Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Як підписатися на RSS-стрічку | KV.by

  1. Як підписатися на RSS-стрічку
  2. Як підписатися на RSS-стрічку
  3. Як підписатися на RSS-стрічку

Як підписатися на RSS-стрічку

"Що таке RSS?" - це питання задає собі майже кожен користувач, бачачи на сторінках в інтернеті маленькі кнопочки з незрозумілим поєднанням букв латинського алфавіту. Це скорочення часто мелькає в усіх періодичних виданнях, присвячених комп'ютерам і інформаційним технологіям, але все одно залишає про себе лише туманне уявлення. "КВ" вже писали про телефонному опитуванні, проведеному фахівцями американського агентства, результати якого показали, що абревіатура "RSS" нічого не говорить 91% респондентів. Настав час розібратися в тому, що ж являє собою RSS і чому останнім часом воно набуло поширення.


Популярно про RSS

Формат RSS (Really Simple Syndication), спроектований на базі XML, служить для швидкої передачі потрібної інформації через інтернет і організації автоматичного взаємодії між комп'ютерами. Реалізується це таким чином. На web-сервері створюється особливий документ (RSS-файл), що містить деякі відомості, доступ до якого здійснюється точно так же, як і до будь-якого іншого ресурсу на даному сервері (див. Малюнок).

Механізм, що з'єднує цей RSS-документ з відповідним web-ресурсом, називається "стрічкою" або "каналом". Кожен RSS-файл повинен містити в собі назву каналу (title), URL web-сайту (ресурсу), яке відповідає даному каналу (link), і короткий опис каналу зв'язку (description). Крім цього, документ може включати в себе будь-яку кількість елементів (item), які містять деяку інформацію або ж посилання на цю інформацію з її коротким описом. Сам інформаційний блок може бути новинний статтею, записом в особистому мережевому щоденнику (блозі) або рекламою. Користувач, який підключився до такого RSS-каналу, має можливість автоматично відбирати потрібну йому інформацію, опубліковану на сайті, і стежити за зміною цього ресурсу.

Щоб не заплутатися, перейдемо до конкретного прикладу роботи RSS-стрічки. Припустимо, вам за службовим обов'язком кожен день доводиться переглядати 10 новинних сайтів. І кожен раз ви завантажуєте сторінку, переходьте в потрібний вам інформаційний розділ і переглядаєте свіжі новини, якщо вони є. Якщо ваш новинний ресурс має свій RSS-канал, то вся процедура значно спрощується, приводячи до економії часу і зменшення трафіку. Підключившись до даного каналу, ви за допомогою спеціального програмного забезпечення за лічені хвилини отримуєте свіжі повні новинні статті або їх короткий зміст з посиланням на оригінал. Дуже зручно, чи не так?

Описуючи структуру RSS-документа, я в дужках вказував англійські слова. Це теги. Якщо переглянути RSS-файл, спираючись на ці слова, то можна легко усвідомити собі те, як це все працює (на замітку майбутнім програмістам). RSS істотно полегшує завдання з доставки рекламної інформації для мережевих рекламодавців, а web-видавці можуть легко використовувати RSS-канали різних ресурсів для публікації новин на своїх сайтах. Але сьогодні ми зробимо ухил в бік кінцевого користувача і детально розглянемо тільки одну область застосування RSS - швидке отримання користувачем, що цікавить його інформацією.

Отримувати новини в форматі RSS можна одним з трьох способів: використовуючи підтримку трансляції новинних заголовків в популярних браузерах і поштових програмах, встановивши спеціальний додаток, зване RSS-агрегатор, або зареєструвавшись на особливих on-line сервісах, які надають безкоштовні послуги по роботі з RSS-стрічками . Останній метод є найпростішим і призначений для тих користувачів, які не хочуть витрачати час (гроші) на скачування (придбання) і настройку програм для читання новин в форматі RSS. Але ж нам до труднощів не звикати. Тому перейдемо до більш цікавим варіантам.


