Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Який блок живлення потрібен для ігрового ПК

  1. Вибір потужності блоку живлення
  2. Ефективність блоку живлення і система 80 Плюс
  3. Модульний блок живлення
  4. Коли розмір має значення

Н ормальное харчування необхідно не тільки людині, а й електронних пристроїв

Н ормальное харчування необхідно не тільки людині, а й електронних пристроїв. Напевно, багато власників ПК стикалися з ситуацією, коли машина вирубувалася під великим навантаженням в іграх. Багато користувачів починають грішити на процесор, або операційну систему. Але в 90% відсотках випадків головний винуватець таких бід - це блок живлення. Звичайно, блок живлення - це не найяскравіший компонент комп'ютера. Але він є таким собі сірим кардиналом, від якого залежить нормальна роботи комп'ютера. Тому, вибір хорошого блоку живлення - це, може, навіть більше важливий момент, ніж вибір відеокарти. Отже, як вибрати блок живлення для ігрового ПК і не прогадати. Давайте розбиратися.

Вибір потужності блоку живлення

Вибір потужності блоку живлення

Найперший показник добротності будь-якого БП - це його потужність, або кількість ват. Якщо ви візьмете блок живлення, які видаватиме менше ват, ніж буде потрібно системі, то при певному навантаженні ПК буде відключатися. З іншого боку, чим установка надмірно потужного БП буде також марною тратою часу. І як тут бути?

Коли ви починаєте збирати свій новий ігровий ПК, потрібно оцінити, скільки потужності будуть споживати компоненти. Але тут є один невеликий момент, який потрібно враховувати. А саме, не варто купувати блок живлення впритул по потужності. Краще купити з деяким запасом в 15-20 відсотків. Такий передбачливість стане відмінною підмогою для подальшого апгрейда системи або розгону.

Якщо ви не хочете вважати вручну споживання системи, то можна скористатися спеціальними калькуляторами, яких дуже багато в мережі. Так, наприклад, дуже функціональним є програма eXtreme Power Supply. У ній ви можете задати конфігурацію свого майбутнього ПК і побачити, скільки потужності буде потрібно для його нормальної роботи. Також можна задати параметри розгону, щоб програма скоригувала споживання енергії системою.

Крім розрахунку споживаної енергії, калькулятор також розраховує потужність джерела безперебійного живлення і необхідну потужність блоку живлення. Зрозуміло, що розрахунку калькулятора чисто теоретичні, тому вам, швидше за все, не вдасться знайти блок живлення з передбачуваної потужність. В цьому випадку шукайте найближчий за номіналом (в більшу сторону) БП.

Коли мова заходить про розгін, то до блоку живлення ставляться дуже серйозні вимоги. Тут у порівнянні зі звичайним ПК можуть виникнути проблеми не тільки з низькою потужністю, але і з низькою ефективністю системи охолодження. Так, не варто забувати про перегрів блоку живлення. Пам'ятайте, що при перегріванні не тільки падає потужність БП, але і значно швидше зношуються електронні компоненти.

Читайте також: Огляд ігрового ноутбука Acer Predator Helios 300

Ефективність блоку живлення і система 80 Плюс

Ефективність блоку живлення і система 80 Плюс

Відзначимо, що електроніка працює зі стовідсотковою потужністю дуже рідко в реальному світі. У більшості випадком ми вичавлюємо з своїх машин не більше 80 Плюс відсотків потужності.

При роботі БП ніколи не зможе віддавати 100% відсотків своєї потужності. Що тут поробиш, адже проти фізики не попреш. В цілому, хороший БП може видати близько 80% відсотків від заявленої потужності. Інша потужність губиться через недосконалість електронних компонентів і втрат на нагріванні.

Тому потрібно говорити про номінальну потужність. Запам'ятайте, що номінальна потужність - це та потужність, яка написана на табличці БП. Тому, якщо ви купуєте БП на 400 Вт, то в режимі максимального навантаження він буде споживати близько 445 Вт енергії (за умови, якщо він буде мати ефективність у 90%). Так що, якщо ви дбаєте про розмір оплати за електроенергію, то треба або шукати блок з більшою ефективністю, або купувати блок з меншою потужністю, якої вам буде досить. Зауважимо, що ККД БП - це нелінійний показник. Залежно від навантаження і напруги в розетці воно може змінюватися.

Також важливим моментом є ефективна система охолодження блоку. Адже чим більше будуть нагріватися деталі блоку, тим сильніше буде падати його ефективність. Так, для ігрового ПК хорошою ідеєю буде використовувати водяне охолодження. На крайній випадок - великий тихохідний вентилятор.

Зауважимо, що БП по ефективності легко розрізнити. Сьогодні можна знайти моделі, які можуть похвалитися характеристикою 80 Plus Gold. Це означає, що блок не тільки має високу ефективність, але і володіє «зеленими» характеристика. Наша порада - в потужний ігровий ПК тільки такий БП.

Модульний блок живлення

Модульний блок живлення

Після потужності і ефективності, модульність є одним з найбільших питань для блоків живлення. У багатьох випадках модульний блок живлення ідеальний. В інших - це останнє, чого ви хочете 🙂 Але що робить блок живлення модульним?

Простіше кажучи, модульний блок живлення дозволяє підключати (або від'єднувати) кабелі в міру необхідності. Традиційні джерела живлення, з іншого боку, постійно підключені до блоку живлення. Полумодульние блоки живлення зберігають баланс між двома категоріями: деякі кабелі (як правило, кабелі материнської плати і ЦП) постійно підключені, а інші кабелі (PCIe, SATA і Molex) є знімними.

Модульні блоки живлення мають велику перевагу, коли справа доходить до кабельменеджмента. Управління кабелями може бути однією з найбільш трудомістких і утомливих завдань в області ПК. Модульний блок живлення дозволяє збирачеві використовувати тільки ті кабелі, які необхідні для збірки. Також правильний кабельменеджмент допоможе значно поліпшити повітряний потік всередині корпусу.

Читайте також: Як вибрати кращу материнську плату для ігрового ПК

Коли розмір має значення

Коли розмір має значення

Як і все інше в ПК, фізичні розміри блоку живлення має значення. Хоч розміри стосуються більш потужних версій БП, але сьогодні навіть відносно прості блоки мають досить великі розміри. Так, якщо ви купуєте блок живлення для корпусу міні-ITX, то потрібно бути впевненим, що ATX БП точно поміститися.

Незалежно від того, які вимоги ви ставите перед своїм ПК, вам потрібно кілька разів перевірити, влізуть чи всі ваші компоненти в корпус. Тому, якщо в специфікації до вашого корпусу зазначено, що він не підтримує блок живлення потрібного вам розміру, то навіть не намагайтеся встановити його на посадкове місце. Нічим хорошим це не закінчиться.

резюме

Хоч блоки живлення - це не той вузол ПК, який визначає рівень його крутості, але від нього залежить дуже багато. Тут напрошується одна проста аналогія: ви ж не будете заливати в ваш дорогущий спортивний автомобіль найдешевше пальне. Так ось, блок живлення якраз виконує роль того самого палива для ігрового ПК. Саме він гарантує, що в один прекрасний момент з вашого системного блоку не повалить дим.

Якщо ви очікуєте від нас слушної поради щодо покупки блоку живлення, то найголовніше - це не скупитися на дійсно хороший БП. Ви завжди можете докупити більше оперативної пам'яті або дисків для зберігання інформації, але навіщо все це потрібно, якщо у вас в системі встановлений поганий БП? Крім того, визнані майстри комп'ютеробудування вам відразу скажуть, що поганий бп може стати причиною виходу з ладу материнської плати, процесора і відеокарти. Також не варто дивуватися, коли разом з основними компонентами на той світ піде вся підключена периферія. Сподіваємося, що наш матеріал допоможе вам при виборі відповідного БП.

І як тут бути?
В інших - це останнє, чого ви хочете 🙂 Але що робить блок живлення модульним?
Ви завжди можете докупити більше оперативної пам'яті або дисків для зберігання інформації, але навіщо все це потрібно, якщо у вас в системі встановлений поганий БП?

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно