Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Як правильно вибрати движок для сайту

Життя будь-якого інтернет-проекту починається зі створення сайту. А «серце» кожного веб-ресурсу - це його движок, або, кажучи професійною мовою, Content Management System, система керування вмістом. Саме від того, на який CMS працює сайт, залежить весь доступний йому функціонал. І як наслідок - реалізація ваших ідей і планів.

Мені довелося деякий час працювати в компанії, що займається створенням і просуванням сайтів. І як зараз пам'ятаю, завжди дивувався одному і тому самому факту - як багато замовників, які звертаються за допомогою в розробці веб-ресурсу, не уявляють, що таке движок і навіщо він потрібен.

Майже завжди в таких випадках з'ясовувалося, що готовий сайт - зовсім не готовий, тому що не тримає необхідну відвідуваність, що не передбачає роботу з великим об'ємом новин або не має функціоналу ведення блогу.

Майже завжди в таких випадках з'ясовувалося, що готовий сайт - зовсім не готовий, тому що не тримає необхідну відвідуваність, що не передбачає роботу з великим об'ємом новин або не має функціоналу ведення блогу

Чи винна в такій ситуації компанія? Однозначно, ні. Щоб отримати бажаний результат, клієнт повинен представити чітке технічне завдання, де будуть вказані всі вимоги до ресурсу, в тому числі і движок. Зрозуміло, що якщо цієї інформації немає або вона вказана необдумано, то і результат буде відповідний.

І не варто покладатися на те, що у виконавця знайдуться люди, які допоможуть визначитися з вибором. У нашій компанії навіть був жарт про такий тип клієнта, якого співробітники між собою називали «акакойдвіжоклучше», тому що складання тех. завдання він починав саме з цієї фрази. Все CMS різні, кожна з них має свої плюси і мінуси, і движок, що ідеально підходить для одного проекту, може виявитися абсолютно непридатним для іншого. Для правильного вибору потрібно мати чітке уявлення, який сайт має бути запускати, і цією інформацією володіє виключно сам замовник, але ніяк не виконавець.

Тому подібні питання зазвичай характеризують клієнта як дилетанта, що, погодьтеся, не дуже приємно. Більш того, деякі не чисті на руку SEO-контори після таких слів відразу ж подумки потирають руки, тому що розуміють - до них прийшла людина, якого можна без проблем розводити на гроші.

Тому, щоб не опинитися в незручній ситуації і не втратити свої заощадження, необхідно розуміти, який движок найкраще підходить для кожного типу сайтів. Їх ми і розглянемо.

Блоги. Основні вимоги до блогів - це простота публікації нових записів, зручність інтерфейсу, створення сайту за малий термін і невеликі гроші. Для цих цілей краще всього підходить безкоштовний движок WordPress - найпростіша CMS, що має велике російськомовне ком'юніті і безліч готових плагінів і шаблонів оформлення.

Для цих цілей краще всього підходить безкоштовний движок WordPress - найпростіша CMS, що має велике російськомовне ком'юніті і безліч готових плагінів і шаблонів оформлення

Якщо блог може бути відвідуваним, то для його створення підійде DLE, яка славиться своєю стійкістю до високих навантажень. Для ведення декількох блогів на одному сайті добре підходить «соціальний» движок InstantCMS, спеціально розроблений для подібних потреб.

Новинні та інформаційні сайти. Тут вибір не такий великий. Головний критерій, за яким стоїть відбирати движки - це стійкість на превеликий трафіку і зручність роботи з великим об'ємом інформації. Лідируюче місце тут займає DLE, який спеціально створений для створення інформаційних сайтів, має відмінну оптимізацію і зручні інструменти для роботи з великою кількістю публікацій.

Багато хто помилково вважає, що новинні сайти доречно розробляти на WordPress або Joomla. Це не так. Перший движок не здатний тримати високу відвідуваність, а другий не має такого зручного інструментарію для роботи з інформацією, як DLE.

Тематичні сайти. Сайти, що представляють собою добірку новин, статей, інфографіки, відео, присвячених одній темі. Можуть бути умовно розділені на вузькотематичні (з невисокою відвідуваністю) і популярні (з високим трафіком). Для першого типу добре підходять такі універсальні CMS, як Wordpress, Joomla або TYPO3.

Для першого типу добре підходять такі універсальні CMS, як Wordpress, Joomla або TYPO3

Для других до цього списку можна додати DLE і Drupal, що представляють більш широкий функціонал і дозволяють створювати більш потужні за змістом і наповненням сайти. Якщо тематика проекту передбачає відгук від аудиторії або створення стійкої соціальної групи навколо ресурсу, то варто задуматися про використання InstantCMS, що пропонує користувачам безліч можливостей для комунікації - коментарі, блоги, форуми і т.д.

Варто згадати і про такий різновид тематичних сайтів, як корпоративні. Вони - обличчя компанії, тому для них з усіх перерахованих вище движків не підходять Wordpress і Joomla через свою слабку захищеність від хакерських атак.

Інтернет магазини. Часто в співтоваристві веб-майстрів виникають суперечки про краще CMS для інтернет-магазинів. Найчастіше називають Joomla, Drupal, DLE або навіть WordPress. Моя думка - жоден з цих двигунів не підходить для створення комерційного сайту, з тієї простої причини, що існують спеціальні рішення, призначені для інтернет-магазинів - PrestaShop, osCommerce, WebAsyst Shop-script і інші. Вони гарантовано дадуть весь необхідний функціонал, ніж сторонні розширення для інших двигунів, нехай і безкоштовні

Вони гарантовано дадуть весь необхідний функціонал, ніж сторонні розширення для інших двигунів, нехай і безкоштовні

Якщо все ж говорити про неспеціалізованих CMS, то найбільш привабливо виглядають TYPO3 і 1С-Бітрікс, тому що саме вони мають найпотужніші вбудовані скрипти для створення інтернет-магазинів.

Портали. Великі інтернет-проекти вимогливі до гнучкості і можливості впроваджувати нові фічі в міру розвитку. Відповідно, і движок потрібен з великим потенціалом розвитку. Для порталів, розрахованих на невелику аудиторію, підійде WordPress, для більших ресурсів - такі системи, як Drupal, 1C-Біртікс або HostCMS, що пропонують розробникам сайту величезні можливості для творчості і реалізації найсміливіших ідей.

Олександр Вашкевич

Чи винна в такій ситуації компанія?

Новости