Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Як набрати текст голосом на комп'ютері

  1. Як набрати текст голосом в голосовому блокноті
  2. Як заповнювати будь-які поля і форми голосом в браузері Google Chrome
  3. Як перетворити аудіо в текст
  4. спосіб №2

Привіт, шановні читачі. Сьогодні я детально розповім про технічні налаштування і нюанси мовного набору тексту голосом на комп'ютері. Як ви знаєте спосіб, який я запропонував в своєму безкоштовному видеокурсе « Як набрати текст голосом »- є мобільним і не вимагає наявність комп'ютера і платних програм. За численних листів можна судити, що курс дуже сподобався. Але також є багато питань, - А як набирати тексти голосом на комп'ютері? Причому з листів я розумію, що цікавий не тільки спосіб набору тексту голосом на комп'ютері, але і переклад аудіо в текст.

Звичайно, в коментарях і листах я відповідав і рекомендував єдиний, на мій погляд, відповідний для цього онлайн сервіс « Блокнот для мовного введення ». І тепер я вже отримую листи з проханням розповісти про технічні налаштуваннях комп'ютера (мікрофона і звукової карти) і як аудіо перевести в текст.

Загалом, секрет роботи з даним сервісом дуже простий, - у вас повинен бути хороший, чутливий мікрофон. Інакше, якість розпізнання дуже сильно кульгає. Але і на цей випадок є вихід.

Отже, до справи, при роботі з голосовим редактором є два варіанти:

1. Набір тексту через мікрофон.

2. Набір тексту через віртуальний аудіо кабель.

Перш ніж приступити до набору тексту голосом за допомогою голосового блокнота, потрібно зробити деякі налаштування браузера Google Chrome. На даний момент, тільки в цьому браузері доступна можливість набирати текст голосом. Нам знадобиться встановити два додаткових розширення.

- Голосове введення тексту - Speechpad.ru

- голосовий пошук

Привіт, шановні читачі

Розширення Google Chrome

Перейшовши за вказаними вище посиланнях, Вам достатньо натиснути одну кнопку і розширення буде встановлено.

установка розширень

Як набрати текст голосом в голосовому блокноті

Для першого способу, додаткових налаштувань робити не треба. Все готово до набору тексту голосом через голосовий блокнот.

Переходимо на головну сторінку блокнота, виставляємо потрібні параметри, і можна диктувати текст голосом. Іконка мікрофона використовується для введення окремих фраз або пропозицій. Для безперервного введення тексту використовуйте кнопку «Включити запис».

Налаштування голосового блокнота

Примітка: при першій спробі набрати текст голосом у верхній частині браузера з'явиться попередження з запитом на доступ до мікрофона. Вам потрібно натиснути на кнопку «Дозволити».

Запит на використання мікрофона

Як заповнювати будь-які поля і форми голосом в браузері Google Chrome

За допомогою встановленого раніше розширення «Голосовий введення тексту» Вам доступна функція заповнення будь-яких полів в браузері. Наприклад, в реєстраційній формі або залишаючи коментар.

Для того щоб заповнити окреме поле в формі, - натисніть праву кнопку мишки в даному полі і в контекстно-залежному меню виберіть пункт «SpeechPad».

Дозвольте доступ до мікрофона і диктуйте текст.

Дозвольте доступ до мікрофона і диктуйте текст

заповнення полів

А якщо вам потрібно надиктувати кілька пропозицію, наприклад, коментар або повідомлення на форумі, потрібно виконати наступні дії.

Натиснути праву кнопку мишки поряд з полем для введення і вибрати в контекстно-залежному меню все той же пункт «SpeechPad». Але на цей раз відкриється нове вікно і включиться запис. Диктуйте текст, а потім використовуючи буфер обміну перенесіть текст в потрібну форму.

Диктуйте текст, а потім використовуючи буфер обміну перенесіть текст в потрібну форму

Голосове заповнення форм

Комбінація клавіш для роботи з буфером обміну:

Ctrl + A - виділити текст

Ctrl + C - копіювати в буфер обміну

Ctrl + V - вставити з буфера обміну

Ось так ось без особливих хитрих налаштувань, при наявності доступу в Інтернет можна вводити текст голосом на комп'ютері. Якість розпізнавання буде залежати від мікрофона і Вашої дикції.

А тепер розберемо можливість перекладу аудіо в текст. Цей метод називається - транскрібація. Даний сервіс дозволяє переводити аудіо в текст з звукових і відео файлів. І знову ж таки упор робиться на хороший мікрофон.

Але в технічних характеристиках мікрофонів я не розбирався, і казати який хороший а який ні, не стану. Скажу лише, що у мене був звичайний настільний мікрофон Genius і він мене влаштовував. Ще вчора я почав підготовку до даної статті з використання цього мікрофона, помилок при розпізнанні голосу було не багато. За ніч, наш домашній вихованець (кіт) зробив диверсію і перегриз дріт мікрофону. Не подумайте, що тільки мікрофона, - ні, не тільки.

І для продовження підготовки до статті я скористався навушниками з мікрофоном. І мушу сказати, це просто земля і небо. Мікрофон на навушниках, - це просто труба. Толі від старості, чи то він такий убогий і був, ну це просто вбивця нервових клітин. Так, що робіть висновки.

Ну, да ладно, давайте переходити в до виконання поставленого завдання.

Як перетворити аудіо в текст

спосіб №1

Даний спосіб, не вимагає ніяких налаштувань. Принцип полягає в наступному. Ви відтворюйте звуковий файл або відео, звук йде через колонки, а мікрофон захоплює звук з колонок. Ви також можете включити запис на диктофоні або смартфоні, і мікрофон буде захоплювати звук з цих пристроїв.

Ви також можете включити запис на диктофоні або смартфоні, і мікрофон буде захоплювати звук з цих пристроїв

схема №1

Відкривши голосової блокнот, переходимо в розділ «Транскрібація».

Транскрібація

Сервіс надає можливість захоплення аудіо з відео YouTube, відео файлів і аудіо файлів. Відео та аудіо файли при цьому можуть бути розташовані як в інтернеті, так і на Вашому комп'ютері.

Для початку, розглянемо приклад відкриття відео з YouTube. Для цього буде потрібно ID даного відео. Цей ID потрібно вставити в поле «URL медіа файлу для програвання» і натиснути кнопку «Оновити».

Цей ID потрібно вставити в поле «URL медіа файлу для програвання» і натиснути кнопку «Оновити»

Підключення відео з YouTube

Такий унікальний ID є у кожного відео на YouTube. Побачити його можна в адресному рядку браузера.

Тепер розглянемо приклад з відкриттям файлу на вашому комп'ютері.

Спочатку вказуєте тип файлу, аудіо або відео. Потім натискаєте на кнопку «Виберіть файл» і виберіть файл на комп'ютері. Вибравши файл, натискаєте кнопку «Відкрити».

Відкрити файл з комп'ютера

Наступним етапом в своєму розпорядженні, мікрофон поруч з колонками вашого комп'ютера або скажімо диктофоном або смартфоном, і включаєте запис.

включаємо запис

Далі отриманий результат (готовий текст), копіюєте в текстовий редактор і редагуєте як вам треба.

спосіб №2

Даний спосіб дозволяє виключити мікрофон з ланцюжка перетворення аудіо в текст. Звук буде безпосередньо передаватися з програвача в голосовий блокнот. І вже не важливо, який у вас мікрофон.

І вже не важливо, який у вас мікрофон

схема №2

Але для цього потрібна окрема програма - Virtual Audio Cable . Дана програма створює віртуальний аудіо кабель і передає аудиопоток між додатками. Програма ця платна, коштує від 25 $ до 50 $. Але можна скористатися безкоштовною версією. У безкоштовної версії є обмеження на кількість віртуальних кабелів. Можна створити тільки 3 кабелю. А ще жіночий голос постійно нагадує, що це безкоштовна версія якщо використовувати аудіорепітер. Але скажу вам чесно, можна обійтися і без нього. Зате пробна версія не обмежена за часом. У відеоуроці я покажу, у чому хитрість.

Отже, для початку завантажуємо програму «Віртуальний аудіо кабель», посилання вище.

Отже, для початку завантажуємо програму «Віртуальний аудіо кабель», посилання вище

Віртуальний аудіо кабель

Після того, як ви скачаєте архівний файл на комп'ютер, його потрібно розпакувати. Для цього можна скористатися архіватором або простим копіювання файлів з архіву в нову папку.

розпакування архіву

Коли архів буде розпакований, запускайте файл установки, відповідний розрядності вашої операційної системи. У сенсі, 32 або 64 біт.

Установка програми VAC

Установка стандартна і не зажадає від вас додаткових знань і умінь. Просто дотримуйтесь інструкцій майстра установки.

Далі, важливий технічний момент, потрібно налаштувати як пристрій відтворення віртуальний аудіо кабель.

Далі, важливий технічний момент, потрібно налаштувати як пристрій відтворення віртуальний аудіо кабель

Налаштування аудіо

Тепер Ви ні звуку не почуєте з ваших колонок, зате весь звук через віртуальний аудіо кабель буде передаватися в голосовій блокнот. Те, що нам і потрібно.

Ось тепер можна відкрити голосовий блокнот, перейти в розділ «Транскрібація» і виконати переклад аудіо в текст, як це було описано в першому способі. Тільки зараз на треба підносити мікрофон до колонок.

Примітка: якщо ви все ж захочете чути звук, тоді слід перейти в папку, куди ви розпакували архів програми та запустити аудіорепітер. Вказавши в якості пристрою введення віртуальний кабель, а в якості пристрою виводу колонки.

Налаштування аудіорепітера

Тепер ви будете чути звук і жіночий голос, що нагадує про безкоштовної версії програми, який після третього повторення вже зводить з розуму. Але, цим можна і не користуватися, тим більше, якщо ви знаєте, про що йдеться у вашому відео або аудіо.

На цьому всі технічні моменти набору тексту голосом на комп'ютері, за допомогою голосового блокнота, розкриті. Якщо, що то розповів не зрозуміло, пишіть в коментарях, постараюся доповнити і допомогти порадою. А ще, якщо писати статті на сайт, самостійно ви не можете з якоїсь причини, то можна купити статті на біржі. Сьогодні так роблять багато власники сайтів, довіряючи справу професіоналам.

Всім бажаю удачі.

З повагою, Максим Зайцев .

Але також є багато питань, - А як набирати тексти голосом на комп'ютері?

Новости

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,