Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Як зробити свій блог. Інструкція по створенню

 1. Крок 1: Підбір та реєстрація домену
 2. Крок 2: Вибір хостингу для розміщення сайту
 3. Крок 3: Вибір движка для нового блогу
 4. Крок 4: Установка і настройка WordPress
 5. Крок 5: Пошук і установка бажаного шаблону

Нинішній Інтернет кипить блогами і з кожним днем ​​інтерес до них росте все більше і більше. Ви можете створити собі безкоштовний блог в спеціальних сервісах, типу LiveInternet , LiveJournal , Mail.ru та інших (див. повний список ). Однак, розробка свого особистого блогу має ряд переваг, таких як:

 • використання бажаного шаблону або власного дизайну;
 • непотрібність розміщувати ліву рекламу, і в той же час можливість розміщення своєї реклами і додатковий заробіток на ній;
 • незалежність від сторонніх сервісів (збоїв в роботі, змін правил участі, видалення сервісу);
 • мати свій блог подібно володінню своєю квартирою (будинком), де ви можете самі встановлювати правила, запрошувати гостей і наводити порядки.

Єдиним мінусом у власному блозі є складність зібрати велику аудиторію зацікавлених постійних читачів, але не дивлячись на це, плюсів набагато більше. У даній статті хотілося б докладно розповісти про те, як зробити блог, встановити і налаштувати його, а також підібрати шаблон.

Крок 1: Підбір та реєстрація домену

Перше, що ви повинні зробити, перед тим, як створити блог - вибрати собі підходяще і вільне доменне ім'я. Зазвичай для цих цілей використовують зони .ru, .com, .net або .info, які легкодоступні і індексуються всіма популярними пошуковими системами. Справа смаку і трохи уяви дозволять вам придумати з одного боку унікальне, а з іншого легко запам'ятовується ім'я домену для майбутнього блогу.

Для перевірки вільності доменних імен використовуйте спеціальні сервіси, сайти реєстраторів або хостинг-компаній, наприклад: WebNames , McHost або Agava . Але не здумайте реєструвати у них вибрані домени, не ознайомившись з розцінками і не порівнявши їх ціни з іншими реєстраторами та посередниками.

Домени в .com, .net і .info зонах у більшості реєстраторів коштують приблизно однаково $ 10 (.info можна знайти за $ 1). Ціна на домени в зоні .ru у різних компаній має великий розкид і саме економне це знайти реселера на спеціальних форумах, який займається саме цими доменами (наприклад, реєстрація .ru доменів від GogA ).

Крок 2: Вибір хостингу для розміщення сайту

Будучи прихильником використання зарубіжного хостингу , Я звичайно ж порекомендую використовувати його, який в більшості випадків дешевше російського і має ряд переваг. Однак, з іншого боку, я мало знайомий з російським ринком в цьому плані і раджу вам запитати своїх знайомих або друзів, який хостинг вони віддають перевагу. Якщо брати відомі компанії, то можна перерахувати наступні: MasterHost , McHost , PeterHost або РБК .

При виборі хостингу, майте на увазі, що вам потрібна буде підтримка PHP 4.3+ (якщо будете встановлювати стандартні двигуни блогів), підтримка MySQL 4.0+, і мінімум 100Мб дискового простору. Рекомендується використовувати операційну систему Linux або FreeBSD з встановленим сервером Apache (бажано з підтримкою модуля mod_rewrite) або nginx, проте підійде і Windows, при великому бажанні.

Крок 3: Вибір движка для нового блогу

Отже, ви вже підібрали доменне ім'я, зареєстрували його і купили хостинг. Наступний крок - це вибрати готовий движок і налаштувати на ньому ваш майбутній блог.

Як движка можна використовувати ряд спеціально призначених CMS, наприклад, WordPress або TextPattern . Деякі вважають за краще налаштовувати інші CMS для роботи в якості движка блогу, наприклад Drupal або Joomla . Якщо ви новачок в цій справі, тоді настійно рекомендується використовувати WordPress, призначений имеено для ваших цілей, що має безліч спеціальних плагінів для блогерів, легко настроюється і постійно підтримуваний коммандой розробників, а також має купу безкоштовних шаблонів на будь-який смак.

Далі мова піде про те, як встановити та налаштувати блог на движку WordPress - найпопулярнішого в блогосфері.

Крок 4: Установка і настройка WordPress

Для установки движка вам необхідний доступ до сайту через Shell або FTP, текстовий редактор, FTP клієнт і веб браузер 🙂 Для установки движка вам необхідний доступ до сайту через Shell або FTP, текстовий редактор, FTP клієнт і веб браузер 🙂

1. Скачайте останню версію WordPress і розпакуйте архів.

2. Створіть базу даних для движка на вашому веб-сервері. Зазвичай це робиться через панель управління хостингом (сервером), де треба створити базу MySQL і користувача для неї (зазвичай для цих цілей використовується phpMyAdmin).

3. Перейменуйте файл wp-config-sample.php в wp-config.php.

4. Відкрийте wp-config.php в текстовому редакторі і заповніть змінні відповідними деталями створеної вами бази даних.

// ** MySQL налаштування ** //
define ( 'DB_NAME', 'dbnamehere'); // ім'я бази даних
define ( 'DB_USER', 'usernamehere'); // ім'я користувача MySQL
define ( 'DB_PASSWORD', 'yourpasswordhere'); // ... пароль
define ( 'DB_HOST', 'localhost'); // в 99% випадків цей параметр міняти не треба
define ( 'DB_CHARSET', 'utf8'); // кодування бази, теж міняти не варто
define ( 'DB_COLLATE', '');
// змінити SECRET _KEY на якусь унікальну англ. фразу
// не обов'язково її запам'ятовувати, просто що-небудь згенерувати
define ( 'SECRET _KEY', 'put your unique phrase here'); // внесіть тут якісь зміни

5. Додайте файли WordPress з змінити конфіг в потрібну папку на сервері (головний каталог).

6. Розпочніть інсталяційний скрипт за адресою http: //вашблог.ру/wp-admin/install.php в будь-якому браузері.

Ось і все, WordPress інстальований! Якщо вам потрібен більш детальний хід установки, тоді читайте інструкцію на офіційному сайті .

Крок 5: Пошук і установка бажаного шаблону

WordPress підтримує роботу з темами, дозволяючи легко змінювати, встановлювати заново теми, змінюючи при цьому дизайн. Вам не треба розробляти свою власну тему для вордпресс, так як їх вже існує безліч і вам необхідно лише підібрати собі ту, яка вам найбільше підходить по дизайну і смаку. Безкоштовно скачати теми для WordPress можна тут: Купа безкоштовних тим 🙂 , BlogStyle , GetIndex , Free WordPress Themes , DirJournal , RTBW , Biboz , AllInfoDir .

Після того, як ви скачаєте інтересуемий тему, залийте її по FTP на ваш сервер в папку / wp-content / themes /. Після, зайдіть в панель управління блогом в розділ "Дизайн" - "Теми". У списку тем знайдіть ту, яку закачали на сервер і натисніть її зображенні. Якщо тема не активувалася, тоді у верхньому правому куті натисніть кнопку "Активувати".

От і все! На останок: пам'ятайте, що краще самим мати блог, ніж дозволяти йому мати вас 🙂 Бажаю удачі в блоготворчестве!

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно