Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Як перевірити блок живлення комп'ютера на працездатність

 1. Зміст статті:

Всім привіт

Всім привіт! Сьогодні ми з вами поговоримо про дуже життєвої ситуації, коли раптом ваш комп'ютер навідріз відмовляється включатися. Тобто при натисканні кнопки на корпусі системного блоку, взагалі нічого не відбувається.

У таких ситуаціях, насамперед потрібно перевірити підключення мережевого проводу, а також положення тумблера включення на задній стінці комп'ютера. Якщо ж це не допомогло, то потрібно знати як перевірити блок живлення комп'ютера на працездатність. І треба сказати, що нічого складного тут немає.

Зміст статті:

Отже, друзі мої, дана історія взагалі почалася з того, що після вихідних не включився один комп в одному з важливих кабінетів горе-контори, де старанно трудиться автор статті.

Ну і, звичайно ж, ніхто крім мене в нашому колективі з такою бідою впоратися не може. Тому засукавши рукава і приготувавшись до вдихання пилу, я приступив до лагодження майже десятирічного залізного трудяги.

Природно, що в першу чергу було перевірено з'єднання мережевого шнура до гнізда блоку харчування, а також повторно зафіксовано положення тумблера:

Але на жаль, всі ці заходи ні до чого доброго не привели. Як то кажуть, пацієнт все одно залишався мертвий. Ну що ж, наступним кроком буде перевірка самого блоку живлення.

І тут треба сказати, що робити ми це будемо простим народним методом, без всяких там мультиметров і тому подібних пристроїв. Ну не винен же я в тому, що електрика ще не було на робочому місці. Воно і зрозуміло, вихідні були.

Так, в першу чергу потрібно від'єднати від материнської плати довгу прямокутну колодку з контактами. Ось так вона повинна виглядати і у вас:

На цьому кроці відключіть про всяк випадок живлення від вінчестера. А ось дисковод нехай буде під напругою, оскільки вважається, що комп'ютерні блоки не можна запускати без навантаження. Найдешевші з них при цьому можуть згоріти:

А тепер переходимо до основного моменту. Беремо саму звичайну канцелярську скріпку, розгинаємо її і замикаємо контакти зеленого і чорного проводів на великому зарядному:

 1. Зелений провід PS-ON: запускає блок живлення;
 2. Чорний провід: це мінус (або земля).

Звичайно ж, треба розуміти той момент, що робити такі маніпуляції краще за все при повністю знеструмленому комп'ютері, щоб через недосвідченість і не закоротити чогось і не спалити до біса материнську плату або вінчестер.

Так ось, після подачі напруги, наш блок повинен зашуміти вентилятором, що в більшості випадків говорить про його повній бойовій готовності. Якщо ж цього не відбулося, значить він дійсно помер.

Ось таким простим способом, можна легко перевірити блок живлення комп'ютера на працездатність. І до речі, на крайній випадок, даний спосіб підійде навіть без участі самого комп'ютера і материнської плати:

Що ще можна сказати з цього питання? Якщо після замикання скріпкою вентилятор крутиться, а комп все одно не заводиться, є сенс перевірити мультиметром напруга живлення по всіх каналах:

 1. Помаранчевий провід: 3,3 В;
 2. Червоний дріт: 5 В;
 3. Жовтий провід: 12 В;
 4. Допустима похибка ± 5 В.

Але в разі автора статті, справа виявилася не в блоці, а в роздутих конденсаторах материнської плати:

Тому тримайте цей нюанс в голові і пам'ятайте, що якщо комп'ютер взагалі не стартує, а блок робочий, то можливо, справа в пробитих кондерах. Ще раз подивіться на них:

А знаходяться вони завжди біля самого процесорного гнізда і відповідають за подачу харчування на нього. Ну що ж, тепер ви точно знаєте як можна перевірити блок живлення комп'ютера на працездатність.

На цьому всім поки і до нових зустрічей. А наостанок, як завжди, дуже цікаве відео. Давайте дивитися разом.

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно