Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Як зробити свій блог. Інструкція по створенню

 1. Крок 1: Підбір та реєстрація домену
 2. Крок 2: Вибір хостингу для розміщення сайту
 3. Крок 3: Вибір движка для нового блогу
 4. Крок 4: Установка і настройка WordPress
 5. Крок 5: Пошук і установка бажаного шаблону

Нинішній Інтернет кипить блогами і з кожним днем ​​інтерес до них росте все більше і більше. Ви можете створити собі безкоштовний блог в спеціальних сервісах, типу LiveInternet , LiveJournal , Mail.ru та інших (див. повний список ). Однак, розробка свого особистого блогу має ряд переваг, таких як:

 • використання бажаного шаблону або власного дизайну;
 • непотрібність розміщувати ліву рекламу, і в той же час можливість розміщення своєї реклами і додатковий заробіток на ній;
 • незалежність від сторонніх сервісів (збоїв в роботі, змін правил участі, видалення сервісу);
 • мати свій блог подібно володінню своєю квартирою (будинком), де ви можете самі встановлювати правила, запрошувати гостей і наводити порядки.

Єдиним мінусом у власному блозі є складність зібрати велику аудиторію зацікавлених постійних читачів, але не дивлячись на це, плюсів набагато більше. У даній статті хотілося б докладно розповісти про те, як зробити блог, встановити і налаштувати його, а також підібрати шаблон.

Крок 1: Підбір та реєстрація домену

Перше, що ви повинні зробити, перед тим, як створити блог - вибрати собі підходяще і вільне доменне ім'я. Зазвичай для цих цілей використовують зони .ru, .com, .net або .info, які легкодоступні і індексуються всіма популярними пошуковими системами. Справа смаку і трохи уяви дозволять вам придумати з одного боку унікальне, а з іншого легко запам'ятовується ім'я домену для майбутнього блогу.

Для перевірки вільності доменних імен використовуйте спеціальні сервіси, сайти реєстраторів або хостинг-компаній, наприклад: WebNames , McHost або Agava . Але не здумайте реєструвати у них вибрані домени, не ознайомившись з розцінками і не порівнявши їх ціни з іншими реєстраторами та посередниками.

Домени в .com, .net і .info зонах у більшості реєстраторів коштують приблизно однаково $ 10 (.info можна знайти за $ 1). Ціна на домени в зоні .ru у різних компаній має великий розкид і саме економне це знайти реселера на спеціальних форумах, який займається саме цими доменами (наприклад, реєстрація .ru доменів від GogA ).

Крок 2: Вибір хостингу для розміщення сайту

Будучи прихильником використання зарубіжного хостингу , Я звичайно ж порекомендую використовувати його, який в більшості випадків дешевше російського і має ряд переваг. Однак, з іншого боку, я мало знайомий з російським ринком в цьому плані і раджу вам запитати своїх знайомих або друзів, який хостинг вони віддають перевагу. Якщо брати відомі компанії, то можна перерахувати наступні: MasterHost , McHost , PeterHost або РБК .

При виборі хостингу, майте на увазі, що вам потрібна буде підтримка PHP 4.3+ (якщо будете встановлювати стандартні двигуни блогів), підтримка MySQL 4.0+, і мінімум 100Мб дискового простору. Рекомендується використовувати операційну систему Linux або FreeBSD з встановленим сервером Apache (бажано з підтримкою модуля mod_rewrite) або nginx, проте підійде і Windows, при великому бажанні.

Крок 3: Вибір движка для нового блогу

Отже, ви вже підібрали доменне ім'я, зареєстрували його і купили хостинг. Наступний крок - це вибрати готовий движок і налаштувати на ньому ваш майбутній блог.

Як движка можна використовувати ряд спеціально призначених CMS, наприклад, WordPress або TextPattern . Деякі вважають за краще налаштовувати інші CMS для роботи в якості движка блогу, наприклад Drupal або Joomla . Якщо ви новачок в цій справі, тоді настійно рекомендується використовувати WordPress, призначений имеено для ваших цілей, що має безліч спеціальних плагінів для блогерів, легко настроюється і постійно підтримуваний коммандой розробників, а також має купу безкоштовних шаблонів на будь-який смак.

Далі мова піде про те, як встановити та налаштувати блог на движку WordPress - найпопулярнішого в блогосфері.

Крок 4: Установка і настройка WordPress

Для установки движка вам необхідний доступ до сайту через Shell або FTP, текстовий редактор, FTP клієнт і веб браузер 🙂 Для установки движка вам необхідний доступ до сайту через Shell або FTP, текстовий редактор, FTP клієнт і веб браузер 🙂

1. Скачайте останню версію WordPress і розпакуйте архів.

2. Створіть базу даних для движка на вашому веб-сервері. Зазвичай це робиться через панель управління хостингом (сервером), де треба створити базу MySQL і користувача для неї (зазвичай для цих цілей використовується phpMyAdmin).

3. Перейменуйте файл wp-config-sample.php в wp-config.php.

4. Відкрийте wp-config.php в текстовому редакторі і заповніть змінні відповідними деталями створеної вами бази даних.

// ** MySQL налаштування ** //
define ( 'DB_NAME', 'dbnamehere'); // ім'я бази даних
define ( 'DB_USER', 'usernamehere'); // ім'я користувача MySQL
define ( 'DB_PASSWORD', 'yourpasswordhere'); // ... пароль
define ( 'DB_HOST', 'localhost'); // в 99% випадків цей параметр міняти не треба
define ( 'DB_CHARSET', 'utf8'); // кодування бази, теж міняти не варто
define ( 'DB_COLLATE', '');
// змінити SECRET _KEY на якусь унікальну англ. фразу
// не обов'язково її запам'ятовувати, просто що-небудь згенерувати
define ( 'SECRET _KEY', 'put your unique phrase here'); // внесіть тут якісь зміни

5. Додайте файли WordPress з змінити конфіг в потрібну папку на сервері (головний каталог).

6. Розпочніть інсталяційний скрипт за адресою http: //вашблог.ру/wp-admin/install.php в будь-якому браузері.

Ось і все, WordPress інстальований! Якщо вам потрібен більш детальний хід установки, тоді читайте інструкцію на офіційному сайті .

Крок 5: Пошук і установка бажаного шаблону

WordPress підтримує роботу з темами, дозволяючи легко змінювати, встановлювати заново теми, змінюючи при цьому дизайн. Вам не треба розробляти свою власну тему для вордпресс, так як їх вже існує безліч і вам необхідно лише підібрати собі ту, яка вам найбільше підходить по дизайну і смаку. Безкоштовно скачати теми для WordPress можна тут: Купа безкоштовних тим 🙂 , BlogStyle , GetIndex , Free WordPress Themes , DirJournal , RTBW , Biboz , AllInfoDir .

Після того, як ви скачаєте інтересуемий тему, залийте її по FTP на ваш сервер в папку / wp-content / themes /. Після, зайдіть в панель управління блогом в розділ "Дизайн" - "Теми". У списку тем знайдіть ту, яку закачали на сервер і натисніть її зображенні. Якщо тема не активувалася, тоді у верхньому правому куті натисніть кнопку "Активувати".

От і все! На останок: пам'ятайте, що краще самим мати блог, ніж дозволяти йому мати вас 🙂 Бажаю удачі в блоготворчестве!

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно