Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Аналізуємо якість сайту за допомогою DOM Monster

 1. Як використовувати DOM Monster
 2. Де взяти DOM Monster?

Після заяви Google про те, що ранжирування посилань поступово відходить у минуле і відтепер сайти будуть в більшій мірі оцінюватися не за кількістю посилань на них доменів, а по поведінковому таргетингу і швидкості завантаження, на перше місце вийшло питання якості технічної складової сайту.

Якщо ще вчора це питання більшою мірою хвилювало тільки власників високовідвідуваних ресурсів, то сьогодні цим моментом спантеличені вже практично все вебмастера.

Але навіть знаючи методику тестування, не завжди можна точно зрозуміти - що ж конкретно потрібно зробити. Саме тому слід приділити особливу увагу інструментам, які не тільки надають статистичні дані, але і на основі цих даних дають поради по налаштуванню або оптимізації параметрів сайту.

По суті, сам по собі перелік основних положень щодо оптимізації якості сайту не так вже й великий. Перерахую і опишу їх коротко:

 • швидкість роботи сервера і ширина каналу хостингу. Залежить від обраного вами постачальника послуг;
 • кількість зовнішніх JS і CSS файлів. Наприклад, багато плагіни для WordPress використовують свої власні CSS і JS файли, які завантажуються разом зі сторінкою;
 • оптимізація і стиснення зображень, JS-скриптів і CSS файлів. Наприклад, JPG зображення в 100% якості, розмір окремих CSS і JS файлів і т.д .;
 • стиснення сторінок сервером. Чи використовується для сайту Gzip - утиліта стиснення і відновлення файлів;
 • використання кешування сторінок. Наприклад, застосування різноманітних плагінів WordPress для кешування - від Hyper Cache до Maxsite Cache;
 • оптимізація кількості завантажуваних елементів і зменшення кількості http-запитів. Наприклад, використання CSS спрайтів або видалення зайвих і невикористовуваних сторонніх додатків (кілька варіантів кнопок Twitter, Facebook і т.д .;
 • зменшення кількості запитів до БД. Наприклад, багато плагіни зберігають свої налаштування і дані в БД, що збільшує кількість запитів до бази при завантаженні сторінки;
 • оптимізація та очищення бази даних сайту. Що з'явилися у версії WordPress 3.0 ревізії дуже сильно засмічують базу, що призводить до збільшення її обсягу і більш тривалій обробці запитів.

Докладно зупинятися на корекцію кожного з цих моментів не має сенсу - великий обсяг роботи вже виконано колегами:

 • Дмитро написав серію статей на тему « Збільшуємо швидкість завантаження сайту за допомогою PageSpeed »(Додаток для плагіна Firebug) написав Дмитро - автор блогу.
 • в блозі Олега Михайленко ви знайдете статтю « Чистимо БД WordPress за допомогою WP-Cleanup », В якій розглядається спосіб очищення бази даних від зайвих записів.
 • оптимізувати базу даних для WordPress можна за допомогою плагіна WP-DBManager , Російську і українську версію якого ви можете знайти на сайті «Російські та українські плагіни для WordPress».

А я в свою чергу хочу розповісти вам про вподобаному мені новому легкому і зручний інструмент для аналізу якості сайту під назвою DOM Monster - cross-браузерному Букмарклет, який дозволяє аналізувати об'єктну модель документа і інші особливості сторінок.

Навіщо потрібен DOM Monster і що він вміє

Не дивлячись на досить велике кількість різного роду оптимізаторів, DOM Monster надає додаткову інформацію, яку я не бачив в інших сервісах аналізу. наприклад:

 • аналіз JS-коду в тексті сторінки і його обсягу;
 • перевірка кількості зовнішніх JS і CSS-файлів;
 • перевірка кількості iframe в коді сторінки;
 • перевірка глибини укладення коду;
 • перевірка порожнього і невикористаного місця в коді сторінки (прогалини, переноси рядків і т.д.);
 • аналіз Doctype сторінки;
 • аналіз кількості коментарів у коді сторінки;
 • аналіз відповідності сторінки - HTML5;
 • перевірка актуальності використовуваної версії jQuery.

Але найціннішою функцією цього інструменту, є загальна оцінка стану і консолідований список порад і попереджень, які допоможуть оптимізувати код сайту.

Як використовувати DOM Monster

На відміну від Firebug / Page Speed, DOM Monster - це букмарклет, який працює практично не залежно від платформи або браузера (на жаль, поточна версія 1.2.8 не підтримує Internet Explorer). Крім того, оновлення і контроль версій не потрібно, тому що сам букмарклет це JS-файл, розміщений на сервері розробника. Втім, ви можете завантажити вихідний код і розмістити файл у себе на сервері.

У використанні DOM Monster вкрай простий - просто перетягніть посилання на панель закладок браузера, потім зайдіть на будь-який сайт і натисніть на неї. У вас відкриється вікно, аналогічне тому, що на скріншоті нижче, з усіма параметрами і порадами по сайту.

У вас відкриється вікно, аналогічне тому, що на скріншоті нижче, з усіма параметрами і порадами по сайту

Де взяти DOM Monster?

DOM Monster поширюється як OpenSource, посилання на букмарклет можна взяти на офіційному сайті , А вихідний код - в репозиторії .

А ви замислювалися над оптимізацією свого сайту?

Ви погано спите ночами, але не знаєте як вибрати ортопедичний матрац? Приємний інтернет-магазин Matrasiki.com.ua не тільки допоможе зробити вибір, але і доставить Вашу покупку в найкоротші терміни!

Де взяти DOM Monster?
А ви замислювалися над оптимізацією свого сайту?

Новости