Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Як сплатити держмито за права - через онлайн ощадбанк і термінал

 1. Основні способи оплати 1. Оплата через касу Ощадбанку
 2. 2. Оплата через термінал Ощадбанку
 3. 3. Оплата через ГИБДД
 4. 4. Оплата через пошту Росії
 5. Способи оплати держмита онлайн
 6. 1. Оплата через сайт «Оплата держпослуг»
 7. 2. Оплата через онлайн-відділення Ощадбанку
 8. 3. Оплата через портал «держпослуги»
 9. Розмір держмита
 10. Що писати в квитанції

Основні способи оплати

1. Оплата через касу Ощадбанку

Оплата державного мита є процедурою, що передує заміні старих або отримання нових водійських прав.

Реалізувати цей процес можливо різними методами, один з найбільш поширених способів - це оплата через касу відділення Ощадбанку, він здійснюється наступним чином:

 1. Оператору Ощадбанку необхідно надати паспорт громадянина РФ і назвати вид держмита, яку планується сплатити.
 2. Оператор самостійно оформляє і заповнює квитанцію, після чого видає чек.
 3. Отриманий чек необхідно пред'явити в ГИБДД, як свідчення того, що податок сплачено.

2. Оплата через термінал Ощадбанку

Крім цього, щоб не стояти в черзі, можна здійснити оплату не через касу, а за допомогою спеціального терміналу Ощадбанку. Він дає можливість реалізації як готівкового, так і безготівкового розрахунку за допомогою банківської карти.

Для цього буде потрібно виконати наступну послідовність дій:

 1. На екрані терміналу знайти і вибрати вкладку під назвою «Послуги банку», після чого перейти до розділу «Держмита, податки і збори».
 2. У меню необхідно вибрати рядок, яка називається «Державні мита і збори».
 3. У списку необхідно знайти і вибрати власний регіон.
 4. В якості одержувача платежу вибрати ГУ МВС РФ.
 5. У списку необхідно вибрати свій район і місцеве відділення МВС.
 6. Ввести паспортні дані платника.
 7. В останньому меню необхідно вибрати призначення проведеного платежу, наприклад, отримання водійського посвідчення національного або міжнародного зразка. Сума мита буде залежати безпосередньо від обраного пункту.
 8. Термінал видасть два чекових свідоцтва, які необхідно зберегти. У них міститься інформація про сплачену послузі, її різновиди та внесеної грошової суми.

3. Оплата через ГИБДД

Найчастіше здійснити оплату державного мита за отримання водійських прав можливо безпосередньо у відділенні ГИБДД, де відбувається їх видача. Там знаходяться термінали схожі з тими, які стоять в банках.

Послідовність дій може відрізнятися в залежності від конкретної моделі або встановленого програмного забезпечення, але обладнання в будь-якому випадку видасть докладну покрокову інструкцію, в якій буде наведено весь алгоритм дій.

Від автовласника потрібно мати при собі:

 1. Паспорт громадянина РФ, оскільки в обов'язковому порядку потрібно вводити свої паспортні дані.
 2. Запас коштів, так як оплатити доведеться не тільки суму держмита, а й, швидше за все, комісію за який здійснюється переказ, яка може бути досить значною.

4. Оплата через пошту Росії

Іншим варіантом оплати держмита за отримання водійських прав є здійснення грошового переказу через будь-яке відділення пошти.

Це ще один простий варіант, який здійснюється наступним чином:

 1. Пред'явити операторові поштового відділення свій паспорт.
 2. Заповнити спеціальний бланк, призначений для реалізації поштового переказу. Цей процес необов'язково здійснювати самому, документ може заповнити і співробітник пошти, якщо йому продиктувати всі запитувані дані.
 3. Заплатити суму держмита і вартість поштового переказу з урахуванням ПДВ.
 4. Інформація про грошовий переказ з'явиться в базах ДАІ відразу в той момент, коли послуга буде оплачена.

Способи оплати держмита онлайн

Використання сучасних технологій дозволяє здійснювати ряд дій, не виходячи з дому, в тому числі це стосується технічне забезпечення розгляду справи за отримання водійського посвідчення.

1. Оплата через сайт «Оплата держпослуг»

Перший спосіб полягає в проведенні платежу через сайт «Оплата держпослуг», для його реалізації необхідно здійснити наступні дії:

 1. На головній сторінці сайту «Оплата держпослуг» перейти до розділу «Штрафи і мита ГИБДД».
 2. Натиснути кнопку «Оплатити за постановою».
 3. У вікні, вибрати вкладку «Оплата мит».
 4. У запропонованій формі є список, що випадає, в якому необхідно вибрати пункт «Видача посвідчення водія».
 5. З'явиться ще один список, що випадає, в якому потрібно вибрати один з варіантів, який відповідає типу одержуваного посвідчення. Залежно від скоєного вибору система автоматично визначить встановлений розмір держмита, необхідної до сплати, а також КБК .
 6. Сайт видасть ще одну форму з декількома випадають списками. У першому необхідно вибрати регіон проживання, а в другому відділення ГИБДД, в якому передбачається отримати права. Після введення інформації система сама заповнить рядок з ОКТМО.
 7. Після натискання кнопки «Далі» сайт запропонує заповнити останню анкету. Тут необхідно ввести П.І.Б. платника до відповідних рядків, а також вибрати один із запропонованих видів документа - паспорт громадянина РФ або СНІЛС , Після чого ввести його номер. У рядку з списком, що випадає вибирається регіон проживання, після цього у вільний поле заноситься адреса реєстрації, ці дані мають бути вказані точно так же, як і в паспорті. Після того як форма буде повністю заповнена, необхідно натиснути кнопку «Перейти до оплати».
 8. Відкриється нове вікно, в якому будуть зібрані і приведені всі раніше зазначені відомості. Необхідно перевірити точність і правильність введених даних, після чого підтвердити їх, натиснувши відповідну кнопку. Можна додатково вказати адресу електронної пошти для отримання на нього банківської квитанції, дана послуга є додатковою і необов'язковою, її вартість становить 35 рублів.
 9. Після підтвердження інформації буде запропоновано вибрати спосіб оплати держмита. Здійснити цю процедуру можна використовуючи фінанси, наявні на рахунку мобільного телефону, або скористатися банківською картою. Після вибору способу і підтвердження своєї згоди з умовами публічної оферти, натиснути кнопку «Оплатити». Варто зазначити, що комісія при оплаті картою становить 2,3%, при оплаті за допомогою телефону її розмір буде залежати від того, який оператор надає стільниковий зв'язок.
 10. Залишається тільки внести в форму оплати інформацію про використовувану карті, її власника і терміни дії або вказати свій номер телефону, після чого підтвердити платіж за допомогою SMS-повідомлення.

Залишається тільки внести в форму оплати інформацію про використовувану карті, її власника і терміни дії або вказати свій номер телефону, після чого підтвердити платіж за допомогою SMS-повідомлення

2. Оплата через онлайн-відділення Ощадбанку

Іншим способом сплати державного мита за отримання водійського посвідчення є здійснення даної процедури через онлайн-відділення Ощадбанку.

Для цього необхідно скористатися наступною інструкцією:

 1. Спочатку потрібно стати клієнтом Ощадбанку, для цього потрібно мати номер особового рахунку та банківську карту.
 2. Пройти процес реєстрації на офіційному сайті Ощадбанку.
 3. У списку послуг, який представлений на сайті Ощадбанку, необхідно вибрати вкладку з назвою «Операції і платежі».
 4. Вибрати здійснення платежу в державну структуру.
 5. В запропоновану форму внести відомості про реквізити організації, яка отримує платіж, розмір суми і інформацію про особовий рахунок одержувача.
 6. Уважно перевірити всі введені дані, оскільки при наявності помилок платіж пройти за іншою адресою. В такому випадку можна буде зробити запит на повернення коштів, але цей процес буде довгим і складним.
 7. Для підтвердження натиснути кнопку «Продовжити».
 8. Підтвердити оплату натисканням відповідної кнопки. Після здійснення цієї дії процедура вже є незворотною, і виправити введені дані не представляється можливим.
 9. Підтвердити оплату, ввівши кодовий набір цифр, який буде відправлено SMS-повідомленням на номер телефону, вказаний при отриманні банківської карти і відкритті рахунку.
 10. Сбербанк надасть електронний варіант квитанції про оплату, який в разі потреби можна роздрукувати.

3. Оплата через портал «держпослуги»

Також сплатити державне мито можна використовуючи офіційний портал «держпослуги», для цього необхідно виконати наступний алгоритм дій:

 1. На головній сторінці вибрати вкладку «Державні послуги».
 2. У меню, визначити себе як фізична особа і вибрати пункт «Заміна водійського посвідчення».
 3. На сторінці можна вивчити всю детальну інформацію про особливості надання даної послуги. Для її надання необхідно натиснути відповідну кнопку.
 4. Починаючи з цього моменту потрібна ідентифікація в системі. Необхідно ввести логін і пароль або пройти процедуру реєстрації, якщо аккаунт на порталі ще не був створений.
 5. Заповнити електронну заяву на отримання послуги з оплати держмита.
 6. Розгляд заяви займає близько 10-15 хвилин. Після закінчення зазначеного терміну необхідно перевірити розділ під назвою «Мої рахунки». У ньому є вкладка «Нарахування», де буде вказана необхідна сума.
 7. Натиснути кнопку «Оплатити», після чого вибрати один з можливих способів оплати держмита і здійснити дану процедуру.

Розмір держмита

Розміри суми, сплата якої потрібно для отримання водійського посвідчення, регламентується відповідною статтею в НК РФ.

Ставка залежить від конкретної різновиди одержуваного документа, на сьогоднішній день чинним законодавством передбачені наступні розміри державних мит за надання даної послуги:

 1. Посвідчення водія національного зразка, яке виробляється зі звичайного паперу, є найдешевшим варіантом, вартість становить 500 рублів.
 2. Отримання аналогічних прав, але сучасного вигляду, виготовлених з пластикового матеріалу, має на увазі внесення суми, що дорівнює 2000 рублів.
 3. Посвідчення водія міжнародного зразка вимагає внесення суми, що дорівнює 1600 рублів.
 4. Є можливість отримання дозволу, яке дозволяє отримати тимчасове право на керування транспортним засобом, такий документ коштує 800 рублів.

Свідченням про те, що державне мито, передбачена чинним податковим законодавством, була оплачена в повному розмірі, є відповідна квитанція.

Її необхідно пред'явити в відділенні ГИБДД, в якому відбувається видача посвідчення водія.

Також необхідно враховувати, що оплата податку за допомогою онлайн-сервісів, мобільного телефону або спеціальних терміналів може додати додаткові витрати у вигляді стягується комісій. Їх розмір може відрізнятися в залежності від обраного способу і організації, що надає дану послугу.

Що писати в квитанції

Квитанція є вкрай важливим документом, який необхідно уважно заповнювати, перевіряючи правильність заносяться в неї відомостей. Пов'язано це з тим, що ГИБДД може відмовити у видачі посвідчення водія навіть при наявності незначних помилок або помилок, а повернення суми держмита є складним процесом, що вимагає витрат часу.

В першу чергу для заповнення квитанції потрібно наступна основна інформація:

 1. Паспортні дані людини, який отримує права. Навіть якщо цим процесом зайнято довірена особа, в документі обов'язково повинні бути вказані відомості про людину, на чиє ім'я видається посвідчення.
 2. Назва та адреса автошколи, в якій було пройдено навчання. Ця інформація потрібна тільки в тому випадку, якщо відбувається отримання першого посвідчення водія.
 3. Інформація про страховий рахунку одержувача.

Також необхідно вказівку наступних реквізитів, без яких неможливо внесення суми за отримання прав:

 1. Реквізити того відділення ГИБДД, яке видаватиме посвідчення. Дану інформацію рекомендується попередньо уточнити безпосередньо у відповідальній дорожньої інстанції. Реквізити одержувача обов'язково повинні бути вказані у верхній частині заповнюється документа.
 2. Мета проведеного платежу, його загальна сума, П.І.Б. без скорочень і домашня адреса відправника. Всі ці відомості вказуються в нижній частині квитанції.

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно