Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Як скласти семантичне ядро ​​сайту правильно своїми руками?

 1. Як правильно скласти семантичне ядро ​​сайту?
 2. Проектування семантичного ядра у вигляді інфографіки
 3. Як зібрати семантичне ядро ​​швидко за допомогою KeyCollector'a або СловоЁБа? (UPD в 2017,2018 роках)
 4. Розбираємо семантичне ядро ​​зібране програмою
 5. Title для сайту
 6. Групуємо семантику - створюємо рубрики
 7. Розбиваємо Рубрики на статті
 8. Робота з ключами для статей
 9. Семантичне ядро ​​зібрано!
 10. Дешевий KeyCollector (UPD Неактуально 05.2018)
 11. резюме

Зміст статті:

Добридень! Минулого разу ми розбиралися в тому, з чого необхідно почати створення сайту . Якщо ви змогли для себе відповісти на всі поставлені в минулій темі питання, то це означає, ви готові йти далі і в кінцевому підсумку запустити свій інтернет-проект, звичайно ж, з моєю допомогою 🙂

Отже, в цей раз ми дізнаємося, як скласти семантичне ядро ​​сайту правильно своїми руками. Насправді все досить просто, звичайно, якщо мова не йде про великому інформаційному порталі або інтернет-магазині, проте я думаю, якщо ви новачок, то ви не будете братися відразу за глобальні проекти, а почнете з малого.

Звичайно, при складанні та проектуванні семантики можна зіткнутися з рядом проблем, для яких знадобляться інші програми. Дізнайтеся, ніж зібрати семантичне ядро - великий каталог корисних програм.

Як правильно скласти семантичне ядро ​​сайту?

Про те, що таке семантичне ядро ​​(СЯ), дуже докладно і добре написано у Вікіпедії , Я не буду займатися переписуванням, а просто порекомендую почерпнути інформацію звідти. Тут я розповім вам конкретно про те, як зібрати семантичне ядро ​​для сайту своїми руками за допомогою програми КейКоллектор або її безкоштовною урізаною версією під неблагозвучним назвою - СловоЁб.

Відразу хочу сказати, що якщо ви всерйоз вирішили зайнятися сайтобудування, то без KeyCollector вам просто не обійтися, крім того, я можу зробити вам знижку 10%, але про це пізніше.

Для правильного збору семантичного ядра необхідно скласти початковий план:

 1. Визначитися з тематикою свого майбутнього сайту.
 2. Написати на листочку кілька слів або фраз, які відносяться до вашої тематики, наприклад, якщо у вас сайт про Сіамських кішках, то в принципі, вам досить вбити в КейКоллектор або СловоЁБ тільки цю фразу (як це зробити розповім нижче). Програма сама підбере семантику під цю фразу з усіма можливими варіаціями, які запрошувалися в пошукових системах.
 3. Після того як ви визначилися з фразами можна приступати до роботи з програмою.

Після того як ви визначилися з фразами можна приступати до роботи з програмою

Крім того, нещодавно дізнався про сервісі Wizard.Sape , Який в автоматичному режимі може збирати семантичне ядро ​​відразу з шести джерел:

 1. Близькі до топу.
 2. Ключі конкурентів.
 3. З пошукових систем.
 4. За заданим маскам.
 5. Враховує зазначені вручну ключі.
 6. Зі статистики.

Плюс до всього відразу знімає частотність. Найближчим часом планує написати докладну статтю по використанню даного сервісу (UPD 2017 - а ось і написав ! 🙂).

Проектування семантичного ядра у вигляді інфографіки

Перед тим як перейти до докладного опису процесу збору семантики для сайту або блогу, в 2018 році я вирішив доповнити статтю інфографікою, де по пунктам перераховані всі основні етапи проектування СЯ.

Інфографіка - це тільки короткий "переказ" всіх дій! Подивитися інфографіку і "все усвідомити" не вийде, необхідно прочитати статтю, а краще зробити це кілька разів і потім потренуватися на практиці! Інфографіка покликана підготувати вас до сприйняття всієї інформації по створенню семантичного ядра і попередньо розкласти все по поличках.

А ось власне і вона:

А ось власне і вона:

Збір СЯ для сайту у вигляді інфографіки

У нормальній якості можна відкрити клікнувши "правою кнопкою миші по картинці" -> "Відкрити в Новій вкладці" або скачати тут .

Як зібрати семантичне ядро ​​швидко за допомогою KeyCollector'a або СловоЁБа? (UPD в 2017,2018 роках)

Отже, весь процес буде складатися з декількох пунктів:

 • запускаємо програму (неважливо яку КейКоллектор або СловоЁБ, проте в KeyCollector є можливість збору Пошукових підказок, що істотно розширює СЯ);
 • створюємо проект;
 • знаходимо кнопки, які зображені на скріншоті і в відкрилися вікна вбиваємо наші фрази;

запускаємо програму (неважливо яку КейКоллектор або СловоЁБ, проте в KeyCollector є можливість збору Пошукових підказок, що істотно розширює СЯ);  створюємо проект;  знаходимо кнопки, які зображені на скріншоті і в відкрилися вікна вбиваємо наші фрази;

 • чекаємо якийсь час, поки програма збирає ключі (можна сміливо йти пити чай 🙂);
 • видаляємо все не потрібні нам запити (купити, скачати, перерахування міст Росії та інше);

чекаємо якийсь час, поки програма збирає ключі (можна сміливо йти пити чай 🙂);  видаляємо все не потрібні нам запити (купити, скачати, перерахування міст Росії та інше);

 • збираємо частотність «!», тобто тільки точні входження (в СловоЁБе це «Лупа», в КейКоллекторе буква «Д» позначає Яндекс.Директ);
 • видаляємо все нульові запити і запити з частотністю 1 в місяць (UPD в 2017 я змінив підхід і почав залишати запити з частотою 1, і ось чому );
 • UPD 10.2018 Після того як ми пропарсілі перший раз всі ключові слова і зняли частотка, беремо ТОП-30-50 самих високочастотних запитів і знову починаємо парсити Wordstat і пошукові підказки.
 • UPD 10.2018 після повторного парсинга до наявних запитам необхідно додати ключі з Букварікса і Keys.so, докладніше про це я писав в статті про розширення СЯ , Обов'язково прочитайте!
 • після цього вивантажуємо все в Excel і далі починаємо працювати там.

Розбираємо семантичне ядро ​​зібране програмою

Після роботи програми ми отримуємо велику кількість ключів, які і називаються семантичним ядром нашого сайту. Однак мало зібрати ключі, їх потрібно грамотно розсортувати.

Для цього відкриваємо Excel, сортуємо все за кількістю запитів, починаючи з високочастотних.

Для цього відкриваємо Excel, сортуємо все за кількістю запитів, починаючи з високочастотних

Раз в якості прикладу ми взяли Сіамських кішок, продовжимо в тому ж дусі.

Title для сайту

З самих високочастотних (ВЧ) запитів складаємо Title нашого сайту, намагаючись задіяти якомога більше входжень слів із сусідніх ВЧ-запитів. Наприклад, «Сіамські кішки: зміст, годування і розмноження».

У Title сайту закладена сама суть всього ресурсу, то чому він присвячений. Title повинен включати в себе самі високочастотні запити, але скомбіновані в одну читану фразу. Не можна просто взяти і напхати все ВЧ-запити поспіль, як попало.

Наприклад, якщо самі ВЧ-фрази це:

 1. Сіамські кішки.
 2. Годування сіамських котів.
 3. Сіамські кішки лікування.

Те наш Title буде виглядати приблизно так: «Сіамські кішки: годування і лікування». Таким чином, ми захоплюємо весь спектр запитів по всіх трьох фразах.

Важливо! Не можна розділяти запити точками, можна використовувати коми, двокрапка, тире, пряму лінію, слеш, тобто все що завгодно, але не точки.

Групуємо семантику - створюємо рубрики

Далі процес проектування семантичного ядра полягає в тому, що ми намагаємося скласти групи з зібраних ключів, наприклад, для сіамських котів вони можуть являти собою: вагітність сіамських котів, ніж годувати сіамських котів, як містити сіамських котів та інше. Я думаю, суть зрозуміла.

Для того щоб розбити на групи користуємося Фільтрами в Excel, вбиваючи слова, наприклад: «Годування», після чого будуть залишатися лише фрази, в які входить це слово. Фрази однієї групи копіюємо на окремий лист.

Фрази однієї групи копіюємо на окремий лист

Після розбиття всіх слів на групи (вони будуть розташовуватися кожна на своєму аркуші), ми отримаємо так звані Рубрики. Відразу хочу зауважити, що процес розбору семантичного ядра на групи або як його ще називають, кластеризація пошукових запитів, дуже трудомісткий, але від нього залежить подальший успіх вашого блогу чи сайту.

Детальніше про кластеризацию запитів Будь ласка, прочитайте в статті за посиланням. Крім того, рекомендую також ознайомитися зі статтею про програму для кластеризації ключових фраз KeyAssort .

UPD 10.2018 Настійно рекомендую статтю про кластеризацію ( лайфхакерскій спосіб ось пряме посилання ), Тому що починаючи з 2018 року при проектуванні, збір та кластеризації семантичного ядра я зі своєю командою почав практикувати новий підхід при разгруппировки запитів. Новий підхід сильно полегшує життя і прискорює процес.

Розбиваємо Рубрики на статті

Після того як у нас вийшли Рубрики, наприклад, «Годування», «Зміст», «Розмноження». За тим же принципом, використовуючи фільтри в Excel, відбираємо ключі для майбутніх статей.

Наприклад, для Рубрики - «Годування», можуть вийти статті «Чим годувати сіамських котів», «Як часто годувати сіамських котів», «Що не можна давати сіамським кішкам» та інше.

Таким чином, у нас вийдуть рубрики, в яких буде по кілька статей, з яких і буде складатися ваш сайт про сіамських котів.

Робота з ключами для статей

Коли ви повністю розберете все семантичне ядро ​​по рубриці, а Рубрики за статтями, в самих статтях теж необхідно буде навести порядок. Для цього самі частотні запити, необхідно перетворити в Title самих статей, за тим же принципом, як ми формували Title сайту.

Визначившись з Title, розбиваємо ключі на ті, які просто будуть зустрічатися в статті (частотність мінімальна) і ті, які будуть підзаголовками. Чим частотний запит потрапить в заголовок, тим більша ймовірність, що стаття збере по цьому ключу трафік.

Важливо! Чи не пхайте в підзаголовок точне входження ключа, якщо воно коряве, наприклад, «сіамські кішки годувати ніж», зробіть їх «людськими», навіть якщо такої фрази немає в зібраному вами семантичному ядрі, все одно підзаголовок виглядати «Чим годувати сіамських котів?». Це відноситься і до Title.

Семантичне ядро ​​зібрано!

Проробивши всі вищеописані маніпуляції, ми зберемо семантичне ядро ​​для свого сайту, що, по-перше, забезпечить нас запасом тим для статей на невизначену кількість часу, а, по-друге, дасть відмінний поштовх для просування, адже правильно складене семантичне ядро ​​- це запорука успішності вашого проекту!

Отже, сподіваюся, я зміг відповісти на питання, як скласти семантичне ядро ​​сайту правильно своїми руками, звичайно ж, використовуючи програму KeyCollector або СловоЁБ.

Наостанок хочу дати пораду, напишіть для початку хоча б по одній статті для кожної рубрики на вашому сайті, а ще краще напишіть статей 50-100 відразу і поставте їх в чергу на публікацію. Це необхідно для того, щоб в майбутньому вас не підганяла необхідність написати статтю в відведений день, адже писати статті потрібно в той момент, коли відвідує муза, а не робити це «з-під палки».

Дешевий KeyCollector (UPD Неактуально 05.2018)

Вище я сказав, що я можу дати знижку на покупку KeCollector в розмірі 10%, це так, переходьте в Контакти і пишіть лист з темою «Знижка 10% на KeCollector» і я вам допоможу 🙂.

Крім того, якщо у вас не вийшло зібрати семантичне ядро ​​самостійно, то ви можете замовити його у мене (Це актуально 🙂).

резюме

 1. Визначаємося з тематикою.
 2. Пишемо на листочку кілька слів / фраз відносяться до тематики і найбільш широко описують її.
 3. Користуємося програмою KeCollector або СловоЁБ для збору семантичного ядра.
 4. Фільтруємо і видаляємо непотрібні і нульові запити.
 5. Складаємо Title сайту.
 6. Розбиваємо ключові слова на Рубрики.
 7. Розбиваємо Рубрики на статті.
 8. Структуруємо статті підзаголовками.

У наступній статті №2 я розповім про те, як правильно вибрати доменне ім'я для сайту .

Настійно рекомендую прочитати мою статтю про розширення семантичного ядра сайту , Там є багато корисної інформації, яка дозволить вам зібрати багато низько- і среднечастотного трафіку за допомогою ключів конкурентів.

Критикуйте статтю, задавайте питання!

Реклама. Просунути сайт автоматичними методами від сервісу Rookee:

Просунути сайт автоматичними методами від сервісу Rookee:

Як правильно скласти семантичне ядро ​​сайту?
Як правильно скласти семантичне ядро ​​сайту?
Як зібрати семантичне ядро ​​швидко за допомогою KeyCollector'a або СловоЁБа?

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно