Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Бізнесмен в 14 років. Опора економіки або головний біль для батьків?

Школярі зможуть реєструватися в якості індивідуальних підприємців (ІП) з 14 років. Такий законопроект найближчим часом буде внесений до Держдуми. Глава Комітету Держдуми з праці Ярослав Нілов вважає, що «у нас досить багато людей в цьому віці, які усвідомлено готові займатися підприємницькою діяльністю». «Трудовий кодекс сьогодні надає право вже з 14 років працевлаштуватися, але щоб це не на шкоду навчанню і не на шкоду здоров'ю», - сказав депутат.

Нілов звертає увагу на проект закону, підготовлений урядом, який вже знаходиться на обговоренні і стосується визначення статусу самозайнятих громадян. Згідно чинному законодавству, громадяни РФ можуть займатися підприємницькою діяльністю з моменту набуття повної дієздатності - з 18 років. У поправках йдеться про вік в 16 років. Однак ЛДПР вважає, що вікову планку цілком можна знизити до 14 років, «а може бути, і до 12-ти».

Завідувач Центром аналізу соціальних програм і ризиків Інституту соціальної політики НДУ «Вища школа економіки» Сергій Смирнов зазначає, що в такому випадку виникає ряд проблем. Зокрема, «необхідно буде внести масу поправок в чинне федеральне законодавство, і, може бути, навіть до Конституції РФ».

Бізнес - не тільки можливість, а й відповідальність, нагадує Ярослав Нілов, тому, як і всі індивідуальні підприємці, підлітки-бізнесмени будуть зобов'язані платити пенсійні внески. «Ті ж блогери повинні зареєструвати свою діяльність, щоб дисципліновано з самого дитинства збирати свою майбутню пенсію», впевнений парламентарій.

«Я абсолютно не проти того, щоб наші діти навчалися азам бізнесу з самого народження. За статистикою, у нас не більше 3% населення придатні до такої діяльності, тому що потрібно мати особливі характер і отримати відповідну освіту », - заявила голова центральної ради всеросійського громадського руху« Національний батьківський комітет »Ірина Волинець в ефірі однієї з радіостанцій.

У дитячого омбудсмена по Московській області Ксенії Мішоновой при обговоренні депутатської ініціативи виник сумнів: а хто буде відповідати за несплату податків або платити штрафи, якщо, скажімо, клієнт відправиться в належному підлітку кафе? Батьки? Крім того, не визначено, в яких сферах підліткам буде дозволено вести підприємницьку діяльність. Також не ясно, як це буде регулюватися на рівні вже існуючого закону про працевлаштування підлітків, хто буде стежити, скільки підліток працює.

Ірина Волинець проблеми не бачить: «батьки 14-річного підприємця повинні будуть нести повну відповідальність за нього».

Безперечно, привчати дітей до праці необхідно. Вельми приваблива байка про канадському тінейджера Райана Россі, якого ЗМІ охрестили «крихітним Трампом». Малюк в трирічному віці завів курячу ферму і вже в 8 років заробив свій перший мільйон.

Але чи потрібні російським батькам в умовах кризи фінансові ризики при бізнес-пробах підлітків?

Олена Герасимова   директор АНО «Центр соціально-трудових прав», голова Ради НП «Юристи за трудові права»   кандидат юридичних наук Олена Герасимова
директор АНО «Центр соціально-трудових прав», голова Ради НП «Юристи за трудові права»
кандидат юридичних наук

Сьогодні існує можливість, коли підлітки можуть вступати в підприємницьку діяльність раніше звичайного віку . Тобто проходять з 16 років через процедуру емансипації, якщо їх батьки вважають, що діти досить зрілі і можуть приймати на себе всі ризики, з якими пов'язано ведення бізнесу. Тому що дійсно самостійна підприємницька діяльність - це не тільки можливість заробити гроші, це ще необхідність відповідати за зобов'язаннями.
Коли ми говоримо про підприємницьку діяльність, це зазвичай малюється все в райдужному світлі, то у тебе з'являється можливість заробити. Але ти дійсно вже з моменту прийняття на себе цього статусу несеш і відповідальність за найрізноманітнішими зобов'язаннями, які можуть виникати в зв'язку з заподіянням, наприклад, шкоди іншим особам, це можуть бути також досить великі фінансові ризики і інші.

Але є ще інша сторона. Чому, скажімо, в трудовому законодавстві існує обмеження віку притягнення підлітків до праці? У нас загальний вік залучення до роботи - це 16 років, але все одно до 18 років зберігаються певні обмеження, тобто не можна працювати в принципі на важких роботах, на шкідливих роботах. Звичайно, є ще можливість раніше починати працювати - з 14, з 15 років - до досягнення 16-річного віку, але теж з певними обмеженнями.

У чому їх зміст? Політика всіх міжнародних організацій, взагалі держав, яка з цього питання формувалася, протягом XX століття полягала в тому, що потрібно дати підліткам можливість отримання хорошої освіти. І якщо замість того, щоб отримувати це утворення, підлітки будуть працювати, то у них набагато менше шансів отримати гідну освіту.
У наш час значимість якісної освіти для подальшої успішної професійної діяльності тільки збільшується.

І ще така соціальна складова: чим раніше починають працювати підлітки і діти, тим імовірніше вони відбирають роботу у своїх батьків. Відбувається такий перерозподіл, зараз особливо, з огляду на, що відбувається дорослішання населення, збільшується тривалість життя. У тому числі в Росії, до речі, обговорюють проблему підвищення пенсійного віку. Виникає, звичайно, слушне запитання: власне, робочі місця для цих людей будуть? Так що питання, кому дістається робота, теж актуальне.
І крім складовою освітньої, тут є моменти, звичайно, медичні. Тобто, наприклад, коли підліток вступає в трудові відносини до досягнення віку 18 років, то він повинен проходити медичний огляд. Тому що все-таки це ще формується, розвивається організм, і напруженості якісь такий трудової діяльності можуть певним чином позначатися. І тривалість робочого часу протягом тижня, і тривалість роботи протягом дня, враховує, до речі, і ті обставини, вчиться в цей час підліток або не вчиться, щоб не було шкоди шкільного навчання.
Відповідно, якщо людина займається підприємницькою діяльністю, всі ці обмеження за попередньою, періодичному медичному огляду і інші знімаються, ніхто не повинен їх дотримуватися. Тому мені здається, обговорювати потрібно, в першу чергу доцільність ініціативи, по-перше, з точки зору громадянських ризиків, які будуть накладатися на підлітка в разі ведення підприємницької діяльності.
У мене дитина, якій практично 14 років, я дуже легко проектую цю ситуацію і на інших московських дітей, яких я бачу в цьому віці. Мені здається, це ще не той час, коли потрібно починати займатися самостійною підприємницькою діяльністю, якщо це не творча діяльність, до речі, для якої окремі винятки і так існують. Плюс в питанні найголовніше, повторю, - це як це буде впливати, власне, на здоров'я і можливість навчання.

Рубен Маркар'ян   Головний редактор ЕЗМІ «Закон», заступник Президента Гільдії російських адвокатів, член Громадської ради при Міністерстві юстиції РФ, член робочої групи президії Ради при Президентові РФ з протидії корупції та взаємодії зі структурами громадянського суспільства, кандидат юридичних наук Рубен Маркар'ян
Головний редактор ЕЗМІ «Закон», заступник Президента Гільдії російських адвокатів, член Громадської ради при Міністерстві юстиції РФ, член робочої групи президії Ради при Президентові РФ з протидії корупції та взаємодії зі структурами громадянського суспільства, кандидат юридичних наук

Дозволити або не дозволити підлітку відкривати власний бізнес? Я, мабуть, погоджуся з депутатом, який вважає, що якщо вже працевлаштуватися за певних умов з 14 років можна, то чому не можна стати і індивідуальним підприємцем ? Скажімо, якщо дитина вміє малювати картинки і робить це вдало в Інтернеті, чому б йому це не робити на замовлення?
Інша справа, що, напевно, треба скоригувати перелік видів діяльності, якими можуть займатися ці юні підприємці. Я б не ризикнув йти в кафе, яке належить індивідуальному підприємцеві Васі 14-ти років. Тому що якщо раптом отруїть, то потім його і до відповідальності не притягнеш, тому як за це для Васі кримінальної відповідальності не передбачено, хіба що якщо він не вкраде з гаманця що-небудь. Але якийсь обмежує супереч професій або видів підприємницької діяльності - чому ні? Зараз у нас дітки дуже просунуті.
Яку б сферу діяльності підприємницької, в якій категорично не варто було брати участь дітям, навскидку я б відкинув? Почав би, напевно, з ріелтерської ...

Я тут зі своїм сином якось поспілкувався, і навіть не знав, що він уже грошей заробив в Інтернеті, є там якісь можливості. Створив блог, у нього вийшло багато відвідувачів, і відповідно, це відразу стало трафікообразующім ресурсом. І якась копієчка, якщо він щось там у себе розміщує, у вигляді електронних грошей йому капає. Там є якась технологія, яка дозволяє ці гроші скинути на мобільний телефон. Він навіть в цьому плані більш просунутий користувач, хоча йому не 14, а 12. Так що нічого страшного я в цьому не бачу. А ось чи має право неповнолітній ІП заробляти в інтернеті без згоди тата або мами? Ні, в тому-то й річ: батьки повинні дати дозвіл, тому що вони ж несуть матеріальну відповідальність у разі чого.

Те ж саме стосується і працевлаштування. Тільки не на шкоду навчанню і не на шкоду здоров'ю. Якщо подивитися на сучасну молодь, то не дуже-то велика кількість молодого покоління прагне вчитися. Всім хочеться відразу стати такими собі молодими Трампами або, щонайменше, молодими Абрамовичами. Тому як начитаються всяких книжок, «як стати багатим», подивляться на людей на тих же «Гелендвагенах», і думають, що це все це дуже просто робиться.
Психологи, наскільки я знаю, пояснюють дуже навіть просто, що у покоління, яке виросло на комп'ютерних іграх, у нього момент від початку якоїсь діяльності до досягнення високого результату дуже короткий. Тобто це він сьогодні запустив якусь гру мережеву, а завтра-післязавтра за певних зусиль він вже який-небудь Маг 80 рівня і у нього вже є літаючий дракон. І коли ти йому кажеш: «Слухай, треба добре вчитися, спочатку в школі, потім в інституті, потім ти заробиш грошей, і у тебе буде хороша машина», - він дивиться на тебе, ця дитина, і думає: «А навіщо все це треба, коли я вже на драконі літаю? »

У них зовсім інша психологія, і якщо цю психологію якось в правильному напрямку посунути шляхом дозволу підприємницької діяльності, то це навіть швидше позитивно.

Дмитро Третьяков   голова Комітету з трудових відносин та охорони праці, член Ради МГО ОПОРИ РОСІЇ Дмитро Третьяков
голова Комітету з трудових відносин та охорони праці, член Ради МГО ОПОРИ РОСІЇ

Поки ми, чесно кажучи, не навели порядок з причинами порушення кримінальних справ, за якими у нас сьогодні підприємці сидять, то які б не були у нас сьогодні грамотні діти (а я їх все одно вважаю, що 14 років - це ще дитина), давати їм можливість вести підприємницьку діяльність при тому законодавстві і за тими, відповідно, нормативним документам, які у нас зараз є, безумство. Це перше.
Друге, найголовніше. У нас немає професії «підприємець», такої спеціальності ніхто не навчає. Тому сьогодні підприємцем може стати практично будь-яка людина, який сформує пакет документів і подасть в Федеральну податкову службу, а через п'ять днів він фактично бере на себе соціальне обтяження. Воно у нас досить серйозне, і я б сказав, може бути, навіть непідйомне. Тому сьогодні зіграти з дітьми в такий злий жарт - йди, повтори подвиг своїх батьків, - я вважаю, що це просто буде аморально. А коли ще збанкрутілі діти у нас почнуть писати прощальні записки, і ми будемо отримувати суїцид з їх боку, з кого будемо питати потім? Психіка молодого покоління не впорається з тією соціальною відповідальністю і з тим тягарем, який на них ляже.
У Німеччині, Бельгії, Голландії є цікавий позитивний досвід, коли модель - молоді підприємці, спільнота, регулюється насамперед страховими компаніями. Тобто спробувати, ризикнути вести підприємницьку діяльність там дійсно не складно. Це такий же патент, на патентної основі можна вести бізнес, як у нас, 18 тисяч заплати на рік і працюй.
Але у нас залишаєшся фактично один на один в системі фінансів, банківській сфері, відповідно, зі споживачем, постачальниками, а в країнах Європи завжди є страхова компанія. Вона гарантує тобі покриття всіх твоїх ризиків, пов'язаних з веденням підприємницької діяльності. Чи не вдалося - страхова компанія їх компенсує, в кожну угоду закладається цей ризик, десь це 1,5-2%, десь більше, десь менше, але суть одна: вести там бізнес комфортно. І для молодого підприємця в тому числі, тому що він розуміє, що якщо не впорається, якщо дійсно не вистачить знань, то він комфортно вийде з цієї ситуації.

У нас ні для молодих підприємців, неважливо якого віку, ні, на жаль, для «акул» бізнесу, які в ньому більше 30 років, таких гарантій немає. Тому треба спочатку подивитися на чинне законодавство і задуматися. А ось наповнювати нашу податкову базу молодими підприємцями, і граючи на тому, що IT у нас зараз досить професійно розширюється, - це все зайвий популізм, він не потрібен нам.
Багато старшокласники під час канікул хочуть підзаробити. Мене нерідко запитують, які головні небезпеки їх чекають? Як експерт по трудовому законодавству скажу, що найболючіше у нас - будь-які форми трудових договорів до сих пір залишаються на паперовому носії. Якщо вони ще, до речі сказати, ці договори, взагалі укладені. Протягом трьох останніх років я є одним із співавторів типової форми трудового договору під «малий» бізнес - це 15 осіб. Ми говоримо, що ці форми трудових відносин потрібно обов'язково публікувати у відкритих джерелах. Це в тому числі і майданчик Федеральної податкової служби.

Будь-яка робота повинна бути гарантовано оплачена. Для того щоб роботодавець її оплатив, потрібно, щоб дві сторони поставили свої підписи. Навіть на цьому рівні сьогодні влітку, щоб дітей ніхто не обманював, потрібно вести контроль за цим формами відносин між роботодавцем і працівником, або роботодавцем і роботодавцем. Потрібно, щоб всі ці відносини формально були, як мінімум, оформлені в електронному вигляді. Контроль з боку наглядових органів настільки великий, що і ці угоди або ці відносини сьогодні можна спокійно закріплювати вже у віддаленому доступі.
Тому я повторюю, не варто знижувати сьогодні стелю до рівня 14 років, і не запрошувати дітей в бізнес. Це дуже складна система для них, розібратися в ній вони однозначно не зможуть. Раз у нас немає системи освіти, немає професії підприємця, ніхто нікого до кінця не атестує, - ось з цією прогалиною для початку і треба працювати.
Ми розуміємо: депутати промацують всі шляхи, їх завдання таке - запустити для обговорення будь-яку форму. При цьому, як завжди, страждає одна річ - це оцінка регулюючого впливу, це тоді, коли у нас є вже якісь форми для обговорення.
Але є й інше. Я думаю, що повинен бути спочатку якийсь загальний посил з боку суспільства. Ще раз: зараз посил повинен бути такий, що ведення підприємницької діяльності дійсно дуже ризиковано. І в той же час послугами підприємців, ми сьогодні кожен день користуємося і сплачуємо їх роботу. Тому починати треба все-таки з системи освіти, треба вчити цьому обов'язково.

Ще одна ключова задача на поточний момент, ми про це вже років 10 говоримо від імені «ОПОРИ РОСІЇ» - ідея страхового бізнесу. Є страхові компанії, чому вони у нас не беруть участь насправді ні в угодах, ні в трудових спорах - їх ніде немає. Ми користуємося їхніми послугами тільки як населення, але не в форматі бізнесу. Часом ми, на собі знаю, гарантовано не можемо отримати ту компенсацію, яку прописуємо в умовах договірних зобов'язань, які оформляємо. Тому по страховим компаніям - окремий серйозне питання.

Батьки?
Але чи потрібні російським батькам в умовах кризи фінансові ризики при бізнес-пробах підлітків?
Чому, скажімо, в трудовому законодавстві існує обмеження віку притягнення підлітків до праці?
У чому їх зміст?
Виникає, звичайно, слушне запитання: власне, робочі місця для цих людей будуть?
Скажімо, якщо дитина вміє малювати картинки і робить це вдало в Інтернеті, чому б йому це не робити на замовлення?
Але якийсь обмежує супереч професій або видів підприємницької діяльності - чому ні?
Яку б сферу діяльності підприємницької, в якій категорично не варто було брати участь дітям, навскидку я б відкинув?
А ось чи має право неповнолітній ІП заробляти в інтернеті без згоди тата або мами?

Новости

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,