Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Як зробити свій перший фільм за допомогою Shotcut

 1. Як зробити свій перший фільм за допомогою Shotcut Зробити свій фільм не складно. З іншого боку,...
 2. Як імпортувати відео і впорядкувати його на часовій шкалі
 3. обрізка
 4. Зробити потрібні переходи
 5. створення саундтрека
 6. Додати титри
 7. Експортуйте відео в правильному форматі
 8. Зробили: не забудьте поділитися своїм фільмом
 9. Схожі записи:
 10. Підготуйте відеофайли
 11. Як імпортувати відео і впорядкувати його на часовій шкалі
 12. обрізка
 13. Зробити потрібні переходи
 14. створення саундтрека
 15. Додати титри
 16. Експортуйте відео в правильному форматі
 17. Зробили: не забудьте поділитися своїм фільмом
 18. Схожі записи:
 19. Підготуйте відеофайли
 20. Як імпортувати відео і впорядкувати його на часовій шкалі
 21. обрізка
 22. Зробити потрібні переходи
 23. створення саундтрека
 24. Додати титри
 25. Експортуйте відео в правильному форматі
 26. Зробили: не забудьте поділитися своїм фільмом
 27. Схожі записи:
 28. Підготуйте відеофайли
 29. Як імпортувати відео і впорядкувати його на часовій шкалі
 30. обрізка
 31. Зробити потрібні переходи
 32. створення саундтрека
 33. Додати титри
 34. Експортуйте відео в правильному форматі
 35. Зробили: не забудьте поділитися своїм фільмом

Як зробити свій перший фільм за допомогою Shotcut

Зробити свій фільм не складно. З іншого боку, для створення гарного фільму потрібно гідний інструмент для редагування. Ймовірно, ви поки не збираєтеся створювати нову версію Ben Hur, але ви повинні мати інструмент, який дозволить вам створити такий фільм, який вас влаштує. Давайте подивимося, як створити свій фільм, за допомогою безкоштовної програми для монтажу відео - Shotcut.

У наші дні є безліч програм, для монтажу відео. Є такі програми для Windows, для Linux, для macOS. Одним з таких варіантів, є поки маловідома, але при цьому, що володіє всім необхідним, а найголовніше - безкоштовна програма Shotcut, версії якої, є для всіх трьох найпопулярніших ОС.

Shotcut сміховинно простий у використанні. Мені треба було всього 30 хвилин, щоб створити свій перший ролик в цій програмі.

Ви цікаво, як можна зробити ролик за 30 хвилин, в програмі, в якій ви раніше не працювали? Ось що вам потрібно зробити.

Підготуйте відеофайли

Завжди рекомендується збирати вихідні файли для вашого відеопроекту разом в одному каталозі. Це не тільки полегшує пошук файлів для імпорту в програму монтажу. Це також дозволяє вам легко переглянути ваші файли

Часто відео файли не на 100% корисні. Швидше, деякі шматки можуть використовуватися, але не весь кліп. Переглянувши файли, ви не тільки перегляньте повний набір кадрів, ви можете відзначити ті відрізки часу в кожному з кліпів, які ви будете використовувати у своїй подальшій роботі.

Крім того, не забудьте дати папці відповідне, змістовне ім'я, щоб ви могли легко знайти її.

Перед редагуванням відео вам, звичайно ж, потрібно буде завантажити і встановити Shotcut, який ви знайдете на shotcut.org . Оскільки це програма на основі відкритого коду, то вам не доведеться платити ні копійки. За великим рахунком, якщо ви програміст, то ви навіть можете поліпшити цю програму, оскільки її код, знаходиться у вільному доступі, але це не тема сьогоднішньої статті.

Після запуску Shotcut в перший раз ви побачите просте вікно програми, що очікує ваших команд. Ні спливаючих вікон, ні вітального екрану. Це все там, чекає, чекає, коли ви почнете користуватися програмою. Знайдіть час, щоб переглянути меню, дізнайтеся, які функції доступні до початку роботи.

Завантажити відео редактор російською, ви можете тут .

Як імпортувати відео і впорядкувати його на часовій шкалі

Коли прийде час для запуску вашого відеопроекту, імпортуйте потрібні файли через Open File. Зачекайте, поки файли будуть імпортовані - зверніть увагу, що перше відео буде автовоспроізведено, тому приготуйтеся до його припинення, якщо це необхідно.

Як тільки файли будуть імпортовані, і перш ніж робити що-небудь ще, натисніть Ctrl + S (або відкрийте «Файл»> «Зберегти»), щоб зберегти проект. Не забудьте дати йому і осмислене ім'я!

Не забудьте дати йому і осмислене ім'я

У головному вікні Shotcut ви побачите, як вже імпортовані файли знаходяться в лівій панелі (список відтворення), і поточний файл відображається в головному вікні. Знайдіть елементи управління програвача, які ви можете використовувати для відтворення, паузи, перемотування вперед і назад по відео.

Перш ніж ви почнете об'єднувати відео ролики, вам їх потрібно перетягнути на панель timeline. Вона не відображається за замовчуванням. Для того, щоб її відобразити, відкрийте меню View і виберіть Timeline. Тепер, все, що вам потрібно зробити, це почати компоновку відеороликів на шкалі Timeline. Можна до відео файлів, також додати фото та аудіо файли. За замовчуванням ви побачите тільки одну доріжку, але при необхідності, ви можете додати додаткові треки. Це може бути необхідним, якщо наприклад, ваше відео знімалося з декількох камер. В цьому випадку, необхідно розташувати відео з різних камер, на різних доріжках.

Щоб додати відео або звукову доріжку, клацніть правою кнопкою миші на заголовку тимчасової шкали і виберіть «Додати звукову доріжку» або «Додати відеодоріжку».

Не забудьте регулярно зберігати свою роботу!

обрізка

Потрібно обрізати кліп? Кращий спосіб зробити це - просто перетягнути наповнювачі на початку і в кінці кліпу, поки він не стане потрібної довжини. Якщо ви хочете вставити в ваш фільм кілька шматків з одне і того ж відео, просто імпортуйте це відео знову і знову. І просто обрізайте його в міру необхідності.

Тим часом ви можете вирізати або розбити кліп. Просто розмістіть точку відтворення, де ви хочете зробити розріз, і натисніть кнопку Split At Playhead (S).

Вам потрібно змінити швидкість вашого відеокліпу? Виберіть його і натисніть «Властивості». Тут ви знайдете багато докладної інформації по відео, аудіо та метаданих. Найголовніше, ви побачите швидкість, яка за умовчанням встановлена ​​в 1.000x. Використовуйте стрілки вгору і вниз для налаштування.

Зробити потрібні переходи

Створити перехід між кліпами просто: просто перетягніть два кліпи один на одного, щоб вони злегка перекривалися. Ви повинні побачити утворився прямокутну область, що складається з чотирьох трикутників. Натисніть на неї і виберіть Properties. Тут ви знайдете спливаюче меню з широким вибором типів переходу. Виберіть один, потім налаштуйте параметри для нього. Зверніть увагу, що ви також можете накладати один на одного звукову доріжку, що теж може виявитися корисним.

В меню Filters у вас є ряд доступних вам варіантів ефектів. Наприклад, є фільтри в стилі Instagram, інструменти стабілізації, chromakey і багато іншого.

Щоб додати його в кліп, відкрийте меню Filters, натисніть «+» (плюс) і виберіть кращий фільтр з трьох видів (вибране, відео та аудіо).

Щоб додати його в кліп, відкрийте меню Filters, натисніть «+» (плюс) і виберіть кращий фільтр з трьох видів (вибране, відео та аудіо)

У кліп можна додати кілька фільтрів, але не сходите з розуму, особливо на довгих відеороликах! Якщо вам потрібно відключити ефект фільтра, зніміть прапорець. Ви також можете видалити його з кліпу за допомогою кнопки - (мінус).

створення саундтрека

Швидше за все, вам також доведеться попрацювати зі звуковою доріжкою, яка швидше за все, буде складатися з декількох треків. Основний доріжки, і допоміжної, на якій можна розташувати наприклад атмосферні звуки або просто музику, що грає в тлі. Shotcut дозволяє вам змішувати основний звук з додатковими звуками. Якщо ви хочете, то основний звук можна відключити.

Додати титри

Багатьом відео необхідні титри, хоча б для додавання назви. Shotcut дозволяє додавати два типи заголовків, стандартний текст і тривимірний текст. Обидва доступні з меню Filters> Video

Для параметра «Текст» ви можете просто ввести фразу, яку хочете використовувати, в поле. Також доступні деякі попередньо параметри, такі як опція для відображення тимчасового коду відео. Також можна встановити шрифт, колір. Ви можете перетягнути текст по екрану, щоб розташувати його в потрібному місці.

Щоб відобразити 3D-текст, після введення тексту у вас буде вибір шрифтів і квітів. Використовуйте повзунки для регулювання розмірів, глибини, нахилу, горизонтального і вертикального положення. Це так просто.

Експортуйте відео в правильному форматі

Зрештою, ви будете готові експортувати готове відео. Натисніть «Export, щоб почати вибір параметрів експорту. Хоча у вас буде величезний вибір вихідних форматів, найкраще дотримуватися найпростішого варіанту за замовчуванням. Якщо цей формат не підходить для вас, спробуйте альтернативний варіант.

Створення файлу експорту може зайняти деякий час. Навіть для однохвилинного відео вам буде потрібно певний час, яке буде залежати від потужності вашого комп'ютера. Зверніть увагу, що ви можете налаштувати дозвіл і співвідношення сторін перед експортом, а також змінити кодек і внести деякі зміни в бітрейт аудіо.

Зрештою, файл експорту буде готовий для перегляду. Якщо вас влаштує, то продовжуйте і збережіть його.

Зробили: не забудьте поділитися своїм фільмом

Після успішного експорту, ваше відео, буде готове до спільного використання. Можливо, ви просто перегляньте його на своєму ПК, або, може бути, ви поділитеся їм в домашній мережі.

Зверніть увагу, що в Shotcut немає кнопок загального доступу. Якщо ви хочете завантажити своє відео на YouTube, Facebook, Vimeo або щось ще, вам потрібно буде зробити це вручну. Це не ідеально, інші редактори дозволяють це зробити. З іншого боку, це зовсім не проблема, зробити іншими методами, в першу чергу, завантажити безпосередньо через ваш інтернет браузер.

Але якщо, це у вас викликає утруднення, запитаєте в коментарях, і я обов'язково відповім.

А ви пробували працювати з програмою для відео монтажу Shotcut? Яка ваша думка? Або ви використовуєте інший безкоштовний? Розкажіть про це в коментарях.

Автор:

джерело: makeuseof.com

Схожі записи:

Як зробити свій перший фільм за допомогою Shotcut

Зробити свій фільм не складно. З іншого боку, для створення гарного фільму потрібно гідний інструмент для редагування. Ймовірно, ви поки не збираєтеся створювати нову версію Ben Hur, але ви повинні мати інструмент, який дозволить вам створити такий фільм, який вас влаштує. Давайте подивимося, як створити свій фільм, за допомогою безкоштовної програми для монтажу відео - Shotcut.

У наші дні є безліч програм, для монтажу відео. Є такі програми для Windows, для Linux, для macOS. Одним з таких варіантів, є поки маловідома, але при цьому, що володіє всім необхідним, а найголовніше - безкоштовна програма Shotcut, версії якої, є для всіх трьох найпопулярніших ОС.

Shotcut сміховинно простий у використанні. Мені треба було всього 30 хвилин, щоб створити свій перший ролик в цій програмі.

Ви цікаво, як можна зробити ролик за 30 хвилин, в програмі, в якій ви раніше не працювали? Ось що вам потрібно зробити.

Підготуйте відеофайли

Завжди рекомендується збирати вихідні файли для вашого відеопроекту разом в одному каталозі. Це не тільки полегшує пошук файлів для імпорту в програму монтажу. Це також дозволяє вам легко переглянути ваші файли

Часто відео файли не на 100% корисні. Швидше, деякі шматки можуть використовуватися, але не весь кліп. Переглянувши файли, ви не тільки перегляньте повний набір кадрів, ви можете відзначити ті відрізки часу в кожному з кліпів, які ви будете використовувати у своїй подальшій роботі.

Крім того, не забудьте дати папці відповідне, змістовне ім'я, щоб ви могли легко знайти її.

Перед редагуванням відео вам, звичайно ж, потрібно буде завантажити і встановити Shotcut, який ви знайдете на shotcut.org . Оскільки це програма на основі відкритого коду, то вам не доведеться платити ні копійки. За великим рахунком, якщо ви програміст, то ви навіть можете поліпшити цю програму, оскільки її код, знаходиться у вільному доступі, але це не тема сьогоднішньої статті.

Після запуску Shotcut в перший раз ви побачите просте вікно програми, що очікує ваших команд. Ні спливаючих вікон, ні вітального екрану. Це все там, чекає, чекає, коли ви почнете користуватися програмою. Знайдіть час, щоб переглянути меню, дізнайтеся, які функції доступні до початку роботи.

Завантажити відео редактор російською, ви можете тут .

Як імпортувати відео і впорядкувати його на часовій шкалі

Коли прийде час для запуску вашого відеопроекту, імпортуйте потрібні файли через Open File. Зачекайте, поки файли будуть імпортовані - зверніть увагу, що перше відео буде автовоспроізведено, тому приготуйтеся до його припинення, якщо це необхідно.

Як тільки файли будуть імпортовані, і перш ніж робити що-небудь ще, натисніть Ctrl + S (або відкрийте «Файл»> «Зберегти»), щоб зберегти проект. Не забудьте дати йому і осмислене ім'я!

Не забудьте дати йому і осмислене ім'я

У головному вікні Shotcut ви побачите, як вже імпортовані файли знаходяться в лівій панелі (список відтворення), і поточний файл відображається в головному вікні. Знайдіть елементи управління програвача, які ви можете використовувати для відтворення, паузи, перемотування вперед і назад по відео.

Перш ніж ви почнете об'єднувати відео ролики, вам їх потрібно перетягнути на панель timeline. Вона не відображається за замовчуванням. Для того, щоб її відобразити, відкрийте меню View і виберіть Timeline. Тепер, все, що вам потрібно зробити, це почати компоновку відеороликів на шкалі Timeline. Можна до відео файлів, також додати фото та аудіо файли. За замовчуванням ви побачите тільки одну доріжку, але при необхідності, ви можете додати додаткові треки. Це може бути необхідним, якщо наприклад, ваше відео знімалося з декількох камер. В цьому випадку, необхідно розташувати відео з різних камер, на різних доріжках.

Щоб додати відео або звукову доріжку, клацніть правою кнопкою миші на заголовку тимчасової шкали і виберіть «Додати звукову доріжку» або «Додати відеодоріжку».

Не забудьте регулярно зберігати свою роботу!

обрізка

Потрібно обрізати кліп? Кращий спосіб зробити це - просто перетягнути наповнювачі на початку і в кінці кліпу, поки він не стане потрібної довжини. Якщо ви хочете вставити в ваш фільм кілька шматків з одне і того ж відео, просто імпортуйте це відео знову і знову. І просто обрізайте його в міру необхідності.

Тим часом ви можете вирізати або розбити кліп. Просто розмістіть точку відтворення, де ви хочете зробити розріз, і натисніть кнопку Split At Playhead (S).

Вам потрібно змінити швидкість вашого відеокліпу? Виберіть його і натисніть «Властивості». Тут ви знайдете багато докладної інформації по відео, аудіо та метаданих. Найголовніше, ви побачите швидкість, яка за умовчанням встановлена ​​в 1.000x. Використовуйте стрілки вгору і вниз для налаштування.

Зробити потрібні переходи

Створити перехід між кліпами просто: просто перетягніть два кліпи один на одного, щоб вони злегка перекривалися. Ви повинні побачити утворився прямокутну область, що складається з чотирьох трикутників. Натисніть на неї і виберіть Properties. Тут ви знайдете спливаюче меню з широким вибором типів переходу. Виберіть один, потім налаштуйте параметри для нього. Зверніть увагу, що ви також можете накладати один на одного звукову доріжку, що теж може виявитися корисним.

В меню Filters у вас є ряд доступних вам варіантів ефектів. Наприклад, є фільтри в стилі Instagram, інструменти стабілізації, chromakey і багато іншого.

Щоб додати його в кліп, відкрийте меню Filters, натисніть «+» (плюс) і виберіть кращий фільтр з трьох видів (вибране, відео та аудіо).

Щоб додати його в кліп, відкрийте меню Filters, натисніть «+» (плюс) і виберіть кращий фільтр з трьох видів (вибране, відео та аудіо)

У кліп можна додати кілька фільтрів, але не сходите з розуму, особливо на довгих відеороликах! Якщо вам потрібно відключити ефект фільтра, зніміть прапорець. Ви також можете видалити його з кліпу за допомогою кнопки - (мінус).

створення саундтрека

Швидше за все, вам також доведеться попрацювати зі звуковою доріжкою, яка швидше за все, буде складатися з декількох треків. Основний доріжки, і допоміжної, на якій можна розташувати наприклад атмосферні звуки або просто музику, що грає в тлі. Shotcut дозволяє вам змішувати основний звук з додатковими звуками. Якщо ви хочете, то основний звук можна відключити.

Додати титри

Багатьом відео необхідні титри, хоча б для додавання назви. Shotcut дозволяє додавати два типи заголовків, стандартний текст і тривимірний текст. Обидва доступні з меню Filters> Video

Для параметра «Текст» ви можете просто ввести фразу, яку хочете використовувати, в поле. Також доступні деякі попередньо параметри, такі як опція для відображення тимчасового коду відео. Також можна встановити шрифт, колір. Ви можете перетягнути текст по екрану, щоб розташувати його в потрібному місці.

Щоб відобразити 3D-текст, після введення тексту у вас буде вибір шрифтів і квітів. Використовуйте повзунки для регулювання розмірів, глибини, нахилу, горизонтального і вертикального положення. Це так просто.

Експортуйте відео в правильному форматі

Зрештою, ви будете готові експортувати готове відео. Натисніть «Export, щоб почати вибір параметрів експорту. Хоча у вас буде величезний вибір вихідних форматів, найкраще дотримуватися найпростішого варіанту за замовчуванням. Якщо цей формат не підходить для вас, спробуйте альтернативний варіант.

Створення файлу експорту може зайняти деякий час. Навіть для однохвилинного відео вам буде потрібно певний час, яке буде залежати від потужності вашого комп'ютера. Зверніть увагу, що ви можете налаштувати дозвіл і співвідношення сторін перед експортом, а також змінити кодек і внести деякі зміни в бітрейт аудіо.

Зрештою, файл експорту буде готовий для перегляду. Якщо вас влаштує, то продовжуйте і збережіть його.

Зробили: не забудьте поділитися своїм фільмом

Після успішного експорту, ваше відео, буде готове до спільного використання. Можливо, ви просто перегляньте його на своєму ПК, або, може бути, ви поділитеся їм в домашній мережі.

Зверніть увагу, що в Shotcut немає кнопок загального доступу. Якщо ви хочете завантажити своє відео на YouTube, Facebook, Vimeo або щось ще, вам потрібно буде зробити це вручну. Це не ідеально, інші редактори дозволяють це зробити. З іншого боку, це зовсім не проблема, зробити іншими методами, в першу чергу, завантажити безпосередньо через ваш інтернет браузер.

Але якщо, це у вас викликає утруднення, запитаєте в коментарях, і я обов'язково відповім.

А ви пробували працювати з програмою для відео монтажу Shotcut? Яка ваша думка? Або ви використовуєте інший безкоштовний? Розкажіть про це в коментарях.

Автор:

джерело: makeuseof.com

Схожі записи:

Як зробити свій перший фільм за допомогою Shotcut

Зробити свій фільм не складно. З іншого боку, для створення гарного фільму потрібно гідний інструмент для редагування. Ймовірно, ви поки не збираєтеся створювати нову версію Ben Hur, але ви повинні мати інструмент, який дозволить вам створити такий фільм, який вас влаштує. Давайте подивимося, як створити свій фільм, за допомогою безкоштовної програми для монтажу відео - Shotcut.

У наші дні є безліч програм, для монтажу відео. Є такі програми для Windows, для Linux, для macOS. Одним з таких варіантів, є поки маловідома, але при цьому, що володіє всім необхідним, а найголовніше - безкоштовна програма Shotcut, версії якої, є для всіх трьох найпопулярніших ОС.

Shotcut сміховинно простий у використанні. Мені треба було всього 30 хвилин, щоб створити свій перший ролик в цій програмі.

Ви цікаво, як можна зробити ролик за 30 хвилин, в програмі, в якій ви раніше не працювали? Ось що вам потрібно зробити.

Підготуйте відеофайли

Завжди рекомендується збирати вихідні файли для вашого відеопроекту разом в одному каталозі. Це не тільки полегшує пошук файлів для імпорту в програму монтажу. Це також дозволяє вам легко переглянути ваші файли

Часто відео файли не на 100% корисні. Швидше, деякі шматки можуть використовуватися, але не весь кліп. Переглянувши файли, ви не тільки перегляньте повний набір кадрів, ви можете відзначити ті відрізки часу в кожному з кліпів, які ви будете використовувати у своїй подальшій роботі.

Крім того, не забудьте дати папці відповідне, змістовне ім'я, щоб ви могли легко знайти її.

Перед редагуванням відео вам, звичайно ж, потрібно буде завантажити і встановити Shotcut, який ви знайдете на shotcut.org . Оскільки це програма на основі відкритого коду, то вам не доведеться платити ні копійки. За великим рахунком, якщо ви програміст, то ви навіть можете поліпшити цю програму, оскільки її код, знаходиться у вільному доступі, але це не тема сьогоднішньої статті.

Після запуску Shotcut в перший раз ви побачите просте вікно програми, що очікує ваших команд. Ні спливаючих вікон, ні вітального екрану. Це все там, чекає, чекає, коли ви почнете користуватися програмою. Знайдіть час, щоб переглянути меню, дізнайтеся, які функції доступні до початку роботи.

Завантажити відео редактор російською, ви можете тут .

Як імпортувати відео і впорядкувати його на часовій шкалі

Коли прийде час для запуску вашого відеопроекту, імпортуйте потрібні файли через Open File. Зачекайте, поки файли будуть імпортовані - зверніть увагу, що перше відео буде автовоспроізведено, тому приготуйтеся до його припинення, якщо це необхідно.

Як тільки файли будуть імпортовані, і перш ніж робити що-небудь ще, натисніть Ctrl + S (або відкрийте «Файл»> «Зберегти»), щоб зберегти проект. Не забудьте дати йому і осмислене ім'я!

Не забудьте дати йому і осмислене ім'я

У головному вікні Shotcut ви побачите, як вже імпортовані файли знаходяться в лівій панелі (список відтворення), і поточний файл відображається в головному вікні. Знайдіть елементи управління програвача, які ви можете використовувати для відтворення, паузи, перемотування вперед і назад по відео.

Перш ніж ви почнете об'єднувати відео ролики, вам їх потрібно перетягнути на панель timeline. Вона не відображається за замовчуванням. Для того, щоб її відобразити, відкрийте меню View і виберіть Timeline. Тепер, все, що вам потрібно зробити, це почати компоновку відеороликів на шкалі Timeline. Можна до відео файлів, також додати фото та аудіо файли. За замовчуванням ви побачите тільки одну доріжку, але при необхідності, ви можете додати додаткові треки. Це може бути необхідним, якщо наприклад, ваше відео знімалося з декількох камер. В цьому випадку, необхідно розташувати відео з різних камер, на різних доріжках.

Щоб додати відео або звукову доріжку, клацніть правою кнопкою миші на заголовку тимчасової шкали і виберіть «Додати звукову доріжку» або «Додати відеодоріжку».

Не забудьте регулярно зберігати свою роботу!

обрізка

Потрібно обрізати кліп? Кращий спосіб зробити це - просто перетягнути наповнювачі на початку і в кінці кліпу, поки він не стане потрібної довжини. Якщо ви хочете вставити в ваш фільм кілька шматків з одне і того ж відео, просто імпортуйте це відео знову і знову. І просто обрізайте його в міру необхідності.

Тим часом ви можете вирізати або розбити кліп. Просто розмістіть точку відтворення, де ви хочете зробити розріз, і натисніть кнопку Split At Playhead (S).

Вам потрібно змінити швидкість вашого відеокліпу? Виберіть його і натисніть «Властивості». Тут ви знайдете багато докладної інформації по відео, аудіо та метаданих. Найголовніше, ви побачите швидкість, яка за умовчанням встановлена ​​в 1.000x. Використовуйте стрілки вгору і вниз для налаштування.

Зробити потрібні переходи

Створити перехід між кліпами просто: просто перетягніть два кліпи один на одного, щоб вони злегка перекривалися. Ви повинні побачити утворився прямокутну область, що складається з чотирьох трикутників. Натисніть на неї і виберіть Properties. Тут ви знайдете спливаюче меню з широким вибором типів переходу. Виберіть один, потім налаштуйте параметри для нього. Зверніть увагу, що ви також можете накладати один на одного звукову доріжку, що теж може виявитися корисним.

В меню Filters у вас є ряд доступних вам варіантів ефектів. Наприклад, є фільтри в стилі Instagram, інструменти стабілізації, chromakey і багато іншого.

Щоб додати його в кліп, відкрийте меню Filters, натисніть «+» (плюс) і виберіть кращий фільтр з трьох видів (вибране, відео та аудіо).

Щоб додати його в кліп, відкрийте меню Filters, натисніть «+» (плюс) і виберіть кращий фільтр з трьох видів (вибране, відео та аудіо)

У кліп можна додати кілька фільтрів, але не сходите з розуму, особливо на довгих відеороликах! Якщо вам потрібно відключити ефект фільтра, зніміть прапорець. Ви також можете видалити його з кліпу за допомогою кнопки - (мінус).

створення саундтрека

Швидше за все, вам також доведеться попрацювати зі звуковою доріжкою, яка швидше за все, буде складатися з декількох треків. Основний доріжки, і допоміжної, на якій можна розташувати наприклад атмосферні звуки або просто музику, що грає в тлі. Shotcut дозволяє вам змішувати основний звук з додатковими звуками. Якщо ви хочете, то основний звук можна відключити.

Додати титри

Багатьом відео необхідні титри, хоча б для додавання назви. Shotcut дозволяє додавати два типи заголовків, стандартний текст і тривимірний текст. Обидва доступні з меню Filters> Video

Для параметра «Текст» ви можете просто ввести фразу, яку хочете використовувати, в поле. Також доступні деякі попередньо параметри, такі як опція для відображення тимчасового коду відео. Також можна встановити шрифт, колір. Ви можете перетягнути текст по екрану, щоб розташувати його в потрібному місці.

Щоб відобразити 3D-текст, після введення тексту у вас буде вибір шрифтів і квітів. Використовуйте повзунки для регулювання розмірів, глибини, нахилу, горизонтального і вертикального положення. Це так просто.

Експортуйте відео в правильному форматі

Зрештою, ви будете готові експортувати готове відео. Натисніть «Export, щоб почати вибір параметрів експорту. Хоча у вас буде величезний вибір вихідних форматів, найкраще дотримуватися найпростішого варіанту за замовчуванням. Якщо цей формат не підходить для вас, спробуйте альтернативний варіант.

Створення файлу експорту може зайняти деякий час. Навіть для однохвилинного відео вам буде потрібно певний час, яке буде залежати від потужності вашого комп'ютера. Зверніть увагу, що ви можете налаштувати дозвіл і співвідношення сторін перед експортом, а також змінити кодек і внести деякі зміни в бітрейт аудіо.

Зрештою, файл експорту буде готовий для перегляду. Якщо вас влаштує, то продовжуйте і збережіть його.

Зробили: не забудьте поділитися своїм фільмом

Після успішного експорту, ваше відео, буде готове до спільного використання. Можливо, ви просто перегляньте його на своєму ПК, або, може бути, ви поділитеся їм в домашній мережі.

Зверніть увагу, що в Shotcut немає кнопок загального доступу. Якщо ви хочете завантажити своє відео на YouTube, Facebook, Vimeo або щось ще, вам потрібно буде зробити це вручну. Це не ідеально, інші редактори дозволяють це зробити. З іншого боку, це зовсім не проблема, зробити іншими методами, в першу чергу, завантажити безпосередньо через ваш інтернет браузер.

Але якщо, це у вас викликає утруднення, запитаєте в коментарях, і я обов'язково відповім.

А ви пробували працювати з програмою для відео монтажу Shotcut? Яка ваша думка? Або ви використовуєте інший безкоштовний? Розкажіть про це в коментарях.

Автор:

джерело: makeuseof.com

Схожі записи:

Як зробити свій перший фільм за допомогою Shotcut

Зробити свій фільм не складно. З іншого боку, для створення гарного фільму потрібно гідний інструмент для редагування. Ймовірно, ви поки не збираєтеся створювати нову версію Ben Hur, але ви повинні мати інструмент, який дозволить вам створити такий фільм, який вас влаштує. Давайте подивимося, як створити свій фільм, за допомогою безкоштовної програми для монтажу відео - Shotcut.

У наші дні є безліч програм, для монтажу відео. Є такі програми для Windows, для Linux, для macOS. Одним з таких варіантів, є поки маловідома, але при цьому, що володіє всім необхідним, а найголовніше - безкоштовна програма Shotcut, версії якої, є для всіх трьох найпопулярніших ОС.

Shotcut сміховинно простий у використанні. Мені треба було всього 30 хвилин, щоб створити свій перший ролик в цій програмі.

Ви цікаво, як можна зробити ролик за 30 хвилин, в програмі, в якій ви раніше не працювали? Ось що вам потрібно зробити.

Підготуйте відеофайли

Завжди рекомендується збирати вихідні файли для вашого відеопроекту разом в одному каталозі. Це не тільки полегшує пошук файлів для імпорту в програму монтажу. Це також дозволяє вам легко переглянути ваші файли

Часто відео файли не на 100% корисні. Швидше, деякі шматки можуть використовуватися, але не весь кліп. Переглянувши файли, ви не тільки перегляньте повний набір кадрів, ви можете відзначити ті відрізки часу в кожному з кліпів, які ви будете використовувати у своїй подальшій роботі.

Крім того, не забудьте дати папці відповідне, змістовне ім'я, щоб ви могли легко знайти її.

Перед редагуванням відео вам, звичайно ж, потрібно буде завантажити і встановити Shotcut, який ви знайдете на shotcut.org . Оскільки це програма на основі відкритого коду, то вам не доведеться платити ні копійки. За великим рахунком, якщо ви програміст, то ви навіть можете поліпшити цю програму, оскільки її код, знаходиться у вільному доступі, але це не тема сьогоднішньої статті.

Після запуску Shotcut в перший раз ви побачите просте вікно програми, що очікує ваших команд. Ні спливаючих вікон, ні вітального екрану. Це все там, чекає, чекає, коли ви почнете користуватися програмою. Знайдіть час, щоб переглянути меню, дізнайтеся, які функції доступні до початку роботи.

Завантажити відео редактор російською, ви можете тут .

Як імпортувати відео і впорядкувати його на часовій шкалі

Коли прийде час для запуску вашого відеопроекту, імпортуйте потрібні файли через Open File. Зачекайте, поки файли будуть імпортовані - зверніть увагу, що перше відео буде автовоспроізведено, тому приготуйтеся до його припинення, якщо це необхідно.

Як тільки файли будуть імпортовані, і перш ніж робити що-небудь ще, натисніть Ctrl + S (або відкрийте «Файл»> «Зберегти»), щоб зберегти проект. Не забудьте дати йому і осмислене ім'я!

Не забудьте дати йому і осмислене ім'я

У головному вікні Shotcut ви побачите, як вже імпортовані файли знаходяться в лівій панелі (список відтворення), і поточний файл відображається в головному вікні. Знайдіть елементи управління програвача, які ви можете використовувати для відтворення, паузи, перемотування вперед і назад по відео.

Перш ніж ви почнете об'єднувати відео ролики, вам їх потрібно перетягнути на панель timeline. Вона не відображається за замовчуванням. Для того, щоб її відобразити, відкрийте меню View і виберіть Timeline. Тепер, все, що вам потрібно зробити, це почати компоновку відеороликів на шкалі Timeline. Можна до відео файлів, також додати фото та аудіо файли. За замовчуванням ви побачите тільки одну доріжку, але при необхідності, ви можете додати додаткові треки. Це може бути необхідним, якщо наприклад, ваше відео знімалося з декількох камер. В цьому випадку, необхідно розташувати відео з різних камер, на різних доріжках.

Щоб додати відео або звукову доріжку, клацніть правою кнопкою миші на заголовку тимчасової шкали і виберіть «Додати звукову доріжку» або «Додати відеодоріжку».

Не забудьте регулярно зберігати свою роботу!

обрізка

Потрібно обрізати кліп? Кращий спосіб зробити це - просто перетягнути наповнювачі на початку і в кінці кліпу, поки він не стане потрібної довжини. Якщо ви хочете вставити в ваш фільм кілька шматків з одне і того ж відео, просто імпортуйте це відео знову і знову. І просто обрізайте його в міру необхідності.

Тим часом ви можете вирізати або розбити кліп. Просто розмістіть точку відтворення, де ви хочете зробити розріз, і натисніть кнопку Split At Playhead (S).

Вам потрібно змінити швидкість вашого відеокліпу? Виберіть його і натисніть «Властивості». Тут ви знайдете багато докладної інформації по відео, аудіо та метаданих. Найголовніше, ви побачите швидкість, яка за умовчанням встановлена ​​в 1.000x. Використовуйте стрілки вгору і вниз для налаштування.

Зробити потрібні переходи

Створити перехід між кліпами просто: просто перетягніть два кліпи один на одного, щоб вони злегка перекривалися. Ви повинні побачити утворився прямокутну область, що складається з чотирьох трикутників. Натисніть на неї і виберіть Properties. Тут ви знайдете спливаюче меню з широким вибором типів переходу. Виберіть один, потім налаштуйте параметри для нього. Зверніть увагу, що ви також можете накладати один на одного звукову доріжку, що теж може виявитися корисним.

В меню Filters у вас є ряд доступних вам варіантів ефектів. Наприклад, є фільтри в стилі Instagram, інструменти стабілізації, chromakey і багато іншого.

Щоб додати його в кліп, відкрийте меню Filters, натисніть «+» (плюс) і виберіть кращий фільтр з трьох видів (вибране, відео та аудіо).

Щоб додати його в кліп, відкрийте меню Filters, натисніть «+» (плюс) і виберіть кращий фільтр з трьох видів (вибране, відео та аудіо)

У кліп можна додати кілька фільтрів, але не сходите з розуму, особливо на довгих відеороликах! Якщо вам потрібно відключити ефект фільтра, зніміть прапорець. Ви також можете видалити його з кліпу за допомогою кнопки - (мінус).

створення саундтрека

Швидше за все, вам також доведеться попрацювати зі звуковою доріжкою, яка швидше за все, буде складатися з декількох треків. Основний доріжки, і допоміжної, на якій можна розташувати наприклад атмосферні звуки або просто музику, що грає в тлі. Shotcut дозволяє вам змішувати основний звук з додатковими звуками. Якщо ви хочете, то основний звук можна відключити.

Додати титри

Багатьом відео необхідні титри, хоча б для додавання назви. Shotcut дозволяє додавати два типи заголовків, стандартний текст і тривимірний текст. Обидва доступні з меню Filters> Video

Для параметра «Текст» ви можете просто ввести фразу, яку хочете використовувати, в поле. Також доступні деякі попередньо параметри, такі як опція для відображення тимчасового коду відео. Також можна встановити шрифт, колір. Ви можете перетягнути текст по екрану, щоб розташувати його в потрібному місці.

Щоб відобразити 3D-текст, після введення тексту у вас буде вибір шрифтів і квітів. Використовуйте повзунки для регулювання розмірів, глибини, нахилу, горизонтального і вертикального положення. Це так просто.

Експортуйте відео в правильному форматі

Зрештою, ви будете готові експортувати готове відео. Натисніть «Export, щоб почати вибір параметрів експорту. Хоча у вас буде величезний вибір вихідних форматів, найкраще дотримуватися найпростішого варіанту за замовчуванням. Якщо цей формат не підходить для вас, спробуйте альтернативний варіант.

Створення файлу експорту може зайняти деякий час. Навіть для однохвилинного відео вам буде потрібно певний час, яке буде залежати від потужності вашого комп'ютера. Зверніть увагу, що ви можете налаштувати дозвіл і співвідношення сторін перед експортом, а також змінити кодек і внести деякі зміни в бітрейт аудіо.

Зрештою, файл експорту буде готовий для перегляду. Якщо вас влаштує, то продовжуйте і збережіть його.

Зробили: не забудьте поділитися своїм фільмом

Після успішного експорту, ваше відео, буде готове до спільного використання. Можливо, ви просто перегляньте його на своєму ПК, або, може бути, ви поділитеся їм в домашній мережі.

Зверніть увагу, що в Shotcut немає кнопок загального доступу. Якщо ви хочете завантажити своє відео на YouTube, Facebook, Vimeo або щось ще, вам потрібно буде зробити це вручну. Це не ідеально, інші редактори дозволяють це зробити. З іншого боку, це зовсім не проблема, зробити іншими методами, в першу чергу, завантажити безпосередньо через ваш інтернет браузер.

Але якщо, це у вас викликає утруднення, запитаєте в коментарях, і я обов'язково відповім.

А ви пробували працювати з програмою для відео монтажу Shotcut? Яка ваша думка? Або ви використовуєте інший безкоштовний? Розкажіть про це в коментарях.

Автор:

джерело: makeuseof.com

Схожі записи:

Ви цікаво, як можна зробити ролик за 30 хвилин, в програмі, в якій ви раніше не працювали?
Вам потрібно змінити швидкість вашого відеокліпу?
А ви пробували працювати з програмою для відео монтажу Shotcut?
Яка ваша думка?
Або ви використовуєте інший безкоштовний?
Ви цікаво, як можна зробити ролик за 30 хвилин, в програмі, в якій ви раніше не працювали?
Вам потрібно змінити швидкість вашого відеокліпу?
А ви пробували працювати з програмою для відео монтажу Shotcut?
Яка ваша думка?
Або ви використовуєте інший безкоштовний?

Новости