Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Як перевірити блок живлення комп'ютера на працездатність

 1. Зміст статті:

Всім привіт

Всім привіт! Сьогодні ми з вами поговоримо про дуже життєвої ситуації, коли раптом ваш комп'ютер навідріз відмовляється включатися. Тобто при натисканні кнопки на корпусі системного блоку, взагалі нічого не відбувається.

У таких ситуаціях, насамперед потрібно перевірити підключення мережевого проводу, а також положення тумблера включення на задній стінці комп'ютера. Якщо ж це не допомогло, то потрібно знати як перевірити блок живлення комп'ютера на працездатність. І треба сказати, що нічого складного тут немає.

Зміст статті:

Отже, друзі мої, дана історія взагалі почалася з того, що після вихідних не включився один комп в одному з важливих кабінетів горе-контори, де старанно трудиться автор статті.

Ну і, звичайно ж, ніхто крім мене в нашому колективі з такою бідою впоратися не може. Тому засукавши рукава і приготувавшись до вдихання пилу, я приступив до лагодження майже десятирічного залізного трудяги.

Природно, що в першу чергу було перевірено з'єднання мережевого шнура до гнізда блоку харчування, а також повторно зафіксовано положення тумблера:

Але на жаль, всі ці заходи ні до чого доброго не привели. Як то кажуть, пацієнт все одно залишався мертвий. Ну що ж, наступним кроком буде перевірка самого блоку живлення.

І тут треба сказати, що робити ми це будемо простим народним методом, без всяких там мультиметров і тому подібних пристроїв. Ну не винен же я в тому, що електрика ще не було на робочому місці. Воно і зрозуміло, вихідні були.

Так, в першу чергу потрібно від'єднати від материнської плати довгу прямокутну колодку з контактами. Ось так вона повинна виглядати і у вас:

На цьому кроці відключіть про всяк випадок живлення від вінчестера. А ось дисковод нехай буде під напругою, оскільки вважається, що комп'ютерні блоки не можна запускати без навантаження. Найдешевші з них при цьому можуть згоріти:

А тепер переходимо до основного моменту. Беремо саму звичайну канцелярську скріпку, розгинаємо її і замикаємо контакти зеленого і чорного проводів на великому зарядному:

 1. Зелений провід PS-ON: запускає блок живлення;
 2. Чорний провід: це мінус (або земля).

Звичайно ж, треба розуміти той момент, що робити такі маніпуляції краще за все при повністю знеструмленому комп'ютері, щоб через недосвідченість і не закоротити чогось і не спалити до біса материнську плату або вінчестер.

Так ось, після подачі напруги, наш блок повинен зашуміти вентилятором, що в більшості випадків говорить про його повній бойовій готовності. Якщо ж цього не відбулося, значить він дійсно помер.

Ось таким простим способом, можна легко перевірити блок живлення комп'ютера на працездатність. І до речі, на крайній випадок, даний спосіб підійде навіть без участі самого комп'ютера і материнської плати:

Що ще можна сказати з цього питання? Якщо після замикання скріпкою вентилятор крутиться, а комп все одно не заводиться, є сенс перевірити мультиметром напруга живлення по всіх каналах:

 1. Помаранчевий провід: 3,3 В;
 2. Червоний дріт: 5 В;
 3. Жовтий провід: 12 В;
 4. Допустима похибка ± 5 В.

Але в разі автора статті, справа виявилася не в блоці, а в роздутих конденсаторах материнської плати:

Тому тримайте цей нюанс в голові і пам'ятайте, що якщо комп'ютер взагалі не стартує, а блок робочий, то можливо, справа в пробитих кондерах. Ще раз подивіться на них:

А знаходяться вони завжди біля самого процесорного гнізда і відповідають за подачу харчування на нього. Ну що ж, тепер ви точно знаєте як можна перевірити блок живлення комп'ютера на працездатність.

На цьому всім поки і до нових зустрічей. А наостанок, як завжди, дуже цікаве відео. Давайте дивитися разом.

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно