Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Аукціони доменних імен

ІНТЕРНЕТ

Для зарубіжних країн практика проведення доменних аукціонів - давно звична справа, в Росії ж вторинний ринок доменів офіційно існує всього два роки.

Максимально вигідна угода як для продавця, так і для покупця - мета будь-якого аукціону. А доменні імена міцно увійшли в список вигідно товарів, що продаються. Бурхливе зростання числа реєстрацій доменів і активне використання "запаркованних" доменів з красивими назвами, які генерують десятки тисяч хітів в місяць, сприяють активізації продавців і покупців на вторинному ринку доменів. Правда, такий товар досить незвичайний, адже його не можна подивитися, помацати, зважити. А можна тільки повірити на слово, що покупка його дійсно варто таких грошей! Можливо, вже дуже скоро домени стануть новим символом надійного вкладення капіталу. Своєрідною віртуальної "нерухомістю".

Домени голого короля

Домени нині перетворилися в ходовий товар. Але на відміну від 1990-х, коли їх купували з метою подальшого перепродажу, зараз покупки часто відбуваються для генерації прибутку від реклами. Специфічним бізнесом займаються "доменні агрегатори", тобто фірми - збирачі доменів. Вони реєструють тисячі доменів з хорошими назвами - наприклад, mutualfunds.com або videocamera.com, - а потім заповнюють їх рекламними посиланнями з оплатою за кожен перехід. На одній сторінці - сотні рекламних посилань від Google і Yahoo. Випадковому відвідувачу такого ресурсу не залишається нічого іншого, окрім як натиснути на одну з них і тим самим принести дохід новоспеченим бізнесменам.

Аукціонний бізнес набирає обертів

Протягом багатьох років торгівля доменами вважалася неетичним бізнесом, який був пов'язаний з кіберсквотингу. Тепер ситуація змінилася. "Той факт, що скупкою доменів сьогодні займаються не приватні особи, а корпорації, говорить про юридичну правомочність цього бізнесу", - вважає Метт Бентлі, виконавчий директор провідного доменного аукціону Sedo.com (США).

У Росії формування цивілізованого вторинного ринку доменів почалося з відкриття навесні 2004 р аукціону auction.nic.ru, який став першою вітчизняною майданчиком, професійно спеціалізується на вторинному продажі доменних імен. Однією з причин його появи на світло стала велика кількість звернень за допомогою до реєстраторів доменів як з боку продавців, які передали права на доменне ім'я та які не отримали належну за нього плату, так і з боку покупців, які заплатили гроші, але залишилися без бажаного доменного імені. Регулярність подібних звернень навела керівництво компанії RU-CENTER, що створила auction.nic.ru, на думку про організацію аукціону доменних імен, що дозволяє захистити від можливого обману і продавця, і покупця. Результатом продажу доменного імені є передача прав на нього нового власника. В основу розроблених правил цих торгів були закладені стандартні принципи проведення аукціонів, відповідні російським законодавством.

Від ста доларів до ... несподіванки

Аналіз вартості доменів на вторинному ринку показує, що на закордонних аукціонах їх можна придбати за набагато меншу ціну, ніж на вітчизняних. Якщо не брати до уваги угоди вартістю понад $ 20 000 (а таких за рік набирається всього кілька сотень), то середня ціна проданого з аукціону доменного імені за кордоном становить близько $ 300. Вартість здебільшого продаються доменів коливається в межах від $ 100 до $ 600 (менше $ 100 зустрічається вкрай рідко), досить багато продажів відбувається в діапазоні цін від $ 600 до кількох тисяч. Лоти, що йдуть за захмарними цінами в десятки і навіть сотні тисяч доларів, - рідкість, завжди привертає увагу інтернет-громадськості та ЗМІ.

У Росії на доменному аукціоні попитом користуються також недорогі лоти вартістю до $ 2000, але продавці завзято заламують ціни на свої домени, доводячи їх до семизначних чисел. Статистика продажів на auction.nic.ru показує, що середня вартість проданого домена становить $ тисячу вісімсот сорок п'ять. У 2004 р найдорожчим став домен klinskoe.ru, який продали за $ 2285, в 2005-му - домен sale.ru, ціна якого піднялася в ході торгів до $ 8000.

ТОР-10 найдорожчих доменів 2005 р

За найбільшою ціною продаються доменні імена в домені com. Однак намітилася нова тенденція: все більше пропонуються і знаходять своїх покупців імена в доменах info і biz, а також в національних доменах. Найуспішнішими з проходили в 2005 р можна вважати аукціонні продажі доменів Fish.com (аукціон Afternic, $ 1 020 000) і Website.com (аукціон Sedo, $ 750 000). Набагато більш скромний дохід принесли своїм власникам лідери продажів в інших доменних зонах (lottery.org - $ 66 667, montecarlo.net - $ 12 000).

Домени info і biz показали куди більш скромні результати: lyrics.info ($ 3000), eintrittskarten.biz ( "entry tickets" в Німеччині; $ 2870) і ін. Особливо виділимо продаж домену domainregistrierung.info ( "domain registration" в перекладі з німецької) , який був проданий за 586 фунтів стерлінгів (приблизно $ 772).

Країну продавати вигідніше!

Вельми затребуваними на вторинному ринку доменів стають імена, зареєстровані в національних двобуквених доменних зонах. До речі, продаються такі домени часом значно дорожче імен, зареєстрованих в доменах info і biz, а іноді і com. Останні приклади: chat.de ($ 470 000), free-games.to ($ 55 000), stempel.de ($ 37 100), voip.de ($ 26 030), inkasso.se ($ 24 380), blog.ca ($ 20 200), car.de ($ 15 100), jakt.se ( "hunting" в Швеції; $ 10 400), snog.co.uk ($ 9690), ski.ch ($ 9050), fashionnet.us ($ 1500) і ін.

Для оптимізації процесу купівлі-продажу на західних доменних аукціонах вводяться все нові сервіси. Наприклад, аукціонна майданчик Sedo не так давно ввела попередню експертну оцінку доменного імені і повний пакет маклерських послуг на всьому протязі процесу продажу домену: від оцінки вартості виставленого на продаж доменного імені до посередництва у веденні переговорів щодо його придбання, включаючи подолання мовного бар'єру, коли продавець і покупець говорять на різних мовах. Якщо раніше для експертної оцінки перспективності домену потенційним покупцям треба було наймати фахівців, вартість роботи яких доходить до $ 500 на годину, то зараз подібні вишукування фахівці Sedo проводять всього за $ 49 плюс комісійні в розмірі 10% від вартості проданого домена.

Крім того, експерти Sedo можуть забезпечити і пошук альтернативних варіантів. У подібних послугах за останнім часом гостро потребували кілька організацій, зокрема Techguy.org, що побажала придбати аналогічний домен в зоні com. Ця компанія втрачала значну частину потенційних клієнтів через те, що більшість користувачів звикло до розміщення сайтів в домені com. Викупивши домен Techguy.com, компанія швидко довела число зареєстрованих на її сайті користувачів до 180 тис., І вони щодоби переглядають понад 500 тис. Сторінок. Другим з тих, хто виграв від співпраці з Sedo, став онлайновий продавець квітів Bices Florist, який додатково до имевшемуся у нього домену bicesflorist.com викупив короткий домен - bices.com, значно зручніший як для запам'ятовування, так і для набору. Зараз відвідуваність сайту квіткового магазину, доступ до якого відкриває нове доменне ім'я, на 75% перевищує ту, що була раніше.

Крім того, Sedo ввела програму підтримки Premium Domain Brokerage Program, призначену для ексклюзивного продажу кращих доменних імен, свідомо передбачають високий трафік і високі ж розцінки. Так, в 2005 році ця програма підтримала багато дорогих операції з продажу доменів, включаючи Chat.de за $ 470 000 (третє місце за максимальними розцінками минулого року).

На початку 2006 р аукціон Sedo звернувся в міжнародну корпорацію ICANN, що відповідає за розподіл адресного простору Мережі, з пропозицією, що стосуються регулювання аукціонних продажів в Інтернеті односимвольних доменних імен в домені com. Заявлена ​​мета Sedo - дозволити будь-якому громадянину в світі, який зацікавлений в покупці цих особливо привабливих доменів, зробити це на хорошому професійному ринковому рівні, а крім того, заощадити час і технологічні ресурси великих корпорацій, що бажають отримати однобуквений домен.

Пропозиція Sedo надійшло у відповідь на дискусію, яку ініціювала ICANN навколо односимвольних доменних імен, таких, як A.com. Ці домени мають величезну привабливістю для будь-якого потенційного власника і особливо цінні як інструмент ефективного брендингу. Більшість експертів дають дуже високу оцінку односимвольних іменах.

Ціна однієї літери - 200 тис. Доларів!

Пропозиція Sedo прозвучало на тлі критики ICANN за пропоноване нею збільшення вартості реєстрації доменних імен в доменах загального користування. Метт Бeнтлі, заявив: "ICANN, якщо вона прислухається до міжнародної критики, повинна діяти найбільш демократичним способом. Пропозиція Sedo дозволяє їй довести до досконалості необхідні фінансові показники шляхом отримання прибутку з мало використовуваного" надбання "- привабливих доменних імен - і розподілити їх професійно, відкрито, а також задіяти резерви цих доменів для стримування вартості звичайних доменних імен ".

За загальним правилом нові доменні імена розподіляються за принципом "першим звернувся". Однак це не по-справжньому демократичний принцип, бо зрозуміло, що той, хто має спеціальні програмно-апаратні комплекси, може дуже оперативно "замовити" і отримати саме "свіже" доменне ім'я, не відходячи від комп'ютера.

Sedo пропонує продавати надцінні односимвольні домени з аукціону, при цьому виручка від їх продажу повинна йти безпосередньо в бюджет ICANN на компенсацію постійно зростаючих витрат корпорації. Підраховано, що продаж тільки залишилися 23 односимвольних доменних імен в зоні com може дати від 2 до 5 млн. Дол. США.

Оцінка привабливості доменів

Щодня більше половини відвідувачів Інтернету використовують пошукові системи для отримання необхідної інформації. Параметри сайту в таких системах є важливою характеристикою для домену нарівні з його запоминаемостью, стислістю, милозвучністю, "розкрученість" і історією. Оцінка привабливості домену виявляється вкрай важливою як для покупця при ухваленні рішення про придбання прав на той чи інший домен, так і для продавця при визначенні його вартості.

За даними компанії VeriSign, яка є адміністратором доменів com і net, сьогодні доменні імена розглядаються вже не тільки як засіб індивідуалізації мережевих ресурсів, але і як інструмент оптимізації останніх. За статистикою продажів доменів з аукціону auction.nic.ru можна судити про те, що покупці в першу чергу звертають увагу на "розкрученість" і історію доменного імені.

Попередній аналіз реєстрації видаляються доменів в зоні ru виявив, що найбільш цікавими додатковими показниками привабливості доменного імені поряд з індексом повторюваності в інших зонах є такі індекси: Google Page Rank; Google backward links; Number of the Google cached pages; Yahoo! backward links; Number of the Yahoo! cached pages; Alexa Trafic Rank; кількість посилань на сайт в індексі "Яндекса"; кількість сторінок, закешовану в "Яндексі"; тИЦ (тематичний індекс цитування) "Яндекса".

Додаткові характеристики виставлених на продаж доменів дозволяють покупцям зробити правильний вибір з урахуванням особливостей індексації доменів в провідних зарубіжних і російських пошукових системах. Продавці, в свою чергу, отримують можливість при виставленні домену на торги призначати збалансовану ціну на нього, що має врегулювати процес ціноутворення на ринку перепродажу доменних імен.

В чергу...

У травні цього року вперше в Росії RU-CENTER почав надавати послугу "Реєстрація що звільняється доменного імені" щодо доменів зони ru. Тепер можна заздалегідь подати заявку на реєстрацію вподобаного зайнятого домену і в разі його звільнення отримати право адміністрування. При надходженні відразу декількох заявок від різних осіб на реєстрацію одного звільняється домену реєстратор проводить закритий аукціон серед клієнтів з подальшою передачею права на домен переможцю аукціону.

Запуск аукціону вивільнюваних доменів - черговий крок у забезпеченні рівноправного доступу до системи реєстрації доменів. Очікується, що слідом за RU-CENTER подібну послугу почнуть надавати інші реєстратори. Нова послуга спрямована на припинення перехоплення кіберсквоттерами звільняються цінних доменів. Кіберсквотери працюють на ринку перехоплення доменів професійно, постійно вдосконалюючи застосовуються при цьому технології. Маючи технологічні можливості організації масової подачі заявок на реєстрацію певного доменного імені, при реєстрації видаляється домену вони отримували значну перевагу перед звичайними користувачами.

Зарубіжний досвід боротьби з подібними діями кіберсквотерів показав, що ефективним способом тут є резервування доменних імен реєстратором з подальшим проведенням аукціонних торгів на право реєстрації. Аукціон вивільнюваних доменів надає рівні можливості при реєстрації звільняються доменних імен для всіх бажаючих.

Версія для друку

Новости

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,