Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Базовий елемент: 5 кращих російськомовних CRM-систем - The Village

 1. Базовий елемент: 5 кращих російськомовних CRM-систем CRM (Customer Relationship Management) - це...
 2. «Бітрікс24»
 3. amoCRM
 4. «РосБізнесСофт»
 5. ManageEngine ServiceDesk
 6. Базовий елемент: 5 кращих російськомовних CRM-систем
 7. «Мегаплан»
 8. «Бітрікс24»
 9. amoCRM
 10. «РосБізнесСофт»
 11. ManageEngine ServiceDesk
 12. Базовий елемент: 5 кращих російськомовних CRM-систем
 13. «Мегаплан»
 14. «Бітрікс24»
 15. amoCRM
 16. «РосБізнесСофт»
 17. ManageEngine ServiceDesk

Базовий елемент: 5 кращих російськомовних CRM-систем

CRM (Customer Relationship Management) - це система управління взаємовідносинами з клієнтами, яка дозволяє привести в порядок всю пов'язану з ними інформацію. По суті це база даних клієнтів. Вона може нагадати, коли у когось з них день народження, підкаже, на якому етапі перебуває підписання договору. Це необхідно компаніям, у яких багато клієнтів або багато дрібних завдань, пов'язаних з одним контрагентом.

Більшість CRM-систем дозволяють аналізувати інформацію про них і будувати воронки продажів. Головна проблема всіх подібних додатків в тому, що вони вимагають дуже тривалої установки: часом це може зайняти півроку. У Росії є десятки CRM-систем. H & F вибрав найбільш зручні з них.

«Мегаплан»

«Мегаплан»

Сервіс управління проектами «Мегаплан» вийшов на ринок в 2008 році. Пізніше в нього були додані інструменти для автоматизації продажів, фінансового планування та взаємодії з клієнтами. CRM «Мегаплан» дозволяє зберігати всю інформацію по клієнтам в структурованої бази даних і стежити за подіями і завданнями, пов'язаними з ними. Можна створити гостьовий вхід в систему для клієнта, обговорити з ним проект і виставити рахунки прямо в системі.

«Мегаплан» також дозволяє налаштувати схему продажів будь-якої складності або використовувати одну з готових схем. За допомогою функції управління операціями можна відстежувати роботу конкретних менеджерів та відділу продажів в цілому, фіксувати доходи, витрати і фінансові операції з кожним контрагентом. На жаль, систему не можна назвати простою і зрозумілою, в чому визнаються самі творці. Однак це проблема більшості CRM.

«Мегаплан» можна протестувати протягом місяця. Є безкоштовна версія - CRM Free. У ній є обмеження за обсягом документів, рахунків, угод і кількістю користувачів. Ліцензія платної версії буде коштувати 435 рублів на місяць. При оплаті на півроку і рік є знижки 10 і 15 відсотків відповідно.

При оплаті на півроку і рік є знижки 10 і 15 відсотків відповідно

Ірина Мельохіна

Засновник дизайн-студії 12dots

Цю систему ми використовуємо вже півтора року. У нас стоїть платна версія, і підключено п'ять чоловік. Нам вона не дуже зручна, так як ми на спрощеній системі, а там все зроблено для ТОВ та ВП. Тобто половина функціоналу, пов'язаного з рахунками та актами, відразу прибирається. Ми ведемо в ній базу клієнтів, там дуже зручно обробляти зустрічі і дзвінки. На кожного клієнта заводиться файл, куди додаються контактні особи. Там же є «Дела», в них можна підчепити файл клієнта, виставити статус і стан угоди. Можна додати банківські реквізити, які будуть автоматично прикріплятися при виставленні рахунків. Зручно, що вони доступні в будь-який час. Можна зберігати інформацію по операціях: що відвантажено, що ні відвантажено, хто скільки повинен, яка робота оплачена. Можна збирати звіти. А ось лійкою продажів ми не користуємося.

«Бітрікс24»

«Бітрікс24»

«Бітрікс24» - розробка компанії «1С-Бітрікс», запущена на початку 2012 року. CRM надається в пакеті послуг разом з управлінням завданнями і документами. Cистема служить для обліку потенційних і поточних клієнтів, партнерів і навіть одержувачів прес-релізів. CRM можна інтегрувати з інтернет-магазином і обробляти замовлення прямо в системі. У систему вбудований каталог товарів і послуг. Також можлива інтеграція з поштою: дані з листування компанії будуть автоматично заноситися в CRM. Є можливість ставити завдання співробітникам по обробці угод.

Система дозволяє простежити шлях від так званого «Ліда» до укладення угоди. Лідом може бути будь-який виявлений інтерес, «зачіпка», первинний контакт з потенційним клієнтом. Дані про нього вводяться в систему, і за ним закріплюється відповідальний менеджер і статус. Згодом він повинен конвертуватися в «Контакт», «Компанію», «Операцію».

CRM фіксує всі події і дії, зроблені на цьому шляху. Крім того, система дозволяє складати звіти, що аналізують ефективність цих дій. Для аналізу продажів CRM містить вісім типових звітів. Є можливість безкоштовного тестування системи, після якого користувач може вибрати один з двох платних тарифів. Перший з них - «Команда» - обійдеться в 4 990 рублів на місяць і не обмежує кількість користувачів. Наступний - «Компанія» - буде коштувати 9 990 рублів на місяць. У нього додані такі функції як облік робочого часу, створення зборів, планёрок, звітів і власний домен.

У нього додані такі функції як облік робочого часу, створення зборів, планёрок, звітів і власний домен

Євген Бурчин

Гендиректор веб-студії «ІнтерМедіа Сервіс»


По-перше, система зручна тим, що в ній є можливість швидко обробити угоди. Для мене дуже важливо побудова звітів з продажу: можна відразу побудувати графік і побачити, які угоди завершені, по яким ймовірність укладання більше 50%. По-друге, на відміну від інших систем тут можна управляти не тільки угодами, а й інтегрувати систему з інтернет-магазином на платформі «1С-Бітрікс». Тоді все заявки будуть відразу вступати в CRM-систему, і можна буде швидше їх обробляти. До клієнтських файлів можна додати контакти, реквізити, відразу виставляти рахунки, не відкриваючи «1С Бухгалтерію», тобто досить зручно проводити фінансові операції. Всі дані компанії, різну інформацію про співробітників, реквізити також можна зберігати в програмі.

amoCRM

amoCRM

Ще одна система для обліку клієнтів, amoCRM, на ринку з 2008 року. Її основною відмінністю є те, що системоутворюючим в ній є не файл клієнта, а файл угоди. amoCRM дозволяє керівнику стежити за роботою менеджерів: бачити кількість зроблених дзвінків, заплановані і проведені зустрічі, результати переговорів. Всі зміни, що відбулися за день, зводяться до звіту «Події». У базі даних з інформацією про клієнтів є функція нагадувань про наступне контакті. Важливою перевагою amoCRM є функція директ-маркетингу. Система інтегрована в сервіси, які дають можливість здійснювати поштові та SMS-розсилки. Вона також дозволяє будувати воронку продажів. У amoCRM є безкоштовна версія і чотири платних. Їх вартість коливається від 350 до 3 000 рублів на місяць. Є спецпропозиція «Бізнес-рішення» за 49 000 рублей, в яке входять налаштування та впровадження CRM для конкретної компанії і тримісячна підписка на максимальну версію тарифу.

Є спецпропозиція «Бізнес-рішення» за 49 000 рублей, в яке входять налаштування та впровадження CRM для конкретної компанії і тримісячна підписка на максимальну версію тарифу

Микита Михеєнко

Директор з розвитку інтерактивного агентства Nimax

Цю систему ми використовуємо вже років зо два. Спочатку вибрали її за простоту. Подібні системи дуже довго і складно вибирати, і невідомо, чи сподобається вона співробітникам. А впровадити - ще складніше. Основна проблема в тому, що вам потрібно людей або змусити, або вони самі повинні захотіти їй користуватися. Перший шлях є безперспективним, а у випадку зі складними системами у вас є тільки він, тому що люди не хочуть з ними працювати. Працювати з цією системою менеджерам сподобалося, і все - процес пішов. Ми пробували «Мегаплан», «Бітрікс24», щось із західних аналогів, але зупинилися в результаті на amoCRM. У нас в ній працюють п'ять чоловік, менеджери продажів. Базова структура будь-якої CRM однакова, але в цій є дуже хороша статистика і воронка продажів, яку можна дивитися у кожного співробітника. Крім первинного обліку це дозволяє ще й прогнозувати. Багато такі системи потрібно довго адаптувати під конкретну компанію, а в цій спочатку немає нічого зайвого.

«РосБізнесСофт»

«РосБізнесСофт»

«РосБізнесСофт» - російська web-CRM система для малого та середнього бізнесу. Особливо підходить для компаній, що займаються торгівлею. Доступ до системи відбувається по захищеному каналу зв'язку не тільки з допомогою комп'ютера, але і через мобільні пристрої iPhone, iPad, Android. Програму можна інтегрувати з «1С-Бухгалтерія», інтернет-магазином, корпоративним сайтом, банк-клієнтом і поштовим сервісом. Завдяки інтеграції з 1С можна вести бухгалтерську звітність, не виходячи з системи, бачити оперативну інформацію про надходження товару на склад, оплаті рахунків, оновленні цін. Замовлення товару з сайту автоматично потрапляють в CRM.

Завдяки функціям »Складський облік» і «Логістика» менеджери в реальному часі можуть контролювати ступінь готовності товару до відвантаження на складі і бачити статус доставки. Можна створювати робочі звіти, в базовій версії продукту для них є 40 готових шаблонів. Для створення графіків використовується графічна бібліотека сервісу »Яндекс.Метрика». Як і три попередні програми, РБС надає безкоштовний доступ до свого продукту: є 30-денна демо-версія. Вартість ліцензії на одне місце - 5 000 рублів, при покупці понад п'ять місць починаються знижки.

Сергій ПЕРШИН

Комерційний директор компанії з бронювання чартерів iCharter

Ми встановили цю систему рік тому, і приблизно півроку у нас зайняла установка. При виборі програми ми орієнтувалися в першу чергу на ціну, крім того, нас привабила можливість повністю адаптувати її під наші потреби. В основному ми використовуємо програму для ведення клієнтів, контролю угод і створення звітів. Точно можу сказати, що звіти в ній створювати дуже зручно. Ніяких складнощів за рік роботи з нею у нас не виникло.

ManageEngine ServiceDesk

ManageEngine ServiceDesk

ManageEngine Service Desk Plus - продукт компанії Zoho Corporation. Існує як в якості веб-додатки, так і як SaaS-сервіс. Спочатку замислювався як інструмент для працівників служби техпідтримки, але може успішно використовуватися і як CRM-система. Складається з декількох сполучених блоків, дозволяє вести клієнтів, обробляти замовлення, відстежувати закупівлі і управляти контрактами. Зв'язок з клієнтами здійснюється онлайн через веб-форму або по електронній пошті. Так само в системі можна створювати звіти, користуючись уже готовими шаблонами. Сумісний з різними версіями Windows і Linux. Інтерфейс програми доступний як англійською, так і російською мовою. На сайті компанії безкоштовно надається 30-денна демо-версія. Мінімальна вартість програми починається від 450 доларів.

Мінімальна вартість програми починається від 450 доларів

Григорій Лямін

Інженер компанії ATS Design

Система ManageEngine у ​​нас коштує приблизно чотири місяці. Для установки нашому сисадміну знадобилася приблизно тиждень, щоб в неї вникнути, а потім він провів навчання інших співробітників. Зараз її використовують шість чоловік. Поки нас все влаштовує, хоча ми розуміємо, що всім функціоналом ще не користуємося і знаходимося в процесі навчання. Зараз ми використовуємо систему для листування з клієнтами і для надання технічної підтримки. Також ми обробляємо в ній замовлення. Ця система у нас не приєднана до сайту, тому замовлення доводиться забивати вручну. Комерційна пропозиція, рахунки ми виставляємо не в ній, а в системі «МойСклад». Ми поки не навчили її створювати підсумкові документи з перерахуванням позицій товару.

Текст: Анастасія Мануйлова

Базовий елемент: 5 кращих російськомовних CRM-систем

CRM (Customer Relationship Management) - це система управління взаємовідносинами з клієнтами, яка дозволяє привести в порядок всю пов'язану з ними інформацію. По суті це база даних клієнтів. Вона може нагадати, коли у когось з них день народження, підкаже, на якому етапі перебуває підписання договору. Це необхідно компаніям, у яких багато клієнтів або багато дрібних завдань, пов'язаних з одним контрагентом.

Більшість CRM-систем дозволяють аналізувати інформацію про них і будувати воронки продажів. Головна проблема всіх подібних додатків в тому, що вони вимагають дуже тривалої установки: часом це може зайняти півроку. У Росії є десятки CRM-систем. H & F вибрав найбільш зручні з них.

«Мегаплан»

«Мегаплан»

Сервіс управління проектами «Мегаплан» вийшов на ринок в 2008 році. Пізніше в нього були додані інструменти для автоматизації продажів, фінансового планування та взаємодії з клієнтами. CRM «Мегаплан» дозволяє зберігати всю інформацію по клієнтам в структурованої бази даних і стежити за подіями і завданнями, пов'язаними з ними. Можна створити гостьовий вхід в систему для клієнта, обговорити з ним проект і виставити рахунки прямо в системі.

«Мегаплан» також дозволяє налаштувати схему продажів будь-якої складності або використовувати одну з готових схем. За допомогою функції управління операціями можна відстежувати роботу конкретних менеджерів та відділу продажів в цілому, фіксувати доходи, витрати і фінансові операції з кожним контрагентом. На жаль, систему не можна назвати простою і зрозумілою, в чому визнаються самі творці. Однак це проблема більшості CRM.

«Мегаплан» можна протестувати протягом місяця. Є безкоштовна версія - CRM Free. У ній є обмеження за обсягом документів, рахунків, угод і кількістю користувачів. Ліцензія платної версії буде коштувати 435 рублів на місяць. При оплаті на півроку і рік є знижки 10 і 15 відсотків відповідно.

При оплаті на півроку і рік є знижки 10 і 15 відсотків відповідно

Ірина Мельохіна

Засновник дизайн-студії 12dots

Цю систему ми використовуємо вже півтора року. У нас стоїть платна версія, і підключено п'ять чоловік. Нам вона не дуже зручна, так як ми на спрощеній системі, а там все зроблено для ТОВ та ВП. Тобто половина функціоналу, пов'язаного з рахунками та актами, відразу прибирається. Ми ведемо в ній базу клієнтів, там дуже зручно обробляти зустрічі і дзвінки. На кожного клієнта заводиться файл, куди додаються контактні особи. Там же є «Дела», в них можна підчепити файл клієнта, виставити статус і стан угоди. Можна додати банківські реквізити, які будуть автоматично прикріплятися при виставленні рахунків. Зручно, що вони доступні в будь-який час. Можна зберігати інформацію по операціях: що відвантажено, що ні відвантажено, хто скільки повинен, яка робота оплачена. Можна збирати звіти. А ось лійкою продажів ми не користуємося.

«Бітрікс24»

«Бітрікс24»

«Бітрікс24» - розробка компанії «1С-Бітрікс», запущена на початку 2012 року. CRM надається в пакеті послуг разом з управлінням завданнями і документами. Cистема служить для обліку потенційних і поточних клієнтів, партнерів і навіть одержувачів прес-релізів. CRM можна інтегрувати з інтернет-магазином і обробляти замовлення прямо в системі. У систему вбудований каталог товарів і послуг. Також можлива інтеграція з поштою: дані з листування компанії будуть автоматично заноситися в CRM. Є можливість ставити завдання співробітникам по обробці угод.

Система дозволяє простежити шлях від так званого «Ліда» до укладення угоди. Лідом може бути будь-який виявлений інтерес, «зачіпка», первинний контакт з потенційним клієнтом. Дані про нього вводяться в систему, і за ним закріплюється відповідальний менеджер і статус. Згодом він повинен конвертуватися в «Контакт», «Компанію», «Операцію».

CRM фіксує всі події і дії, зроблені на цьому шляху. Крім того, система дозволяє складати звіти, що аналізують ефективність цих дій. Для аналізу продажів CRM містить вісім типових звітів. Є можливість безкоштовного тестування системи, після якого користувач може вибрати один з двох платних тарифів. Перший з них - «Команда» - обійдеться в 4 990 рублів на місяць і не обмежує кількість користувачів. Наступний - «Компанія» - буде коштувати 9 990 рублів на місяць. У нього додані такі функції як облік робочого часу, створення зборів, планёрок, звітів і власний домен.

У нього додані такі функції як облік робочого часу, створення зборів, планёрок, звітів і власний домен

Євген Бурчин

Гендиректор веб-студії «ІнтерМедіа Сервіс»


По-перше, система зручна тим, що в ній є можливість швидко обробити угоди. Для мене дуже важливо побудова звітів з продажу: можна відразу побудувати графік і побачити, які угоди завершені, по яким ймовірність укладання більше 50%. По-друге, на відміну від інших систем тут можна управляти не тільки угодами, а й інтегрувати систему з інтернет-магазином на платформі «1С-Бітрікс». Тоді все заявки будуть відразу вступати в CRM-систему, і можна буде швидше їх обробляти. До клієнтських файлів можна додати контакти, реквізити, відразу виставляти рахунки, не відкриваючи «1С Бухгалтерію», тобто досить зручно проводити фінансові операції. Всі дані компанії, різну інформацію про співробітників, реквізити також можна зберігати в програмі.

amoCRM

amoCRM

Ще одна система для обліку клієнтів, amoCRM, на ринку з 2008 року. Її основною відмінністю є те, що системоутворюючим в ній є не файл клієнта, а файл угоди. amoCRM дозволяє керівнику стежити за роботою менеджерів: бачити кількість зроблених дзвінків, заплановані і проведені зустрічі, результати переговорів. Всі зміни, що відбулися за день, зводяться до звіту «Події». У базі даних з інформацією про клієнтів є функція нагадувань про наступне контакті. Важливою перевагою amoCRM є функція директ-маркетингу. Система інтегрована в сервіси, які дають можливість здійснювати поштові та SMS-розсилки. Вона також дозволяє будувати воронку продажів. У amoCRM є безкоштовна версія і чотири платних. Їх вартість коливається від 350 до 3 000 рублів на місяць. Є спецпропозиція «Бізнес-рішення» за 49 000 рублей, в яке входять налаштування та впровадження CRM для конкретної компанії і тримісячна підписка на максимальну версію тарифу.

Є спецпропозиція «Бізнес-рішення» за 49 000 рублей, в яке входять налаштування та впровадження CRM для конкретної компанії і тримісячна підписка на максимальну версію тарифу

Микита Михеєнко

Директор з розвитку інтерактивного агентства Nimax

Цю систему ми використовуємо вже років зо два. Спочатку вибрали її за простоту. Подібні системи дуже довго і складно вибирати, і невідомо, чи сподобається вона співробітникам. А впровадити - ще складніше. Основна проблема в тому, що вам потрібно людей або змусити, або вони самі повинні захотіти їй користуватися. Перший шлях є безперспективним, а у випадку зі складними системами у вас є тільки він, тому що люди не хочуть з ними працювати. Працювати з цією системою менеджерам сподобалося, і все - процес пішов. Ми пробували «Мегаплан», «Бітрікс24», щось із західних аналогів, але зупинилися в результаті на amoCRM. У нас в ній працюють п'ять чоловік, менеджери продажів. Базова структура будь-якої CRM однакова, але в цій є дуже хороша статистика і воронка продажів, яку можна дивитися у кожного співробітника. Крім первинного обліку це дозволяє ще й прогнозувати. Багато такі системи потрібно довго адаптувати під конкретну компанію, а в цій спочатку немає нічого зайвого.

«РосБізнесСофт»

«РосБізнесСофт»

«РосБізнесСофт» - російська web-CRM система для малого та середнього бізнесу. Особливо підходить для компаній, що займаються торгівлею. Доступ до системи відбувається по захищеному каналу зв'язку не тільки з допомогою комп'ютера, але і через мобільні пристрої iPhone, iPad, Android. Програму можна інтегрувати з «1С-Бухгалтерія», інтернет-магазином, корпоративним сайтом, банк-клієнтом і поштовим сервісом. Завдяки інтеграції з 1С можна вести бухгалтерську звітність, не виходячи з системи, бачити оперативну інформацію про надходження товару на склад, оплаті рахунків, оновленні цін. Замовлення товару з сайту автоматично потрапляють в CRM.

Завдяки функціям »Складський облік» і «Логістика» менеджери в реальному часі можуть контролювати ступінь готовності товару до відвантаження на складі і бачити статус доставки. Можна створювати робочі звіти, в базовій версії продукту для них є 40 готових шаблонів. Для створення графіків використовується графічна бібліотека сервісу »Яндекс.Метрика». Як і три попередні програми, РБС надає безкоштовний доступ до свого продукту: є 30-денна демо-версія. Вартість ліцензії на одне місце - 5 000 рублів, при покупці понад п'ять місць починаються знижки.

Сергій ПЕРШИН

Комерційний директор компанії з бронювання чартерів iCharter

Ми встановили цю систему рік тому, і приблизно півроку у нас зайняла установка. При виборі програми ми орієнтувалися в першу чергу на ціну, крім того, нас привабила можливість повністю адаптувати її під наші потреби. В основному ми використовуємо програму для ведення клієнтів, контролю угод і створення звітів. Точно можу сказати, що звіти в ній створювати дуже зручно. Ніяких складнощів за рік роботи з нею у нас не виникло.

ManageEngine ServiceDesk

ManageEngine ServiceDesk

ManageEngine Service Desk Plus - продукт компанії Zoho Corporation. Існує як в якості веб-додатки, так і як SaaS-сервіс. Спочатку замислювався як інструмент для працівників служби техпідтримки, але може успішно використовуватися і як CRM-система. Складається з декількох сполучених блоків, дозволяє вести клієнтів, обробляти замовлення, відстежувати закупівлі і управляти контрактами. Зв'язок з клієнтами здійснюється онлайн через веб-форму або по електронній пошті. Так само в системі можна створювати звіти, користуючись уже готовими шаблонами. Сумісний з різними версіями Windows і Linux. Інтерфейс програми доступний як англійською, так і російською мовою. На сайті компанії безкоштовно надається 30-денна демо-версія. Мінімальна вартість програми починається від 450 доларів.

Мінімальна вартість програми починається від 450 доларів

Григорій Лямін

Інженер компанії ATS Design

Система ManageEngine у ​​нас коштує приблизно чотири місяці. Для установки нашому сисадміну знадобилася приблизно тиждень, щоб в неї вникнути, а потім він провів навчання інших співробітників. Зараз її використовують шість чоловік. Поки нас все влаштовує, хоча ми розуміємо, що всім функціоналом ще не користуємося і знаходимося в процесі навчання. Зараз ми використовуємо систему для листування з клієнтами і для надання технічної підтримки. Також ми обробляємо в ній замовлення. Ця система у нас не приєднана до сайту, тому замовлення доводиться забивати вручну. Комерційна пропозиція, рахунки ми виставляємо не в ній, а в системі «МойСклад». Ми поки не навчили її створювати підсумкові документи з перерахуванням позицій товару.

Текст: Анастасія Мануйлова

Базовий елемент: 5 кращих російськомовних CRM-систем

CRM (Customer Relationship Management) - це система управління взаємовідносинами з клієнтами, яка дозволяє привести в порядок всю пов'язану з ними інформацію. По суті це база даних клієнтів. Вона може нагадати, коли у когось з них день народження, підкаже, на якому етапі перебуває підписання договору. Це необхідно компаніям, у яких багато клієнтів або багато дрібних завдань, пов'язаних з одним контрагентом.

Більшість CRM-систем дозволяють аналізувати інформацію про них і будувати воронки продажів. Головна проблема всіх подібних додатків в тому, що вони вимагають дуже тривалої установки: часом це може зайняти півроку. У Росії є десятки CRM-систем. H & F вибрав найбільш зручні з них.

«Мегаплан»

«Мегаплан»

Сервіс управління проектами «Мегаплан» вийшов на ринок в 2008 році. Пізніше в нього були додані інструменти для автоматизації продажів, фінансового планування та взаємодії з клієнтами. CRM «Мегаплан» дозволяє зберігати всю інформацію по клієнтам в структурованої бази даних і стежити за подіями і завданнями, пов'язаними з ними. Можна створити гостьовий вхід в систему для клієнта, обговорити з ним проект і виставити рахунки прямо в системі.

«Мегаплан» також дозволяє налаштувати схему продажів будь-якої складності або використовувати одну з готових схем. За допомогою функції управління операціями можна відстежувати роботу конкретних менеджерів та відділу продажів в цілому, фіксувати доходи, витрати і фінансові операції з кожним контрагентом. На жаль, систему не можна назвати простою і зрозумілою, в чому визнаються самі творці. Однак це проблема більшості CRM.

«Мегаплан» можна протестувати протягом місяця. Є безкоштовна версія - CRM Free. У ній є обмеження за обсягом документів, рахунків, угод і кількістю користувачів. Ліцензія платної версії буде коштувати 435 рублів на місяць. При оплаті на півроку і рік є знижки 10 і 15 відсотків відповідно.

При оплаті на півроку і рік є знижки 10 і 15 відсотків відповідно

Ірина Мельохіна

Засновник дизайн-студії 12dots

Цю систему ми використовуємо вже півтора року. У нас стоїть платна версія, і підключено п'ять чоловік. Нам вона не дуже зручна, так як ми на спрощеній системі, а там все зроблено для ТОВ та ВП. Тобто половина функціоналу, пов'язаного з рахунками та актами, відразу прибирається. Ми ведемо в ній базу клієнтів, там дуже зручно обробляти зустрічі і дзвінки. На кожного клієнта заводиться файл, куди додаються контактні особи. Там же є «Дела», в них можна підчепити файл клієнта, виставити статус і стан угоди. Можна додати банківські реквізити, які будуть автоматично прикріплятися при виставленні рахунків. Зручно, що вони доступні в будь-який час. Можна зберігати інформацію по операціях: що відвантажено, що ні відвантажено, хто скільки повинен, яка робота оплачена. Можна збирати звіти. А ось лійкою продажів ми не користуємося.

«Бітрікс24»

«Бітрікс24»

«Бітрікс24» - розробка компанії «1С-Бітрікс», запущена на початку 2012 року. CRM надається в пакеті послуг разом з управлінням завданнями і документами. Cистема служить для обліку потенційних і поточних клієнтів, партнерів і навіть одержувачів прес-релізів. CRM можна інтегрувати з інтернет-магазином і обробляти замовлення прямо в системі. У систему вбудований каталог товарів і послуг. Також можлива інтеграція з поштою: дані з листування компанії будуть автоматично заноситися в CRM. Є можливість ставити завдання співробітникам по обробці угод.

Система дозволяє простежити шлях від так званого «Ліда» до укладення угоди. Лідом може бути будь-який виявлений інтерес, «зачіпка», первинний контакт з потенційним клієнтом. Дані про нього вводяться в систему, і за ним закріплюється відповідальний менеджер і статус. Згодом він повинен конвертуватися в «Контакт», «Компанію», «Операцію».

CRM фіксує всі події і дії, зроблені на цьому шляху. Крім того, система дозволяє складати звіти, що аналізують ефективність цих дій. Для аналізу продажів CRM містить вісім типових звітів. Є можливість безкоштовного тестування системи, після якого користувач може вибрати один з двох платних тарифів. Перший з них - «Команда» - обійдеться в 4 990 рублів на місяць і не обмежує кількість користувачів. Наступний - «Компанія» - буде коштувати 9 990 рублів на місяць. У нього додані такі функції як облік робочого часу, створення зборів, планёрок, звітів і власний домен.

У нього додані такі функції як облік робочого часу, створення зборів, планёрок, звітів і власний домен

Євген Бурчин

Гендиректор веб-студії «ІнтерМедіа Сервіс»


По-перше, система зручна тим, що в ній є можливість швидко обробити угоди. Для мене дуже важливо побудова звітів з продажу: можна відразу побудувати графік і побачити, які угоди завершені, по яким ймовірність укладання більше 50%. По-друге, на відміну від інших систем тут можна управляти не тільки угодами, а й інтегрувати систему з інтернет-магазином на платформі «1С-Бітрікс». Тоді все заявки будуть відразу вступати в CRM-систему, і можна буде швидше їх обробляти. До клієнтських файлів можна додати контакти, реквізити, відразу виставляти рахунки, не відкриваючи «1С Бухгалтерію», тобто досить зручно проводити фінансові операції. Всі дані компанії, різну інформацію про співробітників, реквізити також можна зберігати в програмі.

amoCRM

amoCRM

Ще одна система для обліку клієнтів, amoCRM, на ринку з 2008 року. Її основною відмінністю є те, що системоутворюючим в ній є не файл клієнта, а файл угоди. amoCRM дозволяє керівнику стежити за роботою менеджерів: бачити кількість зроблених дзвінків, заплановані і проведені зустрічі, результати переговорів. Всі зміни, що відбулися за день, зводяться до звіту «Події». У базі даних з інформацією про клієнтів є функція нагадувань про наступне контакті. Важливою перевагою amoCRM є функція директ-маркетингу. Система інтегрована в сервіси, які дають можливість здійснювати поштові та SMS-розсилки. Вона також дозволяє будувати воронку продажів. У amoCRM є безкоштовна версія і чотири платних. Їх вартість коливається від 350 до 3 000 рублів на місяць. Є спецпропозиція «Бізнес-рішення» за 49 000 рублей, в яке входять налаштування та впровадження CRM для конкретної компанії і тримісячна підписка на максимальну версію тарифу.

Є спецпропозиція «Бізнес-рішення» за 49 000 рублей, в яке входять налаштування та впровадження CRM для конкретної компанії і тримісячна підписка на максимальну версію тарифу

Микита Михеєнко

Директор з розвитку інтерактивного агентства Nimax

Цю систему ми використовуємо вже років зо два. Спочатку вибрали її за простоту. Подібні системи дуже довго і складно вибирати, і невідомо, чи сподобається вона співробітникам. А впровадити - ще складніше. Основна проблема в тому, що вам потрібно людей або змусити, або вони самі повинні захотіти їй користуватися. Перший шлях є безперспективним, а у випадку зі складними системами у вас є тільки він, тому що люди не хочуть з ними працювати. Працювати з цією системою менеджерам сподобалося, і все - процес пішов. Ми пробували «Мегаплан», «Бітрікс24», щось із західних аналогів, але зупинилися в результаті на amoCRM. У нас в ній працюють п'ять чоловік, менеджери продажів. Базова структура будь-якої CRM однакова, але в цій є дуже хороша статистика і воронка продажів, яку можна дивитися у кожного співробітника. Крім первинного обліку це дозволяє ще й прогнозувати. Багато такі системи потрібно довго адаптувати під конкретну компанію, а в цій спочатку немає нічого зайвого.

«РосБізнесСофт»

«РосБізнесСофт»

«РосБізнесСофт» - російська web-CRM система для малого та середнього бізнесу. Особливо підходить для компаній, що займаються торгівлею. Доступ до системи відбувається по захищеному каналу зв'язку не тільки з допомогою комп'ютера, але і через мобільні пристрої iPhone, iPad, Android. Програму можна інтегрувати з «1С-Бухгалтерія», інтернет-магазином, корпоративним сайтом, банк-клієнтом і поштовим сервісом. Завдяки інтеграції з 1С можна вести бухгалтерську звітність, не виходячи з системи, бачити оперативну інформацію про надходження товару на склад, оплаті рахунків, оновленні цін. Замовлення товару з сайту автоматично потрапляють в CRM.

Завдяки функціям »Складський облік» і «Логістика» менеджери в реальному часі можуть контролювати ступінь готовності товару до відвантаження на складі і бачити статус доставки. Можна створювати робочі звіти, в базовій версії продукту для них є 40 готових шаблонів. Для створення графіків використовується графічна бібліотека сервісу »Яндекс.Метрика». Як і три попередні програми, РБС надає безкоштовний доступ до свого продукту: є 30-денна демо-версія. Вартість ліцензії на одне місце - 5 000 рублів, при покупці понад п'ять місць починаються знижки.

Сергій ПЕРШИН

Комерційний директор компанії з бронювання чартерів iCharter

Ми встановили цю систему рік тому, і приблизно півроку у нас зайняла установка. При виборі програми ми орієнтувалися в першу чергу на ціну, крім того, нас привабила можливість повністю адаптувати її під наші потреби. В основному ми використовуємо програму для ведення клієнтів, контролю угод і створення звітів. Точно можу сказати, що звіти в ній створювати дуже зручно. Ніяких складнощів за рік роботи з нею у нас не виникло.

ManageEngine ServiceDesk

ManageEngine ServiceDesk

ManageEngine Service Desk Plus - продукт компанії Zoho Corporation. Існує як в якості веб-додатки, так і як SaaS-сервіс. Спочатку замислювався як інструмент для працівників служби техпідтримки, але може успішно використовуватися і як CRM-система. Складається з декількох сполучених блоків, дозволяє вести клієнтів, обробляти замовлення, відстежувати закупівлі і управляти контрактами. Зв'язок з клієнтами здійснюється онлайн через веб-форму або по електронній пошті. Так само в системі можна створювати звіти, користуючись уже готовими шаблонами. Сумісний з різними версіями Windows і Linux. Інтерфейс програми доступний як англійською, так і російською мовою. На сайті компанії безкоштовно надається 30-денна демо-версія. Мінімальна вартість програми починається від 450 доларів.

Мінімальна вартість програми починається від 450 доларів

Григорій Лямін

Інженер компанії ATS Design

Система ManageEngine у ​​нас коштує приблизно чотири місяці. Для установки нашому сисадміну знадобилася приблизно тиждень, щоб в неї вникнути, а потім він провів навчання інших співробітників. Зараз її використовують шість чоловік. Поки нас все влаштовує, хоча ми розуміємо, що всім функціоналом ще не користуємося і знаходимося в процесі навчання. Зараз ми використовуємо систему для листування з клієнтами і для надання технічної підтримки. Також ми обробляємо в ній замовлення. Ця система у нас не приєднана до сайту, тому замовлення доводиться забивати вручну. Комерційна пропозиція, рахунки ми виставляємо не в ній, а в системі «МойСклад». Ми поки не навчили її створювати підсумкові документи з перерахуванням позицій товару.

Текст: Анастасія Мануйлова

Новости