Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Як вибрати гарне доменне ім'я для сайту і інтернет магазину?

 1. Вибір правильного доменного імені для сайту. Просування сайту починається з імені. Домен - це обличчя...
 2. Віртуальний хостинг сайтів для популярних CMS:
 3. Доменне ім'я - як вибрати?
 4. Помилки при виборі доменного імені.
 5. Реальні дані власника домену - чи треба?
 6. Де можна зареєструвати домен.
 7. Елементи в доменних іменах.
 8. Як убезпечити домен від конкурентів зі схожими назвами.
 9. Домени в Росії - яку транслітерацію вибрати.
 10. Як вибрати гарне доменне ім'я для інтернет-магазину?

Вибір правильного доменного імені для сайту.

Просування сайту починається з імені. Домен - це обличчя сайту, перше, що побачить відвідувач, переходячи по посиланню. Також назва домену показано і в коктекстной рекламі і пошуковій видачі.

Створюючи сайт, власник природно хоче зробити його в майбутньому успішним, і домен є по суті фундаментом ресурсу (при втраті домену сайт втрачає практично весь трафік).

Вибір доменної зони.

Ім'я домену - це набір букв, що йдуть до точки, яка відділяє доменну зону.

Найчастіше використовуються латинські символи, що складаються в слова, що відображають загальну концепцію сайту. Рідше домени реєструються в кириличній розкладці - якщо доменна зона дозволяє настройку російською мовою.

Приклад домену в кириличній розкладці:

Приклад домену в кириличній розкладці:

Доменна зона - символи, що знаходяться після імені домену, відокремлюється крапкою. За зоні домена можна визначити територіальне розташування дії ресурсу, в деяких випадках - основний рід діяльності, що її веде на сайті. Найпоширеніші доменні зони:

 • biz - використовується комерційними організаціями у веденні бізнесу;
 • com - підходить для комерційних компаній і фізичних осіб;
 • net - використовується компаніями, чия діяльність пов'язана із забезпеченням і поліпшенням життєдіяльності мережі;
 • org - підходить організаціям, що ведуть некомерційну діяльність;
 • info - позначає ресурси, що містять інформаційні матеріали;
 • edu - сайти з матеріалами освітнього характеру.

У всіх перерахованих вище зонах (крім edu) домен може зареєструвати будь-який бажаючий. Практичне поділ спрямованості сайтів в залежності від доменної зони вже втратило своє значення - в зоні com може розташовуватися блог, в зоні net - гумористичний портал.

Віртуальний хостинг сайтів для популярних CMS:

Крім поширених доменних зон існує безліч спеціалізованих:

Доменні зони поділяються і за територіальним розташуванням, наприклад, по країнам:

 • ru - РФ;
 • ua - Україна;
 • by - Білорусь;
 • інші країни.

Або по регіонах в межах однієї країни:

 • msk.ru - Москва;
 • spb.ru - Санкт-Петербург.

Або можуть мати зону за загальним призначенням, вказуючи одночасно на регіон і тип діяльності: com.ru, net.by. Відповідно до планованої спрямованістю сайту, слід підбирати і зону дії домену.

WordPress хостинг

- створіть свій сайт на найпопулярнішій системі управління контентом.

Ми рекомендуємо використовувати короткі доменні зони - вони виглядають більш звично для відвідувачів і простіше запам'ятовуються.

Доменне ім'я - як вибрати?

Вибір доменного імені краще робити власнику сайту самостійно - так вдасться уникнути поширених помилок. Можна скористатися літерним поєднанням, що не несе ніякого сенсу - але в майбутньому це ускладнить життя користувачів, так як вбити такий сайт в пошуковий рядок без помилок буде практично неможливо.

Це реальний домен:

Це реальний домен:

Ідеально, якщо ім'я домену складається з короткого слова, або словосполучення, ємко показує - що на сайті очікує користувача.

Популярні адреси часто викуповуються кіберсквоттерами для подальшого перепродажу. Бажаючи купити короткий і красивий домен, краще підготуватися до відповідних витрат - ціни можуть становити кілька тисяч доларів.

Всі вільні домени мають однакову ціну, так що краще (і набагато дешевше) придумати дійсно унікальну назву для свого сайту. Важливо пам'ятати, що успішне просування сайту зусилля на вибір цікавого домену виправдаються - перенесення на інший домен відвідуваного сайту неминуче призведе до втрати частини аудиторії. Який домен вибрати, якщо є кілька варіантів?

Основні рекомендації по вибору домену:

 1. Адреса сайту - короткий, наскільки це можливо;
 2. Назва - пишеться так само, як читається;
 3. Краще використовувати доменну зону з латиницею;
 4. Доменне ім'я - вільно, унікально, з'ясувати це можна за допомогою спеціального сервісу, або за допомогою пошукових систем (дивіться також нашу статтю про перевірку доменного імені перед покупкою);
 5. Основне ключове слово - зазначено в назві домену, або вказує на тематику ресурсу;
 6. Користувачам - легко прочитати і запам'ятати адресу сайту, бажано виключити використання складних букв і їх поєднань в написанні (Sh, ch, v і w, u і y, і т.д.).

Не переборщити з входженням тематики сайту в назву домену. На просування сайту це практично не впливає, і набагато краще такий варіант:

ніж такий:

Помилки при виборі доменного імені.

Деякі символи і слова доменні імена виглядають безглуздо, знижуючи рівень довіри у користувачів, або взагалі позбавляючи бажання переходити на сайт.

 • Цифри в доменному імені, що не несуть смислового навантаження;
 • Важкі в написанні імена ускладнюють користувачам пошук потрібної адреси, або цілеспрямований перехід за потрібною адресою;
 • Абревіатури зручні тільки для розкручених брендів, маловідомі сервіси ризикують залишитися без уваги відвідувача, адже що означає набір букв відоме тільки вузькому колу осіб;
 • Дефіси часто залишаються поза увагою у користувачів, тому при написанні доменного імені, вони забувають прописати даний символ, переходячи на інший сайт;
 • Складні словосполучення з повторюваними літерами в кінці і на початку сусідніх слів і зменшують шанси на правильний введення адреси користувачами, а значить - погано впливають на відвідуваність сайту (seooptimizaciya, shoppodolsk);
 • Наслідування іменах доменів, що використовується у відомих комерційних організацій, приведуть до судових розглядів;
 • Орфографічні помилки в назві домену виглядають не тільки смішно і безглуздо, але в цілому не підходять для організації, яка передбачає вести велику діяльність, сайт з назвою, що містить помилки, навряд чи зможе стати популярним.

Реальні дані власника домену - чи треба?

Перед власником хостингу обов'язково постане питання: реєструвати сайт під справжні персональні реквізити, або скористатися вигаданими?

Ми підготували матеріал, чому необхідно вказувати реальні дані. Прочитати його повністю можна за посиланням

Справжні дані дозволять в майбутньому розпоряджатися доменом на свій розсуд. Якщо в результаті діяльності роботи сайту, він істотно просунеться, а після виникнуть проблеми - довести справжнє право на володіння ресурсом буде неможливо, якщо спочатку дані вказані фальшиві.

З цієї причини, власник ресурсу повинен самостійно визначитися, як чинити - орієнтиром послужать спрямованість сайту і плани на його розвиток в майбутньому. До того ж, можна скористатися платними послугами, що забезпечують анонімність реєстрації домена, що дозволить не показувати навіть ім'я власника.

Де можна зареєструвати домен.

У Росії доменами завідує організація під назвою «Координаційний центр домена», але отримати домен у них не можна. Ця компанія видає акредитації іншим компаніям, що займаються реєстрацією доменних імен.

Через акредитовані компанії і створюються, реєструються власні домени. Перед тим, як приступити до реєстрації у вибраній компанії, краще поцікавитися про репутацію останньої, термін роботи та відгуках клієнтів. В середньому реєстрація нового домену обходиться в межах 100-1000 руб. (В залежності від обраної доменної зони), плюс оплата хостингу для сайту.

Деякі компанії, для залучення власників сайтів, пропонують хороші знижки. У деяких випадках при оплаті річного використання хостингу, домен реєструється з великою знижкою. Але найвигідніші пропозиції також краще перевіряти ще раз - шахрайство в мережі широко поширене, а надто приємні пропозиції зазвичай виявляються як раз шахрайськими, або приховують підступ (наприклад, доменні імена реєструються нема на клієнта, а на компанію-реєстратора).

Елементи в доменних іменах.

До основного ключовим словом назви домену додають приставки, суфікси, числа, і інші елементи для отримання унікального імені. Найчастіше елементи до адрес додаються в доменній зоні .com, саме в ній знаходиться найбільша кількість сайтів і саме в ній складніше знайти красивий вільний домен.

Наприклад, при імені домена інтернет-магазину, популярно назву shop. Але таких назв безліч, тому додаються різні елементи: myshop, onlineshop, littleshop і т.д.

Приклад (домен зайнятий).

Використовуємо приставку:

Додаючи елементи до ключового слова імені домена, потрібно пам'ятати, що назва повинна залишатися читабельним, а приставки легко відділятися за змістом від ключових слів. Якщо приставка заважає виділити доменне ім'я, користувачам буде важко знайти вручну потрібний сайт, або зрозуміти тематику ресурсу, дивлячись на назву.

VPS SSD хостинг

- повний root-доступ, розташування серверів в Москві.

Як убезпечити домен від конкурентів зі схожими назвами.

Красиве ім'я домену, особливо у добре розкрученого сайту, постараються скопіювати за допомогою дефісів. Або незначних змін в імені домена, доменній зоні, розраховуючи на неуважність користувача. Відвідувач, який перейшов Помилкове посилання, може і не дійти до потрібного ресурсу.

 1. Перше, що робиться для безпеки домена - купується не тільки ім'я в потрібній зоні, але і в інших, часто використовуваних (ru і su, com і net);
 2. Якщо доменне ім'я складається з декількох слів, можна заздалегідь зареєструвати варіації з дефісами, які поділяють ці слова;
 3. Якщо назва домену складно в написанні, можна придумати і зареєструвати кілька варіацій імен зі свідомо помилковими назвами (з буквами v і w, наприклад);
 4. Домени і використанням трансліта із зони .ru краще продублювати в кириличному варіанті .рф.

Всі додаткові домени не будуть окремими сайтами, але гарантовано врятують від конкурентів зі схожими адресами. Другорядні домени можна встановити функцію перенаправлення на основну адресу ресурсу, де розвивається діяльність, і який буде просуватися.

Зробіть простий розрахунок - що обійдеться дешевше?

 1. Купівля домена в 2-3 зонах і написаннях.
 2. Судовий розгляд в разі копіювання домену в іншій зоні або зі схожим написанням.
 3. Викуп схожого доменного імені.

Домени в Росії - яку транслітерацію вибрати.

Доменна зона .ru на увазі латинська назва, але в даний момент набирає обертів кириличне іменування доменів в зоні .рф. Однак доменна зона .рф як і раніше не користується особливою популярністю при реєстрації доменів, і цьому є просте пояснення.

Домени зони .рф не завжди можна набрати за кордоном (при відсутності російської розкладки). Крім цього, починаючі користувачі можуть пробувати вводити домен у вигляді rf, на слух.

Як вибрати гарне доменне ім'я для інтернет-магазину?

Інтернет-магазини, як і інші сайти в мережі, мають деяку спрямованість на певне коло осіб, зацікавлених у відвідуванні, а у випадку з магазином - покупки товару. Назва домену тут грає важливу роль, відразу створюючи перше враження у потенційного відвідувача. Назва домену або дасть стимул до відвідування сайту. Або змусить користувача шукати щось, більш підходяще.

Основні правила грамотного підбору назви домену для інтернет-магазину:

 1. Ціни. Всі магазини заздалегідь орієнтовані на певну цінову політику. Тому магазин з якісним сервісом і цінами вище середнього не може дозволити собі несерйозного доменного імені. У той же час, магазин з великою кількістю розпродажів і невисокими цінами може мати доменне ім'я, що містить жартівливі фрази, що натякають на простоту покупки.
 2. Пол покупця. Жіночі магазини - доменне ім'я потрібно ніжне, привабливе. Чоловічі - ім'я сильне, надійне, що несе асоціацію з мужністю.
 3. Вік. У різних вікових груп покупців різні смаки, всім відразу догодити не можна. Тому потрібно заздалегідь визначитися, хто буде найчастіше купувати в інтернет-магазині, і відповідно до цього давати доменне ім'я. Для підлітків підійдуть жаргонізми і сучасні слівця, дорослому поколінню більше сподобається щось, пов'язане з надійністю і високою якістю товарів.
 4. Соціальна спрямованість. Багато магазинів пропонують різні предмети вузької спрямованості - релігія, спорт, туризм, і т.д. Відповідно до цього можна припустити, що на сторінку магазину будуть заходити люди з певних соціальних груп, з орієнтуванням на які дається назва домену.
 5. Характер товару. Різні товари викликають різні асоціації. За родом асортименту магазина можна придумати назву, що навіває певні асоціації.
 6. Унікальність. Ім'я домену має бути особливим, легко запам'ятовується і не містити плагіату.
 7. Доступність. Назва повинна не тільки красиво виглядати і легко читатися - відвідувач повинен розуміти, що чекає його на сайті.

Якщо інтернет-магазин буде працювати лише в певному регіоні - це бажано відобразити в назві через доменну зону (додати номер регіону). Користувачам простіше орієнтуватися, чи доступний для них товар з магазину, а пошуковики відповідно запитам користувачів видають посилання на сторінки з певних зон.

Реальні дані власника домену - чи треба?
Як вибрати гарне доменне ім'я для інтернет-магазину?
Доменне ім'я - як вибрати?
Який домен вибрати, якщо є кілька варіантів?
Реальні дані власника домену - чи треба?
Перед власником хостингу обов'язково постане питання: реєструвати сайт під справжні персональні реквізити, або скористатися вигаданими?
Зробіть простий розрахунок - що обійдеться дешевше?
Як вибрати гарне доменне ім'я для інтернет-магазину?

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно