Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Безкоштовний чат для спілкування і форуми за інтересами

 1. Як пройти реєстрацію для спілкування в чаті
 2. 5 правил для спілкування в чаті
 3. Безкоштовний чат без реєстрації як Ваш онлайн-консультант
 4. Форуми по інтересам
 5. Як знайти форум за інтересами?
 6. Групи за інтересами на Subscribe
 7. Коментування блогів і сайтів
 8. Комфортне спілкування в Інтернеті
 9. Особливий мову при спілкуванні в Інтернеті
 10. Безкоштовний чат для спілкування
 11. Відео від Google "Спілкуємося через Інтернет"

Приємно провести час, завести нові знайомства, знайти однодумців, отримати корисні поради - для цього в Інтернеті є форуми за інтересами і чати для спілкування.

Користуватися ними зовсім нескладно - просто вивчіть наші рекомендації.

Зміст статті:
1. Як пройти реєстрацію для спілкування в чаті
2. 5 правил для спілкування в чаті
3. Безкоштовний чат без реєстрації як Ваш онлайн-консультант
4. Форуми по інтересам
5. Групи за інтересами на Subscribe
6. Коментування блогів і сайтів
7. Комфортне спілкування в Інтернеті
8. Особливий мову при спілкуванні в Інтернеті
9. Безкоштовний чат для спілкування

Побалакаємо? Чат - місце в Мережі, де люди спілкуються один з одним в реальному часі, обмінюються миттєвими повідомленнями.

Між іншим, слово «чат» прийшло в російську мову з англійської, в якому «chat» означає «балаканина».

Це спілкування виглядає так: перед вами список людей, які в цей момент знаходяться в чаті. Натисніть на ім'я того, з ким Ви хочете поговорити, наберіть на клавіатурі повідомлення і натисніть на Enter - ваше послання відразу з'явиться в Мережі. Його побачать всі учасники чату. А якщо людина захоче, він надрукує Вам відповідь. Точно так же Ви можете відправити повідомлення для всіх.

Ну, а якщо потрібно, щоб послання побачив тільки одна людина - той, кому воно адресоване, - його можна зробити особистим (приватним). Як правило, ця функція називається «Надіслати ПП». Ще іноді говорять «написати в личку». Зазвичай для цього достатньо натиснути на нік користувача і відправити йому приватне (особисте) повідомлення.

Чат - зазвичай частина сайту. Наприклад, є портал ігор games.ru, а на ньому чат для спілкування:

Чат на ігровому сайті: games.ru

Але бувають портали, які створені тільки для спілкування в чаті:

Чат для спілкування livechat.su

Як пройти реєстрацію для спілкування в чаті

Перш ніж спілкуватися в чаті, в більшості випадків потрібно зареєструватися. Придумайте собі логін (тобто ім'я, під яким Ви з'явитеся в чаті). Зазвичай люди не вказують свої справжні імена, а вигадують інші. На інтернет-сленгу вони називаються никами .

Потім створіть пароль з цифр або букв англійського алфавіту. В поле e-mail вкажіть адресу електронної пошти. Після Ви побачите картинку з перекрученими цифрами або буквами. У порожнє поле поруч з картинкою потрібно ввести символи з картинки - так сайт перевіряє, чи є Ви людиною або ботом. Нарешті, після того як ви заповнили всі форми, натисніть кнопку «Відправити».

Тепер вас можуть запросити зайти в свою електронну пошту, щоб завершити реєстрацію. Туди прийде лист з чату, яке потрібно відкрити, прочитати і перейти по посиланню в чат (в листі буде написано, де саме потрібно натиснути).

Після цього Ви зможете зайти в чат, вказавши нік, який придумали при реєстрації, і пароль. Втім, деякі чати реєстрації не вимагають.

5 правил для спілкування в чаті

Щоб спілкування в чаті було приємним, запам'ятайте п'ять простих правил:

 • Знайомства і спілкування повинні бути ненав'язливими. Поцікавтеся у вашого співрозмовника його настроєм, думкою про музику, погоду, політику.
 • Не бійтеся жартувати і різко міняйте напрям бесіди - це позбавляє від нудьги.
 • Іноді в чаті створюється ряд кімнат для спілкування за інтересами - намагайтеся дотримуватися основної теми в даній кімнаті.
 • Йдучи з чату, не забудьте попрощатися з вашими співрозмовниками і, можливо, домовитися про час наступної бесіди.

Безкоштовний чат без реєстрації як Ваш онлайн-консультант

Чати часто можна зустріти на сайтах, що пропонують різні послуги. Це скоріше навіть не чати, а онлайн-консультанти. Можна задати питання і практично відразу отримати на них відповіді. Якщо є питання або сумніви, то такий безкоштовний чат спілкування без реєстрації досить зручний.

Як приклад онлайн-консультанта можна привести безкоштовний чат сайту sweb.ru, який пропонує послуги професійного платного хостингу.

Мал. 1 Безкоштовний чат платного хостингу sweb для отримання консультацій

Клікнувши на сайті sweb по кнопці «LiveChat», обведеної на малюнку 1 в червону рамку, потрапляємо в чат (рис. 2).

Мал. 2 Як задати питання онлайн-консультанту в чаті?

Алгоритм спілкування в цьому чаті простий, а саме:

 • Вводимо e-mail (цифра 1 на рис. 2).
 • Друкуємо питання (цифра 2 на рис. 2). Для швидкості попередньо можна питання надрукувати в текстовому редакторі. Потім виділити його і натиснути на гарячі клавіші Ctrl + C. Так питання буде скопійований в текстовому редакторі. Потім натискаємо мишкою в чаті і натискаємо на клавіші Ctrl + V. Після цього питання з'явиться в чаті.
 • Кількома по кнопці «Спілкуватися».
 • Чекаємо відповіді онлайн-оператора. Якщо є ще питання після відповіді оператора, друкуємо їх і чекаємо відповіді.

Так само можна знайти в Інтернеті юридичний або медичний (або інший) сайт, увійти на безкоштовний чат без реєстрації і отримати онлайн-консультацію по питанню.

Форуми по інтересам

Форум - це окремий сайт або розділ сайту, призначений цілком для спілкування. Виглядає він як набір розділів для обговорення. Усередині них відвідувачі можуть створювати теми та обговорювати їх. Тому, на відміну від чату, в будь-якому форумі є ієрархія: розділ - тема - повідомлення.

Як правило, на форумі обговорюють не все підряд, а якісь певні теми (на інтернет-сленгу вони називаються «топіки»), а його учасників об'єднують спільні інтереси, ідеї.

Так, форуми дуже корисні, якщо Ви прагнете отримати відповідь на будь-яке питання. Адже їх читають багато людей, і деякі з них можуть виявитися експертами в тому, що Вас хвилює. Причому це буде ефективно не тільки для вас - кількість цінної інформації в Інтернеті зростає. Допоможіть і Ви іншим людям, якщо знаєте відповіді на питання, які хвилюють їх. Адже Всесвітня павутина з'явилася завдяки тому, що люди хотіли обмінюватися досвідом.

Припустимо, Ви захоплені ландшафтним дизайном і прагнете змінити на краще свою дачу. У Всесвітній павутині є безліч публікацій, книг, журналів на цю тему, але складнощі все одно іноді виникають. Щось не ясно чи не виходить - без допомоги не обійтися. Прекрасно, коли є хтось, у кого можна запитати. Але якщо поруч такої людини немає, допомагають форуми за інтересами.

Просто знайдіть форуми на Ваше питання, зареєструйтесь (процес реєстрації відбувається так само, як описано вище для реєстрації в чаті) і починайте спілкуватися з однодумцями. Правда, на форумі (на відміну від чату) не завжди відповідь прийде відразу ж, адже спілкування відкладено у часі: повідомлення в форумі зберігається необмежено довго, а відповідь на нього можна отримати через день, тиждень або хвилину.

Як знайти форум за інтересами?

Відшукати форум, який вам потрібен, не складно. Для цього введіть у пошуковик, наприклад, google.ru або www.yandex.ru, слово «форум» і цікаву для вас тему - «форум кіно» або «форум автомобілі» і т.д.

Звичайно ж, для людей старшого віку теж створені форуми. Наприклад, «Форум просунутого пенсіонера». Ось його адреса: forum.pc-pensioneru.ru.

Мал. 3 Форум просунутого пенсіонера

На форумі обговорюються теми, пов'язані з освоєнням комп'ютера, і рішенням проблем, що виникають при роботі на комп'ютері.

www.age60.ru - або «Форум молодих пенсіонерів». Тут обговорюються найрізноманітніші питання - від раціонального харчування до кінофільмів. Про активність форуму можна судити за кількістю повідомлень: є топіки, де воно перевалює за 14 тисяч.

Групи за інтересами на Subscribe

Замість форумів за інтересами можна знайти групи за інтересами на subscribe.ru/group/, де більше 7000 груп - можна знайти групи за своїми інтересами.

Запрошую в групу «Комп'ютерна грамотність» subscribe.ru/group/kompyuternaya-gramotnost

Мал. 4 Група на Subscribe "Комп'ютерна грамотність"

У цій групі обговорюються питання по комп'ютерній та інтернет грамотності.

Коментування блогів і сайтів

Іноді буває корисним спілкування з автором якого-небудь сайту або блогу. Для цього можна залишити коментар або написати листа через форму зворотного зв'язку на сайті "Контакти".

На деяких сайтах навіть проводяться конкурси коментаторів з грошовими призами. Ідея таких конкурсів проста. Автору сайту потрібно отримати коментарі на свій сайт. Щоб у відвідувачів був "" інтерес "писати коментарі, автор сайту виплачує деякі грошові призи 2-3 коментатором, які залишили найбільшу кількість коментарів.

Комфортне спілкування в Інтернеті

У Мережі теж є свій етикет . Це правила спілкування, яких дотримується більшість. А з'явилися вони ще в середині 80-х років минулого століття. Звичайно, ці правила не жорсткі - на різних форумах і в чатах вони можуть значно відрізнятися. Але їх основна мета одна: не турбувати спілкування в співтоваристві.

Деякі правила записані і оформлені у вигляді статуту або у вигляді списку відповідей на питання. Найчастіше він називається FAQ (Frequently Asked Questions, в перекладі - «типові запитання»).

 • Будьте обережні у висловлюваннях. Не критикуйте співрозмовника лише тому, що його думка не співпала з вашим. Пам'ятайте, що Ви спілкуєтеся з людиною. Ви знаходитеся перед монітором і не можете жестикулювати, змінювати тон, вираз обличчя. Слова і тільки слова - все, що бачить співрозмовник.
 • Вибирайте собі нік, яка не є образливим для інших учасників бесіди.
 • Звертаючись до конкретної людини, пишіть його нік на початку фрази.
 • Якщо вас спеціально або ненавмисно образили, не піддавайтеся на провокацію, припиніть конфлікт. Іншим учасникам чату зовсім нецікаво читати словесні суперечки, лайки і образи.
 • Не повторюйте кілька разів одну й ту ж фразу.
 • Текст, написаний прописними літерами або з великою кількістю знаків оклику (наприклад, «Я ВВАЖАЮ ТАК !!!»), сприймається як гучний крик - не потрібно так виділяти свої послання із загальної маси.
 • Опинившись на новому форумі або в чаті, спочатку озирніться. Почитайте, як і про що говорять люди. Після цього вступайте в розмову, якщо він для Вас корисний або цікавий. Те, що без коливань приймається в одному місці, можуть порахувати за грубість в іншому. Наприклад, на форумах, де обговорюється життя зірок, плітки - звичайне явище. Але спроба обговорювати це на професійних сайтах викличе негативну реакцію.

Особливий мову при спілкуванні в Інтернеті

Спілкуючись на форумах і в чатах, Ви обов'язково зустрінетеся з новими для себе словами, які вживаються в інтернет-середовищі. Цей словничок допоможе вам зрозуміти, що вони означають.

Аватар - малюнок або фото, яке людина вибирає в якості «обличчя». Мета проста: показати користувачам свою зовнішність або риси характеру, створити у інших людей уявлення про себе. Аватар - це бажаний (але необов'язковий) атрибут форумчанина, він розміщується поруч з кожним повідомленням на форумі.

Бан - тимчасове блокування користувача на форумі або в чаті. Користувачеві не дають залишати повідомлення або взагалі бачити ресурс. Бан може бути тимчасовим або постійним - в залежності від дій модератора форуму (людини, який стежить за порядком). Як правило, людину можуть заблокувати за грубе порушення мережевого етикету, наприклад за хамство.

Тролінг - розміщення хуліганських повідомлень для того, щоб розпалити конфлікт. Людей, які цим займаються, називають тролями . Вони спеціально приходять на форум, щоб нагрубити, написати дурість. І їм байдуже, про що йде розмова, - хамством вони прагнуть привернути до себе увагу. Якщо Ви їм відповісте, вони будуть ще більше намагатися, щоб спровокувати Вас на необдумане висловлювання. Багато форумчани просто не помічають тролів, вважаючи їх неминучим злом.

Флейм - бурхливе обговорення, коли учасники зазвичай забувають про початкової теми, переходять на особистості і не можуть зупинитися. Якщо вас втягнули у флейм, конструктивно висловіть свою позицію і в перепалку не вступайте. Тоді вона закінчиться сама. Якщо ж Ви будете намагатися довести, що ви «не верблюд», - флейм стане тільки спекотніше.

Флуд - це слово походить від англійського flood - «повінь». Його вживають, коли говорять про повідомлення, які займають багато місця, але не несуть ніякої користі. Зазвичай люди флудять в двох випадках: їм нема чого робити або вони хочуть комусь дошкулити. Як в цьому випадку вчинити? Більшість людей не звертають уваги або закликають модератора форуму вирішити проблему.

Безкоштовний чат для спілкування

Щоб спілкуватися в цьому чаті прямо зараз, в режимі он-лайн:

1) внизу вікна чату натисніть "Гість" (цифра 1 нижче на рис. 01),
2) введіть ім'я, натисніть кнопку "Увійти",
3) клік по кнопці "Увійти в чат",
4) внизу вікна з чатом пишемо повідомлення, потім клік по "Відправити".

Якщо в цей час онлайн нікого немає в чаті, то можна залишити повідомлення, і повернутися в чат пізніше.

5) На рис. 01 цифрами 5 і 6 показано, як можна вийти з чату.

Мал. 01. Як почати спілкування на безкоштовному чаті онлайн, без реєстрації

Відео від Google "Спілкуємося через Інтернет"

(Говорить Микола Фоменко):

PS Продовжимо спілкування:

1. Полонені інтернетом

2. Етикет в соціальних мережах

3. Для чого придумані соціальні мережі?

4. Хто і навіщо збирає персональні дані користувачів

5. Форматування повідомлення в WhatsApp: як зробити текст жирним, курсивом або закресленим
Як задати питання онлайн-консультанту в чаті?
Як знайти форум за інтересами?
Як в цьому випадку вчинити?

Новости