Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Як визначити нормальну вагу для свого організму - онлайн-калькулятор

Виміряйте свій індекс маси тіла.

Фото: pixabay

Індекс маси тіла (ІМТ) - величина, що дозволяє оцінити ступінь відповідності маси тіла людини і його зростання. Індекс дозволяє побічно оцінити, чи є маса недостатньою, нормальною або надлишковою. ІМТ важливий, перш за все, при визначенні показань для необхідності лікування захворювань, пов'язаних з ожирінням.

Індекс маси тіла був розроблений бельгійським вченим Адольфом Кетле ще в період між 1830-м і 1850-м в ході його роботи над соціальною фізикою. Під час життя Кетле його відкриття було відомо лише вузькому колу осіб. Індекс Кетле не був таким популярним і в першій половині 20 століття. Вдихнув нове життя в нього американський дієтолог Анкель Кейс, який опублікував в 1972 році статтю в журналі "Хронічні хвороби", в якій ввів в ужиток поняття індексу маси тіла, пише Likar.info.

З тих пір цей термін набув широкої популярності в колі не тільки медиків, а й усіх тих, хто хоче скинути пару-трійку кілограм і виглядати стрункіше.

Калькулятор ваги: визначаємо норму для кожного онлайн

Обчислити ІМТ нескладно: необхідно взяти свою вагу в кілограмах і поділити його на квадрат зростання в метрах. Наприклад, ІМТ для людини ростом 180 см (1,8 м) і вагою 80 кг, складе 18,69. (80: (1,80 × 1,80) = 24,7). Найздоровіші показники - це діапазон від 20 до 25, вище 25 - це надмірна вага, а вище 30 - це вже ожиріння.

Слід сказати, що індекс маси тіла далеко не ідеальний показник. У розрахунку ІМТ використовуються тільки показники ваги і зростання. Він не враховує співвідношення між м'язової і жирової масою, переоцінює відсоток жиру у спортсменів, людей похилого віку, і недооцінює його у тих, хто має менше м'язової маси. До того ж, не слід використовувати ІМТ для вагітних жінок.

Незважаючи на все вищесказане, в цілому ІМТ - коректний спосіб оцінити, чи є вага загрозою для здоров'я організму в цілому.

Нагадаємо, раніше названо шість способів позбутися від жиру на боках за два тижні . Крім цього, ми писали про меню "золотий" дієти - мінус вісім

Дивіться відео: ф ормула успіху: раціон успішних людей

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

джерело: сьогодні

Новости