Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Аналіз вірша Блоку Росія

 1. Аналіз вірша Росія Блоку
 2. варіант №3
 3. Картинка до вірша Росія

Жовтнева революція 1917 року вплинула на долі і творчість багатьох поетів і письменників. Хтось вважав за краще старий режим новому і поїхав з країни, залишаючись в душі вірним своїй Батьківщині. Хтось, як і А. Блок залишився в оновленому державі. Патріотизм і любов до своєї Росії зупинили поета, відвели від можливості виїхати в Європу навіть після того, як він розчарувався в новій владі і її політиці. Однак за кілька років до революції в суспільстві вже панувала убогість і розруха, які хоч і лякали Блоку, але не настільки, щоб зробити зрадництво. І в 1908 році він створює одне з найбільш знаменитих своїх творів, який очолив його цикл «Батьківщина».

Вірш умовно можна розділити на дві частини: перша - це початкова рядочки відправляє читача разом з ліричним героєм в солодкі мрії минулого. Епітети «роки золоті» і «розхитані колії» показують, що і в кращі часи в Росії можна було знайти свої вади, але це скоріше рідні і улюблені ліричним героєм родзинки, ніж чим щось негативне і відверто погане. Потім читач переноситься в даний час, в 1908 рік, коли люди були виснажені і виснажені, а положення самої країни охарактеризовано епітетом: «злиденна Росія». Порівняння «як сльози перші любові» передає незабутню відданість Батьківщині, вміння її любити в найважчі для неї роки. Метафора: «І хрест свій дбайливо несу» тільки підтверджує цю тезу.

Образ Батьківщини - подвійна, то вона постає перед ліричним героєм злиденній з «сірими хатами», то бачиться йому дівчиною з «розбійної красою» і «платом візерунковим до брів». Він знаходить прекрасне в молодості і свіжості. Ця краса непокірна, яка не підвладна навіть «чарівникові», вона всесильна.

Протягом усього вірша ясно бачиться мотив руху, що передає розмір вірша, а саме чотиристопний ямб з пиррихием. Росія знаходиться в пошуку себе і свого шляху.

Блок доносить до читачів думку, що пошарпана життям його Батьківщина жива, і у неї є майбутнє, головне вірити в неї і не зраджувати. І тоді і «дорога довга легка» і «неможливе можливо». Бачиться новий і світлий світ, здатний покласти край стражданням російського народ і самої Росії.

Аналіз вірша Росія Блоку

Олександр Олександрович Блок був одним з найвідоміших, щирих і чуттєвих поетів, які взагалі коли-небудь існували в усьому світі. Саме цим поетові були доступні теми, які багато хто вибирав з побоюванням, а деякі поети взагалі їх не розглядали, вважаючи надто складними і заплутаними.

Олександр Олександрович завжди з гордістю говорив про свою країну. Він був справжнім патріотом, який із самого раннього років любив свою долю, країну, свою батьківщину. У його творах не один раз з'являлася тема патріотизму. Але, ще більш цікавим є те, що в своїх творах він не тільки захоплювався своєю батьківщиною, але і міг показати ті проблеми, які існували. Треба сказати, саме за це влада завжди з побоюванням ставилася до таких творів однак, завдяки поетові дивилася на твори по іншому і приймало правильні рішення щодо усунення проблем, хоча і не завжди.

Знаменитий твір "Росія", було написано Олександром Олександровичем в 1908 році. Основною темою даного вірші, безумовно, є тема патріотизму, щирого ставлення до своєї батьківщини, до своєї країни.

треба сказати, що даний твір було написано саме в патріотичної лірики, що робить його ще більш наближеним до даної теми.

В даному творі Олександр Олександрович не став змінять своїм принципам і написав його, так як вважав за потрібне В даному творі Олександр Олександрович не став змінять своїм принципам і написав його, так як вважав за потрібне. Були показані і проблеми. і любов до батьківщини, і почуття, які в той час відчував кожен житель країни.

Більш того, тут можна легко помітити спробу осмислити долю своєї батьківщини з філософської точки зору.

Загальна картина твори створена конкретними деталями, що дозволяє сучасному читачеві більш детально уявити собі Росію в той час.

Ліричний герой, який присутній в даному творі пов'язує свою долю зі своєю країною, стверджуючи що кожна людина, що проживає в Росії, і який вважає себе росіянином повинен відчувати, що він у свій цілої зі своєю батьківщиною.

Вірш вийшло яскравим, барвистим і незабутнім. Тут присутня велика кількість різних літературних прийомів, таких як метафори, епітети, барвисті прикметники і так далі.

Рима, обрана для даного твору, робить його мелодійним і безперервним.

В цілому можна зробити висновок, що основна задумка поета, вкладена в даний твір, була виконана повністю.

варіант №3

Автор написав цей твір в 1908 році. Як і в багатьох віршах, Блок основною темою є батьківщина. Олександр намагається зрозуміти і осмислити подальшу долю Русі.

Твір бере свій початок з опису дороги і тим же і закінчується. Автор помістив в рядки одні з кращих моментів Русі до майбутніх подій, які трохи невідомі немов ховаються за горизонтом.

Наскільки сліпо автор пронизаний любов'ю до рідної землі, що любить її абсолютно будь-хто. Жебрачка Русь або занурена в темряву і сльози для Блоку неважливо він закоханий в неї.

Багато творів автора оживляють Росію, коли він порівнює батьківщину з жінкою. І жінка ця по-своєму закрита і не звідана, але все ж деякі якості Блок розкриває. Русь дуже чутлива і проста з іншого боку, а краса її неповторна. На жаль Олександр, описує і багато негативних рис по суті цієї жінки, яку він порівнює з рідною землею. Русь стала злиденній і залишилася однією проти країн, які хочуть остаточно її розорити і зруйнувати. Автор закликає не шкодувати Росію, а навпаки робити все можливе для її порятунку і вірить в те, що це станеться і Русь стане колишньою, такої сильної і багатою країною.

Занурюючись далі вглиб вірша, читач ніби проходить через хронологію подій. Вони спочатку підносять Росію в обличчя сильної і незалежної, а потім слабкою і злиденною країною, яка зношена з усіх боків.

Автор дуже сильно в рядках передав смутні часи Русі. Ніби знаходишся там і відчуваєш бруд під ногами, чуєш, плач людей і бачиш багато жахливих речей. Але далі немов віра в хороше майбутнє зростає.

Вірш виконано в такому «круговому» стилі. Початок твору знаходить себе і в кінці в образі дороги. Але, по суті, тут немає нічого дивного, автор дає зрозуміти, що батьківщина наша постійно знаходиться в пошуку своєї кращого життя і перебуває в дорозі.

Минуло вже чимало років після створення даного твору, а воно як і раніше актуально і відображає і теперішні події. Адже і зараз від Західних країн залежить чимало держав і Росія в тому числі. Підводячи підсумок можна сказати, що Блок проповідує тільки активні дії в зміні положення рідної держави на краще.

8 клас за планом стисло

Картинка до вірша Росія

Популярні теми аналізів

 • Аналіз вірша Тютчева Умом Россию не понять

  Ці чотири рядки, написані на клаптику паперу - найкоротші, найвідоміші і цитовані донині вірші Ф. Тютчева. Вони були написані за кордоном, де поет прожив більше 20 років.

 • Аналіз вірша Брюсова Пам'ятник

  У 1912 році написана елегія Брюсова «Пам'ятник». Своє творіння він терміново посилає до 2 грандіозним подібним витворам Російської прозі. З 20 століття поет знається з Державіним і Пушкіним. Крім цього, Валерій Якович озирається

 • Аналіз вірша Некрасова Давно відкинутий тобою

  Сама назва цього вірш розкриває нам його справжню суть. Йдеться про почуття. Любов, настігнувшей палкого закоханого, штовхає його на самоїдство, і, як наслідок, на похмурі думки зробити крок у прірву небуття.

 • Аналіз вірша Некрасова Гарячі листи

  У творчості Миколи Олексійовича Некрасова була присутня любовна лірика. Багато віршів поет присвятив коханій жінці Авдотье Яківні Панаєвій. Закохані були щасливі, але їхні стосунки супроводжувалися

 • Аналіз вірша Пастернака липня

  Вірш «Липень» Пастернака втілює в собі ідею того, як за допомогою віршованих рядків можна «наділити життям», надати людську подобу явищ природи.

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно