Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Аліса - голосовий помічник від Яндекс

 1. Що таке Яндекс Аліса
 2. Як запустити і користуватися Яндекс Аліса
 3. Що вміє Яндекс Аліса
 4. Як додати адреси будинку і роботи в Алісу
 5. Перший спосіб. Голосова команда

У жовтні 2017 року компанія Yandex випустила голосового помічника Аліса. Аліса - другий голосовий помічник в світі після Сірі, який розуміє і розмовляє російською мовою, причому набагато краще помічника від Apple. На даний момент у Аліси немає свого окремого додатка. Російський пошуковик вмонтував Алісу в додаток під назвою «Яндекс».

Завантажити Яндекс з Алісою можна за цим посиланням для Android і для iOS :

Платформа: Android

Ціна: Безкоштовно

Платформа: iOS

Ціна: Безкоштовно

Що таке Яндекс Аліса

Основна функція Аліси - відповідати на питання користувача, задані голосом. За допомогою складного програмного забезпечення, що працює на основі нейронних мереж, Яндекс розпізнає ваші слова, і Аліса голосом відповідає на ваше запитання. Найкраще у російського асистента виходить надавати довідкову інформацію (наприклад, відстань від Землі до Місяця або курс долара) і звертатися до інших сервісів Яндекса (наприклад, Навігатор, Погода, Карти, Пробки і т.д.). Коли Аліса не може відповісти на ваше запитання, вона відкриває пошук Яндекса. Влітку 2018 го року в продаж надійшла розумна колонка Яндекс Станція з вбудованою Алісою. Пізніше в цьому ж році російська компанія анонсувала дві компактні розумні колонки від своїх партнерів: Irbis A і DEXP Smartbox , А також випустила Яндекс Телефон з Алісою .

На операційній системі Windows Аліса теж доступна через додаток яндекс.браузер. На комп'ютері з допомогою Аліси ви зможете голосом запустити програми, увімкнути музику , Знайти потрібну папку на комп'ютері або відповідь в інтернеті, а також вимкнути або перезавантажити комп'ютер.

В кінці 2017 го року Яндекс додав персонального асистента в Яндекс Браузер. Тепер замість голосового набору пошукового запиту ви можете задати питання Алісі прямо в браузері: на прості запитання помічник вам відповість голосом, на складні - відкриє пошук Яндекса. Якщо вам не подобається така нав'язливість Яндекса, ви можете прочитати в нашій статті як відключити Алісу в Яндекс браузері .

Якщо ви хочете скачати яндекс.браузер з Алісою натисніть на лінк:

Платформа: Android

Ціна: Безкоштовно

Платформа: iOS

Ціна: Безкоштовно


Як запустити і користуватися Яндекс Аліса

Для використання голосового помічника необхідно, щоб ваш пристрій було підключено до інтернету. Після того як ви встановили додаток Яндекс на свій телефон, виконайте наступні дії:

 1. Відкриваємо додаток Яндекс.
 2. Для того, щоб Аліса почала слухати ваш голосовий запит натисніть на фіолетовий мікрофон. Також ви можете активувати Алісу голосом, не натискаючи на кнопку мікрофона - сказавши «Слухай, Аліса». На слабких телефонах додаток може пригальмовувати через голосової активації, тому активацію голосом можна відключити .
  У жовтні 2017 року компанія Yandex випустила голосового помічника Аліса
 3. Відкриється вікно, в якому відображається історія спілкування з Алісою. Запитайте що-небудь у Аліси (наприклад, «Аліса, скільки часу»). На вашу мовчанню Аліса зрозуміє, що ви закінчили свій запит, припинить слухати, розпізнає ваш запит і відповість на нього. Відразу після озвучення відповіді помічниця знову буде вас слухати - значок мікрофона зміниться на миготливий фіолетовий коло. Для того щоб вимкнути Алісу - зупинити спілкування, натисніть на цей фіолетовий коло або скажіть «Досить». Значок кола зміниться на мікрофон.
 4. З Алісою можна спілкуватися за допомогою клавіатури, натиснувши на значок зліва від активації Аліси. Відповідь вона буде показувати в текстовому вигляді, що не озвучуючи його.

Що вміє Яндекс Аліса

Для того, щоб зрозуміти всі можливості голосового помічника, ми рекомендуємо ознайомитися з нашою статтею про командах Аліси .

З незвичайних можливостей Аліси можна відзначити гри. Багато з цих ігор є розвиваючими і відмінно підійдуть для дітей. Наприклад, попросіть помічницю розповісти про сьогоднішній день в історії, зіграйте в класичну дитячу гру «Знайди зайве». Ми написали статтю про всі іграх Аліси .

Запустити Алісу тільки за допомогою голосу, не натискаючи кнопок взагалі, ні на iOS, ні на Android поки можливості немає. Але є спосіб запускати асистента одним натисканням на домашньому екрані, використовуючи окремий віджет Аліси:

Як винести віджет Аліси на Android
Як винести віджет Аліси на iOS

Додати свої команди в Алісу або «навчити» її новим функціям на даний момент не можна. Але розробники Яндекса планують дати доступ до Аліси стороннім розробникам. І коли це станеться, з'явиться багато нових і дуже різноманітних розширень і додатків для Аліси.

Як додати адреси будинку і роботи в Алісу

Алісі можна задати адресу вашого будинку і роботи. Після цього не потрібно буде кожен раз диктувати один і той же адресу, а можна буде просто говорити «Як довго їхати на роботу?» Або «Викликай таксі додому». Зберегти вашу адресу можна двома способами: через саму Алісу або через сервіс Яндекс.Паспорт. Ми покажемо обидва способи:

Перший спосіб. Голосова команда

 1. Заходимо в додаток «Яндекс».
 2. Дайте команду Алісі «Запам'ятай адресу». Аліса запитає вас яку адресу запам'ятати, скажіть «Дім». Аліса попросить назвати адресу будинку.
 3. Назвіть адресу будинку. Аліса повторить названий вами адресу для підтвердження. Якщо все вірно скажіть «Так», якщо в адресі помилка - скажіть "Ні" і спробуйте заново вимовити адресу або залиште свій E текстом за допомогою клавіатури, натиснувши на значок зліва від мікрофона.
 4. Повторіть команду «Запам'ятай адресу» ще раз і скажіть «Робота», щоб Аліса запам'ятала адресу вашої роботи.
 5. Тепер ви будете швидше використовувати Алісу: робити запити зі словами «будинок» і «робота».

Другий спосіб. Яндекс Паспорт

 1. Заходимо за адресою https://passport.yandex.ru Вводимо логін з паролем і натискаємо "Увійти".
 2. Гортаємо вниз до розділу "Адреси". Тут ви можете заповнити три адреси: будинок, робота і адреса для доставки товарів з Яндекс.Маркет. Натискаємо «Додати домашній і робочий адреси».
 3. Додаємо адреси будинку і роботи і натискаємо «Зберегти».
 4. Тепер коли ви будете робити запити до Аліси, пов'язані з вашим будинком або роботою, вона зможе швидше вам допомогти.

Yandex постійно додає нові можливості і команди для Аліси. Ми зробили довідкове додаток по командам російського помічника, яке регулярно оновлюємо. Встановивши цей додаток, у вас завжди буде найактуальніший список команд:

Платформа: Android

Ціна: Безкоштовно

Платформа: iOS

Ціна: Безкоштовно

Якщо у вас є питання, залишайте їх в коментарі . Підпишіться на наш Якщо у вас є питання, залишайте їх в  коментарі Яндекс Дзен Канал і YouTube канал , Щоб отримувати наші нові статті про Алісу.

Схожі статті

Після цього не потрібно буде кожен раз диктувати один і той же адресу, а можна буде просто говорити «Як довго їхати на роботу?

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно