Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Яка CMS краще? Огляд популярних систем управління контентом

 1. 5 ТОП CMS, плюси і мінуси У відео проведемо огляд кращих CMS движків за 2017р. Ці системи управління...
 2. 2 сервіс Ruward: Track
 3. 3 сервіс SEO-AUDITOR
 4. характеристики двигунів
 5. Система управління контентом Drupal
 6. Система управління контентом Joomla
 7. Система управління контентом 1С-Бітрікс
 8. Система управління контентом WordPress
 9. Підведемо підсумки

5 ТОП CMS, плюси і мінуси

У відео проведемо огляд кращих CMS движків за 2017р. Ці системи управління контентом входять в ТОП-5 по всьому світу, на них розробляють величезна кількість сайтів від візиток до величезних порталів і сервісів.

Ми проведемо порівняльні характеристики їх функціоналу, визначимо сильні і слабкі сторони кожного з движка і підведемо загальний їх рейтинг.

Відео з огляду CMS допоможе визначитися починаючому програмісту або замовнику, яка система ідеально підходить саме для нього, а також розуміти їх відмінності буде не зайвим. Адже від правильного вибору CMS залежить успішність майбутнього сайту, а правильно підібраний функціонал движка забезпечить зручне і просте розвиток ресурсу.


Зі змісту статті ви зможете об'єктивно вибрати відповідну систему управління контентом як для розробника планує пов'язати свою подальшу кар'єру з програмуванням, так і замовником який хоче оптимально вибрати платформу під свої бізнес процеси. Ну а якщо у тебе вже є сайт на одній з CMS, тоді дізнаєшся, наскільки твій вибір був правильний, і так, поїхали ...

Для того щоб вибрати для себе той движок, який оптимально буде вирішувати наші завдання, в першу чергу проведемо сортування по популярності. Розглянемо три популярних сервісу, які надають таку статистику, і виберемо п'ять топових CMS систем для їх подальшого порівняння.

Розглянемо три популярних сервісу, які надають таку статистику, і виберемо п'ять топових CMS систем для їх подальшого порівняння

1 - Сервіс CMS Magazine

1 сервіс CMS Magazine ресурс пропонує повний список популярних CMS в Росії. Їх можна впорядкувати за тИЦ, сумарний тИЦ, але більшою мірою нас цікавить кількість виконаних робіт на тій чи іншій CMS.


Так ось, в Російському рунеті лідирує 1С-Бітрікс досить з великим відривом. До того ж, зверніть увагу, що цифра досить не маленька.

Відбираємо основних лідерів і поїхали далі.

Сервіс збирається статистику на основі даних ринку Веб-розробок сервісу CMS Magazine, в принципі його немає сенсу розглядати так як до цього це ресурс розглянули більш детально.

2 сервіс Ruward: Track

Переходимо на наступний популярний сервіс Ruward: Track , 12 років досвіду і більше 600 проектів. Це великий рейтинг систем управління визнаний достовірним більшістю розробників.

Збирає аналітику не тільки по CMS систем, але має рейтинг інших показників. Результати рейтингу представлені за червень 2015р., Звичайно застарий вже, але я залишу посилання під відео цих сервісів, можливо ви будите дивитися і ці показники будуть інші, але зараз орієнтуємося на них.

Є також статистика популярних і безкоштовних CMS систем і це правильно, тому що більшу долу популярності грає все ж її доступність кінцевого споживача.


З рейтингу платних движків 1С-Бітрікс, є лідером, який 2015р завоював ринок на 63% і це значно постійно зростає.

З безкоштовних CMS лідирує WordPress, Joomla які відірвалися від більшості двигунів, при цьому, тенденція розвитку WordPress очевидна, але якщо брати російський рунет, бітрікс виривається на перші позиції.

З безкоштовних CMS лідирує WordPress, Joomla які відірвалися від більшості двигунів, при цьому, тенденція розвитку WordPress очевидна, але якщо брати російський рунет, бітрікс виривається на перші позиції

3 сервіс SEO-AUDITOR

скористаємося SEO-AUDITOR це найбільший збирач даних за допомогою встановлених лічильників на сайтах, таких як Яндекс.Метрика, LiveInternet, рейтинг@Mail.ru, Hotlog і ряду ще сервісів.

Спускаємося нижче до статистику CMS-систем, тут бачимо звіт по січень 2016р. який по свіже по відношенню Трек. Відберемо п'ять топових CMS.

Відберемо п'ять топових CMS

В принципі статистика схожа, практично скрізь лідирує WordPress і це не дивно при її популярності не тільки в російській рунеті, але і за кордоном. Потім йде 1С-Бітрікс, Joomla, Drupal та закінчує список MODx самих топових п'яти CMS.

У 2015 MODx лідирував ще на ринку, але в 2016 Drupal його перегнав.


Підіб'ємо підсумки, у нас виявлено два основних лідера це WordPress і 1С-Бітрікс, а також інші три, це Joomla, Drupal та MODx, але наскільки ці платформи зручні у використанні, задовольняють основним вимоги споживачів, і головне безпечні, читайте далі ...

характеристики двигунів

Система управління контентом MODx

Почнемо по авторитетності з самого низу нашого списку і це MODx.

У даної системи є дві версії Evolution і Revolution більш сучасна, вона служить хорошою базою для створення різних типів сайтів магазинів, порталів, корпоративних сайтів, блогів. Така система управління контентом сильно прив'язується до верстки. У версії Revolution, розробник може зробити упор на об'єктно орієнтований підхід.

система MODx є безкоштовною і досить гнучкою адже в неї можна впровадити велику кількість модулів.

Розвивається сама CMS децентралізовано. Звичайно, є командний центр, програмісти ядра і все таке, але головне в будь-який CMS - це розширення, а тут їх пишуть користувачі.

MODx не продає свої доповнення через офіційний сайт або репозиторій. Всі розширення безкоштовні і це з одного боку, добре, а от з іншого - немає нормальної підтримки, документації і якість розширень ніхто не гарантує.

У підсумку перед нами потужна популярна система, в якій мало хто пише доповнення професійно, не гарантує їх підтримку, оновлення не підтримуються розробниками. Загалом, якщо вирішиш поставити рішення, то це на свій страх і ризик.

Безпека ModX Revolution на багато краще ніж порівнювати з тією ж joomla. При її установки можемо пакетом Advanced поміняти всю структуру папок, навіть доступ до адмінки, в результаті потенційному зломщикові набагато складніше визначитися, що за CMS. Так само вона має безліч налаштувань безпеки, що допомагає захистити її від зломів.

І все-таки вона складна в її адмініструванні, помістити на сторінку галерею зображень, вивести меню за допомогою Wayfinder (вефендер), або створити «блог категорії» через getResourses (гет Ресурсес) це зробити не так просто. Для того щоб зрозуміти, як створювати шаблони за допомогою чанок, або викликати сніпети середньостатистичному користувачеві знадобиться багато часу і зусиль.

До ресурсів сервісу вона не вимогливі в відрізни від Бітрікс або джумла і це її безумовний плюс.

Система управління контентом Drupal

Drupal - є потужною CMS системою з відкритим вихідним кодом. На ній розробляти складні сайти значно простіше, ніж писати їх з нуля. Движок є дуже гнучким і масштабованим.

У самій системі представлено стільки налаштувань, що можна і заплутатися. Для розробників велика можливість формувати різні типи контентів, виводити найрізноманітніші поля від числових параметрів до відео. З легкістю переміщати блоки контенту і можливість створювати шаблони сторінок змінювати вкладки і все це легким кліком миші.

Для Друпал написано багато модулів, можна створювати різні типи проектів від блогів і персональних сторінок до соціальних мереж і корпоративних сайтів, величезних порталів.

Продумана і гнучка архітектура в движку, дає можливість розширення існуючого функціоналу, і проводити інтеграції зі сторонніми сервісами.

Друпал в кілька разів складніше joomla і MODx, для малодосвідчених розробників може виявитися важко розуміється і складною системою. Движок орієнтований на професійних розробників, з цієї причини в ній мало багів.

Підтримка з боку розробників проводиться, як в MODx, движок розвивається децентралізовано. Є також командний центру програмістів і все таке, але розширення пишуться окремо.

Основна перевага Drupal є в тому, що він безкоштовний. Тому не доведеться ламати голову над вибором підходить під фінансову можливість складання. Завжди можна масштабувати проїсть відповідно завданнями вашого бізнесу.

Сама CMS вимагає багато ресурсів, проте що маємо введу під словом БАГАТО, якщо раніше залізо, на якому порушувалося Друпат вважалися високими і дорогими, зараз є, мало не мінімальною конфігурацією Веб-сервісу і на сьогоднішній день є стандартом більшості хостингів.

Система управління контентом Joomla

Платформа Joomla є універсальною. За допомогою її можна створити як невеликий форум, так і величезний магазин. Під час установки движка весь функціонал ставиться без наворотів, що дуже зручно для створення не великих сайтів.

Для даної системи управління контентом, реалізовані багато готових розширень, які в більшості поширюються безкоштовно, так само є платні розширення. Многобразие шаблонів, модулів і доповнень це безумовний плюс, який оцінить кожен початківець розробник.

Немає служби технічної підтримки розробників самої платформи, розвивається CMS співтовариством користувачів.

Багато хто стверджує, що joomla має проблеми в безпеці. Заперечувати НЕ буде, але тут і той факт, що користувачі часом самі піддають проекти небезпеки, встановлюючи сумнівні розширення на сайт, не зрозуміло ким написані і звідки взято, такий момент потрібно врахувати. З іншого боку, розробники движка могли б передбачити як зроблено в 1С-Бітрікс. Публікується рішення на офіційному джерелі, а розробниками платформи воно б перевірялося.

Проста панель адміністрування сайту і многий корисний функціонал можна реалізувати двома кліками миші це безумовно плюс. При комплексному підході даний движок простіше освоїти, ніж Drupal і MODx, але все одно вимагає попереднього вивчення, як в принципі будь-який CMS.

Основний ПЛЮС можна відзначити, що вона безкоштовна, не містить закритих компонентів і поширюється з відкритим кодом. Єдине обмеження, це не можна міняти авторське право joomla і змінювати ліцензію поширення. Проте, можна просто приховати цей напис "Powered by Joomla".

Ну і все ж, не можна відзначити мінус по її «ненажерливості» по відношенню до північних ресурсів (навантаження на сервер і споживання оперативної пам'яті). Але якщо грамотно підходити до налаштувань можна ліквідувати цю прогалину.

Популярність Joomla обумовлена ​​її численними перевагами, які в свою черги підтверджується тисячами користувачів. Система дозволяє втілювати будь-які проекти і не вимагають вузькоспеціалізованих професійних знань.

Система управління контентом 1С-Бітрікс

1С-Бітрікс - підійде практично для будь-яких проектів, на ньому можна реалізувати як одностранічнік так і великий інтернет портал.

В архітектурі продукту реалізований принцип MVC, поділ логіки від подання. Управління структурою відбувається за допомогою Інфоблоки, вони порівнянні з базою даних, кожен інфоблок це якась коробка яку можемо налаштовувати саме під ту інформацію яку хочемо в ній зберігати. Вся візуальна частина знаходиться окремо що дає гнучкість в управлінні дизайном сайту.

Є додаткові розширення як безкоштовні, так і платні. Всі розширення знаходяться в магазині Маркеплейс, купивши рішення ми отримуємо підтримку розробників і зворотний зв'язок.

Технічна підтримка Бітрікс оперативно вирішує завдання, є документація і навчальний матеріал з управління двигуном як для користувача, так і розробника. Бітрікс, має свою спільноту розробників, форуми, блоги, де допоможуть вирішити ті чи інші завдання.

Високий ступінь захисту самої платформи забезпечується за рахунок вбудованого модуля проактивного захисту, в неї входить двох етапна авторизація, захист сесії, обмеження по IP, і багато додаткових фішок, які не дадуть просто так зламати сайт.

Розділи і сторінки сайту мають зрозумілу структуру, реалізовано за принципом папок і файлів як на комп'ютері. Завдяки технології Ермітаж, є можливість редагувати сторінки, змінювати налаштування сайту прям через візуальну частину сайту, не заходячи в адміністративний розділ, що у багато разів полегшує її адміністрування.

Напевно, найголовніший мінус цієї CMS її вартість, досить, не з дешевих задоволень, на кожну редакцію своя ціна, але і відповідно ширше функціонал. Ліцензію бажано щорічно продовжувати, що б отримувати актуальні оновлення і ще радий її фішок.

Движок по собі ресурсу витратний, вимагає певних настройок сервера, і все залежить від того на скільки ваш проект буде великим і відвідуваним, тому що в порівнянні з іншими двигунами ставлячи аналогічні проекти, сервер повинен бути порядку могутніше.

Система управління контентом WordPress

WordPress - дана CMS була заточена під створення блогів. Пізніше, систему управління контентом стала легко оновлюваної і підтримуваної. Система дуже зручна у використанні з точки зору зв'язку бекенд і фронтенда, проте не рекомендуємо використовувати WordPress для створення інтернет-магазинів, адже це нецільове використання даної системи.

Модульне програмування допомагає реалізувати різні дизайни сторінок сайту, як для категорій, так і окремих постів. Якщо порівнювати її з іншими конкурентами то Joomla є менш гнучкою, а друпал вимагає більш глибоких знань програмування. Гнучкість WordPress безсумнівний плюс.

В силу популярності WordPress у нього утворилося досить велике співтовариство і як наслідок розроблена величезна кількість безкоштовних, так і платних плагінів, багато є тем для розширення коробкового функціоналу. Що є безперечним плюсом для людини початківцям працювати з даними движком.

У разі виникнення будь-яких труднощів або прогалин в її освоєнні, в мережі є величезна кількість матеріалів, блогів, форумів, де вам швидко допоможуть, але мінус, що у даній CMS немає служби підтримки розробників, так і з якогось дива, адже вона безкоштовна і це є її найголовніше перевагою серед платних движків.

Введу своїй популярності, WordPress є об'єктом постійних атак, як для хакерів, так і для спамерів. Вони можуть не тільки засмітять коментарі, але і заражати сайт вірусами. На даний момент ця проблема значно вирішена, але безпеку часом все рівно страждає.

Зрозумілий і зручний інтерфейс, для кінцевого користувача, який розробляєте сайт на цій платформі легше розібратися з адмінкой ніж на тому ж drupal або joomla. Досить знати основні моменти управління системою і з публікацією постів проблем не складе, тут очевидний плюс. На думку аналітиків це є секретом популярності даної CMS.

WordPress розповсюджується абсолютно безкоштовно, з відкритим кодом. Ми можемо доопрацьовувати движок, вносити свої правки в її структуру і це не порушить її ліцензію.

Даний движок не вимогливий до сервера і його технічними характеристиками. Для безвідмовно, стабільної роботи підійде будь-який сервер, де є MySQL і підтримка декількох модулів php, до того ж будь-який сучасний хостинг без проблем її витягне, навіть безкоштовні. Поставимо плюс, але не забуваємо про те що установка великої кількості плагінів викличе навантаження сервера, внаслідок чого провайдер може просто відключити хостинг для вашого сайту.

Хочу доповнити, що важливий в будь-якій справі грамотний підхід і предметне навчання. Чи не вийде, просто використовувати той чи інший движок не освоївши елементарні речі. Будь-який проект, це свого роду величезна робота і тут я розповів всього-лише про одне з етапів. І далеко він не найважливіший. Куди важливіше - вміння грамотно використовувати цей інструмент.

Підведемо підсумки

Запам'ятайте, що ідеальних систем веб розробки не існує, головне, на що вимагає звертати увагу це тенденція їх розвитку, а з цього, отже, система буде вдосконалюватися як для розробників, так і прагнути полегшити життя самих замовника.


І на цьому можна закінчувати. Решта движки, які не ввійшли в 5 топ, менш популярні або істотно обмежені по функціоналу. Говорити про них не бачу сенсу. Безумовно, моя думка може бути надто суб'єктивним, тому слід вибирати движок, виходячи саме з Ваших побажань і практичного досвіду. Бажаю в цьому не помилитися!

У коментарях пишіть, яка стоїть у тебе CMS і повністю вона тебе задовольняє. Сподобалося відео, поділися їм в соціальних мережах, став палець вгору, з вами був Денис, до швидкої зустрічі.

Залишити коментар:

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно