Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Bitcoin. Що це? І так він так анонімний?

 1. Що таке біткоіни і хто його придумав
 2. Я до сих пір нічого не зрозумів. Я з ківі без комісії перекладаю.
 3. Тобто можна стати мільярдером, просто включивши програму на комп'ютері?
 4. Так як все ж влаштована сама система передачі грошей?
 5. Але як справи йдуть з анонімністю?
 6. Чи можна розкрити особистість користувачів Bitcoin?
 7. Тоді як можна зберегти анонімність?

За останні кілька місяців все немов зійшли з розуму

За останні кілька місяців все немов зійшли з розуму. Біткоіни, криптовалюта, майнінговие ферми - не всім поки зрозуміло, що це взагалі, але здається, все вже знають, що це не тільки модно, але й дуже вигідно.

Розібратися з тим, що таке криптовалюта, як заробляти на біткоіни і скільки ці біткоіни стоять нам допоміг автор Telegram-каналу про кібербезпеки Plastik . З люб'язного дозволу автора публікуємо його розповідь про біткоіни повністю, з невеликими правками.

Сьогодні поговоримо про найпопулярнішою валюті наших днів Bitcoin, звідки він взявся, як влаштований, чому став популярним способом оплати, в тому числі і на чорному ринку.

Також торкнемося теми, чому Bitcoin не так анонімний, як прийнято вважати.

Що таке біткоіни і хто його придумав

Вперше ідею біткоіни виклав в мережу Сатоши Накамото в 2008 році. Метою створення біткоіни було рішення проблеми з тим, що всі покупки в інтернеті так чи інакше контролюються банками, які беруть комісію, при цьому ми повинні довіряти їм безпеку наших коштів.

Сатоши представив нову цифрову валюту, яка була децентралізована, дозволяла швидко провести платіж і безпечна. Bitcoin можна використовувати в будь-якій країні без каки-якими регламентами та обмежень, сам рахунок неможливо заморозити, а комісія за платежі незначна і більш того - ви самі можете вирішувати, яку комісію заплатите, а можете і взагалі обійтися без неї.

Я до сих пір нічого не зрозумів. Я з ківі без комісії перекладаю.

Біткоіни - це цифрові гроші, які можна відправляти по інтернету, вони не мають фізичного носія, як рублі, долари або будь-яка інша валюта.

Але всі ми знаємо що звичайна валюта вимагає наявності золота, а значить, і його видобутку. Біткоіни працює за схожою схемою, тільки видобуток біткоіни, або по іншому - Майнінг, відбувається завдяки обчислювальним ресурсів. Якщо зовсім просто, то вирішуючи завдання і здійснюючи обчислювальні процеси, майнер отримує в обмін біткоіни.

Тобто можна стати мільярдером, просто включивши програму на комп'ютері?

Не дарма я навів приклад з золотом. Адже золото не нескінченно і чим більше ми його видобуваємо, тим його складніше знайти. З біткоіни точно така ж історія. Якщо раніше цей процес був простий, то зараз з кожним днем ​​все важче його добути. Тепер щоб добувати нормальна кількість біткоіни, потрібні вкладення не в один мільйон.

Запаси біткоіни так само обмежені творцем в 21 мільйон біткоіни. На сьогоднішній день видобуто вже більше 16 мільйонів.
Але біткоіни можна і купити. Ціна біткоіни завжди плаваюча, але її зростання заперечувати неможливо.
2011 року - 30 доларів
2016 г. - на початку року 400 доларів
Червень 2017 - 2500 доларів.

- на початку року 400 доларів  Червень 2017 - 2500 доларів

Багато хто знає про випадок, коли хлопець купив піцу в 2010 році за 10 000 біткоіни. Тоді це було 50 доларів. Тепер це 12 мільйонів доларів. Ще один «геніальний» персонаж випадково викинув жорсткий диск з даними про гаманець на суму 7 500 біткоіни і намагався знайти його на сміттєзвалищі розміром в футбольне поле.

Так як все ж влаштована сама система передачі грошей?

Всі переклади зберігаються в одній «обліковій книзі», але у кожного з користувачів мережі біткоіни є своя копія. Тобто всі знають про всі транзакції, ці дані відкриті. Здається, що це вже говорить не на користь безпеки, але не все так просто.

Наприклад Федя вирішив перерахувати Васі 1 біткоіни. Щоб переклад надійшов до Васі, дані від транзакції повинні пройти певну кількість вузлів (інших користувачів), які оновлюють свою «книгу» і передають на інший вузол.

Для переказу коштів необхідна цифровий підпис, який для кожної транзакції своя. Підпис працює на основі двох ключів - приватного і публічного. Підпис створює приватний ключ, а за допомогою публічного інші люди можуть перевірити підпис. Щоб було легше - приватний ключ - це пароль, а підпис - це посередник. Підпис запевняє транзакцію і підтверджує, що ви знаєте приватний ключ.

Публічний ключ служить адресою для отримання, тобто Федя, відправляючи Васі 1 біткоіни, посилає їх на публічний ключ.
Це лише мікронна частка роботи системи біткоіни. Але як обіцяв - ми розглядаємо базу.

Але як справи йдуть з анонімністю?

Щоб зареєструватися в біткоіни, не потрібно вказувати будь-які персональні дані. Ви вказуєте майстер-пароль для доступу до гаманця, а так само секретну фразу, по якій ви можете мати доступ з нових пристроїв.

Чи можна розкрити особистість користувачів Bitcoin?

Так. Існує три основних способи.

 1. Перш за все, хоча і транзакції випадковим чином передаються через P2P мережа, ця система не повністю герметична. Якщо зловмисник, наприклад, має можливість підключити кілька вузлів до мережі Bicoin, зібраної ними інформації може виявитися досить, щоб визначити джерело конкретної транзакції.
 2. Біткоіни-адресу можна пов'язати з конкретними людьми, якщо їх особиста інформація була якимось чином пов'язана з таким біткоіни-адресою. Це включає адреси, використані для депозитів або зняття грошей з регульованою біржі або гаманця, що знаходяться у відкритому доступі адреси для пожертв, або просто адреси, використані для відправки біткоіни з використанням особистої інформації (наприклад, платіж в онлайн-магазині).
 3. Всі транзакції в мережі біткоіни повністю прозорі для будь-якого цікавиться. Це дозволяє зв'язати кілька біткоіни-адрес і віднести їх до конкретного користувача. Таким чином, якщо за все один з цих пов'язаних адрес прив'язаний до певної особистості одним з вищеописаних способів, все адреси будуть деанонімізіровани.

Тоді як можна зберегти анонімність?

Використовувати біткоіни анонімно можна, але потрібно розуміти, що це пов'язано з певними незручностями і ризиками. Є три способи платити анонімно:

 1. Створювати для кожної нової транзакції нову адресу;
 2. Використовувати VPN-сервіси і TOR;
 3. Скористатися біткоіни-міксером. Цей сервіс приймає біткоіни до вхідних адресами і надсилає назад біткоіни інших користувачів з різних вхідних адрес. Добре здійснене "перемішування" біткоіни сильно ускладнює проведення аналізу транзакційних мереж, а також "аналізу поширення". Але треба розуміти, що це сторонні сервіси з усіма наслідками, що випливають з цього ризиками.

Bitcoin - найвідоміша, але вже далеко не єдина і навіть не найперспективніша криптовалюта на сьогоднішній день. У продовженні ми розповімо про інший популярної платформі - Ethereum, якої вже зацікавилися російські влади і банки і капіталізація якої вже досягла 4 мільярдів доларів.

Тобто можна стати мільярдером, просто включивши програму на комп'ютері?
Так як все ж влаштована сама система передачі грошей?
Але як справи йдуть з анонімністю?
Чи можна розкрити особистість користувачів Bitcoin?
Тоді як можна зберегти анонімність?
Тобто можна стати мільярдером, просто включивши програму на комп'ютері?
Так як все ж влаштована сама система передачі грошей?
Але як справи йдуть з анонімністю?
Чи можна розкрити особистість користувачів Bitcoin?
Тоді як можна зберегти анонімність?

Новости

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,