Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Як отримати водійські права?

 1. Процедура отримання прав
 2. Основні моменти отримання прав
 3. Медична коміссія
 4. Що з собою взяти?
 5. Які лікарі допускають?
 6. Протипоказання до управління авто
 7. Вартість мед. довідки
 8. Права нового зразка
 9. Категорії і підкатегорії прав
 10. Водіння за кордоном
 11. Водійські права в інших країнах
 12. Історична довідка

Купуючи автомобіль, всі майбутні власники розраховують використовувати її, не маючи при цьому жодних проблем з законом. Найпершим кроком на шляху до заповітної мрії стає: навчання водінню і отримання прав. У Росії, водійські посвідчення 2011 року поміняли свою форму і отримали додаткові підкатегорії. На розмовному сленгу їх назвали - «права нового зразка».

Купуючи автомобіль, всі майбутні власники розраховують використовувати її, не маючи при цьому жодних проблем з законом Процедура отримання прав

Щоб стати повноправним власником автомобіля необхідно:

Основні моменти отримання прав

У підрозділах ГИБДД видаються водійські посвідчення, які є основним документом, що підтверджує право водіїв керувати транспортним засобом. Посвідчення видається двох видів: національне і міжнародне. Національне видається на термін 10 років і діє на території РФ. Міжнародне посвідчення заповнюється державною мовою країни, в якій воно видано, англійською, російською, іспанською та французькою мовами.

Заміна водійських прав відбувається кожні 10 років. За цей час найголовніше - не втратити документи, прилеглі до посвідчення.

Якщо ж громадянин Росії виїжджає за кордон на постійне місце проживання, він зобов'язаний замінити посвідчення в установленому порядку. при втраті посвідчення , Нове видається з позначкою «Дублікат», а старе вважається недійсним.

При отриманні дубліката, у водія МОЖУТЬ вимагати підтвердження знань правил дорожнього руху. Виняток становлять крадіжки, пожежа та ін.

Всі пункти процедури отримання посвідчення водія, крім мед. довідки, вже розписані в наших статтях (дивіться посилання в першому підрозділі), тому загострити увагу на медичної комісії.

Медична коміссія

Де проходити?

Можна звернутися в районну лікарню і втратити там 2-3 дні або відправитися в спеціалізовану організацію, яких в наш час поширилося дуже багато, і оформити у них довідку за 30-40 хвилин.

Що з собою взяти?

документи:

 • паспорт;
 • військовий квиток для чоловіків;
 • одну фотографію 3x4 (як на права).

Також багато приватних контори вимагають (хоча це не обов'язково за законом) довідки з наркологічного і психіатричного диспансерів. Це вимоги для медичних фірм - прикриття, на випадок, якщо у них спробує отримати допуск до автомобіля наркоман або психічно хвора людина.

Які лікарі допускають?

 • отоларинголог (вухо-горло-ніс);
 • офтальмолог (окуліст);
 • хірург;
 • невропатолог;
 • нарколог;
 • психіатр;
 • терапевт;
 • гінеколог (для жінок).

Термін дії мед. довідки

 • для чоловіків старше 55 років - 2 роки;
 • для жінок старше 50 років - 2 роки;
 • для чоловіків і жінок молодше 55 і 50 років - 3 роки.

Але лікарі можуть знизити цей термін до 1 року (мінімум), якщо у людини є якісь протипоказання.

Протипоказання до управління авто

Існує список хвороб, які відмовляють у можливості на керування транспортним засобом. Переченьопределен наказом Міністерства охорони здоров'я. Такими протипоказаннями є:

 • хронічні захворювання очей та органів слуху;
 • окремі захворювання судин і серця;
 • хронічні, психічні, хірургічні захворювання та інші.

Існує ще один перелік психіатричних протипоказань, по якому не допускаються до керування транспортними засобами особи:

 • з затримкою розумового розвитку;
 • які страждають на епілепсію;
 • алкоголізмом;
 • наркоманією;
 • токсикоманією.

Спеціальна комісія може визнати людину тимчасово непридатним до керування транспортними засобами на строк не більше 5 років (в залежності від тяжкості захворювання).

Вартість мед. довідки

Вартість довідки у приватних фірм залежить від регіону і коливається від 350 до провінції до 2 000 рублів в центральних регіонах.

Середня ціна мед. довідки на права 800-1200 рублів.

Далі ми поговоримо про те, як можуть змінитися національні водійські посвідчення в найближчому майбутньому!

Права нового зразка

Зміни в водійські посвідчення стали необхідними через поправки, введеними Віденською конвенцією , Учасницею якої в тому числі є і Росія. Зовнішній вигляд посвідчення не зміниться: це буде все та ж ламінована картка рожевого кольору з фотографією і підписом водія.

Єдине нововведення - нові написи, точніше цифри, на які будуть замінені графи з датою видачі, місцем народження і т.д.

До того ж всі записи повинні бути продубльовані латиницею. Розташування написів також чітко регламентовано, що дозволить інспекторам ДАІ легко розібратися в записах на ВУ у іноземців.

Категорії і підкатегорії прав

Як вже було сказано вище, з'являться нові підкатегорії, для кожної країни свої. Наприклад, у Великій Британії є навіть категорія G, роздільна управляти асфальтоукладачем.

Урядом Росії розглядається законопроект, який вносить такі нововведення:

Категорія А - видається на керування мотоциклами, моторолерами та іншими мототранспортними засобами особам, які досягли віку 16 років.

Будь-А1 - «легкі мотоцикли».

Категорія В - дає право керувати автомобілями, дозволена максимальна маса яких не перевищує 3500 кілограмів і кількість сидячих місць, крім сидіння водія, не перевищує 8. Отримати права може особа, яка досягла 18-ти років.

Будь-В1 - квадроцикли і трицикли.

Категорія С - видається на водіння автомобілями, за винятком відносяться до категорії "D", дозволена максимальна маса яких перевищує 3500 кілограмів. Отримують її особи, яким виповнилося 18 років.

Будь-С1 - легкі вантажівки до 7,5 тонн.

Категорія D - видається на водіння автомобілями, призначені для перевезення пасажирів і мають більше 8 сидячих місць, крім сидіння водія. Отримують її особи, яким виповнилося 18 років.

Будь-D 1 - мікроавтобуси з числом місць для пасажирів, що не перевищують 16.

Категорія ВЕ, категорія РЄ, категорія DE - дає право керувати транспортними засобами з причепом.

Передбачається, що таке нововведення набагато полегшить життя водіям.

Звертаємо Вашу увагу! Поки в нашій країні є тільки категорії А, В, С, D, ВЕ, РЄ та DE.

Тим, хто вже є володарем водійських прав, турбуватися не варто. Їх ВУ будуть в силі до закінчення , Так скажемо, прописаного «терміну придатності».

Водіння за кордоном

А ось щоб їздити на авто за кордоном доведеться отримати нові МВУ , В іншому випадку доведеться заплатити чималий грошовий штраф. Сьогодні ГИБДД настійно рекомендує все-таки оформити МВУ перед виїздом за кордон. Але слід пам'ятати, що це практично завірений переклад російських прав, і без останніх, МВУ вважається недійсним (хоча і суперечок щодо цього чимало).

Про те чи можна їздити за кордоном за національними «прав нового зразка» без отримання МВУ, читайте тут .

Водійські права в інших країнах

Варто зауважити, що не у всіх країнах діють правила Віденської конвенції. Наприклад, в Австралії, США та інших державах, які не приєдналися до неї, є свої закони і норми. А от позбутися прав за порушення ПДР можна в будь-якій країні без винятку.

Якщо у вас вилучили ВУ на території, наприклад країн колишнього СНД, то термін дії позбавлення охоплюватиме і територію Росії.

В інших державах права (МВУ) повертаються при виїзді, і в них ставиться відповідна відмітка про правопорушення.

Вирушаючи за кордон надовго, слід пам'ятати, що там термін дії російського МВУ обмежений, і кожна країна встановлює його самостійно. Зазвичай це кілька місяців. Далі доведеться отримати місцеві права, причому в деяких випадках потрібно буде здати теорію або навіть практику.

У нас в країні для іноземців цей термін 60 днів з дати отримання в органах внутрішніх справ РФ дозволу на постійне проживання.

Історична довідка

Найперше в світі ВУ було видано в 1888 році, якщо бути точніше 1 серпня, винахіднику автомобіля Карла Бенца Найперше в світі ВУ було видано в 1888 році, якщо бути точніше 1 серпня, винахіднику автомобіля Карла Бенца. Цей документ допомагав вченому захищатися від городян, які обурювалися шумом і димом, виробленим його триколісним Motorwagen.

У нашій країні, як це зафіксовано історією , Права почали видаватися в Санкт-Петербурзі в 1900 році, далі в Москві та інших містах, причому форма документа всюди була різна:

Дореволюційний бланк ВУ 1921 року, який видавався спеціальною комісією: Дореволюційний бланк ВУ 1921 року, який видавався спеціальною комісією:

В СРСР з 30-х по 70-ті рр існували три типи посвідчення: для водіння автомобіля, мотоцикла і права шофера-любителя, які не давали право працювати за наймом: В СРСР з 30-х по 70-ті рр існували три типи посвідчення: для водіння автомобіля, мотоцикла і права шофера-любителя, які не давали право працювати за наймом:

З 2000 року всі водійські права старше 10 років зізнаються поза законом. Так що все дореволюційні і радянські документи зараз недійсні

У 1936 року видача ВУ була доручена Державтоінспекції, і зразок прав став єдиним для всієї країни. ПДР , До речі, з'явилися набагато пізніше, лише в 1961 році після ратифікації документа Женевської конвенції про дорожній рух. Після цього в СРСР почали видаватися МВУ, де перераховувалися п'ять всім відомих категорій.

Національні права були приведені у відповідність з міжнародними нормами лише в 70-е, після того як СРСР приєднався до Віденської конвенції (1968 рік) Національні права були приведені у відповідність з міжнародними нормами лише в 70-е, після того як СРСР приєднався до Віденської конвенції (1968 рік).

Сучасні російські права практично не відрізняються від радянського зразка 70-х років Сучасні російські права практично не відрізняються від радянського зразка 70-х років. Прізвище та ім'я повторюються латиницею, з'явилося позначення RUS.

Національні водійські посвідчення і сьогодні видаються на 10 років.

В СРСР водіям, які ніколи не порушували ПДР, видавали такі талони честі.

Ну і нарешті, зовсім недавно, з'явилися «права нового зразка» (найперша картинка статті).

Вдалого вам отримання прав і будьте обережні на дорозі!

Які лікарі допускають?
Що з собою взяти?
Які лікарі допускають?

Новости

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,