Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Яка CMS краще всього підходить для пошукового просування сайту

 1. CMS бувають різні
 2. Як CMS впливає на просування сайту
 3. В яких випадках доводиться міняти CMS сайту
 4. Про роль хостингу
 5. Яка CMS краще, якщо планується подальше апгрейд сайту
 6. На закінчення

Сьогодні ми поговоримо про системи управління сайтом. CMS (Content Management System) або «движок сайту» - це такий собі інструмент для створення і управління інтернет-проектом. Він виконує дві основні функції: показує сторінки сайту користувачам, формуючи їх вміст в реальному часі за заздалегідь заданими шаблонами, а так само дозволяє власникам сайту управляти його вмістом.

CMS бувають різні

Деякі системи орієнтовані на вирішення конкретних завдань, інші є універсальними і надають розробникам все необхідне для програмування самих різних веб-проектів. CMS поділяються на:

 • платні або «коробкові»;
 • безкоштовні (вільно поширювані);
 • системи SaaS;
 • власної розробки.

Між собою вони різняться функціональністю, масштабованість, відмовостійкість, вимогами до хостингу.

Найпоширеніші платні «Пошуку»: 1С-Бітрікс, UMI.CMS, NetCat, HostCms, Web Asyst і багато інших. Пальму першості тут тримає 1С-Бітрікс, на неї припадає близько 50% ринку комерційних CMS. До плюсів таких систем можна віднести їх універсальність і велика кількість професіоналів на ринку, які вміють з ними працювати. Це особливо корисно, якщо сайт підтримується власними зусиллями його власника.

Робоча область 1С-Бітрікс.

Найбільш популярні безкоштовні системи - Joomla, Wordpress, Drupal, TYPO3 і ін. Від «коробкових» рішень вони відрізняються кількістю готових модулів (зазвичай їх набагато більше, ніж в платних аналогах), відсутністю оперативної технічної підтримки і більш скромною документацією.

Адміністративний інтерфейс в Joomla.

Saas-CMS (software as a service) - це фактично «сайт в оренду», коли за невелику щомісячну плату ви отримуєте готовий сайт з шаблонним дизайном, прив'язаний до певного домену. В даному випадку сайт всього лише знаходиться в користуванні і вам не належить, що накладає масу обмежень на його управління, конфігурацію і подальший розвиток. Такий продукт затребуваний у людей, які ще не визначилися, чи потрібен їм взагалі сайт. SaaS-CMS - простий і недорогий спосіб зрозуміти це, тому що розробка сайту з нуля стоїть незрівнянно більше. Найбільш відомі подібні сервіси - amiro.cms, megagroup.ru, inSales.ru.

Приклад шаблонного дизайну сайту на amiro.cms.

Адміністративний інтерфейс Megagroup.

Систем управління власної розробки безліч, вони є практично у кожної веб-студії. Але їх популярність останнім часом помітно знижується. Це пов'язано з тим, що самописние системи, так само як і SaaS, сильно обмежують власника сайту, прив'язуючи його до конкретної веб-студії. Багато непередбачуваних помилок під час експлуатації і відсутність технічної підтримки. У 90% після першого релізу сайту на самопісний системі багато проводять зміну «движка» без зміни дизайну.

Як CMS впливає на просування сайту

для просування сайту в пошукових системах в великій мірі важлива відкритість CMS-системи, тобто наявність доступу до вихідного коду сайту. Найбільш невдалими з точки зору просування є SaaS-системи, тому що вони в основній своїй масі закриті, що не дає можливості виправити помилки в побудові сайту. Наприклад, прибрати дублі сторінок (дві однакові сторінки, доступні за різними URL), які з'являються при створенні посторінковою навігації.

Якщо система все ж поширюється з закритим вихідним кодом, а адміністративний інтерфейс не рясніє функціоналом, деякі прості речі можна реалізувати шляхом обробки вихідного коду, отриманого в результаті роботи CMS (іншими словами - обгортки). Правда, список подібних змін сильно обмежений, тому що робиться це шляхом модифікації HTML-коду на льоту. Як правило, таким чином можна міняти title, h1, мета-теги, виробляти невеликі зміни зовнішнього вигляду (заміна одного накреслення шрифту на інше).

В яких випадках доводиться міняти CMS сайту

Якщо CMS має програму з закритим кодом не маєте доступу до FTP, админка не дозволяє змінювати зовнішній вигляд шаблону сайту, є обмеження по наповненню (особливо це важливо стосовно meta, текстів, title і h1).

Термін перенесення сайту на нову систему CMS може скласти від декількох годин до місяця. Це залежить від розміру сайту, кількості сервісів і їх специфічності. Часто таке перенесення здійснюється з SaaS-CMS, які мають в своєму арсеналі нестандартні (розширені) модулі, які не мають аналогів серед «коробкових» версій. Від такого функціоналу доводиться або відмовлятися, або допрацьовувати обрану CMS. По суті «перенесення» - це створення нового сайту, який повторює структуру і функціонал існуючого. У всіх без винятку CMS немає уніфікованого способу зберігання даних, тому немає і конверторів, перенесення сайту здійснюється або в повністю ручному режимі, або в напів-автоматичному (коли спочатку пишеться спеціальний експортер, а потім контролюється результат його роботи). Процес цей досить трудомісткий.

Про роль хостингу

Не варто розраховувати на успіх в просуванні сайтів , Насичених інтерактивними сервісами, що функціонують при цьому на дешевих тарифних планах хостингу. При певному навантаженні подібні сайти просто перестають відповідати на запити користувачів, або ж сам хостинг вимагає знизити навантаження і відключає сайт. Власникам таких сайтів найкраще придивитися до VDS або виділеному серверу.

Звичайно, є CMS, які можуть працювати при порівняно великим навантаженням на shared-хостингу. Однак вони найчастіше не комерційні і мають безліч обмежень в зручності використання, за рахунок чого власне і виграють в продуктивності. Важливо вибирати хостинг адекватний передбачуваним навантаженням на сайт, тоді система буде працювати стабільно і без небажаних сюрпризів.

Яка CMS краще, якщо планується подальше апгрейд сайту

Більшість платних і безкоштовних CMS вдають із себе ядро ​​і набір модулів. За рахунок такої структури можна створити сайт будь-якої складності - від візитки до супер-мега порталу. У платних CMS такий маневр обмежений купленої редакцією CMS (до якої можуть входити потрібні модулі, а можуть і не входити), в безкоштовних редакціях таких обмежень в принципі не існує.

Однак подібний апгрейд швидше за все спричинить за собою повну переробку структури сайту (в тому числі дизайну та інших його складових). По суті це обернеться створенням нового сайту з частковим перенесенням контенту. Тому при виборі платформи розумніше за все виходити з поточних потреб. Не варто купувати найдорожчу редакцію CMS, скоріше за все весь її функціонал ніколи не стане в нагоді. Або ж відразу створювати величезний сайт, що містить всі можливі сервіси в надії, що коли-небудь все це знадобитися. Якщо зараз потрібен сайт-візитка, беремо недорогу редакцію CMS. З'явилася потреба в інтернет-магазині - купуємо версію, що відповідає даним вимогам. Рекомендується під кожну задачу створювати окремий сайт, тому що вони переслідують абсолютно різні цілі, а значить, і реалізовані повинні бути по-різному.

Бувають і менш радикальні приклади, коли в процесі експлуатації сайту потрібно додавання модулів (гостьова, новини, фотогалерея). Тут можна обійтися установкою необхідного модуля (якщо CMS безкоштовна), або купівлею нової редакції або додаткового модуля (якщо продукт «коробковий»). Складнощі можуть виникнути тільки, якщо сайт створений на SaaS-платформі або no-name системі.

На закінчення

Яку б ви не вибрали CMS, вона повинна відповідати ряду вимог:

 • Для нормальної індексації сайту в пошукових системах CMS повинна віддавати роботу правильні HTTP-заголовки, тобто актуальну інформацію про стан просять їм сторінки;
 • CMS не повинна створювати дублікати. Це засмічує пошуковий індекс, в результаті у видачі може виявитися зовсім не та сторінка ще й на дуже низьких позиціях;
 • Дуже важлива продуктивність і стабільність роботи системи. Сторінки повинні швидко грузиться, завжди бути доступні пошуковому роботу, інакше про пошуковому трафіку можна забути, як і про відвідувачів сайту. Адже в сучасному світі ніхто не любить чекати!

Новости