Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Як скласти семантичне ядро ​​сайту правильно - складання СЯ

 1. Що потрібно знати про ключові слова
 2. Створення семантичного ядра
 3. Інструменти для кластеризації ключів
 4. Інструменти для складання семантичного ядра
 5. Інструменти аналізу запитів конкурентів
 6. Готові бази для семантичного ядра
 7. Можливі помилки при складанні СЯ

Семантичне ядро ​​є фундаментом при просуванні ресурсу

Семантичне ядро ​​є фундаментом при просуванні ресурсу. Грамотний підбір СЯ дозволить вам охопити найбільший відсоток зацікавленої аудиторії. Формуючи семантичне ядро ​​для сайту, ви вирішуєте задачу розподілу запитів по розділах і сторінках ресурсу. СЯ дозволяє визначити, яка сторінка буде відповідати на певний пошуковий запит або групу запитів.

Що потрібно знати про ключові слова

Ключові слова і фрази - це складові компоненти семантичного ядра. Вони підрозділяються на різні групи і категорії, наприклад низько-, середньо-і високочастотні, комерційні та інформаційні і т. Д. Грамотне складання семантичного ядра на увазі підбір найбільш релевантних сторінці запитів. На головну сторінку, як правило, ведуть загальні питання, а на сторінки категорій - вужчі.

Створення семантичного ядра

Підбір семантичного ядра відбувається в кілька етапів. Ви збираєте величезну базу ключових слів в рамках своєї тематики і забираєте все зайве.

Збір ключових слів. Для цього ви можете використовувати платні і безкоштовні сервіси. Також є спеціалізовані сервіси для аналізу сайтів конкурентів.

 1. Аналізуйте тематику. Сформуйте список ключових слів самостійно з урахуванням вашої пропозиції і структури сайту.
 2. Використовуйте синоніми. Російська мова дуже багатий синонімами, користувачі часто здійснюють пошук за різними формулюваннями. Замінюйте фрази цілком або частково, щоб отримати новий список ключових фраз.
 3. Дивіться підказки. Наприклад, в пошукових системах по більшості запитів з'являються підказки. Можна підбирати різні фрази і копіювати в свою базу даних список з підказок. Але врахуйте, що ці дані, швидше за все, будуть продубльовані і в Яндекс.Вордстат.
 4. Вивчайте конкурентів. Введіть в пошуковому рядку кілька ключових фраз і подивіться сайти, які знаходяться на перших позиціях у видачі. Можна просканувати кожен через спеціалізовані сервіси, наприклад Megaindex, і отримати список ключів конкурентів.
 5. Користуйтеся безкоштовними сервісами. Найбільш популярні - Яндекс.Вордстат, Google Keyword Planner. Якщо ви створюєте сайт для користувачів з Росії та інших країн СНД, краще використовувати сервіс Яндекс.Вордстат. Він володіє великою базою ключових слів, запитуваних користувачами. Це швидкий, зручний і безкоштовний сервіс.
 6. І платними теж. Такі сервіси володіють багатьма можливостями, серед яких аналіз семантичного ядра сайту, кластеризація, автоматизація підбору по тематиках і т. Д. Наприклад, база Пастухова, Key Assort, Семен Ядрена, Key Collector і багато інших.

Аналіз і видалення зайвих запитів. При підборі семантичного ядра утворюється велика кількість запитів, тому потрібно прибрати дублі, дивні за змістом словосполучення, ключі з дуже маленьким попитом. Це дозволить не витрачати час на вихід в топ по запитах, які не ставлять реальні користувачі.

 1. http://pr-cy.ru/duplicates/. Тут можна ввести повний список ключів і автоматично видалити всі дублі. Дуже допомагає, коли бази збираються з різних джерел, наприклад при аналізі конкурентів, і потрібно швидко прибрати все повторювані фрази.
 2. Key Collector. Спеціалізоване ПО, за допомогою якого ви можете завантажити повний список ключових фраз, запустити збір статистики з сервісу Wordstat, отримавши дані про частоту кожного ключа, і видалити небажані фрази.
 3. Вручну. А з останків кількості обов'язково перевірте кожну фразу в Wordstat, ввівши її в лапках "...". Так ви зможете подивитися частоту запитів і видалити з попитом до 10 в місяць. Якщо не хочете витрачати на це свій час, скористайтеся сервісом Rush Analytics.

Кластеризація ключів по групах. Семантичний кластер - групи пошукових запитів, схожих за змістом і тематикою, які оформляються у вигляді дерева. Припустимо, у вас є запит «автомобілі» в першій категорії кластера, де будуть більш загальні запити. Далі йде друга категорія, де вже знаходяться такі ключі, як «вітчизняні автомобілі», «іномарки». У третій категорії вже будуть «автомобілі BMW», «автомобілі Lada». Кластеризація необхідна, щоб простіше розподіляти групи запитів по сторінках.

Інструменти для кластеризації ключів

Якщо у вас невеликий проект, то кластеризація може бути в ручному режимі, наприклад в Excel. Але для великих проектів це величезна робота, тому ручний режим тут не підходить. В даному випадку можна скористатися спеціалізованими сервісами для автоматичної угруповання запитів. На щастя, подібних інструментів в інтернеті предостатньо, і ось кілька з них.

 1. Rush Analytics. Платний сервіс з наданням тестового періоду. Фільтрує запити за ключовими словами, дозволяє додавати мінус-слова. На виході ви отримуєте готову структуру згрупованих запитів. Угруповання 10 000 слів займає приблизно 20 хвилин, а в ручному режимі близько 2 днів.
 2. KG. Найпростіший сервіс з зрозумілим і зручним інтерфейсом. Дозволяє завантажувати запити, додавати мінус-слова, об'єднувати в групи, отримувати результат у окремому фреймі для копіювання. Єдиний мінус - відсутня можливість сортування ключових слів за іншими ознаками: частотності, кількості переходів.
 3. Keyword Assistant. Автоматизований безкоштовний інструмент. Завантажує списки ключових слів, підтримує роботу з вивантаженням файлів з інших сервісів. Можлива робота в ручному режимі, якщо вам потрібно перенести завантажені запити в різні розділи.
 4. Keysa. Платний сервіс з безкоштовним тестовим періодом. Інструмент напівавтоматичний - розбивку за словами виконує сервіс, а ось розподіл вже на вашій совісті. Підтримується завантаження файлів з ключовими словами, різні логічні оператори, формуються списки зі стоп-словами. Тут же можна складати рекламні оголошення під Яндекс.Директ і Google AdWords.
 5. Топвізор. Платний інструмент з різними тарифами. Список можливостей невеликий: завантаження файлу або вказівка ​​ключових слів вручну, вибір одного з трьох методів кластеризації та автоматичне групування. Для новачків буде корисна система підказок.
 6. SEMParser. Популярний і багатофункціональний сервіс для роботи з семантичним ядром сайту. Підтримує завантаження ключових слів з файлу, передбачає додавання окремих полів в сусідніх колонках, автоматично групує запити, визначає лідерів в тематиках. У ньому є багато додаткових можливостей для роботи з Яндексом, наприклад підсвічування фрагментів, визначення комерційних запитів, геозалежні, пошук релевантних сторінок, генерація ТЗ для копірайтерів і багато іншого.

Яким саме сервісом користуватися - вирішуйте самі. Будь-який з перерахованих інструментів заощадить вам багато часу і автоматизує підбір і кластеризації ключів.

Інструменти для складання семантичного ядра

 1. Yandex.Wordstat. Офіційний сервіс від Яндекса. У ньому можна переглянути повну статистику запитів з використанням логічних операторів. Статистика наочно відображає кількість запитів користувачів за різні проміжки часу. Так як інформація надана у відкритому доступі, можна оцінити можливий трафік на вашому сайті після грамотної оптимізації сторінок і розкрутки ресурсу. Щоб прискорити процес, використовуйте віджети, наприклад Yandex Wordstat Assistant.
 2. Google Keyword Planner. Планувальник ключових слів, який надається як окремий інструмент в сервісі AdWords. Можливий підбір ключових слів не тільки для органічної видачі в пошуковій системі, а й для запитів в YouTube. Дуже корисно, якщо разом з сайтом ви просуваєте і власний канал.
 3. Key Collector. Багатофункціональна програма для збору семантичного ядра під будь-які тематики і типи запитів. Єдина проблема - це відсутність навичок роботи з подібними інструментами у новачків. Підтримує парсинг інформації з Яндекс.Вордстат, AdWords.

Інструменти аналізу запитів конкурентів

Як зібрати семантичне ядро ​​для сайту, якщо ви вже вичавили максимум з сервісів? Черпайте натхнення на стороні. Для збору СЯ можна використовувати спеціалізовані сервіси, які видадуть вам повний список запитів ваших конкурентів. Саме по цих запитах відвідувачі приходять до них на сайт і віддають свої гроші.

 1. MegaIndex. Потужний сервіс для сеошників, в якому надано кілька десятків інструментів, в тому числі і аналіз конкурентів. Ви можете перевіряти тільки певні сторінки або весь сайт, аналізувати ресурси за певними регіонами і пошуковим системам, використовувати різні фільтри для збору інформації. Доступ до сервісу платний. Користувачам надається кілька тарифів на вибір.
 2. SE Ranking. Ще один багатофункціональний сервіс для аналізу конкурентів. Ви можете визначати запити, за якими вони знаходяться в топі, порівнювати видачу за різні проміжки часу, аналізувати ключові слова, дивитися рекламні оголошення і т. Д. Є безкоштовний тариф, але для повноцінної роботи потрібен один з платних.
 3. SEM Rush. Один з кращих інструментів для аналізу конкурентів. Сервіс недешевий, але дуже багатофункціональний. Орієнтований не тільки на Росію, а й на інші країни.
 4. SpyWords. Надає інструменти аналізу конкурентів, їх фрагментів в пошуковій видачі, оцінки трафіку, підбору запитів на основі десятка фільтрів. Залежно від тарифу вам надається інформація по Яндексу або Google. Який би сервіс ви не вибрали, на виході ви будете мати величезний масив інформації, з яким доведеться працювати і видаляти все сміття. Обов'язково аналізуйте десяток, а то й сотню конкурентів з топ-10, топ-30, щоб визначити як ВЧ, так і СЧ, НЧ-запити.

Готові бази для семантичного ядра

Ми вже розглянули з вами варіанти збору та складання семантичного ядра сайту за допомогою аналізу конкурентів і прямого звернення до сервісів. Але в інтернеті є і готові бази даних для збору семантичного ядра. Вони постійно оновлюються, містять практично всі ключові слова з можливих тематик, що цікавлять користувачів в пошукових системах. Ось деякі з них.

 • База Пастухова. Одна з найбільш перевірених і регулярно оновлюваних баз в інтернеті. Вона містить інформацію про всі запити в Яндексі і Яндекс.Директі. Для рекламних кампаній тут також дуже багато інформації по кліках, прогнозом бюджету т. Д.
 • MOAB. Збір інформації ведеться з Яндекс.Метрики і підказок Яндекса. Оновлюється раз на місяць. Існує PRO-версія з підказками Google англійською мовою. Дуже хороший варіант для веб-майстрів, що створюють сайти для іноземних користувачів. Використовуючи готові бази даних для збору СЯ, важливо вміти відсіювати зайві ключі і застосовувати тільки релевантні запити. Як правило, з усієї кількості ключів з вашої тематики використовується приблизно половина.

Можливі помилки при складанні СЯ


Складання семантичного ядра - це основний етап для подальшого просування сайту. Можна з упевненістю сказати, що неправильно зібране СЯ на 99% забезпечить провал робіт по просуванню в органічному пошуку. Щоб знизити ризик, ми описали найпопулярніші помилки новачків. Уважно ознайомтеся з ними.

 • Використання формул і коефіцієнтів для оцінки ефективності. Деякі сеошники рекомендують вибирати ключові слова тільки на основі математики, розраховуючи їх KEI. Насправді такий підхід вірний при визначенні пріоритетів. Він дозволяє зрозуміти, який з кластерів СЯ буде найбільш ефективний в короткі терміни. Але повністю відмовлятися від семантики, по якій в даний момент сайт не може конкурувати у видачі, неправильно.
 • Максимальна автоматизація збору СЯ. Ми вам розповідали, що можна використовувати сервіси для збору семантичного ядра і аналізу конкурентів або працювати з готовими базами даних, але в будь-якому випадку з цієї маси ви вручну повинні вибрати тільки найцінніші ключі і розподілити їх по сторінках.
 • Відмова від низькочастотних запитів. За допомогою НЧ можна набагато швидше і простіше вийти в топ і отримати реальних користувачів, які значно поліпшать поведінковий фактор і здійснять конверсійне дію. Найчастіше по НЧ-запитах власники сайтів отримують в рази більше трафіку, ніж по ВЧ.
 • Створення сторінок тільки під запити. На етапі формування ядра ви продумуєте і майбутню структуру свого сайту. Багато користувачів нехтують цим правилом, і, наприклад, запити «купити квіти», «замовити квіти» ведуть на різні сторінки і представляють один і той же асортимент. Це не правильно! Сайт повинен створюватися в першу чергу для людей.

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно