Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Анонімність в Мережі. Як приховати свій IP-адресу

В наші дні уряд почав приділяти все більше уваги глобальної мережі, розуміючи, які величезні грошові обороти надходять від реклами і інших продажів. Підтвердження тому легалізація інтернет-магазинів, зберігання статистик провайдерів і хостингів протягом шести місяців, відеозйомка в інтернет-кафе. Для рядового користувача мережі інформація, доступна третім особам, про його відвідини і листуванні доставляє, як мінімум, дискомфорт, а іноді різного роду проблеми, коли ця інформація потрапляє в руки зловмисників. Однак у нас є можливість залишитися безіменними на просторах WWW, не вдаючись при цьому до витрат на апаратну і програмну частину.

Основним явищем, що стирає приватність, є IP-адреса (ідентифікаційний номер, що видається інтернет-провайдером). Один із способів, що дозволяє приховати наш реальний IP-адресу, - це відкритий проект Tor. Він є яскравою реалізацією другого покоління proxy-серверів, які гарантують високу анонімність. Tor-сервери генерують маршрути інтернет-трафіку випадковим чином, що не дозволяє обчислити конкретного власника тих чи інших даних, що проходять через мережу. Важливий факт - це шифрування переданої інформації, що дозволяє захиститися від перехоплення даних (докладніше про архітектуру системи см. "КВ" № 21 '2005).

В інсталяційний архів клієнта Tor входять два програмних продукту: Vidalia (графічна оболонка Tor) і Privoxy (Socks-сервер). Останній дозволяє нам "торіфіціровать" FTP-клієнти, менеджери завантажень, поштові клієнти, IM-пейджери і багато іншого. Завантажити безкоштовний пакет для різних платформ можна на сайті www.torproject.org/index.html.ru . Будь-які питання, що стосуються інсталяції або настройки російською мовою, доступні також на цьому ресурсі.

Тепер після установки і перед початком веб-серфінгу слід налаштувати браузер. У FireFox це на порядок простіше, варто лише встановити плагін Torbutton з вище описаного сайту. Для Internet Explorer: Вкладка "Сервіс"> "Властивість Обозревателя"> "Підключення"> "Налаштування LAN" ставимо галочку "використовувати проксі-сервер", вписуємо в полі адреси - localhost, порт встановлюємо 8118. Налаштування Opera схожі з IE і FireFox ( якщо налаштовувати вручну, не вдаючись до Torbutton): Вкладка "Інструменти"> "Налаштування"> "Додатково"> "Мережа"> "Проксі сервери", в поле адреси - localhost, а порт 8118.

Після всього викладеного варто перевірити себе на онлайн-анонімність. Слід запустити Vidalia, потім браузер, включити Torbutton (якщо у нас FireFox), і якщо все настройки вірні, то джерело www.leader.ru/secure/who.html покаже зібрану інформацію, яка абсолютно не розкриває нас. Крім усього, необхідно враховувати інші фактори, які може розкрити браузер під час інтернет-серфінгу.

Варто відзначити, що Tor-мережу істотно обмежує пропускну здатність каналу (для ADSL-підключення вона може знизитися в кілька разів) і збільшує час затримки, проте все це залежить від кількості Tor-учасників.

Tor - це динамічно розвивається проект з тисячами ентузіастів по всьому світу. Він виступає як безкоштовна заміна VPN. Звичайні користувачі використовують Tor, не бажаючи розкривати своїх інтересів в Мережі. Також це дозволяє їм вести блог, публікувати інформацію на форумах, не розкриваючи при цьому своє справжнє місце розташування.

Максим ГУРСЬКИЙ


Максим Гурський, студент Мінського державного вищого радіотехнічного коледжу (відділення напуває) Максим Гурський, студент Мінського державного вищого радіотехнічного коледжу (відділення напуває). У 2007 році засуджений за статтями 349 ч.2, 351, 352, 354 КК РБ за несанкціонований доступ до системи і неправомірне заволодіння комп'ютерною інформацією одного з великих інтернет-провайдерів, в даний момент відбуває покарання у вигляді обмеження волі строком на 2,5 роки.

Новости