи це підроблений акаунт, завдання якого - дезінфомірованіе або накрутка показників в соціальних мережах.

В попередній статті ми розповіли про те, як провести пошук по деяких соціальних мереж. Сьогоднішній матеріал буде присвячений більш розширеним інструментів пошуку, завдання яких - допомогти відповісти на питання про те, чи існує така людина, чим він займається, реальна чи це особистість або штучно створена цифрова підробка.

Інтернет сьогодні можна порівняти з глобальною базою даних жителів Землі. Навіть не дуже активні користувачі інтернету можуть виявитися в цих базах даних, адже вони можуть згадуватися іншими людьми або фігурувати в різних списках і базах даних.

Люди 21 століття є користувачами соціальних мереж, найчастіше - не однієї, а кількох. Крім пошуку по соціальним мережам, сучасні сервіси вміють шукати за номерами телефонів і адрес електронної пошти, а в деяких випадках навіть за домашніми адресами. Єдине обмеження в такого роду пошуку - найчастіше він географічно орієнтований, тобто прив'язаний до певної країни або регіону. Тим не менше, використання відразу декількох інструментів плюс звичайний пошук в Google або по Facebook дозволить отримати відповідь на питання, хто ж такий, шуканий Містер Ікс.

При пошуку людей і їх профайлів можна зіткнутися з низкою труднощів. Наприклад, велика кількість пошукових інструментів не вміють коректно працювати з кирилицею. Це означає, що якщо користувач при реєстрації в соцмережі (в тій же Facebook) вказав тільки кириличні написання свого імені, то пошукова система не завжди його знайде і покаже в результатах пошуку. Крім того, деякі з сервісів просто ігнорують сторінки не англійською мовою. Тому пошук людини з ім'ям і прізвищем російською або українською мовами може бути досить складним завданням.

Пошук профайлів в соціальній мережі Facebook

У Facebook ви можете шукати за ім'ям та прізвищем. У пошуковій видачі першими виявляться люди, з якими у вас є спільні друзі, а потім будуть показані всі інші користувачі.

Однак більш розширені інструменти пошуку Facebook пропонує в розділі пошуку друзів. Тут можна вказати ім'я людини, обмеживши результат пошуку по місту, навчальному закладу, місця роботи. Також можна шукати спільних друзів для зазначених користувачів.

У лівій колонці досить вказати ім'я шуканого людини та інші параметри. Не варто звертати увагу на список пропонованих друзів - від особливості Facebook нав'язувати нам друзів в різних видах і контекстах ми нікуди не дінемося. Незважаючи на те, що пошук буде здійснюватися на сторінці пошуку друзів, сервіс пошуку людей буде працювати досить коректно. За великим рахунком, цей інструмент, який Facebook пропонує нам для пошуку людей і подальшого додавання в свою стрічку, ідеальний для звичайного пошуку Facebook-профайлів, більш того, він працює набагато точніше, ніж пошук просто через пошуковий рядок.

Крім того, шукати в Facebook можна за вказаною електронною адресою. Ця можливість актуальна для тих випадків, коли ви шукаєте людини з популярними ім'ям і прізвищем. Правда, ця можливість пошуку може не завжди спрацювати, якщо у людини Facebook-аккаунт зареєстрований на іншу адресу електронної пошти.

Соціальний пошук в Рунеті: «ВКонтакте», «Однокласники», «Яндекс» і ICQ

Можна довго сперечатися про необхідність профайлів в соцмережах «ВКонтакте» і «Однокласники», проте кількість користувачів цих сайтів не дозволяють ігнорувати їх при пошуку людей.

Соціальна мережа «ВКонтакте» пропонує досить різноманітні функції пошуку https://vk.com/people . Шукати людей в цій мережі можна по імені, а також по групах, подій, додатків, нотаток, новин, тем і т. Д. Додатково сервіс дозволяє обмежити пошукову видачу по місту, країні, віком, місць навчання або роботи. Різноманітність фільтрів дозволяє краще настроювати пошук і отримувати досить точний результат.

Різноманітність фільтрів дозволяє краще настроювати пошук і отримувати досить точний результат

Пошук в «Однокласниках» дозволяє задати ім'я і прізвище людини і обмежити результати, вказавши вік, країну проживання, місто, навчальні заклади. Правда недавно з'явилася можливість проводити пошук через електронну пошту.

Не залишилася осторонь від спроби вирішити задачу пошуку людей компанія «Яндекс» . Для пошуку зареєстрованих в соцмережах людей в кириличному сегменті інтернету (Уанет, Рунет, Байнет), цей сервіс надасть найбільш релевантний результат. Сервіс працює як агрегатор соціальних мереж при роботі з кириличними профайлами.

В якості запиту задається ім'я і прізвище людини, можна встановити обмеження за віком, місту, місцями роботи та навчання. Пошукова система «Яндекса» аналізує профайли в 16 соціальних мережах, серед них - не тільки Facebook, Foursquare, Google+, Twitter, але і «ВКонтакте», «Однокласники», Livejournal, Liveinternet, «Мій світ», «Моє коло» і безліч інших. Пошук від «Яндекса» аналізує всі ці сервіси, проводить пошук по профайлам і надає результат, при цьому буде чітко видно, з яких соціальних мереж взяті дані. Головна перевага цього сервісу в порівнянні з безліччю інших англомовних аналогів - коректна робота з кирилицею: цим не можуть похвалитися більшість інших англомовних пошукових інструментів.

Соціальний пошук Bing

Пошукова система Bing корпорації Microsoft - не дуже популярна в нашій країні. Проте завдання пошуку людей за допомогою цього сервісу вирішується досить непогано, особливо якщо вам потрібно знайти профайл людини в соціальній мережі. Задавши запит у вигляді прізвища людини, в пошуковій видачі можна отримати посилання на його сайт, профайли в соціальних мережах і іншу інформацію. Однак система не завжди коректно працює з російськомовними запитами, тому підійде вона, скоріше, для пошуку іноземців.

Пошук Google по профайлам

Пошукова система Google дозволяє проводити пошук по профайлам. Базою пошуку є профілі користувачів веб-сервісів Google. Так як сервіси Google - популярні і серед досвідчених користувачів, і новачків, то такий пошук людей може привести вас до шуканим даними.

А з урахуванням того, що Gmail-пошта - один з найпопулярніших на сьогодні сервісів веб-пошти, а у Google об'єднані акаунти в Gmail, Google+ та інших сервісах, то база користувачів Google практично настільки ж велика, як і кількість користувачів в соціальній мережі Facebook, а може і більше.

А з урахуванням того, що Gmail-пошта - один з найпопулярніших на сьогодні сервісів веб-пошти, а у Google об'єднані акаунти в Gmail, Google+ та інших сервісах, то база користувачів Google практично настільки ж велика, як і кількість користувачів в соціальній мережі Facebook, а може і більше

При пошуку по профайлам https://plus.google.com/s досить вказати прізвище людини і Google представить знайдений список профайлів зі своєї соціальної мережі Google+.

соціальні агрегатори

Якщо у вашому пошуку не фігурує необхідність працювати з кириличними профайлами, то спектр доступних вам інструментів буде величезним.

Агрегатор SmashFuse вміє аналізувати профайли десятка популярних соціальних мереж. Крім Twitter і Facebook, він здійснює збір інформації також з Vimeo, Google та інших соціальних медіа-платформ. Зведена інформація може бути представлена ​​відразу по всіх сервісів або по кожному окремо.

Пошукова система PeekYou не просто вміє шукати по імені, прізвища та місця знаходження людини. Сервіс дозволить знайти електронні адреси, в яких фігурують зазначені ім'я та прізвище або їх фрагменти. Система спробує знайти домашню адресу і номер мобільного телефону, звернувшись до інших пошукових сервісів, серед яких - пошук за судовими рішеннями і кримінальним зведеннями. Очевидно, що такий пошук буде більш коректним для жителів США і країн Європи, однак зведена інформація, яка формується сервісом PeekYou на сьогодні - одна з найбільш повних.

Для пошуку жителів США можна скористатися сервісом ZabaSearch - він дозволяє вказати штат, в якому ви шукайте ту чи іншу людину. Ще корисні сервіси для такої ж завдання - PeopleSearch і PeopleSmart .

Як шукати людину

За великим рахунком, для пошуку кого-небудь в Інтернеті досить скористатися звичайною пошуковою системою. Задавши, наприклад, в Google запит з прізвищем людини, можна отримати посилання на його профайли на корпоративних сайтах (якщо така людина працює у великій компанії), посилання на його власні сайти або профайли в соціальних мережах. Однак такий спосіб ефективний для пошуку відомих особистостей або людей з більш-менш рідкісними поєднаннями імені та прізвища.

Наприклад, запит «Хатія Деканоїдзе» досить швидко виведе користувача на Facebook-сторінку глави Національної поліції України. Так само як і пошук за запитом «Сергій Жадан» приведе вас до сторінок відомого письменника. А ось запит «Сергій Тищенко» буде менш однозначний, адже людей з такими ім'ям і прізвищем в інтернеті є досить багато, відповідно, знайти серед них того, хто потрібен, буде складно. У цих випадках можна застосовувати інші інструменти, наприклад, пошук по соціальним мережам.

Щоб упевнитися, що перед вами профайл живу людину, а не фейковий онлайн-ID, можна скористатися низкою рад з нашої попередньої статті . Найпростішим способом дізнатися, чи є онлайновий «Іван Петров» або «Андрій Шевченко» реальною людиною, буде комплексний підхід. Спробуйте пошукати профайли за допомогою декількох сервісів, зверніться до пошуку фотографій. Якщо знайдені безлічі перетинаються, тобто ви знайшли людей зі схожими даними в різних соцмережах або на різних сайтах, значить є велика ймовірність того, що ви маєте справу з реальною людиною, а не підробленими профайлом. Створення повноцінної фейковий особистості, що включає кілька онлайн-профайлів з заповненою інформацією і більш-менш періодично оновлюваних - завдання складне, розтягнута в часі і дуже дорога, тому український і російський сегмент інтернету поки що практично вільні від таких підроблених профайлів.

Автор: Надія Баловсяк, для Stopfake.org .

Бот або людина? Як за допомогою пошуку людей в Мережі зрозуміти з ким ви маєте справу

Пошук людей в інтернеті не тільки допомагає вам знайти людину, його персональні дані і скласти загальне уявлення про нього. Такий пошук допоможе зрозуміти, хто стоїть за конкретними ім'ям і прізвищем - реальна людина, нехай живе далеко від вас, чи це підроблений акаунт, завдання якого - дезінфомірованіе або накрутка показників в соціальних мережах.

В попередній статті ми розповіли про те, як провести пошук по деяких соціальних мереж. Сьогоднішній матеріал буде присвячений більш розширеним інструментів пошуку, завдання яких - допомогти відповісти на питання про те, чи існує така людина, чим він займається, реальна чи це особистість або штучно створена цифрова підробка.

Інтернет сьогодні можна порівняти з глобальною базою даних жителів Землі. Навіть не дуже активні користувачі інтернету можуть виявитися в цих базах даних, адже вони можуть згадуватися іншими людьми або фігурувати в різних списках і базах даних.

Люди 21 століття є користувачами соціальних мереж, найчастіше - не однієї, а кількох. Крім пошуку по соціальним мережам, сучасні сервіси вміють шукати за номерами телефонів і адрес електронної пошти, а в деяких випадках навіть за домашніми адресами. Єдине обмеження в такого роду пошуку - найчастіше він географічно орієнтований, тобто прив'язаний до певної країни або регіону. Тим не менше, використання відразу декількох інструментів плюс звичайний пошук в Google або по Facebook дозволить отримати відповідь на питання, хто ж такий, шуканий Містер Ікс.

При пошуку людей і їх профайлів можна зіткнутися з низкою труднощів. Наприклад, велика кількість пошукових інструментів не вміють коректно працювати з кирилицею. Це означає, що якщо користувач при реєстрації в соцмережі (в тій же Facebook) вказав тільки кириличні написання свого імені, то пошукова система не завжди його знайде і покаже в результатах пошуку. Крім того, деякі з сервісів просто ігнорують сторінки не англійською мовою. Тому пошук людини з ім'ям і прізвищем російською або українською мовами може бути досить складним завданням.

Пошук профайлів в соціальній мережі Facebook

У Facebook ви можете шукати за ім'ям та прізвищем. У пошуковій видачі першими виявляться люди, з якими у вас є спільні друзі, а потім будуть показані всі інші користувачі.

Однак більш розширені інструменти пошуку Facebook пропонує в розділі пошуку друзів. Тут можна вказати ім'я людини, обмеживши результат пошуку по місту, навчальному закладу, місця роботи. Також можна шукати спільних друзів для зазначених користувачів.

У лівій колонці досить вказати ім'я шуканого людини та інші параметри. Не варто звертати увагу на список пропонованих друзів - від особливості Facebook нав'язувати нам друзів в різних видах і контекстах ми нікуди не дінемося. Незважаючи на те, що пошук буде здійснюватися на сторінці пошуку друзів, сервіс пошуку людей буде працювати досить коректно. За великим рахунком, цей інструмент, який Facebook пропонує нам для пошуку людей і подальшого додавання в свою стрічку, ідеальний для звичайного пошуку Facebook-профайлів, більш того, він працює набагато точніше, ніж пошук просто через пошуковий рядок.

Крім того, шукати в Facebook можна за вказаною електронною адресою. Ця можливість актуальна для тих випадків, коли ви шукаєте людини з популярними ім'ям і прізвищем. Правда, ця можливість пошуку може не завжди спрацювати, якщо у людини Facebook-аккаунт зареєстрований на іншу адресу електронної пошти.

Соціальний пошук в Рунеті: «ВКонтакте», «Однокласники», «Яндекс» і ICQ

Можна довго сперечатися про необхідність профайлів в соцмережах «ВКонтакте» і «Однокласники», проте кількість користувачів цих сайтів не дозволяють ігнорувати їх при пошуку людей.

Соціальна мережа «ВКонтакте» пропонує досить різноманітні функції пошуку https://vk.com/people . Шукати людей в цій мережі можна по імені, а також по групах, подій, додатків, нотаток, новин, тем і т. Д. Додатково сервіс дозволяє обмежити пошукову видачу по місту, країні, віком, місць навчання або роботи. Різноманітність фільтрів дозволяє краще настроювати пошук і отримувати досить точний результат.

Різноманітність фільтрів дозволяє краще настроювати пошук і отримувати досить точний результат

Пошук в «Однокласниках» дозволяє задати ім'я і прізвище людини і обмежити результати, вказавши вік, країну проживання, місто, навчальні заклади. Правда недавно з'явилася можливість проводити пошук через електронну пошту.

Не залишилася осторонь від спроби вирішити задачу пошуку людей компанія «Яндекс» . Для пошуку зареєстрованих в соцмережах людей в кириличному сегменті інтернету (Уанет, Рунет, Байнет), цей сервіс надасть найбільш релевантний результат. Сервіс працює як агрегатор соціальних мереж при роботі з кириличними профайлами.

В якості запиту задається ім'я і прізвище людини, можна встановити обмеження за віком, місту, місцями роботи та навчання. Пошукова система «Яндекса» аналізує профайли в 16 соціальних мережах, серед них - не тільки Facebook, Foursquare, Google+, Twitter, але і «ВКонтакте», «Однокласники», Livejournal, Liveinternet, «Мій світ», «Моє коло» і безліч інших. Пошук від «Яндекса» аналізує всі ці сервіси, проводить пошук по профайлам і надає результат, при цьому буде чітко видно, з яких соціальних мереж взяті дані. Головна перевага цього сервісу в порівнянні з безліччю інших англомовних аналогів - коректна робота з кирилицею: цим не можуть похвалитися більшість інших англомовних пошукових інструментів.

Соціальний пошук Bing

Пошукова система Bing корпорації Microsoft - не дуже популярна в нашій країні. Проте завдання пошуку людей за допомогою цього сервісу вирішується досить непогано, особливо якщо вам потрібно знайти профайл людини в соціальній мережі. Задавши запит у вигляді прізвища людини, в пошуковій видачі можна отримати посилання на його сайт, профайли в соціальних мережах і іншу інформацію. Однак система не завжди коректно працює з російськомовними запитами, тому підійде вона, скоріше, для пошуку іноземців.

Пошук Google по профайлам

Пошукова система Google дозволяє проводити пошук по профайлам. Базою пошуку є профілі користувачів веб-сервісів Google. Так як сервіси Google - популярні і серед досвідчених користувачів, і новачків, то такий пошук людей може привести вас до шуканим даними.

А з урахуванням того, що Gmail-пошта - один з найпопулярніших на сьогодні сервісів веб-пошти, а у Google об'єднані акаунти в Gmail, Google+ та інших сервісах, то база користувачів Google практично настільки ж велика, як і кількість користувачів в соціальній мережі Facebook, а може і більше.

А з урахуванням того, що Gmail-пошта - один з найпопулярніших на сьогодні сервісів веб-пошти, а у Google об'єднані акаунти в Gmail, Google+ та інших сервісах, то база користувачів Google практично настільки ж велика, як і кількість користувачів в соціальній мережі Facebook, а може і більше

При пошуку по профайлам https://plus.google.com/s досить вказати прізвище людини і Google представить знайдений список профайлів зі своєї соціальної мережі Google+.

соціальні агрегатори

Якщо у вашому пошуку не фігурує необхідність працювати з кириличними профайлами, то спектр доступних вам інструментів буде величезним.

Агрегатор SmashFuse вміє аналізувати профайли десятка популярних соціальних мереж. Крім Twitter і Facebook, він здійснює збір інформації також з Vimeo, Google та інших соціальних медіа-платформ. Зведена інформація може бути представлена ​​відразу по всіх сервісів або по кожному окремо.

Пошукова система PeekYou не просто вміє шукати по імені, прізвища та місця знаходження людини. Сервіс дозволить знайти електронні адреси, в яких фігурують зазначені ім'я та прізвище або їх фрагменти. Система спробує знайти домашню адресу і номер мобільного телефону, звернувшись до інших пошукових сервісів, серед яких - пошук за судовими рішеннями і кримінальним зведеннями. Очевидно, що такий пошук буде більш коректним для жителів США і країн Європи, однак зведена інформація, яка формується сервісом PeekYou на сьогодні - одна з найбільш повних.

Для пошуку жителів США можна скористатися сервісом ZabaSearch - він дозволяє вказати штат, в якому ви шукайте ту чи іншу людину. Ще корисні сервіси для такої ж завдання - PeopleSearch і PeopleSmart .

Як шукати людину

За великим рахунком, для пошуку кого-небудь в Інтернеті досить скористатися звичайною пошуковою системою. Задавши, наприклад, в Google запит з прізвищем людини, можна отримати посилання на його профайли на корпоративних сайтах (якщо така людина працює у великій компанії), посилання на його власні сайти або профайли в соціальних мережах. Однак такий спосіб ефективний для пошуку відомих особистостей або людей з більш-менш рідкісними поєднаннями імені та прізвища.

Наприклад, запит «Хатія Деканоїдзе» досить швидко виведе користувача на Facebook-сторінку глави Національної поліції України. Так само як і пошук за запитом «Сергій Жадан» приведе вас до сторінок відомого письменника. А ось запит «Сергій Тищенко» буде менш однозначний, адже людей з такими ім'ям і прізвищем в інтернеті є досить багато, відповідно, знайти серед них того, хто потрібен, буде складно. У цих випадках можна застосовувати інші інструменти, наприклад, пошук по соціальним мережам.

Щоб упевнитися, що перед вами профайл живу людину, а не фейковий онлайн-ID, можна скористатися низкою рад з нашої попередньої статті . Найпростішим способом дізнатися, чи є онлайновий «Іван Петров» або «Андрій Шевченко» реальною людиною, буде комплексний підхід. Спробуйте пошукати профайли за допомогою декількох сервісів, зверніться до пошуку фотографій. Якщо знайдені безлічі перетинаються, тобто ви знайшли людей зі схожими даними в різних соцмережах або на різних сайтах, значить є велика ймовірність того, що ви маєте справу з реальною людиною, а не підробленими профайлом. Створення повноцінної фейковий особистості, що включає кілька онлайн-профайлів з заповненою інформацією і більш-менш періодично оновлюваних - завдання складне, розтягнута в часі і дуже дорога, тому український і російський сегмент інтернету поки що практично вільні від таких підроблених профайлів.

Автор: Надія Баловсяк, для Stopfake.org .

Бот або людина? Як за допомогою пошуку людей в Мережі зрозуміти з ким ви маєте справу

Пошук людей в інтернеті не тільки допомагає вам знайти людину, його персональні дані і скласти загальне уявлення про нього. Такий пошук допоможе зрозуміти, хто стоїть за конкретними ім'ям і прізвищем - реальна людина, нехай живе далеко від вас, чи це підроблений акаунт, завдання якого - дезінфомірованіе або накрутка показників в соціальних мережах.

В попередній статті ми розповіли про те, як провести пошук по деяких соціальних мереж. Сьогоднішній матеріал буде присвячений більш розширеним інструментів пошуку, завдання яких - допомогти відповісти на питання про те, чи існує така людина, чим він займається, реальна чи це особистість або штучно створена цифрова підробка.

Інтернет сьогодні можна порівняти з глобальною базою даних жителів Землі. Навіть не дуже активні користувачі інтернету можуть виявитися в цих базах даних, адже вони можуть згадуватися іншими людьми або фігурувати в різних списках і базах даних.

Люди 21 століття є користувачами соціальних мереж, найчастіше - не однієї, а кількох. Крім пошуку по соціальним мережам, сучасні сервіси вміють шукати за номерами телефонів і адрес електронної пошти, а в деяких випадках навіть за домашніми адресами. Єдине обмеження в такого роду пошуку - найчастіше він географічно орієнтований, тобто прив'язаний до певної країни або регіону. Тим не менше, використання відразу декількох інструментів плюс звичайний пошук в Google або по Facebook дозволить отримати відповідь на питання, хто ж такий, шуканий Містер Ікс.

При пошуку людей і їх профайлів можна зіткнутися з низкою труднощів. Наприклад, велика кількість пошукових інструментів не вміють коректно працювати з кирилицею. Це означає, що якщо користувач при реєстрації в соцмережі (в тій же Facebook) вказав тільки кириличні написання свого імені, то пошукова система не завжди його знайде і покаже в результатах пошуку. Крім того, деякі з сервісів просто ігнорують сторінки не англійською мовою. Тому пошук людини з ім'ям і прізвищем російською або українською мовами може бути досить складним завданням.

Пошук профайлів в соціальній мережі Facebook

У Facebook ви можете шукати за ім'ям та прізвищем. У пошуковій видачі першими виявляться люди, з якими у вас є спільні друзі, а потім будуть показані всі інші користувачі.

Однак більш розширені інструменти пошуку Facebook пропонує в розділі пошуку друзів. Тут можна вказати ім'я людини, обмеживши результат пошуку по місту, навчальному закладу, місця роботи. Також можна шукати спільних друзів для зазначених користувачів.

У лівій колонці досить вказати ім'я шуканого людини та інші параметри. Не варто звертати увагу на список пропонованих друзів - від особливості Facebook нав'язувати нам друзів в різних видах і контекстах ми нікуди не дінемося. Незважаючи на те, що пошук буде здійснюватися на сторінці пошуку друзів, сервіс пошуку людей буде працювати досить коректно. За великим рахунком, цей інструмент, який Facebook пропонує нам для пошуку людей і подальшого додавання в свою стрічку, ідеальний для звичайного пошуку Facebook-профайлів, більш того, він працює набагато точніше, ніж пошук просто через пошуковий рядок.

Крім того, шукати в Facebook можна за вказаною електронною адресою. Ця можливість актуальна для тих випадків, коли ви шукаєте людини з популярними ім'ям і прізвищем. Правда, ця можливість пошуку може не завжди спрацювати, якщо у людини Facebook-аккаунт зареєстрований на іншу адресу електронної пошти.

Соціальний пошук в Рунеті: «ВКонтакте», «Однокласники», «Яндекс» і ICQ

Можна довго сперечатися про необхідність профайлів в соцмережах «ВКонтакте» і «Однокласники», проте кількість користувачів цих сайтів не дозволяють ігнорувати їх при пошуку людей.

Соціальна мережа «ВКонтакте» пропонує досить різноманітні функції пошуку https://vk.com/people . Шукати людей в цій мережі можна по імені, а також по групах, подій, додатків, нотаток, новин, тем і т. Д. Додатково сервіс дозволяє обмежити пошукову видачу по місту, країні, віком, місць навчання або роботи. Різноманітність фільтрів дозволяє краще настроювати пошук і отримувати досить точний результат.

Різноманітність фільтрів дозволяє краще настроювати пошук і отримувати досить точний результат

Пошук в «Однокласниках» дозволяє задати ім'я і прізвище людини і обмежити результати, вказавши вік, країну проживання, місто, навчальні заклади. Правда недавно з'явилася можливість проводити пошук через електронну пошту.

Не залишилася осторонь від спроби вирішити задачу пошуку людей компанія «Яндекс» . Для пошуку зареєстрованих в соцмережах людей в кириличному сегменті інтернету (Уанет, Рунет, Байнет), цей сервіс надасть найбільш релевантний результат. Сервіс працює як агрегатор соціальних мереж при роботі з кириличними профайлами.

В якості запиту задається ім'я і прізвище людини, можна встановити обмеження за віком, місту, місцями роботи та навчання. Пошукова система «Яндекса» аналізує профайли в 16 соціальних мережах, серед них - не тільки Facebook, Foursquare, Google+, Twitter, але і «ВКонтакте», «Однокласники», Livejournal, Liveinternet, «Мій світ», «Моє коло» і безліч інших. Пошук від «Яндекса» аналізує всі ці сервіси, проводить пошук по профайлам і надає результат, при цьому буде чітко видно, з яких соціальних мереж взяті дані. Головна перевага цього сервісу в порівнянні з безліччю інших англомовних аналогів - коректна робота з кирилицею: цим не можуть похвалитися більшість інших англомовних пошукових інструментів.

Соціальний пошук Bing

Пошукова система Bing корпорації Microsoft - не дуже популярна в нашій країні. Проте завдання пошуку людей за допомогою цього сервісу вирішується досить непогано, особливо якщо вам потрібно знайти профайл людини в соціальній мережі. Задавши запит у вигляді прізвища людини, в пошуковій видачі можна отримати посилання на його сайт, профайли в соціальних мережах і іншу інформацію. Однак система не завжди коректно працює з російськомовними запитами, тому підійде вона, скоріше, для пошуку іноземців.

Пошук Google по профайлам

Пошукова система Google дозволяє проводити пошук по профайлам. Базою пошуку є профілі користувачів веб-сервісів Google. Так як сервіси Google - популярні і серед досвідчених користувачів, і новачків, то такий пошук людей може привести вас до шуканим даними.

А з урахуванням того, що Gmail-пошта - один з найпопулярніших на сьогодні сервісів веб-пошти, а у Google об'єднані акаунти в Gmail, Google+ та інших сервісах, то база користувачів Google практично настільки ж велика, як і кількість користувачів в соціальній мережі Facebook, а може і більше.

А з урахуванням того, що Gmail-пошта - один з найпопулярніших на сьогодні сервісів веб-пошти, а у Google об'єднані акаунти в Gmail, Google+ та інших сервісах, то база користувачів Google практично настільки ж велика, як і кількість користувачів в соціальній мережі Facebook, а може і більше

При пошуку по профайлам https://plus.google.com/s досить вказати прізвище людини і Google представить знайдений список профайлів зі своєї соціальної мережі Google+.

соціальні агрегатори

Якщо у вашому пошуку не фігурує необхідність працювати з кириличними профайлами, то спектр доступних вам інструментів буде величезним.

Агрегатор SmashFuse вміє аналізувати профайли десятка популярних соціальних мереж. Крім Twitter і Facebook, він здійснює збір інформації також з Vimeo, Google та інших соціальних медіа-платформ. Зведена інформація може бути представлена ​​відразу по всіх сервісів або по кожному окремо.

Пошукова система PeekYou не просто вміє шукати по імені, прізвища та місця знаходження людини. Сервіс дозволить знайти електронні адреси, в яких фігурують зазначені ім'я та прізвище або їх фрагменти. Система спробує знайти домашню адресу і номер мобільного телефону, звернувшись до інших пошукових сервісів, серед яких - пошук за судовими рішеннями і кримінальним зведеннями. Очевидно, що такий пошук буде більш коректним для жителів США і країн Європи, однак зведена інформація, яка формується сервісом PeekYou на сьогодні - одна з найбільш повних.

Для пошуку жителів США можна скористатися сервісом ZabaSearch - він дозволяє вказати штат, в якому ви шукайте ту чи іншу людину. Ще корисні сервіси для такої ж завдання - PeopleSearch і PeopleSmart .

Як шукати людину

За великим рахунком, для пошуку кого-небудь в Інтернеті досить скористатися звичайною пошуковою системою. Задавши, наприклад, в Google запит з прізвищем людини, можна отримати посилання на його профайли на корпоративних сайтах (якщо така людина працює у великій компанії), посилання на його власні сайти або профайли в соціальних мережах. Однак такий спосіб ефективний для пошуку відомих особистостей або людей з більш-менш рідкісними поєднаннями імені та прізвища.

Наприклад, запит «Хатія Деканоїдзе» досить швидко виведе користувача на Facebook-сторінку глави Національної поліції України. Так само як і пошук за запитом «Сергій Жадан» приведе вас до сторінок відомого письменника. А ось запит «Сергій Тищенко» буде менш однозначний, адже людей з такими ім'ям і прізвищем в інтернеті є досить багато, відповідно, знайти серед них того, хто потрібен, буде складно. У цих випадках можна застосовувати інші інструменти, наприклад, пошук по соціальним мережам.

Щоб упевнитися, що перед вами профайл живу людину, а не фейковий онлайн-ID, можна скористатися низкою рад з нашої попередньої статті . Найпростішим способом дізнатися, чи є онлайновий «Іван Петров» або «Андрій Шевченко» реальною людиною, буде комплексний підхід. Спробуйте пошукати профайли за допомогою декількох сервісів, зверніться до пошуку фотографій. Якщо знайдені безлічі перетинаються, тобто ви знайшли людей зі схожими даними в різних соцмережах або на різних сайтах, значить є велика ймовірність того, що ви маєте справу з реальною людиною, а не підробленими профайлом. Створення повноцінної фейковий особистості, що включає кілька онлайн-профайлів з заповненою інформацією і більш-менш періодично оновлюваних - завдання складне, розтягнута в часі і дуже дорога, тому український і російський сегмент інтернету поки що практично вільні від таких підроблених профайлів.

Автор: Надія Баловсяк, для Stopfake.org .

Бот або людина? Як за допомогою пошуку людей в Мережі зрозуміти з ким ви маєте справу

Пошук людей в інтернеті не тільки допомагає вам знайти людину, його персональні дані і скласти загальне уявлення про нього. Такий пошук допоможе зрозуміти, хто стоїть за конкретними ім'ям і прізвищем - реальна людина, нехай живе далеко від вас, чи це підроблений акаунт, завдання якого - дезінфомірованіе або накрутка показників в соціальних мережах.

В попередній статті ми розповіли про те, як провести пошук по деяких соціальних мереж. Сьогоднішній матеріал буде присвячений більш розширеним інструментів пошуку, завдання яких - допомогти відповісти на питання про те, чи існує така людина, чим він займається, реальна чи це особистість або штучно створена цифрова підробка.

Інтернет сьогодні можна порівняти з глобальною базою даних жителів Землі. Навіть не дуже активні користувачі інтернету можуть виявитися в цих базах даних, адже вони можуть згадуватися іншими людьми або фігурувати в різних списках і базах даних.

Люди 21 століття є користувачами соціальних мереж, найчастіше - не однієї, а кількох. Крім пошуку по соціальним мережам, сучасні сервіси вміють шукати за номерами телефонів і адрес електронної пошти, а в деяких випадках навіть за домашніми адресами. Єдине обмеження в такого роду пошуку - найчастіше він географічно орієнтований, тобто прив'язаний до певної країни або регіону. Тим не менше, використання відразу декількох інструментів плюс звичайний пошук в Google або по Facebook дозволить отримати відповідь на питання, хто ж такий, шуканий Містер Ікс.

При пошуку людей і їх профайлів можна зіткнутися з низкою труднощів. Наприклад, велика кількість пошукових інструментів не вміють коректно працювати з кирилицею. Це означає, що якщо користувач при реєстрації в соцмережі (в тій же Facebook) вказав тільки кириличні написання свого імені, то пошукова система не завжди його знайде і покаже в результатах пошуку. Крім того, деякі з сервісів просто ігнорують сторінки не англійською мовою. Тому пошук людини з ім'ям і прізвищем російською або українською мовами може бути досить складним завданням.

Пошук профайлів в соціальній мережі Facebook

У Facebook ви можете шукати за ім'ям та прізвищем. У пошуковій видачі першими виявляться люди, з якими у вас є спільні друзі, а потім будуть показані всі інші користувачі.

Однак більш розширені інструменти пошуку Facebook пропонує в розділі пошуку друзів. Тут можна вказати ім'я людини, обмеживши результат пошуку по місту, навчальному закладу, місця роботи. Також можна шукати спільних друзів для зазначених користувачів.

У лівій колонці досить вказати ім'я шуканого людини та інші параметри. Не варто звертати увагу на список пропонованих друзів - від особливості Facebook нав'язувати нам друзів в різних видах і контекстах ми нікуди не дінемося. Незважаючи на те, що пошук буде здійснюватися на сторінці пошуку друзів, сервіс пошуку людей буде працювати досить коректно. За великим рахунком, цей інструмент, який Facebook пропонує нам для пошуку людей і подальшого додавання в свою стрічку, ідеальний для звичайного пошуку Facebook-профайлів, більш того, він працює набагато точніше, ніж пошук просто через пошуковий рядок.

Крім того, шукати в Facebook можна за вказаною електронною адресою. Ця можливість актуальна для тих випадків, коли ви шукаєте людини з популярними ім'ям і прізвищем. Правда, ця можливість пошуку може не завжди спрацювати, якщо у людини Facebook-аккаунт зареєстрований на іншу адресу електронної пошти.

Соціальний пошук в Рунеті: «ВКонтакте», «Однокласники», «Яндекс» і ICQ

Можна довго сперечатися про необхідність профайлів в соцмережах «ВКонтакте» і «Однокласники», проте кількість користувачів цих сайтів не дозволяють ігнорувати їх при пошуку людей.

Соціальна мережа «ВКонтакте» пропонує досить різноманітні функції пошуку https://vk.com/people . Шукати людей в цій мережі можна по імені, а також по групах, подій, додатків, нотаток, новин, тем і т. Д. Додатково сервіс дозволяє обмежити пошукову видачу по місту, країні, віком, місць навчання або роботи. Різноманітність фільтрів дозволяє краще настроювати пошук і отримувати досить точний результат.

Різноманітність фільтрів дозволяє краще настроювати пошук і отримувати досить точний результат

Пошук в «Однокласниках» дозволяє задати ім'я і прізвище людини і обмежити результати, вказавши вік, країну проживання, місто, навчальні заклади. Правда недавно з'явилася можливість проводити пошук через електронну пошту.

Не залишилася осторонь від спроби вирішити задачу пошуку людей компанія «Яндекс» . Для пошуку зареєстрованих в соцмережах людей в кириличному сегменті інтернету (Уанет, Рунет, Байнет), цей сервіс надасть найбільш релевантний результат. Сервіс працює як агрегатор соціальних мереж при роботі з кириличними профайлами.

В якості запиту задається ім'я і прізвище людини, можна встановити обмеження за віком, місту, місцями роботи та навчання. Пошукова система «Яндекса» аналізує профайли в 16 соціальних мережах, серед них - не тільки Facebook, Foursquare, Google+, Twitter, але і «ВКонтакте», «Однокласники», Livejournal, Liveinternet, «Мій світ», «Моє коло» і безліч інших. Пошук від «Яндекса» аналізує всі ці сервіси, проводить пошук по профайлам і надає результат, при цьому буде чітко видно, з яких соціальних мереж взяті дані. Головна перевага цього сервісу в порівнянні з безліччю інших англомовних аналогів - коректна робота з кирилицею: цим не можуть похвалитися більшість інших англомовних пошукових інструментів.

Соціальний пошук Bing

Пошукова система Bing корпорації Microsoft - не дуже популярна в нашій країні. Проте завдання пошуку людей за допомогою цього сервісу вирішується досить непогано, особливо якщо вам потрібно знайти профайл людини в соціальній мережі. Задавши запит у вигляді прізвища людини, в пошуковій видачі можна отримати посилання на його сайт, профайли в соціальних мережах і іншу інформацію. Однак система не завжди коректно працює з російськомовними запитами, тому підійде вона, скоріше, для пошуку іноземців.

Пошук Google по профайлам

Пошукова система Google дозволяє проводити пошук по профайлам. Базою пошуку є профілі користувачів веб-сервісів Google. Так як сервіси Google - популярні і серед досвідчених користувачів, і новачків, то такий пошук людей може привести вас до шуканим даними.

А з урахуванням того, що Gmail-пошта - один з найпопулярніших на сьогодні сервісів веб-пошти, а у Google об'єднані акаунти в Gmail, Google+ та інших сервісах, то база користувачів Google практично настільки ж велика, як і кількість користувачів в соціальній мережі Facebook, а може і більше.

А з урахуванням того, що Gmail-пошта - один з найпопулярніших на сьогодні сервісів веб-пошти, а у Google об'єднані акаунти в Gmail, Google+ та інших сервісах, то база користувачів Google практично настільки ж велика, як і кількість користувачів в соціальній мережі Facebook, а може і більше

При пошуку по профайлам https://plus.google.com/s досить вказати прізвище людини і Google представить знайдений список профайлів зі своєї соціальної мережі Google+.

соціальні агрегатори

Якщо у вашому пошуку не фігурує необхідність працювати з кириличними профайлами, то спектр доступних вам інструментів буде величезним.

Агрегатор SmashFuse вміє аналізувати профайли десятка популярних соціальних мереж. Крім Twitter і Facebook, він здійснює збір інформації також з Vimeo, Google та інших соціальних медіа-платформ. Зведена інформація може бути представлена ​​відразу по всіх сервісів або по кожному окремо.

Пошукова система PeekYou не просто вміє шукати по імені, прізвища та місця знаходження людини. Сервіс дозволить знайти електронні адреси, в яких фігурують зазначені ім'я та прізвище або їх фрагменти. Система спробує знайти домашню адресу і номер мобільного телефону, звернувшись до інших пошукових сервісів, серед яких - пошук за судовими рішеннями і кримінальним зведеннями. Очевидно, що такий пошук буде більш коректним для жителів США і країн Європи, однак зведена інформація, яка формується сервісом PeekYou на сьогодні - одна з найбільш повних.

Для пошуку жителів США можна скористатися сервісом ZabaSearch - він дозволяє вказати штат, в якому ви шукайте ту чи іншу людину. Ще корисні сервіси для такої ж завдання - PeopleSearch і PeopleSmart .

Як шукати людину

За великим рахунком, для пошуку кого-небудь в Інтернеті досить скористатися звичайною пошуковою системою. Задавши, наприклад, в Google запит з прізвищем людини, можна отримати посилання на його профайли на корпоративних сайтах (якщо така людина працює у великій компанії), посилання на його власні сайти або профайли в соціальних мережах. Однак такий спосіб ефективний для пошуку відомих особистостей або людей з більш-менш рідкісними поєднаннями імені та прізвища.

Наприклад, запит «Хатія Деканоїдзе» досить швидко виведе користувача на Facebook-сторінку глави Національної поліції України. Так само як і пошук за запитом «Сергій Жадан» приведе вас до сторінок відомого письменника. А ось запит «Сергій Тищенко» буде менш однозначний, адже людей з такими ім'ям і прізвищем в інтернеті є досить багато, відповідно, знайти серед них того, хто потрібен, буде складно. У цих випадках можна застосовувати інші інструменти, наприклад, пошук по соціальним мережам.

Щоб упевнитися, що перед вами профайл живу людину, а не фейковий онлайн-ID, можна скористатися низкою рад з нашої попередньої статті . Найпростішим способом дізнатися, чи є онлайновий «Іван Петров» або «Андрій Шевченко» реальною людиною, буде комплексний підхід. Спробуйте пошукати профайли за допомогою декількох сервісів, зверніться до пошуку фотографій. Якщо знайдені безлічі перетинаються, тобто ви знайшли людей зі схожими даними в різних соцмережах або на різних сайтах, значить є велика ймовірність того, що ви маєте справу з реальною людиною, а не підробленими профайлом. Створення повноцінної фейковий особистості, що включає кілька онлайн-профайлів з заповненою інформацією і більш-менш періодично оновлюваних - завдання складне, розтягнута в часі і дуже дорога, тому український і російський сегмент інтернету поки що практично вільні від таких підроблених профайлів.

Автор: Надія Баловсяк, для Stopfake.org .

Бот або людина?
Бот або людина?
Бот або людина?
Бот або людина?
Бот або людина?
Бот або людина?
Бот або людина?
Бот або людина?
Бот або людина?
Бот або людина?

Новости

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают