Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Як приручити голосовий пошук в 2018?

 1. 2. Оптимізація сайту для мобільних пристроїв - це важливо
 2. Що робити, щоб поліпшити позиції вашого сайту в мобільній пошуковій видачі
 3. Протестуйте сторінку на зручність для мобільних додатків.
 4. Зробіть поглиблений мобільний аналіз.
 5. Код вашого сайту повинен бути відкритий для збору інформації та індексації пошуковими роботами.
 6. Уникайте Flash'а.
 7. Оптимізуйте час завантаження.
 8. 3. О, чудовий новий пошук за ключовими словами
 9. Інструкція - оптимізація сайту під мобільні пристрої
 10. 4.Номер «0» (розширений сниппет)
 11. Інструкція - як потрапити в розширений сниппет
 12. 5. Локальний бізнес (Local SEO)
 13. Інструкція

Голосовий пошук - ні що інше, як персональний асистент. Ви можете доручити йому що завгодно: пошук квитків, бронювання житла, підбір аксесуарів, пошук книг і музики. Кожен з нас хотів би доручити такі рутинні дії комусь і звільнити час для дійсно важливих завдань. Ось чому голосовий пошук став не просто трендом, а незмінним трендом.

Якщо займатися аналізом видачі рекомендацій користувачам по голосовим запитам, можна частіше потрапляти в такі рекомендації. А це те саме голосове SEO.

Хочете бути попереду конкурентів? Вивчайте нову можливість і швидше впроваджуйте. Оригінал статті тут , Але ми трохи адаптували її під наші реалії.

Google, в першу чергу, індексує сайти адаптовані під мобільні пристрої. Тому, сайт потрібно оптимізувати як для десктопа (в оновленому Google майже половину сторінки видачі займають результати з Knowledge Graph і т. Д.), Так і для зручного мобільного пошуку. Тут доречно буде нагадати всім про те, що з липня 2018 року одним з факторів ранжирування для мобільного пошуку стане швидкість завантаження сайту.

І ось, коли ви вже змирилися з тим, що доведеться робити мобільну версію сайту і готові взятися за роботу, з'являється вона - оптимізація під голосовий пошук.

Але починати, чи знаєте, завжди складно. Все що нам потрібно - зрозуміти, що відбувається і що з цим робити.

Не тільки Гугл, а й всі головні постачальники технологій інвестують в віртуальних помічників. Отже, і в голосовий пошук. У Google є голосовий помічник (Google Assistant), у Apple є Siri, у Amazon - Alexa, в Microsoft - Cortana, у Samsung з'явився Bixty, а Яндекс запустив Алісу - першу голосовий помічник зі штучним інтелектом на російському ринку.

Крім того, існують Amazon Echo і Google Home, які завжди раді включити вам музику або аудіокнигу, скласти список справ, поставити будильники і контролювати техніку в будинку. Навіть холодильники порозумнішали і соціалізувалися.

І, незважаючи на те, що віртуальні помічники існують вже кілька років, вони все ще знаходяться на зорі розвитку. Є прогнози, що саме в 2018 році нам потрібно бути готовими до стрімкого прогресу в цій області.

Голосові помічники покладаються на природні мовні процеси. Це означає, що з часом вони можуть вивчити мовні моделі говорить з ними, а також, його переваги в їжі, транспорті, магазинах, і інші елементи поведінки. Грунтуючись на цих знаннях, віртуальний помічник зможе показувати видачу, максимально відповідає інтересам власника.

Поява голосових помічників кардинально вплинуло на бренди, які приваблюють відвідувачів на сайт через пошукові запити. Голосовий пошук фундаментально відрізняється від письмового. Нижче, ми поговоримо про це більш детально (і про те, як використовувати це для свого сайту). Плюс, голосові запити, як канал продажів, є абсолютно нове випробування для ecommerce. Який до цих пір ще намагається пристосуватися до світу, де велика частина трафіку припадає на мобільні телефони.

Якщо говорити про SЕО, потрібно розуміти, що все, що можуть робити віртуальні помічники і те, що цінне в їх можливостях, спирається на пошук. Це і вибір ресторану, і покупка квитків, і так далі. Однак, це буде вже новий ринок, де ми поборемося за те, щоб бути саме тим сервісом, голосовий пошук якого віддадуть перевагу користувачі. І ясна річ, що змагання буде складним, так як доведеться боротися за одне єдине місце.

Якщо вам цікаво, як слід поводитися перед обличчям прогресу і як змусити ваш контент говорити з користувачами, вивчіть техніку, яка дозволить вам стати більш помітним в нинішніх умовах пошуку.

2. Оптимізація сайту для мобільних пристроїв - це важливо

Отже, зручний голосовий пошук найчастіше асоціюється з мобільним телефоном, так як більшість голосових запитів робиться за допомогою смартфонів.

Через зростаючу популярність смартфонів, Google перемикається на індексування, яке віддає перевагу сайтам, які мають мобільну версію. Ця схема індексування, швидше за все, буде завершена до середині 2018 року . Як тільки цей перехід відбудеться, мобільна видача матиме пріоритет над сайтами, зробленими тільки під десктоп.

У цих умовах, голосовий пошук росте в геометричній прогресії. Нескладно зрозуміти чому. Голосовий пошук швидше (ми можемо вимовити ~ 150 слів за хвилину і надрукувати всього 40 за цей же час), зручніше (не потрібно використовувати руки), надійніше (розпізнавання голосу стає все більш точним).

Погляньте на цифри:

Звичайно ж, в цьому немає ніякої катастрофи. Голосовий пошук не вб'є пошук з монітора. Також, як мобільні телефони не знищили комп'ютери (хоча, існували побоювання про початок так званого Мобайлгеддона ). І все ж, смартфони так міцно увійшли в наше життя, що багато хто вже не можуть уявити як можна не перевіряти телефон по 100 разів на дню або не можуть вийти без нього з дому (в іншому випадку, ми починаємо відчувати нездорові напади паніки). Все це формує нашу поведінку в мережі і наші наміри на пошуку.

Коли справа доходить до швидких запитів, які повинні займати хвилину або всього кілька секунд, ми, швидше за все, віддамо перевагу телефону. У цього феномена навіть є своя назва - мікро-моменти. Це ті моменти, коли ми звертаємося до гаджету - найчастіше смартфону - щоб зробити щось, що нам потрібно прямо зараз: проконсультуватися про можливу покупку, надихнутися, вибрати ресторан, знайти квитки на літак.

Google розділяє мікро-моменти на 4 типи:

Google розділяє мікро-моменти на 4 типи:

Таким чином, мікро-моменти є полем битви для брендів. 65% користувачів смартфонів погоджуються, що в процесі пошуку за допомогою мобільного пристрою, вони шукають найбільш актуальну інформацію. І не звертають уваги на компанію, цю інформацію постачає. Ключовим моментом є терміновість - потрібно бути швидким і спритним, щоб залучити потенційного покупця. Вже неважливо, голосовий це пошук. Потрібно бути зручним для користувачів мобільних пристроїв.

Що робити, щоб поліпшити позиції вашого сайту в мобільній пошуковій видачі

 1. Використовуйте сервіс для веб-майстрів Google Search Console.

Додайте і верифікуйте мобільну версію сайту в Google Search Console .

 1. Протестуйте сторінку на зручність для мобільних додатків.

Пам'ятайте, що оцінка адаптованості під мобільні телефони залежить від кожної сторінки, а значить, вам по черзі доведеться перевірити всі ваші посадочні сторінки. Це можна зробити швидше за допомогою спеціальних інструментів, наприклад, WebSite Auditor .

Створіть проект для вашого сайту, або відкрийте вже існуючий, перейдіть на Content Analysis (Аналіз контенту)> Page Audit (Аудит сторінки), додайте сторінку, яку хочете проаналізувати, введіть ключові слова. Коли перевірка закінчиться, переключіться на Technical factors і перейдіть до секції Page usability (Mobile) (Зручність сторінки / Мобільні телефони), щоб виправити можливі проблеми.

Коли перевірка закінчиться, переключіться на Technical factors і перейдіть до секції Page usability (Mobile) (Зручність сторінки / Мобільні телефони), щоб виправити можливі проблеми

 1. Зробіть поглиблений мобільний аналіз.

У вашому проекті в WebSite Auditor перейдіть в Preferences (Налаштування)> Crawler Settings (Настройки збору інформації), переконайтеся, що поле Follow robots.txt instructions (Слідувати інструкціям robots.txt) відзначено галочкою; в контекстному меню поруч виберіть Googlebot-Mobile. Під ним відзначте Crawl (Складальник) як specific user agent box (агент користувача). У випадаючому меню праворуч виберіть другого user-agent зі списку:

Це user-agent (іншими словами, пошуковий робот), який Google використовує, коли збирає інформацію зі сторінки на мобільних телефонах. Натисніть OK і натисніть Rebuild Project (Переробити проект). У цей момент, інструмент зробить повний аудит мобільної версії сайту.

 1. Код вашого сайту повинен бути відкритий для збору інформації та індексації пошуковими роботами.

Переконайтеся, що мобільна версія вашого сайту не блокує CSS, JavaScript, зображення, відео, і т.д.

 1. Уникайте Flash'а.

Flash не підтримує браузерами більшості телефонів (втім, як і десктопними браузерами). Уникайте використання Flash додатків на мобільній версії сайту, щоб упевнитися, що у Google (і відвідувачів) є доступ до всього контенту на сайті.

 1. Оптимізуйте час завантаження.

40% користувачів мобільного пошуку чекають не довше трьох секунд, перш ніж покинути сайт (згадайте себе). Стиснення зображень - найпростіший спосіб поліпшити UX і швидкість сторінки. В WebSite Audito r ви можете отримати готову посилання на скачування всіх ваших зображень в стислому вигляді. У вашому проекті перейдіть в Content Analysis (Аналіз контенту) і виберіть сторінку, яку потрібно проаналізувати. Перейдіть до Page Audit (Аналіз сторінки)> Technical factors (Технічні фактори), перейдіть до Page speed (Desktop) (Швидкість сторінки / Робочий стіл), клікніть на Uncompressed images (стиснені зображення), і отримаєте посилання в секції How to fix (Як виправити).

3. О, чудовий новий пошук за ключовими словами

З голосовим і друкованим пошуком пов'язаний один цікавий феномен. Коли ви набираєте запит в пошуковій системі, то використовуєте певну кількість окремо взятих ключових слів, які коротко відображають, що саме вам хотілося б знайти. У той же самий час, коли ви говорите з телефоном або будь-яким іншим девайсом, ви ставитеся до нього як до живої істоти, а отже, формуєте запити як реальні питання або затвердження. Справді, Google повідомляє, що 70% запитів , Які отримує Голосовий помічник виглядають, як жива мова.

Як ви вже здогадалися, підхід до пошуку за ключовими словами, для такого типу запитів, повинен кардинально відрізнятися від звичного. Голосовий пошук, здебільшого, складається з довгих ключових слів-фраз і питань, які зазвичай задають люди.

Довгі ключові слова менш конкурентні і конвертуються швидше. Так що, якщо ви таргетіруетесь на такі ключові слова і фрази, а також, відповідаєте на питання свого потенційного покупця - у вас більше шансів зайняти кращу позицію у видачі.

Інструкція - оптимізація сайту під мобільні пристрої

 1. Створюйте контент, грунтуючись на питаннях.

Питальні слова - хто, що, де, чому, коли і як - тісно пов'язані з голосовими запитами, так як за своєю природою є розмовними. Звідки взяти ідеї для запитань? інструмент Rank Tracker's , Що дозволяє оцінити частотність розмовних питань, допоможе в цьому.

У вашому проекті перейдіть в Keyword Research (Пошук ключових слів), клікніть на Suggest Keywords (Рекомендовані Ключові слова), виберіть Common Questions research method (Дослідження частотних питань). Введіть ключове слово, і натисніть Next (далі). Як тільки дослідження буде закінчено, на екрані з'являться ідеї для запитань.

Як тільки дослідження буде закінчено, на екрані з'являться ідеї для запитань

 1. Відзначте поле People also ask (Люди також запитують).

Поле People also ask (Люди також запитують) - це величезна кількість схожих питань. Як тільки ви натискаєте на один з них, з'являються ще кілька. Через якийсь час ці питання можуть почати повторюватися, але в цілому, це відмінний спосіб знаходити нові теми.

 1. Додати сторінку Питань та Відповідей (Q & A page).

По можливості, створіть Q & A page - це легкий спосіб оптимізувати сайт під питання, типу: «хто, що, де, коли і чому», і ті найдовші ключові слова і фрази. Цей розділ буде одночасно ставити і відповідати на ті питання, які відносяться до вашого контенту і запитам клієнтів. Крім того, незалежно від стилю, якого ви дотримуєтеся при створенні контенту, тут ви можете використовувати розмовну мову. Використання фраз з розмовної мови, дозволить вам зайняти кращі позиції в голосовому пошуку.

4.Номер «0» (розширений сниппет)

Так звана " нульова позиція »- це позиція в пошуковій видачі, яка стоїть над усіма іншими результатами пошуку. А її сниппет є текстове вікно з найкращою відповіддю на запит користувача.

На відміну від Knowledge Graph, це вікно містить посилання на ресурс. Цей же ресурс буде нижче в самому списку видачі, на своїй законній позиції. Тобто, нульова позиція не завжди відповідає першому результату видачі на пошуку. Посилання можуть прийти з 4-й, або навіть з 71-ї позиції! Варто визнати, що нульова позиція - відмінний спосіб підвищити власну помітність і, як наслідок, у неї є свої бонуси.

Зі збільшенням використання мобільних телефонів і голосового пошуку, цей сниппет придбав реальну цінність. Чому? Давайте подивимося як це виглядає на смартфоні:

Він буквально займає весь простір екрану! А тепер, спробуйте знайти те ж саме за допомогою голосового пошуку. Він прочитає вам, вгадайте що - цей самий сниппет. Уявіть, що у вас в цей момент немає можливості поглянути на екран. Ця відповідь буде вашим першим і єдиним. І це, одночасно, радує і лякає.

Або візьмемо, наприклад, Google Home. Коли він відповідає на питання користувача за допомогою інтернету, він цитує ресурс, з якого була взята інформація , А також, посилає посилання на нього в додаток Google Home.

Таким чином, нам слід поговорити про те, як потрапити в цей сниппет.

Інструкція - як потрапити в розширений сниппет

 1. Перевірте поведінкові чинники.

Ваш сайт повинен добре виглядати з точки зору Google. Це потрібно для того, щоб контент міг претендувати на потрапляння в сниппет. Використовуйте Google Analytics, щоб перевірити сторінки, які, на вашу думку, підходять для сниппета. Для початку, перегляньте сторінки, на які веде велику кількість зворотних посилань. Якщо ви бачите, що їх поведінкові фактори (такі як: показник відмов, CTR, тривалість перегляду, нові відвідувачі, кількість відвіданих сторінок і т.д.) нижче середнього, то потрібно трохи попрацювати над цими сторінками .

 1. Збільште шанси на потрапляння в сниппет.

Потрібно показати Google, яким чудовим джерелом відповідей на питання ви є. Спробуйте використовувати структуру зворотної піраміди, щоб систематизувати дані:

 • Почніть з самої важливої ​​інформації за обраним питання (дотримуйтесь порад для пошуку довгих ключових слів з розділу 3);
 • Перейдіть до більш докладного відповіді на питання, використовуйте зображення;
 • Завершіть прикладами або кейсами.
 1. Оптимізуйте формати даних.

За допомогою мудрого HTML форматування, мікророзмітки і структурування даних, ви можете привести Google саме туди, звідки він візьме відповідь на питання для сниппета. Спробуйте переформатувати цільову сторінку під сниппет.

Параграфи: Подумайте про коротке резюме, яке було б відповіддю на питання, близько 40-50 слів, які помістяться в віконце. Форматуйте параграф в HTML під <p> і помістіть його відразу під заголовком.

Форматуйте параграф в HTML під <p> і помістіть його відразу під заголовком

Таблиці: Google любить включати таблиці в сниппет, так як комп'ютер розпізнає їх набагато легше, ніж розмовна мова. Там, де це логічно, додайте інформацію про таблиці або Форматуйте параграфи в таблиці. Відзначте присутність таблиці на сторінці, використовуючи <table>.

Відзначте присутність таблиці на сторінці, використовуючи <table>

Списки: Дайте списку назву (з розміткою в H1 або H2), яке відповідає таргетований ключовим словом. І отформатируйте ваші «кроки», як підзаголовки. Пам'ятайте, що Google також має здатність перетворювати текст в списки. По можливості, відформатуйте свій текст, оформивши підзаголовки. Тоді, Google помітить ваші підзаголовки і розташує їх в хронологічному порядку.

Тоді, Google помітить ваші підзаголовки і розташує їх в хронологічному порядку

 1. Запитайте переіндексацію сторінок.

Як тільки ви внесли зміни на сторінку, і підготували її до сніпетів, використовуйте Google Search Console , Щоб оновити дані сторінки в пошуковому індексі. Як виявилося, цей запит миттєво оновлює статус сторінки в індексі Google. Це означає, що ваша сторінка зможе потрапити в сниппет, як тільки ви зміните її і відправите на переіндексацію.

5. Локальний бізнес (Local SEO)

Якщо у вас є місцевий бізнес, цей розділ для вас, так як голосовий пошук більше, ніж будь-який інший, співвідносить запити з геопозіціей. Ми знаємо, що голосовий пошук зазвичай використовують на мобільних телефонах, а більшість з них оснащені GPS. Це означає, що користувачі шукають потрібну по алгоритмам, які відрізняються від традиційного пошуку на ПК. Такі голосові алгоритми діють щодо пошуку «Поруч зі мною».

Так що, коли людина виробляє терміновий запит будь-якого місця або послуги, ви вже повинні бути! Так як, згідно Google , Три з чотирьох чоловік, які шукають що-небудь поруч з собою, в результаті, приходять в магазин протягом дня. І 28% з них здійснюють покупку.

Інструкція

 1. Додати сторінку в Google Мій Бізнес.

Аккаунт в Google Мій Бізнес необхідний, якщо ви хочете потрапити в список місцевих закладів (а маршрут до вашого магазина зможе бути прочитаний вголос віртуальним помічником). Переконайтеся, що інформація про вас вірна і актуальна: адреса, положення на карті, контакти, годинник роботи (ніколи не забувайте оновлювати цю інформацію). Створіть унікальне опис для вашого бізнесу, виберіть відповідні категорії, завантажте хоча б 5 фотографій.

А також, виберіть бажане фото. Він має являти ваш бізнес, але при цьому не може бути логотипом. Оптимізуйте його під формат квадрата 250 × 250 пікселів.

 1. Додано Позитивні Відгуки.

Спробуйте отріматі хоча б 5 відгуків в Google, так як смороду ма ють ключовими значення для ранжірування у відачі Google по геопозіціі. Если ви бачите задоволений клієнта - стімулюйте его Залишити відгук. тут можна подивитись інструкції Google зі складання відгуків. Не забувайте, що відповідати на негативні відгуки теж дуже важливо. Пропонуйте рішення. Ви можете слідкувати за згадками вашого бренду за допомогою інструментів відстеження, наприклад Awario.

 1. Використовуйте мікророзмітки Schema для контактів.

Використання мікророзмітки може підняти ваш сайт в списку локальної видачі, завдяки небрендовану ключовими словами. Секція для локальної розмітки на Schema.org включає в себе набір категорій, якими ви можете скористатися. Такі як: адреса, телефон і годинник роботи. Скористайтеся цією інструкцією, щоб почати використовувати структуровану розмітку даних.

 1. Оптимізуйте кампанії AdWords під пошук «Поруч зі мною».

Якщо у вас в AdWords вже є кампанія, присвячена вашому місцевому бізнесу, ви можете підвищити свої шанси на видачу як при голосовому, так і при звичайному пошуку, використовуючи наступні поради:

Використовуйте розширення в AdWords, які стосуються вашої локації. Коли ви включите в AdWords розширення, пов'язані з вашою локацією, адреса, телефон, то інформація як до вас дістатися - буде показана в рекламному оголошенні. Це дуже важливо, якщо ви хочете потрапити в видачу «Поруч зі мною».

Використовуйте пошук на місцевості в Google Картах.

Реклама такого типу з'являється у видачі над результатами органічного пошуку в Google Картах. Скористайтеся інструкцією, щоб дізнатися як працює даний тип реклами.

І ще одна порада.

Якщо ви не користуєтеся голосовими помічниками - вам набагато важче оптимізувати сайт і, одночасно, скористатися всіма можливостями такого пошуку. Так що, придбайте якийсь девайс, завантажте додатки, пограйте з ними, поспостерігайте, як з ними взаємодіють ваші члени сім'ї та друзі. Це дозволить вам зрозуміти, як саме працює голосовий пошук.

Велика ймовірність, що в 2018 році, все візьмуть курс на мобільні телефони, голосовий пошук, і ІІ. Не дивно, що вже з'явилися міркування про можливість розділити голосові запити в Google, так як для їх оптимізації потрібна тактика, трохи відрізняється від традиційних SEO-стратегій.

Дійсно, як ми можемо оптимізувати щось, не маючи чіткої аналітики ?!

Я не драматизую. Звичайно, це можливо. Настільки, наскільки можливо оптимізуватися під мобільні телефони, не знаючи, які запити прийдуть з розумних гаджетів. Однак, як тільки вам вдасться зрозуміти всі нюанси різних типів пошуку, ви зможете виконати приголомшливу роботу, яка підвищить присутність вашого сайту у видачі по голосовим запитам.

Хочете бути попереду конкурентів?
Звідки взяти ідеї для запитань?
Чому?
Дійсно, як ми можемо оптимізувати щось, не маючи чіткої аналітики ?

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно