Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Як за 5 хвилин створити онлайн-тест для слухачів - EduNeo

співзасновник інтернет-порталу Eduneo.ru

Експерт: в області маркетингу освітніх продуктів, освітніх стартапів і технологій в освіті

Вам потрібно швидко і безкоштовно створити онлайн-тест або опитування для слухачів? Є простий і ефективний інструмент для здійснення цього завдання - Google форми. Переваги та недоліки Google форм, а також детальна інструкція по створенню тесту в нашій статті.

Раніше ми писали огляд по сервісах Google для освіти. прочитати можна тут.

Важливо, що Google продовжує розширювати можливості Google форм і робить їх все більш зручними для використання.

Переваги Google форм:

1. Учні можуть проходити тестування онлайн, просто перейшовши за посиланням.
2. Створені тести можна вбудовувати в блог або на сайт, відправляти по електронній пошті.
3. Є набір тем для оформлення тесту.

4. Можна зібрати певну статистику з відповідей слухачів.
5. Дають можливість спільного доступу для редагування тесту.
6. Існує можливість автоматичної оцінки відповідей, нарахування балів, коментарів до відповіді, відкладеного показу результатів.
7. Доступна індивідуальна настройка - показ питань на основі відповідей користувачів.
8. Інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, можливість копіювати питання з текстового редактора.

недоліки:

 1. Найголовніший недолік - у всіх хто проходить тест, повинен бути аккаунт Googlе
 2. Система оцінювання відповідей тесту далека від досконалості, деякі типи питань не оцінюються.
 3. Кількість типів питань і способи їх редагування обмежені.

Google Forms закривають майже всі потреби звичайного користувача. Для фахівців, які хочуть проводити масову перевірку знань, атестацію або опитування краще придивитися до спеціальних сервісів. Опис 4 найбільш популярних сервісів ви можете знайти в статті . Платформи для тестування, описані в статті допомагають створювати різні типи тестів, призначати їх користувачам і отримувати детальну статистику в розрізі по кожному студенту або в розрізі перевіряється групи. Більшість сервісів працюють в хмарі і тому для проведення тестів не потрібні комп'ютерні класи - кожен опитуваний може пройти тест з особистого смартфона або планшета.

Зайдіть в свій Google-аккаунт. Якщо у вас його немає - зареєструйте пошту (gmail.com). З сервісів Google - виберіть Google-диск.

співзасновник інтернет-порталу Eduneo

Малюнок 1.

Знайдіть і виберіть у лівому верхньому кутку сторінки кнопку «Створити». Потім «Ще» і «Google форми». Нова форма відкриється автоматично.

Вибираємо тему тесту. Це може бути просто колір або тематичне зображення. Також ви можете завантажити свій варіант «шапки тесту».

Також ви можете завантажити свій варіант «шапки тесту»

Малюнок 2.

Заходимо в розділ «Налаштування». Налаштуйте тест у відповідність з вашими завданнями.

Наприклад. Можна вибрати настройки проходження тесту: один раз або необмежену кількість разів.

Можна вибрати настройки проходження тесту: один раз або необмежену кількість разів

Малюнок 3.

Порада. Якщо ви плануєте нараховувати слухачам бали за тест, коментувати їх відповіді і використовувати автоматичне оцінювання (там, де це можливо), то обов'язково активуйте відповідний пункт. У питаннях з'являться необхідні додаткові розділи.

Малюнок 4.

У новій формі заповнюємо: назва та короткий опис.

Малюнок 5.

Меню справа додає в форму (окремими блоками): нові питання, зображення, відео (тільки з Youtube), додатковий опис. Також ви можете додати додаткові розділи в тест. Це зручно - якщо тест об'ємний і передбачає охоплення декількох тем.

Малюнок 6.

Типів питань існує кілька - від простих текстових полів до складних шкал і сіток. Подивитися можливі типи можна в випадаючому меню.

Малюнок 7.

Порядок питань можна змінити простим перетягуванням.

Малюнок 8.

Порада. Крім того, ви можете додати опис і зображення прямо в тіло питання. Зображення також можна додавати в варіанти відповіді. Для цього підведіть курсор до рядка відповіді або до питання. Справа з'явиться значок «Зображення».

Щоб додати опис скористайтеся випадаючому меню у правому нижньому кутку питання.

Щоб додати опис скористайтеся випадаючому меню у правому нижньому кутку питання

Малюнок 9.

Порада. Якщо у вас відповіді до питань (в текстовому редакторі) оформлені за допомогою списків - сміливо копіюйте і вставляйте їх в Google форму (тільки не забудьте вибрати відповідний тип питання), вона сама автоматично все розставить по місцях. Копіювати кожен рядок відповіді окремо не потрібно.

Для того, щоб налаштувати відповіді і бали - виберіть напис «Відповіді» в нижній частині питання.

Пам'ятайте, щоб з'явилася можливість додавати відповіді - в настройках необхідно натиснути на перемикач поряд з написом «Тест» (див. Вище).

Вище)

Малюнок 10.

У розділі «Відповіді» ви можете:

 • Відзначити правильні відповіді. Вони будуть перевірятися автоматично. Доступно тільки для типів питань: з вибором одного варіанта, декількох варіантів і з вибором варіанта із списку.
 • Призначити кількість балів.
 • Залишити коментар, який користувач буде бачити в разі правильного / неправильного відповіді.
  Як пояснень додати посилання, відео або сайти. Слухачі побачать їх тільки після виконання тесту.

Малюнок 11.

Ви також можете налаштувати перевірку даних, які вводить користувач при відповіді. Якщо користувачі введуть дані некоректно (наприклад, перевищать кількість допустимих символів) - отримають попередження (текст повідомлення ви складаєте самостійно).

Малюнок 12.

Google форми дозволяють налаштувати тест таким чином, щоб користувачі переходили в певні розділи тесту, в залежності від відповіді на питання.

Ви також можете вибрати «Надіслати форму», якщо хочете, щоб тест завершився після певної відповіді.

Поки що ці функції доступні тільки для двох типів питань: Один зі списку і розкривається.

Рис 13.

Хочете, щоб відповіді в питаннях перемішувалися? Або щоб питання міняли свій порядок для кожного окремого користувача? Google форми дозволяють це зробити.

Якщо порядок питань не важливий. Виберіть значок Налаштування Якщо порядок питань не важливий у верхньому правому куті форми. Відкрийте вкладку «Презентація». Встановіть галочку «Перемішати питання».

Встановіть галочку «Перемішати питання»

Малюнок 14.

Для автоматичної зміни порядку відповідей в питанні використовуйте меню, що випадає в правому нижньому кутку питання (значок Для автоматичної зміни порядку відповідей в питанні використовуйте меню, що випадає в правому нижньому кутку питання (значок  ) ). Встановіть галочку Перемішати відповіді.

Малюнок 15.

Після того, як користувачі пройшли створений вами тест або опитування, ви можете проаналізувати їхні відповіді.

Google форми дозволяють:

 • аналізувати відповіді окремого користувача;
 • бачити зведені результати по всіх відповідей;
 • отримувати сповіщення про нові відповіді;
 • вивантажити результати в таблицю, скачати відповіді або роздрукувати;
 • заборонити користувачам відповідати на питання тесту (наприклад, термін вийшов).

Малюнок 16.

У статті ми перерахували не всі можливості Google форми.

Наприклад, ви можете налаштувати (як і з іншими документами Google) спільний доступ до форми. Інші користувачі зможуть її переглядати і редагувати.

Порада. Зверніть увагу на розділ «Додатки». Це спеціальні програми для Google форм. Наприклад, можна встановити розширення, яке дозволяє вставляти в питання / відповіді тесту математичні формули.

Малюнок 17.

Якщо Ви плануєте включити ваш тест на сайт, використовуйте кнопку «Відправити». Ви зможете скопіювати HTML-код отримав тесту.

Малюнок 18.

Спробуйте створити свій тест. Діліться прикладами в коментарях.

Інші статті автора

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно