Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Як гаджет викликають залежність і як з нею боротися

 1. Змова виробників відеоігор?
 2. Закони проти ігроманів: вихід?
 3. Як гаджет можуть викликати залежність
 4. Відрив від реальності
 5. як боротися

Психолог і професор Нью-Йоркського університету Адам Альтер про залежність від гаджетів

У минулому, кажучи про залежність, ми найчастіше мали на увазі наркотичні речовини - героїн, кокаїн, нікотин. Сьогодні, ми говоримо про поведінкових залежностях. Люди проводять в середньому близько трьох годин в день, втупившись у мобільник, підліток може тижнями сидіти в своїй кімнаті наодинці з відеоіграми, а користувачі Snapchat заходять в додаток близько 18 разів за день.

Згідно з дослідженням 2011 року, принаймні 41% людей мають ту чи іншу залежність. І це число зростає з розвитком технологій.

Залежність - це щось, що приносить нам короткострокове задоволення, а в довгостроковій перспективі підриває ваше благополуччя. Але ми все одно не можемо зупинитися.

Ми біологічно схильні підсаджуватися на такого роду задоволення. Якщо ви любите грати в ігри на комп'ютері, то в момент, коли ви підходите до нього і завантажуєте відеогру, ваш мозок подібний до мозку наркомана.

Ми так створені, що до тих пір поки ми натискаємо на потрібні кнопки, наш мозок виробляє дофамін. Ми отримуємо цілий потік дофаміну і деякий час відчуваємо себе просто чудово, але з часом настає пересичення, і щоб знову зловити кайф нам потрібно все більше і більше.

Ми отримуємо цілий потік дофаміну і деякий час відчуваємо себе просто чудово, але з часом настає пересичення, і щоб знову зловити кайф нам потрібно все більше і більше

Адам Альтер

Змова виробників відеоігор?

Звичайно творці відео-ігор не збираються перетворити вас в наркомана. Вони просто хочуть, щоб ви провели якомога більше часу за грою.

За деякі ігри на смартфоні потрібно платити по ходу гри, тому творцям вигідно, щоб ви продовжували грати. Творці ігор будуть вибудовувати ігровий процес за принципом ігрових автоматів - іноді давати вам виграти, щоб інтерес не слабшав.

Тому виробники ігор часто проводять тести перед випуском гри з різними її версіями, щоб зрозуміти який варіант найбільш захоплює користувача.

Я знав одного молодого чоловіка, який провів перед комп'ютером, граючи у відеоігри, 45 днів поспіль! Але ця нав'язлива прихильність зруйнувала його життя. Він потрапив в спеціальну реабілітаційну клініку, що спеціалізується на лікуванні молодих людей з ігровими залежностями.

Закони проти ігроманів: вихід?

У Південній Кореї та Китаї вже є пропозиція ввести так званий «закон Попелюшки» - заборонити дітям грати в деякі ігри після півночі.

Введення обмежують час гри законів справедливо принаймні для он-лайн ігор.

Ігрова та інтернет-залежність - серйозна проблема в Східній Азії. У Китаї нею страждають мільйони молодих людей. Там існують спеціальні табори, в які батьки відправляють дітей на лікування на кілька місяців.

Як гаджет можуть викликати залежність

Відповідно до одного з дослідженням, 60% дорослих, кладуть телефон поруч з ліжком перед тим як лягти спати. А згідно з іншим опитуванням, 50% респондентів підтвердили, що кілька разів за ніч перевіряють свою електронну пошту.

Крім того, нові гаджети - ідеальний засіб підсадити вас на залежність від нової інформації. Якщо раніше ви мали доступ до ігор і соціальних мереж тільки зі свого домашнього комп'ютера, то тепер, портативні пристрої дозволяють вам постійно бути на зв'язку.

Сьогодні, ми постійно перевіряємо поновлення в соцмережах, перериваючи роботу і відволікаючись від домашніх справ. Ми одержимі кількістю "лайків" на наші фото в Instagram, замість того, щоб приділити увагу безпосередньо тим, хто зараз поруч з нами.

Відрив від реальності

Якщо ви витрачаєте на телефон щодня по три години свого часу, ви відбираєте цей час від спілкування з людьми лицем до лиця. Зі смартфоном вам зручно спілкуватися і при цьому отримувати задоволення, але від вас не потрібно проявляти ніякої ініціативи.

Вам не потрібно нічого запам'ятовувати, тому що в будь-який час ви можете скористатися пошуковою системою. Вам вже не потрібно розвивати здатність запам'ятовувати інформацію або придумувати нові ідеї.

Стів Джобс в інтерв'ю 2010 року, сказав, що його діти не користуються Айпад. Насправді, це справедливо і для багатьох титанів Силіконової долини, які не дозволяють своїм дітям користуватися деякими девайсами. Є навіть приватна школа, в якій заборонено будь-які гаджети - ніяких айфонів або Айпад. І найцікавіше, що 75% батьків дітей в цій школі працюють в сфері новітніх технологій.

як боротися

 1. Задуматися про те, як технології впливають на наше життя.
 2. Встановити межі. Наприклад, не відповідайте на електронну пошту після шостої вечора.
 3. І приділяти більше часу життя оффлайн. Наприклад, більше розмовляти з людьми лицем до лиця, відклавши в сторону гаджети. Нехай кожен день у вас буде спеціальний час «назад в 50-е» - ніяких девайсів, ніяких екранів.

The New York Times

Переклад Марії Строгановой

Змова виробників відеоігор?
Закони проти ігроманів: вихід?
Закони проти ігроманів: вихід?

Новости

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают