Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Авторське право на музику в інтернеті

Ситуація з музикою стрімко змінюється

Ситуація з музикою стрімко змінюється.

Якщо раніше можна було піти в інтернет, знайти будь-який відповідний трек для свого відео, скачати, змонтувати відео, викласти на свою youtube канал або в інстаграм і насолоджуватися увагою і лайками, то зараз так вже не зробиш. Викладаєш готовий, так довго народжується ролик, а тут тобі на "заборонено" і ролик твій видаляють, не запитавши дозволу.

Прикро? Ще б.

Якщо для звичайного користувача це не така вже й страшна біда, то для відеографів і всіх, хто працює в сфері відео індустрії це просто катастрофа.

Подумайте самі. Хороший монтажер робить монтаж під музику, ретельно працюючи над кожним тактом, музичним акцентом, створюючи велику творчу роботу. А значить, музика визначається до того моменту, коли почався поглиблений монтаж. Під готовий ролик іншу музику вже не накласти. Точніше, накласти то можна, але все мистецтво монтажу, з музичними акцентами, настроєм найімовірніше буде втрачено. Тому, втрачаючи можливість опублікувати своє відео, ми прирікаємо себе на "роботу заново".

А як показувати свої роботи? Як напрацьовувати своє портфоліо? Я вже не кажу про те, як рекламуватися.

Перш ніж робити висновки, розберемося, а що взагалі відбувається?

Всі ми пам'ятаємо той час, коли кожен улюблений трек був доступним з одного кліка? Так ось, 27% росіян скачували музику в мережі безкоштовно. 4% купували улюблені треки.

4% купували улюблені треки

Це говорить про те, товариші, любителі ми халяви були завжди! І ніколи нас не бентежив той факт, що музику створюють автори, композитори, знімаються дорогі студії, працюють музиканти ... А ми беремо, і так просто крадемо у них їх праця, що не оплачуючи ні пені за право прослуховувати трек в своєму плеєрі.

Разом, купувати музичний трек це нормально. Просто ми до цього зовсім не звикли. Однак, навіть при всьому при цьому розумінні, ми в першу чергу будемо шукати безкоштовні шляхи обходу, адже так? Такий наш менталітет.

А тому, ось кілька моїх прийомів, які я використовую в пошуку музики для своїх відео і як борюся з авторським правом)

Тут завдання дві: вгадати з емоцією і обійти авторське право. Нелегко, вірно?)

 • Перш ніж вибрати музику я дивлюся відзнятий матеріал. Тільки так я можу відчути ритм зйомки, настрій героїв, акценти. Тримаючи в голові відео матеріал я беру тайм аут і просто живу.
 • Я завжди слухаю музику: в машині, в плеєрі. Тримаючи в голові своє відео, і почувши проходить трек, я представляю в голові як зморив під нього мої кадри. І так багато і довго фантазую, поки не виникне ⚡️ емоційного розряду і збіги! Відразу "шазамлю" і зберігаю в записах.
 • Я часто дивлюся кіно. Мене може раптово надихнути який-небудь саундтрек. Далі йду в інтернет і шукаю всі музичні композиції до цього фільму. І не обов'язково беру той, що зачепив. Я слухаю і інші треки цього автора або фільму. Часом йдеш за одним треком, а знаходиш зовсім протилежний, але той, який потрібен.

Я завжди спостерігаю за тими, хто теж займається або захоплюється відео. Дуже часто знаходжу у своїх натхненників, конкурентів або друзів цікаві музичні пристрасті. Знову йду в інтернет і виявляється у цього виконавця є цікаві треки))

Але! Все це може стати марним працею, адже найімовірніше, той трек, який ти знайдеш, виявиться із суворим авторським правом. І тоді ти нічого не знаходиш, втрачається емоція, відпадає бажання.

Тому, останнім часом я заздалегідь шукаю свою музичну емоцію серед таких треків без авторського права, паралельно збираючи і накопичуючи свою музичну базу.

1. Я шукаю музику в паблік Вконтакте. Вбийте в пошук "Музика без авторських прав". Не завжди звичайно, але можна знайти дуже навіть цікаві.

2. Можна спробувати уповільнити або прискорити музичний трек. Тоді соцмережі не розпізнає його. Але це рідко спрацьовує.

3. Музику треба брати там, де її забороняють. Тобто в самому ІГ або на каналі Youtube. У пошуку набрати "audiolibrary". Шукати можна також за запитами: "Музика для відеороликів", "Музика для ресторанів", "музика для кафе".

4. Використовуйте класику давно пішли від нас композиторів, музичні шедеври яких стали надбанням народу) До речі, класика дуже круто звучить в роликах.

5. Якщо, все ж, так вийшло, що ваш ролик не пропускає інстаграмм, але так хочеться викласти і переробляти ви не хочете. Включайте ваш ролик на комп'ютері, знімайте екран і викладайте в інстаграм. Це рішення допоможе. Але, є один мінус, як відео ви програєте.

ПРИМІТКА. Майте на увазі, що навіть ті треки, які ви знайшли, коли-небудь можуть стати забороненими. І таке можливо. Наприклад воскрес із мертвих композитор і вирішив несподівано заявити на права свого творіння.))

6. Найдієвіший спосіб - купити. В общем-то варто це не так дорого, як здається.

Для тих, хто працює в сфері відео, а це режисери монтажу, відеографії. Ті, хто продають свої послуги і отримують за це гонорари. Закладайте вартість покупки треків в ваш монтаж.

Як це роблять в магазинах маркетологи, коли закладають ті чи інші витрати по товару в цінник.

І це нормально!

Це дозволить вашим клієнтам, ділитися вашими роботами в соціальних мережах, що спрацює для вас рекламою. Це дозволить вам викладати свої роботи. Це дозволить вам збирати свою базу, не купуючи спеціально за великі гроші.

Для покупки музичних треків я використовую сервіс audiojungle.net .

net

7. Подружитеся з музикантами, які постійно пишуть музику в студіях. У них буває багато музичного сміття, який вони не використовують. Сміття - голосно сказано. Для них це сміття, а для нас може бути дуже оригінальний трек)

Я, наприклад, дружу з музикантами. Знімаю їм іноді відео, а вони іноді підкидають мені нові треки)

Погодьтеся, такого роду співпраця дуже надихає!

Що ж. Той самий трек ви знайшли і тепер відправляєтеся монтувати з ним відео.

Що вам потрібно знати про відео і музики?

Багато.

На жаль, багато хто помилково вважає, що музика і відео це роздільні структури. Але це зовсім не так. Я завжди своїм учням повторюю: музика повинна жити з відео. Музика здатна змінити настрій відео. Музика здатна прикрасити емоцію або навпаки прикрити.

Дуже важливо, щоб відео звучало.

Коли люди з боку дивляться відео, вони відчувають емоцію. І вони не знають, чому. Їм здається, що справа все в зображенні. Але насправді, в більшості випадків на емоцію діє відео кадр, який потрапив в певну музичну частку.

Та сама нота, яка спритно була поставлена ​​монтажером саме на цей план.

Ось чому музика важлива в відео і я завжди прошу своїх клієнтів заздалегідь висловлювати свої побажання, добре обміркувавши, що вони хочуть.

Щоб музика зросталося в монтажі:

 1. Ставте відео кадри на музичні акценти і зміни в треку. Думайте, уявляйте, фантазуйте, який кадр з відзнятого матеріалу добре виглядав би в цей музичний акцент.
 2. Вмонтовуйте в ритм, такт музики. Відео теж має співати! Вважайте про себе, кивайте головою в такт, що завгодно, щоб вловити ритм! Це важливо!
 3. Не пропускає нову тему в музиці, кульмінацію, переходи! Саме вони можуть зіграти вам на руку. Розміщуйте в такі музичні моменти нові дії в відео.
 4. Завжди закінчуйте на логічною музичній фразі! Не можна закінчити ролик на середині приспіву або коли по чутності йде розвиток.
 5. Обрізаючи відео в середині, щоб скоротити, дійте в такт, вступаючи логічно, щоб переходу і різких стрибків не відчувалося. Взагалі, вирізати шматок музики і зробити так, щоб це було не помітно може тільки професіонал. І це талант, що супроводжується хорошим музичним слухом! Тому, слухайте музику, прислухайтеся до співу, фальші або чистоті звуку. Тільки так ви почнете розпізнавати ритм і якість музики.
 6. Якщо ваше відео довше, ніж музичний трек. Не треба приклеювати другий трек. Скорочуйте відео або шукайте більш тривалий, відповідний для вашого відео музичні трек.

Підводячи підсумки, хочу зазначити, що підбір музики сама творча частина в роботі над відео. А домагатися єдиного ритму музики і картинки, найцікавіша.

Взагалі, звичайно, мені дуже допомогло музичну освіту, яке я отримала в дитинстві. Дуже важливо відчувати музику, розуміти, чути деталі і ноти ... Цьому можна вчитися. І це дуже цінні вміння монтажера.

Статистичні дані для статті підготовлені Вікторією Майлс.

Прикро?
А як показувати свої роботи?
Як напрацьовувати своє портфоліо?
Перш ніж робити висновки, розберемося, а що взагалі відбувається?
Всі ми пам'ятаємо той час, коли кожен улюблений трек був доступним з одного кліка?
Однак, навіть при всьому при цьому розумінні, ми в першу чергу будемо шукати безкоштовні шляхи обходу, адже так?
Нелегко, вірно?
Що вам потрібно знати про відео і музики?

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно