Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Блог інтернет-магазину - для чого потрібен блог інтернет-магазину, приклади вдалих блогів

 1. Навіщо інтернет-магазину потрібен блог
 2. Види контенту в блозі інтернет-магазину
 3. Контент-план блогу інтернет-магазину
 4. Приклади блогів інтернет-магазинів
 5. Продукти харчування
 6. меблі
 7. Жіночий одяг, взуття
 8. Товари для дому
 9. Автозапчастини
 10. Косметика
 11. Продаж квітів онлайн
 12. Спортивні товари
 13. Товари для полювання і риболовлі

Ми розібрали 11 блогів російських інтернет-магазинів, що працюють в різних галузях. Взуття та косметика, автозапчастини та рибальські товари, квіти і косметика - дивіться, як вести блоги цих напрямків.

Навіщо інтернет-магазину потрібен блог

Ми вже писали, навіщо інтернет-магазину блог і як його правильно вести . Якщо коротко:

 • блог допоможе в пошуковому просуванні. Все просто: в тексти можна вставити ключі, зробити перелинковку з іншими статтями блогу або картками товарів , Прописати метатеги сторінки. Все це допоможе сторінці і сайту в цілому піднятися в пошуковій видачі;
 • блог дасть людям корисну інформацію. У картці товару за все не розкажеш, хочеться дати людям трохи більше, ніж опис, характеристики і вартість. Продаєте ви дитячі товари - розкажіть в блозі, як правильно ними користуватися, порівняйте декілька товарів, складіть особистий рейтинг;
 • за допомогою блогу можна не тільки інформувати, а й продавати. Давайте посилання на картки товарів, сторінки розпродажів, конкретні категорії і товарів, які хочете реалізувати в першу чергу;
 • якщо прикрутити до блогу коментарі - зможете спілкуватися з аудиторією в режимі онлайн. Це прекрасна можливість стати ближче до власних клієнтів: відповісти на питання, дати корисні поради, можливо, і критику вислухати - не без цього. Ще один спосіб отримати коментарі - продублювати статтю в соцмережах - там точно виявиться багато охочих висловитися.

Читачам і зовсім добре: знай читай хороші статті, отримуй нові знання. Звичайно, скажете ви, все це можна отримати і в іншому місці - інформації в інтернеті маса. Але люди ліниві: навіщо їм купувати товар на одному сайті, шукати статті про нього в іншому, коли можна зробити все це відразу! Уявіть: людина вивчає картку товарів, бачить посилання на тематичну статтю в блозі. Або навпаки: читає блог, бачить посилання на товар. Рідко хто перейде на інший сайт, якщо і на вашому інформації достатньо. А значить, справа в капелюсі: залишилося тільки зробити замовлення. Поки ще не всі інтернет-магазини оцінили переваги блогів - зробіть це одними з перших.

Види контенту в блозі інтернет-магазину

Контент в блозі пишеться зазвичай у вигляді текстових статей, фото і відео , Тематичних добірок товарів, розважальної інформації - тестів, опитувальників, інфографіки. Всі види контенту ставлять перед собою різні завдання і цілі:

 1. Інформаційні. Як випливає з назви, мета такого контенту - інформувати читача про товари, новинки тій чи іншій галузі, новинах вашої компанії. Неважливо, що це - статті або добірки фото, комікси або інфографіка - вони повинні давати корисну інформацію. В інформаційних текстах допускається або навіть вітається завуальована реклама - посилання на товари, наприклад.
 2. Продають. А ось це вже прямий піар ваших же товарів: новини про надходження модних колекцій і новинок, оголошення про початок знижок і розпродажів, умови конкурсу або акції, які дають читачам блогу привілеї. Даємо рада: використовуйте промокод або даруєте знижки саме читачам: це зарахує їх до касти VIP-клієнтів, що завжди приємно.
 3. Розважальні. Що ми всі про серйозне і про серйозне - читачі йдуть в інтернет не тільки за знаннями, а й за позитивом. Так, людям хочеться розслаблятися і посміхатися - допоможіть їм в цьому! Проведіть розважальний опитування, запив жартівливий тест, пов'язаний з вашою тематикою, так просто опублікуйте забавну картинку - так ви станете ближче до читачів.

Проведіть розважальний опитування, запив жартівливий тест, пов'язаний з вашою тематикою, так просто опублікуйте забавну картинку - так ви станете ближче до читачів

Контент-план блогу інтернет-магазину

Складіть приблизний план публікацій, щоб не заплутатися в статтях і не напихати читача суцільно продають або розважальним контентом. Все повинно бути чітко: наприклад, понеділок - інформація про нові товари, вівторок - велика оглядова стаття, середа - фотодобірка або рейтинг товарів, четвер - рекламна інформація, п'ятниця - час повеселитися. Зрозуміло, що іноді в контент-план вноситимуться корективи: наприклад, раптово прийде нова партія товарів або у конкурентів в блозі з'явиться класна стаття. Дійте по ситуації, але в цілому дотримуйтеся наміченого плану.

Приклади блогів інтернет-магазинів

Розглянемо різні тематики, щоб вам було зрозуміліше. Всі блоги обрані абсолютно в рандомном порядку з пошукової видачі.

Продукти харчування

moregreen.ru - блог інтернет-магазину продуктів.

Що тут добре:

 • різноманітні тематики: тут і правильне харчування, і відомості про різні продукти, і навіть вплив масажу на організм;
 • є теги: інформація розділена за змістом.

Що погано:

 • статей дуже мало, з'являються вони нечасто. Між тим, щоб привернути увагу, статті потрібно публікувати хоча б раз на тиждень, а краще - частіше;
 • і головний фейл: стаття-то неунікальні. Текст взято звідси: edimdoma.ru , Що є грубим порушенням інтернет-етики. Якщо на фото ще варто водяний знак, то джерело тексту не вказано. Це недопустимо.

Порада: ні в якому разі не копіюйте чужі тексти і не вставляйте їх собі в блог. По-перше, це нечесно, по-друге - якщо автор помітить і поскаржиться, ваш пріоритет в пошуковій видачі буде знижений. Простіше кажучи, не вийде ваш блог в топ пошукача.

www.seryogina.ru - відмінний приклад авторського блогу власниці інтернет-магазину продуктів.

ru  - відмінний приклад авторського блогу власниці інтернет-магазину продуктів

Що тут добре:

 • Усе! Реально класний блог: є і статті, і рецепти страв;
 • все структуровано: в блозі є теги, фільтри за типами страв, часу і складності приготування, видам харчування і так далі.

Що погано: я не знайшла мінусів.

Порада: полегшуйте завдання своїм читачам, не змушуйте їх копатися в горах рецептів і статей, особливо якщо їх багато. Придумайте власні теги і фільтри - пошук буде набагато простіше і зручніше.

меблі

blog.nadommebel.com - онлайн-журнал про меблів і ремонті.

Що добре: відразу помітний рівень професіоналізму. Якісні, добротні тексти, вдало підібрані фото, продумані рубрики. Цей блог може скласти конкуренцію справжньому журналу.

Що погано: немає мінусів.

Порада: не економте на створенні контенту. Повірте, є різниця між дешевим копіпастом, купленим на біржі фрілансу за копійки, і якісними статтями, написаними досвідченими авторами. Так, це буде дорожче, але тільки так ваш блог стане гідним доповненням інтернет-магазину.

Жіночий одяг, взуття

v-shoes.ru - блог, присвячений взуття.

Що тут добре:

 • цікаві потенційної ЦА теми, відмінні тексти;
 • незаяложені фото зі здоровим глуздом і гумором;
 • статті з'являються регулярно;
 • є теги для полегшення пошуку.

Що погано: додати коментар можна, тільки залишивши інформацію про себе. Занадто багато дій пропонується виконати: вказати ім'я, електронну пошту, ввести код і написати сам коментар - не кожен захоче це робити.

Порада: збирати дані про користувачів - це, звичайно, добре: можна буде бомбардувати їх поштовими розсилками. Але майте на увазі, що далеко не кожен погодиться виконати кілька додаткових дій, і все заради того, щоб залишити в блозі коментар. Пам'ятайте - ці коментарі більше потрібні вам, ніж вашим читачам. логічніше мотивувати людей писати відгуки , Ніж відлякувати їх зайвими діями.

Товари для дому

4fresh.ru - журнал про натуральної життя - так написано в назві.

Що добре:

 • фірмовий впізнаваний стиль;
 • структурований блог;
 • є і інформаційні, і продають статті.

Що погано: немає розважального контенту. Як, втім, і в попередніх прикладах.

Порада: зверніть увагу на фірмовий стиль блогу: він зробить ваш ресурс більш впізнаваним. Якщо у вас вже розроблений дизайн інтернет-магазину - завдання спрощується, блог буде в тому ж стилі. Якщо використовуєте шаблони або не маєте вираженого дизайну - саме час звернутися до дизайнера за допомогою.

www.domeshop.ru - ще один блог інтернет-магазину товарів для дому.

Що добре:

 • цікаві і корисні теми;
 • є посилання на картки товарів.

Що погано: абсолютно нецікавий дизайн.

Порада: статті вашого блогу можуть бути якісними і цікавими, але який в цьому толк, якщо нудний дизайн начисто відбиває бажання їх прочитати! Що цікаво, всередині статті добре оформлені: є фото, тексти структуровані.

Автозапчастини

www.avtoall.ru - огляди автозапчастин на сайті інтернет-магазину.

Що добре: інтернет-магазин зробив ставку на читацький контент: огляди надсилають самі покупці. Це здорово: не потрібно витрачатися на копірайтера, а якщо клієнтів багато - нестачі в оглядах ви не отримаєте. Щоб мотивувати людей писати і публікувати огляди, компанія проводить конкурс. Автори трьох найкращих оглядів за місяць нагороджуються грошовими преміями. Зверніть увагу: гроші платять тільки зареєстрованим користувачам інтернет-магазину, які зробили замовлення на товар, що описується в огляді. Ви теж можете брати цю ідею на озброєння.

Що погано: непрофесійні статті видно здалеку. У текстах зустрічаються помилки, багато неправильних мовних зворотів - воно й зрозуміло, адже покупці - НЕ копірайтери і не журналісти.

Порада: ідея з читацькими оглядами дуже хороша, але не завадило б витратитися на редактора або коректора - вичитувати статті. Так блог буде виглядати більш професійно.

Косметика

rucosmetics.ru - блог інтернет-магазину косметики.

Що добре:

 • якісні огляди косметики;
 • хороші професійні тексти;
 • вдало підібрані фото.

Що погано: всі тексти спрямовані на продажу, зовсім немає розважальних та інформаційних матеріалів.

Порада: перед цим ми вже писали про це, тепер подивіться наочно: ваше завдання - не тільки продавати, а й давати читачеві користь. Огляди - це добре, але вони повинні чергуватися з іншими текстами. Щоб не було перекосів, складіть контент-план.

Продаж квітів онлайн

blog.floraexpress.ru - блог квіткового інтернет-магазину.

Що добре:

 • багато статей на цікаві теми;
 • є теги для швидкого пошуку;
 • всередині статей є посилання на конкретні товари, які можна замовити.

Що погано: на перший погляд все відмінно, але є один момент. У інтернет-магазину є паблік під "ВКонтакте", куди по ідеї можна було копіювати статті з блогу. Але їх там немає: в паблік переважно продають пости. Хоча, здавалося б, що може бути простіше: дублювати текст з блогу в співтовариство в соцмережах. Справедливості заради скажемо, що така ситуація помічена і в інших блогах.

Порада: обов'язково дублюйте статті з блогу в групу інтернет-магазину в соцмережах . Це неважко і необтяжливо, а профіт великий: люди будуть спілкуватися, давати зворотний зв'язок і писати коментарі.

Спортивні товари

sportgir.com - блог інтернет-магазину спортивних товарів.

Що тут добре: відмінні найдокладніші огляди з описом товарів, корисними порадами, фотографіями, інструкціями до застосування.

Що погано: все добре. Серйозно.

Порада: не обмежуйтеся тільки оглядами і порадами покупцям. На початку статті ми писали про різні види контенту для блогу: це можуть бути новини, історія компанії, інтерв'ю з експертами, керівництвом магазину, короткі кумедні статті. Сподіваємося, у блогу цього інтернет-магазину все ще попереду - передумови до цього є.

Товари для полювання і риболовлі

fishcomm.livejournal.com - спільнота рибалок в Живому Журналі.

Що тут хорошого: добротний якісний блог в кращих традиціях "ЖЖ".

Що погано: на перший погляд не має ніякого відношення до інтернет-магазину. У статтях немає посилань на товари, ніякої перелинковки з сайтом магазину.

Порада: якісний контент - це, звичайно, здорово. Але все ж ми б радили не займатися благодійністю, а отримувати від блогу віддачу - а для цього він повинен хоч трохи продавати.

Ще порада: не обмежуйтеся тільки одним майданчиком - в даному випадку "Живим Журналом". Зрозуміло, що там зібралася жива лояльна аудиторія, яка підписана на блог і читає все його поновлення. Але постарайтеся все ж розширювати горизонти: зверніть увагу на соцмережі, YouTube. На сьогоднішній день ці майданчики вважаються більш затребувані, а значить - принесуть вам більше потенційних клієнтів і більше трафіку.

Ви теж можете взяти ці приклади на озброєння, врахувати всі плюси і мінуси конкурентів і зробити свої висновки. Удачі в просуванні!

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно