Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Як отримати водійські права?

 1. Процедура отримання прав
 2. Основні моменти отримання прав
 3. Медична коміссія
 4. Що з собою взяти?
 5. Які лікарі допускають?
 6. Протипоказання до управління авто
 7. Вартість мед. довідки
 8. Права нового зразка
 9. Категорії і підкатегорії прав
 10. Водіння за кордоном
 11. Водійські права в інших країнах
 12. Історична довідка

Купуючи автомобіль, всі майбутні власники розраховують використовувати її, не маючи при цьому жодних проблем з законом. Найпершим кроком на шляху до заповітної мрії стає: навчання водінню і отримання прав. У Росії, водійські посвідчення 2011 року поміняли свою форму і отримали додаткові підкатегорії. На розмовному сленгу їх назвали - «права нового зразка».

Купуючи автомобіль, всі майбутні власники розраховують використовувати її, не маючи при цьому жодних проблем з законом Процедура отримання прав

Щоб стати повноправним власником автомобіля необхідно:

Основні моменти отримання прав

У підрозділах ГИБДД видаються водійські посвідчення, які є основним документом, що підтверджує право водіїв керувати транспортним засобом. Посвідчення видається двох видів: національне і міжнародне. Національне видається на термін 10 років і діє на території РФ. Міжнародне посвідчення заповнюється державною мовою країни, в якій воно видано, англійською, російською, іспанською та французькою мовами.

Заміна водійських прав відбувається кожні 10 років. За цей час найголовніше - не втратити документи, прилеглі до посвідчення.

Якщо ж громадянин Росії виїжджає за кордон на постійне місце проживання, він зобов'язаний замінити посвідчення в установленому порядку. при втраті посвідчення , Нове видається з позначкою «Дублікат», а старе вважається недійсним.

При отриманні дубліката, у водія МОЖУТЬ вимагати підтвердження знань правил дорожнього руху. Виняток становлять крадіжки, пожежа та ін.

Всі пункти процедури отримання посвідчення водія, крім мед. довідки, вже розписані в наших статтях (дивіться посилання в першому підрозділі), тому загострити увагу на медичної комісії.

Медична коміссія

Де проходити?

Можна звернутися в районну лікарню і втратити там 2-3 дні або відправитися в спеціалізовану організацію, яких в наш час поширилося дуже багато, і оформити у них довідку за 30-40 хвилин.

Що з собою взяти?

документи:

 • паспорт;
 • військовий квиток для чоловіків;
 • одну фотографію 3x4 (як на права).

Також багато приватних контори вимагають (хоча це не обов'язково за законом) довідки з наркологічного і психіатричного диспансерів. Це вимоги для медичних фірм - прикриття, на випадок, якщо у них спробує отримати допуск до автомобіля наркоман або психічно хвора людина.

Які лікарі допускають?

 • отоларинголог (вухо-горло-ніс);
 • офтальмолог (окуліст);
 • хірург;
 • невропатолог;
 • нарколог;
 • психіатр;
 • терапевт;
 • гінеколог (для жінок).

Термін дії мед. довідки

 • для чоловіків старше 55 років - 2 роки;
 • для жінок старше 50 років - 2 роки;
 • для чоловіків і жінок молодше 55 і 50 років - 3 роки.

Але лікарі можуть знизити цей термін до 1 року (мінімум), якщо у людини є якісь протипоказання.

Протипоказання до управління авто

Існує список хвороб, які відмовляють у можливості на керування транспортним засобом. Переченьопределен наказом Міністерства охорони здоров'я. Такими протипоказаннями є:

 • хронічні захворювання очей та органів слуху;
 • окремі захворювання судин і серця;
 • хронічні, психічні, хірургічні захворювання та інші.

Існує ще один перелік психіатричних протипоказань, по якому не допускаються до керування транспортними засобами особи:

 • з затримкою розумового розвитку;
 • які страждають на епілепсію;
 • алкоголізмом;
 • наркоманією;
 • токсикоманією.

Спеціальна комісія може визнати людину тимчасово непридатним до керування транспортними засобами на строк не більше 5 років (в залежності від тяжкості захворювання).

Вартість мед. довідки

Вартість довідки у приватних фірм залежить від регіону і коливається від 350 до провінції до 2 000 рублів в центральних регіонах.

Середня ціна мед. довідки на права 800-1200 рублів.

Далі ми поговоримо про те, як можуть змінитися національні водійські посвідчення в найближчому майбутньому!

Права нового зразка

Зміни в водійські посвідчення стали необхідними через поправки, введеними Віденською конвенцією , Учасницею якої в тому числі є і Росія. Зовнішній вигляд посвідчення не зміниться: це буде все та ж ламінована картка рожевого кольору з фотографією і підписом водія.

Єдине нововведення - нові написи, точніше цифри, на які будуть замінені графи з датою видачі, місцем народження і т.д.

До того ж всі записи повинні бути продубльовані латиницею. Розташування написів також чітко регламентовано, що дозволить інспекторам ДАІ легко розібратися в записах на ВУ у іноземців.

Категорії і підкатегорії прав

Як вже було сказано вище, з'являться нові підкатегорії, для кожної країни свої. Наприклад, у Великій Британії є навіть категорія G, роздільна управляти асфальтоукладачем.

Урядом Росії розглядається законопроект, який вносить такі нововведення:

Категорія А - видається на керування мотоциклами, моторолерами та іншими мототранспортними засобами особам, які досягли віку 16 років.

Будь-А1 - «легкі мотоцикли».

Категорія В - дає право керувати автомобілями, дозволена максимальна маса яких не перевищує 3500 кілограмів і кількість сидячих місць, крім сидіння водія, не перевищує 8. Отримати права може особа, яка досягла 18-ти років.

Будь-В1 - квадроцикли і трицикли.

Категорія С - видається на водіння автомобілями, за винятком відносяться до категорії "D", дозволена максимальна маса яких перевищує 3500 кілограмів. Отримують її особи, яким виповнилося 18 років.

Будь-С1 - легкі вантажівки до 7,5 тонн.

Категорія D - видається на водіння автомобілями, призначені для перевезення пасажирів і мають більше 8 сидячих місць, крім сидіння водія. Отримують її особи, яким виповнилося 18 років.

Будь-D 1 - мікроавтобуси з числом місць для пасажирів, що не перевищують 16.

Категорія ВЕ, категорія РЄ, категорія DE - дає право керувати транспортними засобами з причепом.

Передбачається, що таке нововведення набагато полегшить життя водіям.

Звертаємо Вашу увагу! Поки в нашій країні є тільки категорії А, В, С, D, ВЕ, РЄ та DE.

Тим, хто вже є володарем водійських прав, турбуватися не варто. Їх ВУ будуть в силі до закінчення , Так скажемо, прописаного «терміну придатності».

Водіння за кордоном

А ось щоб їздити на авто за кордоном доведеться отримати нові МВУ , В іншому випадку доведеться заплатити чималий грошовий штраф. Сьогодні ГИБДД настійно рекомендує все-таки оформити МВУ перед виїздом за кордон. Але слід пам'ятати, що це практично завірений переклад російських прав, і без останніх, МВУ вважається недійсним (хоча і суперечок щодо цього чимало).

Про те чи можна їздити за кордоном за національними «прав нового зразка» без отримання МВУ, читайте тут .

Водійські права в інших країнах

Варто зауважити, що не у всіх країнах діють правила Віденської конвенції. Наприклад, в Австралії, США та інших державах, які не приєдналися до неї, є свої закони і норми. А от позбутися прав за порушення ПДР можна в будь-якій країні без винятку.

Якщо у вас вилучили ВУ на території, наприклад країн колишнього СНД, то термін дії позбавлення охоплюватиме і територію Росії.

В інших державах права (МВУ) повертаються при виїзді, і в них ставиться відповідна відмітка про правопорушення.

Вирушаючи за кордон надовго, слід пам'ятати, що там термін дії російського МВУ обмежений, і кожна країна встановлює його самостійно. Зазвичай це кілька місяців. Далі доведеться отримати місцеві права, причому в деяких випадках потрібно буде здати теорію або навіть практику.

У нас в країні для іноземців цей термін 60 днів з дати отримання в органах внутрішніх справ РФ дозволу на постійне проживання.

Історична довідка

Найперше в світі ВУ було видано в 1888 році, якщо бути точніше 1 серпня, винахіднику автомобіля Карла Бенца Найперше в світі ВУ було видано в 1888 році, якщо бути точніше 1 серпня, винахіднику автомобіля Карла Бенца. Цей документ допомагав вченому захищатися від городян, які обурювалися шумом і димом, виробленим його триколісним Motorwagen.

У нашій країні, як це зафіксовано історією , Права почали видаватися в Санкт-Петербурзі в 1900 році, далі в Москві та інших містах, причому форма документа всюди була різна:

Дореволюційний бланк ВУ 1921 року, який видавався спеціальною комісією: Дореволюційний бланк ВУ 1921 року, який видавався спеціальною комісією:

В СРСР з 30-х по 70-ті рр існували три типи посвідчення: для водіння автомобіля, мотоцикла і права шофера-любителя, які не давали право працювати за наймом: В СРСР з 30-х по 70-ті рр існували три типи посвідчення: для водіння автомобіля, мотоцикла і права шофера-любителя, які не давали право працювати за наймом:

З 2000 року всі водійські права старше 10 років зізнаються поза законом. Так що все дореволюційні і радянські документи зараз недійсні

У 1936 року видача ВУ була доручена Державтоінспекції, і зразок прав став єдиним для всієї країни. ПДР , До речі, з'явилися набагато пізніше, лише в 1961 році після ратифікації документа Женевської конвенції про дорожній рух. Після цього в СРСР почали видаватися МВУ, де перераховувалися п'ять всім відомих категорій.

Національні права були приведені у відповідність з міжнародними нормами лише в 70-е, після того як СРСР приєднався до Віденської конвенції (1968 рік) Національні права були приведені у відповідність з міжнародними нормами лише в 70-е, після того як СРСР приєднався до Віденської конвенції (1968 рік).

Сучасні російські права практично не відрізняються від радянського зразка 70-х років Сучасні російські права практично не відрізняються від радянського зразка 70-х років. Прізвище та ім'я повторюються латиницею, з'явилося позначення RUS.

Національні водійські посвідчення і сьогодні видаються на 10 років.

В СРСР водіям, які ніколи не порушували ПДР, видавали такі талони честі.

Ну і нарешті, зовсім недавно, з'явилися «права нового зразка» (найперша картинка статті).

Вдалого вам отримання прав і будьте обережні на дорозі!

Які лікарі допускають?
Що з собою взяти?
Які лікарі допускають?

Новости