Підтримка RSS в браузерах і поштовика

Технологія RSS в останні роки поступово набуває популярності, тому не дивно, що в багато браузери і деякі поштові програми по волі розробників і ентузіастів, крокуючих в ногу з часом, включені можливості прийому новинних статей та іншої інформації в форматі RSS. З одного боку, це зручно, тому що не потрібно встановлювати спеціальні RSS-рідери і возитися з їх настройками. Але з іншого - агрегатори можуть запропонувати більше можливостей по роботі з новинами в форматі RSS. Тут все йде майже як з сокирою і молотком: першим теж можна забивати цвяхи, але другим все ж краще. Що вибрати, справа смаку кожного користувача (теслі :). Поки ви вирішуєте, ми розберемося з налаштуванням RSS-фідів в популярних браузерах і поштовій програмі The Bat !, які підтримують дану технологію.


Opera 7.x

У відомому норвезькому браузері Opera можливість прийому RSS-новин вперше з'явилася у версії 7.50. Для здійснення підписки на вас цікавить web-ресурсі досить клікнути на маленьку кнопочку на сторінці з написом RSS або XML. Після цього відкриється вікно з незрозумілих текстовим контентом (так і повинно бути), а потім з'явиться пропозиція підписатися на RSS-канал. Натискаємо кнопку OK - і готово. Для виклику вбудованого RSS-агрегатора і читання отриманих новин використовуємо команду Mail -> Read -> Newsfeeds.

Якщо у вас є тільки URL джерела новин (зазвичай "... / rss.xml" або "... / rss.php"), тоді налаштовувати "Оперу" на отримання RSS-стрічок доведеться вручну. Для цього зверніться у Mail -> Newsfeeds. У вікні необхідно натиснути на кнопку New і ввести наявний адреса, встановивши потрібну частоту перевірки надійшли на сайт новин.


Opera 8.x

Цьому браузеру я спеціально вирішив відвести окрему колонку, щоб наділений "незвичайний розум" продукт компанії Opera Software НЕ посіяв плутанину в умах читачів. Справа в тому, що восьма "Опера" краще знає, що потрібно її користувачеві, ніж навіть він сам. Як вам постійно змінюються опції головного меню в залежності від ваших дій в інтернеті? Мені - не дуже, але заради інших можливостей програми можна і потерпіти.

Отже, якщо ви знайшли на web-сторінці або в рядку адреси кнопочку з написом "RSS", то процес налаштування Oper'и на отримання новин буде проходити як і в сьомій версії. Після підписки на RSS-канал в головне меню додасться Feeds (канали постачання інформації) з двома командами Read Feeds і Manage Feeds. Вибираємо першу і бачимо порожнє вікно, в шапці якого написано "всього 52, 0 непрочитаний". Справа в тому, що, за замовчуванням, в Opera 8 в цьому вікні відображаються тільки поштові скриньки. Щоб вибрати для відображення все екаунт, включаючи RSS-стрічки, потрібно в списку, що випадає Mail Accounts вибрати All Accounts. Але цього списку в робочому вікні немає. Йдемо в Appearance -> Buttons, в розділі Mail його знаходимо і перетягуємо на панель інструментів. Після всіх цих дій можна помітити, що "Опера" має хороший вбудований RSS-агрегатор.

Ось така особливість скандинавського браузера (або недоробка програмістів?). Щоб налаштувати підписку вручну, можна скористатися командою Manage Feeds меню Feeds або командою Newsfeeds в контекстному меню у вікні Mail.


Mozilla Firefox 1.x

В "Вогненної лисиці", швидко набирає популярність, підписатися на доставку RSS-стрічок, мабуть, найлегше. Для цього потрібно скористатися опцією Live Bookmarks ( "Закладка на RSS-канал") в редакторі закладок, що викликається з меню Bookmarks ( "Закладки"). У віконці, що з'явилося потрібно буде вказати назву нової закладки і розташування джерела RSS-новин. Тепер в головному вікні Firefox в меню Bookmarks з'явиться щойно створена закладка. Потрібно відзначити, що отримані RSS-стрічки не кешуються, та й відображаються тільки заголовки новин без анотації, що, на мій погляд, не дуже зручно.


The Bat!

У поштовій програмі The Bat! після установки спеціального модуля розширення, який можна взяти на files.nobat.ru/plugins/56 , З'являється можливість прийому RSS-новин. Даний плагін мало просто розпакувати і скопіювати в каталог з The Bat !. Його потрібно правильно встановити. Це робиться в розділі "Модулі розширення" в налаштуваннях програми (меню "Властивості"). Натискаємо на кнопку "Додати" і в діалоговому вікні вказуємо наш розпакований файл rss2mail.tbp. В опціях плагіна залишаємо все за замовчуванням.

Тепер The Bat! має уявлення про RSS, тому можна перейти до налаштування RSS-клієнта. Для цього створимо новий поштовий ящик з назвою майбутньої RSS-стрічки, введемо довільне ім'я користувача та адресу електронної пошти, як сервера вхідної пошти вкажемо "localhost". Нарешті, замість логіна введемо адресу на RSS-канал, а в якості пароля - будь-яке слово (головне, щоб було). От і все. Якщо після цього у вас The Bat! не братиме RSS, перевірте свій брандмауер.


Internet Explorer

Найвідоміший браузер Internet Explorer від "Мікромягкіх" не вміє працювати з RSS. Так-так, просто не дано. Розробники обіцяють включити підтримку нової технології в сьому версію IE і нову операційну систему Windows Vista. А поки користувачам, які не бажають переходити на інший браузер, можна звернути увагу на численні RSS-рідери, до розгляду яких ми перейдемо в наступному номері "КВ". Серед них присутні програми, які можуть інтегруватися в оболонку IE. Ще можна згадати те, що деякі браузери, які використовують движок IE, такі, як Maxthon, підтримують формат RSS.


На завершення

Технологія швидкої передачі інформації, заснована на новому стандарті RSS, що має сім різновидів, дозволяє комп'ютерам автоматично розпізнавати і відбирати потрібні їм відомості на інтернет-сайтах і стежити за зміною цих ресурсів. Використання RSS дає можливість web-видавцям оперативно доставляти необхідну інформацію користувачам за допомогою RSS-стрічок (RSS-фідів), яка може бути використана як кінцевими користувачами, так і іншими web-сайтами. Для читання RSS-фідів можна застосовувати спеціальні програми, які називаються рідерами або агрегаторами (про них мова піде в наступній статті), вбудовані можливості інтернет-браузерів або web-агрегатори, що працюють в режимі on-line. За більш детальною інформацією про RSS можна звернутися до хорошого російськомовному сайту www.rss.net.ua .

(Далі буде)

Віталій КРАСИЛЬНИКОВ, [email protected]

Як підписатися на RSS-стрічку

"Що таке RSS?" - це питання задає собі майже кожен користувач, бачачи на сторінках в інтернеті маленькі кнопочки з незрозумілим поєднанням букв латинського алфавіту. Це скорочення часто мелькає в усіх періодичних виданнях, присвячених комп'ютерам і інформаційним технологіям, але все одно залишає про себе лише туманне уявлення. "КВ" вже писали про телефонному опитуванні, проведеному фахівцями американського агентства, результати якого показали, що абревіатура "RSS" нічого не говорить 91% респондентів. Настав час розібратися в тому, що ж являє собою RSS і чому останнім часом воно набуло поширення.


Популярно про RSS

Формат RSS (Really Simple Syndication), спроектований на базі XML, служить для швидкої передачі потрібної інформації через інтернет і організації автоматичного взаємодії між комп'ютерами. Реалізується це таким чином. На web-сервері створюється особливий документ (RSS-файл), що містить деякі відомості, доступ до якого здійснюється точно так же, як і до будь-якого іншого ресурсу на даному сервері (див. Малюнок).

Механізм, що з'єднує цей RSS-документ з відповідним web-ресурсом, називається "стрічкою" або "каналом". Кожен RSS-файл повинен містити в собі назву каналу (title), URL web-сайту (ресурсу), яке відповідає даному каналу (link), і короткий опис каналу зв'язку (description). Крім цього, документ може включати в себе будь-яку кількість елементів (item), які містять деяку інформацію або ж посилання на цю інформацію з її коротким описом. Сам інформаційний блок може бути новинний статтею, записом в особистому мережевому щоденнику (блозі) або рекламою. Користувач, який підключився до такого RSS-каналу, має можливість автоматично відбирати потрібну йому інформацію, опубліковану на сайті, і стежити за зміною цього ресурсу.

Щоб не заплутатися, перейдемо до конкретного прикладу роботи RSS-стрічки. Припустимо, вам за службовим обов'язком кожен день доводиться переглядати 10 новинних сайтів. І кожен раз ви завантажуєте сторінку, переходьте в потрібний вам інформаційний розділ і переглядаєте свіжі новини, якщо вони є. Якщо ваш новинний ресурс має свій RSS-канал, то вся процедура значно спрощується, приводячи до економії часу і зменшення трафіку. Підключившись до даного каналу, ви за допомогою спеціального програмного забезпечення за лічені хвилини отримуєте свіжі повні новинні статті або їх короткий зміст з посиланням на оригінал. Дуже зручно, чи не так?

Описуючи структуру RSS-документа, я в дужках вказував англійські слова. Це теги. Якщо переглянути RSS-файл, спираючись на ці слова, то можна легко усвідомити собі те, як це все працює (на замітку майбутнім програмістам). RSS істотно полегшує завдання з доставки рекламної інформації для мережевих рекламодавців, а web-видавці можуть легко використовувати RSS-канали різних ресурсів для публікації новин на своїх сайтах. Але сьогодні ми зробимо ухил в бік кінцевого користувача і детально розглянемо тільки одну область застосування RSS - швидке отримання користувачем, що цікавить його інформацією.

Отримувати новини в форматі RSS можна одним з трьох способів: використовуючи підтримку трансляції новинних заголовків в популярних браузерах і поштових програмах, встановивши спеціальний додаток, зване RSS-агрегатор, або зареєструвавшись на особливих on-line сервісах, які надають безкоштовні послуги по роботі з RSS-стрічками . Останній метод є найпростішим і призначений для тих користувачів, які не хочуть витрачати час (гроші) на скачування (придбання) і настройку програм для читання новин в форматі RSS. Але ж нам до труднощів не звикати. Тому перейдемо до більш цікавим варіантам.


Підтримка RSS в браузерах і поштовика

Технологія RSS в останні роки поступово набуває популярності, тому не дивно, що в багато браузери і деякі поштові програми по волі розробників і ентузіастів, крокуючих в ногу з часом, включені можливості прийому новинних статей та іншої інформації в форматі RSS. З одного боку, це зручно, тому що не потрібно встановлювати спеціальні RSS-рідери і возитися з їх настройками. Але з іншого - агрегатори можуть запропонувати більше можливостей по роботі з новинами в форматі RSS. Тут все йде майже як з сокирою і молотком: першим теж можна забивати цвяхи, але другим все ж краще. Що вибрати, справа смаку кожного користувача (теслі :). Поки ви вирішуєте, ми розберемося з налаштуванням RSS-фідів в популярних браузерах і поштовій програмі The Bat !, які підтримують дану технологію.


Opera 7.x

У відомому норвезькому браузері Opera можливість прийому RSS-новин вперше з'явилася у версії 7.50. Для здійснення підписки на вас цікавить web-ресурсі досить клікнути на маленьку кнопочку на сторінці з написом RSS або XML. Після цього відкриється вікно з незрозумілих текстовим контентом (так і повинно бути), а потім з'явиться пропозиція підписатися на RSS-канал. Натискаємо кнопку OK - і готово. Для виклику вбудованого RSS-агрегатора і читання отриманих новин використовуємо команду Mail -> Read -> Newsfeeds.

Якщо у вас є тільки URL джерела новин (зазвичай "... / rss.xml" або "... / rss.php"), тоді налаштовувати "Оперу" на отримання RSS-стрічок доведеться вручну. Для цього зверніться у Mail -> Newsfeeds. У вікні необхідно натиснути на кнопку New і ввести наявний адреса, встановивши потрібну частоту перевірки надійшли на сайт новин.


Opera 8.x

Цьому браузеру я спеціально вирішив відвести окрему колонку, щоб наділений "незвичайний розум" продукт компанії Opera Software НЕ посіяв плутанину в умах читачів. Справа в тому, що восьма "Опера" краще знає, що потрібно її користувачеві, ніж навіть він сам. Як вам постійно змінюються опції головного меню в залежності від ваших дій в інтернеті? Мені - не дуже, але заради інших можливостей програми можна і потерпіти.

Отже, якщо ви знайшли на web-сторінці або в рядку адреси кнопочку з написом "RSS", то процес налаштування Oper'и на отримання новин буде проходити як і в сьомій версії. Після підписки на RSS-канал в головне меню додасться Feeds (канали постачання інформації) з двома командами Read Feeds і Manage Feeds. Вибираємо першу і бачимо порожнє вікно, в шапці якого написано "всього 52, 0 непрочитаний". Справа в тому, що, за замовчуванням, в Opera 8 в цьому вікні відображаються тільки поштові скриньки. Щоб вибрати для відображення все екаунт, включаючи RSS-стрічки, потрібно в списку, що випадає Mail Accounts вибрати All Accounts. Але цього списку в робочому вікні немає. Йдемо в Appearance -> Buttons, в розділі Mail його знаходимо і перетягуємо на панель інструментів. Після всіх цих дій можна помітити, що "Опера" має хороший вбудований RSS-агрегатор.

Ось така особливість скандинавського браузера (або недоробка програмістів?). Щоб налаштувати підписку вручну, можна скористатися командою Manage Feeds меню Feeds або командою Newsfeeds в контекстному меню у вікні Mail.


Mozilla Firefox 1.x

В "Вогненної лисиці", швидко набирає популярність, підписатися на доставку RSS-стрічок, мабуть, найлегше. Для цього потрібно скористатися опцією Live Bookmarks ( "Закладка на RSS-канал") в редакторі закладок, що викликається з меню Bookmarks ( "Закладки"). У віконці, що з'явилося потрібно буде вказати назву нової закладки і розташування джерела RSS-новин. Тепер в головному вікні Firefox в меню Bookmarks з'явиться щойно створена закладка. Потрібно відзначити, що отримані RSS-стрічки не кешуються, та й відображаються тільки заголовки новин без анотації, що, на мій погляд, не дуже зручно.


The Bat!

У поштовій програмі The Bat! після установки спеціального модуля розширення, який можна взяти на files.nobat.ru/plugins/56 , З'являється можливість прийому RSS-новин. Даний плагін мало просто розпакувати і скопіювати в каталог з The Bat !. Його потрібно правильно встановити. Це робиться в розділі "Модулі розширення" в налаштуваннях програми (меню "Властивості"). Натискаємо на кнопку "Додати" і в діалоговому вікні вказуємо наш розпакований файл rss2mail.tbp. В опціях плагіна залишаємо все за замовчуванням.

Тепер The Bat! має уявлення про RSS, тому можна перейти до налаштування RSS-клієнта. Для цього створимо новий поштовий ящик з назвою майбутньої RSS-стрічки, введемо довільне ім'я користувача та адресу електронної пошти, як сервера вхідної пошти вкажемо "localhost". Нарешті, замість логіна введемо адресу на RSS-канал, а в якості пароля - будь-яке слово (головне, щоб було). От і все. Якщо після цього у вас The Bat! не братиме RSS, перевірте свій брандмауер.


Internet Explorer

Найвідоміший браузер Internet Explorer від "Мікромягкіх" не вміє працювати з RSS. Так-так, просто не дано. Розробники обіцяють включити підтримку нової технології в сьому версію IE і нову операційну систему Windows Vista. А поки користувачам, які не бажають переходити на інший браузер, можна звернути увагу на численні RSS-рідери, до розгляду яких ми перейдемо в наступному номері "КВ". Серед них присутні програми, які можуть інтегруватися в оболонку IE. Ще можна згадати те, що деякі браузери, які використовують движок IE, такі, як Maxthon, підтримують формат RSS.


На завершення

Технологія швидкої передачі інформації, заснована на новому стандарті RSS, що має сім різновидів, дозволяє комп'ютерам автоматично розпізнавати і відбирати потрібні їм відомості на інтернет-сайтах і стежити за зміною цих ресурсів. Використання RSS дає можливість web-видавцям оперативно доставляти необхідну інформацію користувачам за допомогою RSS-стрічок (RSS-фідів), яка може бути використана як кінцевими користувачами, так і іншими web-сайтами. Для читання RSS-фідів можна застосовувати спеціальні програми, які називаються рідерами або агрегаторами (про них мова піде в наступній статті), вбудовані можливості інтернет-браузерів або web-агрегатори, що працюють в режимі on-line. За більш детальною інформацією про RSS можна звернутися до хорошого російськомовному сайту www.rss.net.ua .

(Далі буде)

Віталій КРАСИЛЬНИКОВ, [email protected]

Як підписатися на RSS-стрічку

"Що таке RSS?" - це питання задає собі майже кожен користувач, бачачи на сторінках в інтернеті маленькі кнопочки з незрозумілим поєднанням букв латинського алфавіту. Це скорочення часто мелькає в усіх періодичних виданнях, присвячених комп'ютерам і інформаційним технологіям, але все одно залишає про себе лише туманне уявлення. "КВ" вже писали про телефонному опитуванні, проведеному фахівцями американського агентства, результати якого показали, що абревіатура "RSS" нічого не говорить 91% респондентів. Настав час розібратися в тому, що ж являє собою RSS і чому останнім часом воно набуло поширення.


Популярно про RSS

Формат RSS (Really Simple Syndication), спроектований на базі XML, служить для швидкої передачі потрібної інформації через інтернет і організації автоматичного взаємодії між комп'ютерами. Реалізується це таким чином. На web-сервері створюється особливий документ (RSS-файл), що містить деякі відомості, доступ до якого здійснюється точно так же, як і до будь-якого іншого ресурсу на даному сервері (див. Малюнок).

Механізм, що з'єднує цей RSS-документ з відповідним web-ресурсом, називається "стрічкою" або "каналом". Кожен RSS-файл повинен містити в собі назву каналу (title), URL web-сайту (ресурсу), яке відповідає даному каналу (link), і короткий опис каналу зв'язку (description). Крім цього, документ може включати в себе будь-яку кількість елементів (item), які містять деяку інформацію або ж посилання на цю інформацію з її коротким описом. Сам інформаційний блок може бути новинний статтею, записом в особистому мережевому щоденнику (блозі) або рекламою. Користувач, який підключився до такого RSS-каналу, має можливість автоматично відбирати потрібну йому інформацію, опубліковану на сайті, і стежити за зміною цього ресурсу.

Щоб не заплутатися, перейдемо до конкретного прикладу роботи RSS-стрічки. Припустимо, вам за службовим обов'язком кожен день доводиться переглядати 10 новинних сайтів. І кожен раз ви завантажуєте сторінку, переходьте в потрібний вам інформаційний розділ і переглядаєте свіжі новини, якщо вони є. Якщо ваш новинний ресурс має свій RSS-канал, то вся процедура значно спрощується, приводячи до економії часу і зменшення трафіку. Підключившись до даного каналу, ви за допомогою спеціального програмного забезпечення за лічені хвилини отримуєте свіжі повні новинні статті або їх короткий зміст з посиланням на оригінал. Дуже зручно, чи не так?

Описуючи структуру RSS-документа, я в дужках вказував англійські слова. Це теги. Якщо переглянути RSS-файл, спираючись на ці слова, то можна легко усвідомити собі те, як це все працює (на замітку майбутнім програмістам). RSS істотно полегшує завдання з доставки рекламної інформації для мережевих рекламодавців, а web-видавці можуть легко використовувати RSS-канали різних ресурсів для публікації новин на своїх сайтах. Але сьогодні ми зробимо ухил в бік кінцевого користувача і детально розглянемо тільки одну область застосування RSS - швидке отримання користувачем, що цікавить його інформацією.

Отримувати новини в форматі RSS можна одним з трьох способів: використовуючи підтримку трансляції новинних заголовків в популярних браузерах і поштових програмах, встановивши спеціальний додаток, зване RSS-агрегатор, або зареєструвавшись на особливих on-line сервісах, які надають безкоштовні послуги по роботі з RSS-стрічками . Останній метод є найпростішим і призначений для тих користувачів, які не хочуть витрачати час (гроші) на скачування (придбання) і настройку програм для читання новин в форматі RSS. Але ж нам до труднощів не звикати. Тому перейдемо до більш цікавим варіантам.


Підтримка RSS в браузерах і поштовика

Технологія RSS в останні роки поступово набуває популярності, тому не дивно, що в багато браузери і деякі поштові програми по волі розробників і ентузіастів, крокуючих в ногу з часом, включені можливості прийому новинних статей та іншої інформації в форматі RSS. З одного боку, це зручно, тому що не потрібно встановлювати спеціальні RSS-рідери і возитися з їх настройками. Але з іншого - агрегатори можуть запропонувати більше можливостей по роботі з новинами в форматі RSS. Тут все йде майже як з сокирою і молотком: першим теж можна забивати цвяхи, але другим все ж краще. Що вибрати, справа смаку кожного користувача (теслі :). Поки ви вирішуєте, ми розберемося з налаштуванням RSS-фідів в популярних браузерах і поштовій програмі The Bat !, які підтримують дану технологію.


Opera 7.x

У відомому норвезькому браузері Opera можливість прийому RSS-новин вперше з'явилася у версії 7.50. Для здійснення підписки на вас цікавить web-ресурсі досить клікнути на маленьку кнопочку на сторінці з написом RSS або XML. Після цього відкриється вікно з незрозумілих текстовим контентом (так і повинно бути), а потім з'явиться пропозиція підписатися на RSS-канал. Натискаємо кнопку OK - і готово. Для виклику вбудованого RSS-агрегатора і читання отриманих новин використовуємо команду Mail -> Read -> Newsfeeds.

Якщо у вас є тільки URL джерела новин (зазвичай "... / rss.xml" або "... / rss.php"), тоді налаштовувати "Оперу" на отримання RSS-стрічок доведеться вручну. Для цього зверніться у Mail -> Newsfeeds. У вікні необхідно натиснути на кнопку New і ввести наявний адреса, встановивши потрібну частоту перевірки надійшли на сайт новин.


Opera 8.x

Цьому браузеру я спеціально вирішив відвести окрему колонку, щоб наділений "незвичайний розум" продукт компанії Opera Software НЕ посіяв плутанину в умах читачів. Справа в тому, що восьма "Опера" краще знає, що потрібно її користувачеві, ніж навіть він сам. Як вам постійно змінюються опції головного меню в залежності від ваших дій в інтернеті? Мені - не дуже, але заради інших можливостей програми можна і потерпіти.

Отже, якщо ви знайшли на web-сторінці або в рядку адреси кнопочку з написом "RSS", то процес налаштування Oper'и на отримання новин буде проходити як і в сьомій версії. Після підписки на RSS-канал в головне меню додасться Feeds (канали постачання інформації) з двома командами Read Feeds і Manage Feeds. Вибираємо першу і бачимо порожнє вікно, в шапці якого написано "всього 52, 0 непрочитаний". Справа в тому, що, за замовчуванням, в Opera 8 в цьому вікні відображаються тільки поштові скриньки. Щоб вибрати для відображення все екаунт, включаючи RSS-стрічки, потрібно в списку, що випадає Mail Accounts вибрати All Accounts. Але цього списку в робочому вікні немає. Йдемо в Appearance -> Buttons, в розділі Mail його знаходимо і перетягуємо на панель інструментів. Після всіх цих дій можна помітити, що "Опера" має хороший вбудований RSS-агрегатор.

Ось така особливість скандинавського браузера (або недоробка програмістів?). Щоб налаштувати підписку вручну, можна скористатися командою Manage Feeds меню Feeds або командою Newsfeeds в контекстному меню у вікні Mail.


Mozilla Firefox 1.x

В "Вогненної лисиці", швидко набирає популярність, підписатися на доставку RSS-стрічок, мабуть, найлегше. Для цього потрібно скористатися опцією Live Bookmarks ( "Закладка на RSS-канал") в редакторі закладок, що викликається з меню Bookmarks ( "Закладки"). У віконці, що з'явилося потрібно буде вказати назву нової закладки і розташування джерела RSS-новин. Тепер в головному вікні Firefox в меню Bookmarks з'явиться щойно створена закладка. Потрібно відзначити, що отримані RSS-стрічки не кешуються, та й відображаються тільки заголовки новин без анотації, що, на мій погляд, не дуже зручно.


The Bat!

У поштовій програмі The Bat! після установки спеціального модуля розширення, який можна взяти на files.nobat.ru/plugins/56 , З'являється можливість прийому RSS-новин. Даний плагін мало просто розпакувати і скопіювати в каталог з The Bat !. Його потрібно правильно встановити. Це робиться в розділі "Модулі розширення" в налаштуваннях програми (меню "Властивості"). Натискаємо на кнопку "Додати" і в діалоговому вікні вказуємо наш розпакований файл rss2mail.tbp. В опціях плагіна залишаємо все за замовчуванням.

Тепер The Bat! має уявлення про RSS, тому можна перейти до налаштування RSS-клієнта. Для цього створимо новий поштовий ящик з назвою майбутньої RSS-стрічки, введемо довільне ім'я користувача та адресу електронної пошти, як сервера вхідної пошти вкажемо "localhost". Нарешті, замість логіна введемо адресу на RSS-канал, а в якості пароля - будь-яке слово (головне, щоб було). От і все. Якщо після цього у вас The Bat! не братиме RSS, перевірте свій брандмауер.


Internet Explorer

Найвідоміший браузер Internet Explorer від "Мікромягкіх" не вміє працювати з RSS. Так-так, просто не дано. Розробники обіцяють включити підтримку нової технології в сьому версію IE і нову операційну систему Windows Vista. А поки користувачам, які не бажають переходити на інший браузер, можна звернути увагу на численні RSS-рідери, до розгляду яких ми перейдемо в наступному номері "КВ". Серед них присутні програми, які можуть інтегруватися в оболонку IE. Ще можна згадати те, що деякі браузери, які використовують движок IE, такі, як Maxthon, підтримують формат RSS.


На завершення

Технологія швидкої передачі інформації, заснована на новому стандарті RSS, що має сім різновидів, дозволяє комп'ютерам автоматично розпізнавати і відбирати потрібні їм відомості на інтернет-сайтах і стежити за зміною цих ресурсів. Використання RSS дає можливість web-видавцям оперативно доставляти необхідну інформацію користувачам за допомогою RSS-стрічок (RSS-фідів), яка може бути використана як кінцевими користувачами, так і іншими web-сайтами. Для читання RSS-фідів можна застосовувати спеціальні програми, які називаються рідерами або агрегаторами (про них мова піде в наступній статті), вбудовані можливості інтернет-браузерів або web-агрегатори, що працюють в режимі on-line. За більш детальною інформацією про RSS можна звернутися до хорошого російськомовному сайту www.rss.net.ua .

(Далі буде)

Віталій КРАСИЛЬНИКОВ, [email protected]

Дуже зручно, чи не так?
Як вам постійно змінюються опції головного меню в залежності від ваших дій в інтернеті?
Або недоробка програмістів?
Дуже зручно, чи не так?
Як вам постійно змінюються опції головного меню в залежності від ваших дій в інтернеті?
Або недоробка програмістів?
Дуже зручно, чи не так?
Як вам постійно змінюються опції головного меню в залежності від ваших дій в інтернеті?
Або недоробка програмістів?

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно