Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Блог інтернет-магазину - для чого потрібен блог інтернет-магазину, приклади вдалих блогів

 1. Навіщо інтернет-магазину потрібен блог
 2. Види контенту в блозі інтернет-магазину
 3. Контент-план блогу інтернет-магазину
 4. Приклади блогів інтернет-магазинів
 5. Продукти харчування
 6. меблі
 7. Жіночий одяг, взуття
 8. Товари для дому
 9. Автозапчастини
 10. Косметика
 11. Продаж квітів онлайн
 12. Спортивні товари
 13. Товари для полювання і риболовлі

Ми розібрали 11 блогів російських інтернет-магазинів, що працюють в різних галузях. Взуття та косметика, автозапчастини та рибальські товари, квіти і косметика - дивіться, як вести блоги цих напрямків.

Навіщо інтернет-магазину потрібен блог

Ми вже писали, навіщо інтернет-магазину блог і як його правильно вести . Якщо коротко:

 • блог допоможе в пошуковому просуванні. Все просто: в тексти можна вставити ключі, зробити перелинковку з іншими статтями блогу або картками товарів , Прописати метатеги сторінки. Все це допоможе сторінці і сайту в цілому піднятися в пошуковій видачі;
 • блог дасть людям корисну інформацію. У картці товару за все не розкажеш, хочеться дати людям трохи більше, ніж опис, характеристики і вартість. Продаєте ви дитячі товари - розкажіть в блозі, як правильно ними користуватися, порівняйте декілька товарів, складіть особистий рейтинг;
 • за допомогою блогу можна не тільки інформувати, а й продавати. Давайте посилання на картки товарів, сторінки розпродажів, конкретні категорії і товарів, які хочете реалізувати в першу чергу;
 • якщо прикрутити до блогу коментарі - зможете спілкуватися з аудиторією в режимі онлайн. Це прекрасна можливість стати ближче до власних клієнтів: відповісти на питання, дати корисні поради, можливо, і критику вислухати - не без цього. Ще один спосіб отримати коментарі - продублювати статтю в соцмережах - там точно виявиться багато охочих висловитися.

Читачам і зовсім добре: знай читай хороші статті, отримуй нові знання. Звичайно, скажете ви, все це можна отримати і в іншому місці - інформації в інтернеті маса. Але люди ліниві: навіщо їм купувати товар на одному сайті, шукати статті про нього в іншому, коли можна зробити все це відразу! Уявіть: людина вивчає картку товарів, бачить посилання на тематичну статтю в блозі. Або навпаки: читає блог, бачить посилання на товар. Рідко хто перейде на інший сайт, якщо і на вашому інформації достатньо. А значить, справа в капелюсі: залишилося тільки зробити замовлення. Поки ще не всі інтернет-магазини оцінили переваги блогів - зробіть це одними з перших.

Види контенту в блозі інтернет-магазину

Контент в блозі пишеться зазвичай у вигляді текстових статей, фото і відео , Тематичних добірок товарів, розважальної інформації - тестів, опитувальників, інфографіки. Всі види контенту ставлять перед собою різні завдання і цілі:

 1. Інформаційні. Як випливає з назви, мета такого контенту - інформувати читача про товари, новинки тій чи іншій галузі, новинах вашої компанії. Неважливо, що це - статті або добірки фото, комікси або інфографіка - вони повинні давати корисну інформацію. В інформаційних текстах допускається або навіть вітається завуальована реклама - посилання на товари, наприклад.
 2. Продають. А ось це вже прямий піар ваших же товарів: новини про надходження модних колекцій і новинок, оголошення про початок знижок і розпродажів, умови конкурсу або акції, які дають читачам блогу привілеї. Даємо рада: використовуйте промокод або даруєте знижки саме читачам: це зарахує їх до касти VIP-клієнтів, що завжди приємно.
 3. Розважальні. Що ми всі про серйозне і про серйозне - читачі йдуть в інтернет не тільки за знаннями, а й за позитивом. Так, людям хочеться розслаблятися і посміхатися - допоможіть їм в цьому! Проведіть розважальний опитування, запив жартівливий тест, пов'язаний з вашою тематикою, так просто опублікуйте забавну картинку - так ви станете ближче до читачів.

Проведіть розважальний опитування, запив жартівливий тест, пов'язаний з вашою тематикою, так просто опублікуйте забавну картинку - так ви станете ближче до читачів

Контент-план блогу інтернет-магазину

Складіть приблизний план публікацій, щоб не заплутатися в статтях і не напихати читача суцільно продають або розважальним контентом. Все повинно бути чітко: наприклад, понеділок - інформація про нові товари, вівторок - велика оглядова стаття, середа - фотодобірка або рейтинг товарів, четвер - рекламна інформація, п'ятниця - час повеселитися. Зрозуміло, що іноді в контент-план вноситимуться корективи: наприклад, раптово прийде нова партія товарів або у конкурентів в блозі з'явиться класна стаття. Дійте по ситуації, але в цілому дотримуйтеся наміченого плану.

Приклади блогів інтернет-магазинів

Розглянемо різні тематики, щоб вам було зрозуміліше. Всі блоги обрані абсолютно в рандомном порядку з пошукової видачі.

Продукти харчування

moregreen.ru - блог інтернет-магазину продуктів.

Що тут добре:

 • різноманітні тематики: тут і правильне харчування, і відомості про різні продукти, і навіть вплив масажу на організм;
 • є теги: інформація розділена за змістом.

Що погано:

 • статей дуже мало, з'являються вони нечасто. Між тим, щоб привернути увагу, статті потрібно публікувати хоча б раз на тиждень, а краще - частіше;
 • і головний фейл: стаття-то неунікальні. Текст взято звідси: edimdoma.ru , Що є грубим порушенням інтернет-етики. Якщо на фото ще варто водяний знак, то джерело тексту не вказано. Це недопустимо.

Порада: ні в якому разі не копіюйте чужі тексти і не вставляйте їх собі в блог. По-перше, це нечесно, по-друге - якщо автор помітить і поскаржиться, ваш пріоритет в пошуковій видачі буде знижений. Простіше кажучи, не вийде ваш блог в топ пошукача.

www.seryogina.ru - відмінний приклад авторського блогу власниці інтернет-магазину продуктів.

ru  - відмінний приклад авторського блогу власниці інтернет-магазину продуктів

Що тут добре:

 • Усе! Реально класний блог: є і статті, і рецепти страв;
 • все структуровано: в блозі є теги, фільтри за типами страв, часу і складності приготування, видам харчування і так далі.

Що погано: я не знайшла мінусів.

Порада: полегшуйте завдання своїм читачам, не змушуйте їх копатися в горах рецептів і статей, особливо якщо їх багато. Придумайте власні теги і фільтри - пошук буде набагато простіше і зручніше.

меблі

blog.nadommebel.com - онлайн-журнал про меблів і ремонті.

Що добре: відразу помітний рівень професіоналізму. Якісні, добротні тексти, вдало підібрані фото, продумані рубрики. Цей блог може скласти конкуренцію справжньому журналу.

Що погано: немає мінусів.

Порада: не економте на створенні контенту. Повірте, є різниця між дешевим копіпастом, купленим на біржі фрілансу за копійки, і якісними статтями, написаними досвідченими авторами. Так, це буде дорожче, але тільки так ваш блог стане гідним доповненням інтернет-магазину.

Жіночий одяг, взуття

v-shoes.ru - блог, присвячений взуття.

Що тут добре:

 • цікаві потенційної ЦА теми, відмінні тексти;
 • незаяложені фото зі здоровим глуздом і гумором;
 • статті з'являються регулярно;
 • є теги для полегшення пошуку.

Що погано: додати коментар можна, тільки залишивши інформацію про себе. Занадто багато дій пропонується виконати: вказати ім'я, електронну пошту, ввести код і написати сам коментар - не кожен захоче це робити.

Порада: збирати дані про користувачів - це, звичайно, добре: можна буде бомбардувати їх поштовими розсилками. Але майте на увазі, що далеко не кожен погодиться виконати кілька додаткових дій, і все заради того, щоб залишити в блозі коментар. Пам'ятайте - ці коментарі більше потрібні вам, ніж вашим читачам. логічніше мотивувати людей писати відгуки , Ніж відлякувати їх зайвими діями.

Товари для дому

4fresh.ru - журнал про натуральної життя - так написано в назві.

Що добре:

 • фірмовий впізнаваний стиль;
 • структурований блог;
 • є і інформаційні, і продають статті.

Що погано: немає розважального контенту. Як, втім, і в попередніх прикладах.

Порада: зверніть увагу на фірмовий стиль блогу: він зробить ваш ресурс більш впізнаваним. Якщо у вас вже розроблений дизайн інтернет-магазину - завдання спрощується, блог буде в тому ж стилі. Якщо використовуєте шаблони або не маєте вираженого дизайну - саме час звернутися до дизайнера за допомогою.

www.domeshop.ru - ще один блог інтернет-магазину товарів для дому.

Що добре:

 • цікаві і корисні теми;
 • є посилання на картки товарів.

Що погано: абсолютно нецікавий дизайн.

Порада: статті вашого блогу можуть бути якісними і цікавими, але який в цьому толк, якщо нудний дизайн начисто відбиває бажання їх прочитати! Що цікаво, всередині статті добре оформлені: є фото, тексти структуровані.

Автозапчастини

www.avtoall.ru - огляди автозапчастин на сайті інтернет-магазину.

Що добре: інтернет-магазин зробив ставку на читацький контент: огляди надсилають самі покупці. Це здорово: не потрібно витрачатися на копірайтера, а якщо клієнтів багато - нестачі в оглядах ви не отримаєте. Щоб мотивувати людей писати і публікувати огляди, компанія проводить конкурс. Автори трьох найкращих оглядів за місяць нагороджуються грошовими преміями. Зверніть увагу: гроші платять тільки зареєстрованим користувачам інтернет-магазину, які зробили замовлення на товар, що описується в огляді. Ви теж можете брати цю ідею на озброєння.

Що погано: непрофесійні статті видно здалеку. У текстах зустрічаються помилки, багато неправильних мовних зворотів - воно й зрозуміло, адже покупці - НЕ копірайтери і не журналісти.

Порада: ідея з читацькими оглядами дуже хороша, але не завадило б витратитися на редактора або коректора - вичитувати статті. Так блог буде виглядати більш професійно.

Косметика

rucosmetics.ru - блог інтернет-магазину косметики.

Що добре:

 • якісні огляди косметики;
 • хороші професійні тексти;
 • вдало підібрані фото.

Що погано: всі тексти спрямовані на продажу, зовсім немає розважальних та інформаційних матеріалів.

Порада: перед цим ми вже писали про це, тепер подивіться наочно: ваше завдання - не тільки продавати, а й давати читачеві користь. Огляди - це добре, але вони повинні чергуватися з іншими текстами. Щоб не було перекосів, складіть контент-план.

Продаж квітів онлайн

blog.floraexpress.ru - блог квіткового інтернет-магазину.

Що добре:

 • багато статей на цікаві теми;
 • є теги для швидкого пошуку;
 • всередині статей є посилання на конкретні товари, які можна замовити.

Що погано: на перший погляд все відмінно, але є один момент. У інтернет-магазину є паблік під "ВКонтакте", куди по ідеї можна було копіювати статті з блогу. Але їх там немає: в паблік переважно продають пости. Хоча, здавалося б, що може бути простіше: дублювати текст з блогу в співтовариство в соцмережах. Справедливості заради скажемо, що така ситуація помічена і в інших блогах.

Порада: обов'язково дублюйте статті з блогу в групу інтернет-магазину в соцмережах . Це неважко і необтяжливо, а профіт великий: люди будуть спілкуватися, давати зворотний зв'язок і писати коментарі.

Спортивні товари

sportgir.com - блог інтернет-магазину спортивних товарів.

Що тут добре: відмінні найдокладніші огляди з описом товарів, корисними порадами, фотографіями, інструкціями до застосування.

Що погано: все добре. Серйозно.

Порада: не обмежуйтеся тільки оглядами і порадами покупцям. На початку статті ми писали про різні види контенту для блогу: це можуть бути новини, історія компанії, інтерв'ю з експертами, керівництвом магазину, короткі кумедні статті. Сподіваємося, у блогу цього інтернет-магазину все ще попереду - передумови до цього є.

Товари для полювання і риболовлі

fishcomm.livejournal.com - спільнота рибалок в Живому Журналі.

Що тут хорошого: добротний якісний блог в кращих традиціях "ЖЖ".

Що погано: на перший погляд не має ніякого відношення до інтернет-магазину. У статтях немає посилань на товари, ніякої перелинковки з сайтом магазину.

Порада: якісний контент - це, звичайно, здорово. Але все ж ми б радили не займатися благодійністю, а отримувати від блогу віддачу - а для цього він повинен хоч трохи продавати.

Ще порада: не обмежуйтеся тільки одним майданчиком - в даному випадку "Живим Журналом". Зрозуміло, що там зібралася жива лояльна аудиторія, яка підписана на блог і читає все його поновлення. Але постарайтеся все ж розширювати горизонти: зверніть увагу на соцмережі, YouTube. На сьогоднішній день ці майданчики вважаються більш затребувані, а значить - принесуть вам більше потенційних клієнтів і більше трафіку.

Ви теж можете взяти ці приклади на озброєння, врахувати всі плюси і мінуси конкурентів і зробити свої висновки. Удачі в просуванні!

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно