Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Автоворонка продажів за допомогою AmoCRM і Бітрікс24

 1. план впровадження
 2. 1. Постановка завдання при впровадженні CRM
 3. 2. Реєстрація заявок з усіх джерел
 4. 3. Налаштування воронок продажів і автоматичних дій
 5. 4. Впроваджуємо digital-воронку
 6. додаткові інтеграції
 7. Автоматизація збору заявок та підвищення конверсії
 8. картинка
 9. картинка

Будь-який бізнес, пов'язаний з продажами, потребує їх автоматизації. Інтернет-продажу - не виняток. Так, якщо ваші угоди обчислюються одиницями на місяць, вам не варто морочитися: для початку вам потрібно налагодити потік клієнтів. Сьогодні ми розповімо вам, як автоматизували продажу для інтернет-магазину на прикладі нашого клієнта https://slineshop.ru/ .

ru/

план впровадження

Давай складемо план нашого впровадження, щоб сформувати у вас чітку картинку:

 1. Сформуємо змогу оцінити потреби;
 2. Визначимося звідки і як надходять заявки;
 3. Налаштуємо воронки продажів і автоматичних дій;
 4. Впроваджуємо digital-воронку;
 5. Впроваджуємо додаткові інтеграції.

1. Постановка завдання при впровадженні CRM

Здавалося б, куди простіше? CRM потрібна в першу чергу для збільшення продажів в ecommerce проектах, але давайте розглянемо, які додаткові завдання може вона вирішити:

 • Економія на заробітній платі. Автоматизувавши рутинні дії, ми знизимо кількість співробітників, необхідних для обробки замовлень.
 • Автоматизація розсилок. Якщо ваші продажі циклічні і клієнти купують у вас знову і знову, це завдання - хороший генератор додаткових продажів.
 • Наочна звітність. Наприклад ми можемо з вами аналізувати зрізи по популярності товарів, часу покупки, щоб в подальшому оптимізувати роботу нашого бек-офісу за часом і комунікацій з відвідувачами. Так само наочно аналізувати цикл угоди по кожному етапу.
 • Збільшення продажів. Сподіваюся, що тут все і так зрозуміло.

2. Реєстрація заявок з усіх джерел

Тепер давайте визначимося, які канали надходження заявок у нас будуть, щоб нічого не забути і підключимо їх до нашої AmoCRM:

  1. Сайт і всі форми на сайті. Включаючи форми підписки на новини, отримання оптового-прайс листа і каталогу.

   Включаючи форми підписки на новини, отримання оптового-прайс листа і каталогу

   Для кожного такого цільового дії буде створена своя воронка зі своїми сценаріями. Наприклад, воронка для тих, хто хоче отримати дрібнооптовий прайс-лист буде виглядати наступним чином:

   Наприклад, воронка для тих, хто хоче отримати дрібнооптовий прайс-лист буде виглядати наступним чином:

   При запиті прайса CRM автоматично відправить його клієнту і поставить завдання керівнику (оскільки покупець оптовий) на прозвон і узгодження умов постачання.

  2. Телефон. Всі вхідні та вихідні дзвінки повинні автоматично фіксуватися. Додатково можна налаштувати записи всіх дзвінків. Для нашого клієнта було досить мобільного номера, зареєстрованого в Zadarma .

Для нашого клієнта було досить мобільного номера, зареєстрованого в  Zadarma

   Ми вибрали саме мобільний номер, тому що специфіка клієнтів така, що для них зручніше спілкуватися за допомогою месенджерів типу WhatsApp і Viber. Також віртуальний мобільний номер дозволяє нам відправляти і отримувати СМС. Повідомлення про СМС були налаштовані в Telegram і пошту.
  1. Месенджери WhatsApp і Viber. Проблеми з інтеграцією Viber у нас не було, для WhatsApp ж необхідне впровадження доп. модуля, їх існує кілька на вибір в каталозі інтеграцій AmoCRM. Хоча зовсім недавно анонсували бізнес-функції і, як ми розуміємо, незабаром з'явиться API ватсаппа. Це дозволить інтегрувати даний месенджер з CRM без додаткових милиць.
  2. Соціальні мережі. Аудиторія інтернет-магазину активно користується соціальними мережами - в першу чергу це Instagram і ВК. Для комунікації і прийому замовлень ми налаштували інтеграцію з усіма активними соц майданчиками. Тепер, коли користувач напише нам в директ в Instagram або будь-який інший соцмережі - ми отримаємо повідомлення, на основі якого створиться новий лід в нашій AmoCRM і угода.

Тепер, коли користувач напише нам в директ в Instagram або будь-який інший соцмережі - ми отримаємо повідомлення, на основі якого створиться новий лід в нашій AmoCRM і угода

  1. Пошта. Не будемо заперечувати, що популярність даного каналу падає, але ми вважаємо, що його підключення must have. Для роботи з поштою можна використовувати вбудований поштовий клієнт. Він дозволяє прив'язувати поштові повідомлення клієнта до конкретних оборудок, це досить зручно.

Він дозволяє прив'язувати поштові повідомлення клієнта до конкретних оборудок, це досить зручно

 1. Онлайн консультант. Щоб всі звернення клієнтів фіксувалися в нашій CRM. Для своїх проектів ми вибираємо: JivoSite або Carrotquest.io . Останній має більш гнучкий функціонал про який ми розповімо далі.

На цьому настройка інтеграцій для збору заявок з усіх джерел для нашого інтернет-магазину закінчена, перейдемо до налаштування воронок продажів.

3. Налаштування воронок продажів і автоматичних дій

Як я вже писав вище, у нас буде кілька воронок для різних цільових дій:

 1. Заявка, відправлена ​​через корзину;
 2. Замовлення дзвінка і відправка з форми "залишилися питання";
 3. Запит на отримання повноцінного PDF каталогу;
 4. Запит на отримання оптового прайс-листа;
 5. Підписка на акції;

Детальніше розберемо першу воронку - "заявка на відправлення через корзину".

  • Всі нові заявки потрапляють в нашу воронку в статус "Нова заявка". При цьому якщо у клієнта вказано коректно номер телефону, система автоматично відправить йому welcome-sms.

   При цьому якщо у клієнта вказано коректно номер телефону, система автоматично відправить йому welcome-sms

   А оператору буде поставлена ​​задача для зв'язку з клієнтом.

  • Перехід в статус "кваліфікація пройдена" і "заявка прийнята" вимагає заповнення оператором обов'язкових полів: "тип оплати", "тип доставки", "час доставки", "адреса доставки". Якщо ці поля незаповнені, оператор не зможе перевести угоду на наступний етап.

Якщо ці поля незаповнені, оператор не зможе перевести угоду на наступний етап

  • Коли клієнт оплачує наше замовлення, угода перекладається в статус "передоплата отримана" і товар резервується під клієнта, а інформація по угоді йде на склад до адміністратора доставки. Тут передбачається оповіщення адміністратора складу 2-мя шляхами: відправка повідомлення в telegram і на email.
  • Після завершення доставки, клієнту буде надіслано повідомлення з проханням оцінити наш сервіс.

Після завершення доставки, клієнту буде надіслано повідомлення з проханням оцінити наш сервіс

  • Оскільки наші продажі є циклічними і товари потрібні клієнтам з певною періодичністю, для цього в AmoCRM з'явився функціонал "періодичні покупки". Всі клієнти, які вчинили угоду будуть відправлятися в нову воронку для подальших допродаж нашими операторами. Даний функціонал включається 1 галочкою в налаштуваннях CRM.

Даний функціонал включається 1 галочкою в налаштуваннях CRM

Ми розглянули процес лише 1 воронки і автоматичних дій по ній. Кожна воронка має свої сценарії роботи і автоматичних дій. Тепер перейдемо до автоматизації нашої реклами і розсилки.

4. Впроваджуємо digital-воронку

Давайте розглянемо, що функціонал digital-воронки нам дає в AmoCRM:

А також набір, впроваджуваний за допомогою віджетів:

Розглянемо типові сценарії роботи digital-воронки:

Приклад креативу для ретаргетінга:

Таких сценаріїв можна продумати і більше і їх автоматизація та тестування повинно бути безперервним. До речі, сам я є частим покупцем в інтернет-магазині Зв'язковий, і я вирішив подивитися як часто вони коммуницируют зі мною, ось що я отримав:

Розсилка Зв'язкового щоденна, а в якісь дні наприклад 23 серпня я отримав аж 3 email. Наскільки часто і з якою періодичністю нагадувати про себе вашому клієнтові тема для окремої статті і тут ми порушувати це питання не станемо. Все залежить від специфіки вашого інтернет магазину, циклу покупки і їх періодичністю.

додаткові інтеграції

наскрізна аналітика

Якщо у вашому асортименті велику кількість товарів, я рекомендую впроваджувати наскрізну аналітику на базі Roistat . Це дозволить автоматизувати роботу вашої реклами по ROI (повернення інвестицій).

Специфіка нашого клієнта - періодичність покупок і якщо при першому продажі все було на вищому рівні, такий клієнт буде купувати у нас постійно і впровадження Roistat ми вирішили не проводити.

Автоматизація збору заявок та підвищення конверсії

Для даного завдання ми використовуємо сервіс Carrotquest.io . З його допомогою легко реалізуються наступні сценарії роботи:

Приклад найпростішого сценарію роботи для інтернет-магазину:

картинка

Крім цього, сервіс має досить просунуту систему аналітики, яка дозволяє оцінювати роботу сервісу:

картинка

висновок

Конкуренція в ecommerce зростає дуже швидко і автоматизація продажів служить для багатьох інтернет-магазинів драйвером зростання і поки ще конкурентною перевагою. Запитайте - який відсоток замовлень ви втрачаєте через халатність роботи операторів? Боротися з цим і вести облік в Excel давно в минулому.

Сьогодні впровадження сучасної CRM по типу AmoCRM або Бітрікс24 в ecommerce не є стратегічним рішенням - це обов'язкова умова для виживання вашого бізнесу. На чому і переконався наш клієнт.

Результатом впровадження стало - збільшення конверсії з обігу в замовлення з 4,5% до 6,3% і зниження швидкості обробки замовлень з 30 хвилин до 7 хвилин в робочий час.

Якщо ви хочете отримати професійний підхід до автоматизації ваших он-лайн продажів, відправте свою заявку нашим фахівцям для консультації і виявленні вузьких місць вашого інтернет-магазину! При впровадженні AmoCRM в ваш проект ви додатково отримаєте +1 місяць до вашої підписці!

Запитайте - який відсоток замовлень ви втрачаєте через халатність роботи операторів?

Новости