Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Як я пишу свої кулінарні статті для блогу і роблю фото

Вітаю, дорогі друзі Вітаю, дорогі друзі. Так як мій чоловік зараз проходить платне навчання, то написання статей для блогу тимчасово покладено на мене. І сьогодні я вирішила поділитися з вами інформацією про те, як я пишу свої кулінарні статті для блогу. Знаю що такою інформацією мало хто ділитися у себе на блозі. Просто я знаю, що ця інформація важлива для кожного, можливо хтось в цій області вже професіонал і це йому не потрібно, а для кого-то ця інформація буде корисною. Але, я тут просто розповідаю як це роблю я, і не в якому разі вас не повчаю.

Ну по-перше хочу почати з того, що все потрібно робити з любов'ю, з поганим настроєм не варто приступати до роботи, так як нічого доброго з цього не вийде. Навіть якщо ви напишіть статтю, то ваше поганий настрій буде читатися між рядків. Не пишіть «аби що», це теж ні принесе вам ні людей з пошуку, ні читачів. До всього варто підходити грамотно і з відповідальністю.

Де я беру рецепти?

Частина приготованих на блозі рецептів - це ті страви які ми готуємо, частина рецептів я вичитала в кулінарних журналах, був час і я часто їх купувала, накопичилося їх у мене багато. Частина рецептів я дізналася від знайомих і родичів, а частина рецептів побачила у своїх подружок на однокласниках, тобто в соц. мережах. Скажу чесно, до соц. мереж я ставлюся негативно, раніше я проводила весь свій вільний час в контакті, фейсбуці, однокласниках. Я лайкать фото, розглядала фото, відеоролики, і в один момент зрозуміла скільки часу я витрачаю ні на що, просто даремно. Тоді я пішла з усіх соц. мереж де була зареєстрована, залишилися тільки однокласники і то там у мене замок (тобто сторінку можуть відвідувати тільки друзі), а друзів у мене не багато всього 55. Та й я особливо не люблю хвалитися своїми фото, новими покупками, своєю новим одягом в соц. мережах. Навіщо? Щоб мені сказали яка я молодець або як я добре виглядаю, мені це не потрібно, тому що я і так про це знаю.

Зараз в однокласниках дружу виключно з рукодільниця і дівчатками, які люблять готувати, вони викладають на своїх сторінках рецепти і фото різних страв, різного рівня складності. Це те, що мені на даний момент цікаво.

Отже, я вирішила приготувати «яке-небудь» блюдо. Намагаюся я готувати прості, які не складні і доступні страви. Для початку я беру листочок і ручку і записую рецепт і все те, що мені потрібно купити для його приготування, йду в магазин або на ринок за продуктами. Буває так і йти нікуди не потрібно все інгредієнти для приготування страви є у мене в холодильнику.

Як я роблю фото?

Скажу чесно у мене немає жодного рецепту з чужими фотографіями, все фото мої, красти чужі фото і писати рецепти мені просто не цікаво. Та й чоловік мені розповів, що пошукові роботи «люблять» унікальні фото.

Для початку я готую продукти для приготування страви, ну і звичайно ж беру на кухню свій фотоапарат. У мене Nikon D3100, він, звичайно, не суперський, але фото на ньому виходять яскраві, чіткі і красиві, причому є багато режимів зйомки. Я фотографую на режимі «макро», «напівавтомат» іноді «автомат». Намагаюся зробити фото кожного свого кроку в приготуванні, тому дуже часто мені доводиться мити руки, щоб не забруднити фотоапарат. З помічників у мене тільки дочка і то не завжди, так як вона ходить в школу, в цьому році пішла в 1 клас, іноді коли вона вдома можу попросити її зробити фото, але не завжди, їй 6 років, самі розумієте. Раніше я робила готуючи одне блюдо 30-40 фотографій, щоб вибрати найкращі, але тоді і часу йде набагато більше, тепер буквально 10-15.

Окреме завдання у мене зробити фото готового блюда, так би мовити, головне ж красиво подати. Фото готового блюда у мене виходять штук 10, а з них я вибираю кілька кращих.

Коли з дітками гуляю то гілочку горобину зірвемо, то квіточку, то листочок, то жолуді, і все додому несемо, все в кадр. Іноді, купую квіти, щоб зробити гарне головне фото і квіти потрапили в кадр, знаю, що багато хто скаже, що це вже занадто, але мені хочеться щоб все було красиво. Нещодавно купила маленькі відерця, ми в них родзинки фотографували для статті, багато напевно вже бачили. Минулої осінь зв'язала серветку гачком під чашку чаю. Зараз намагаюся підходити до всього творчо. Раніше звичайно було все ні так, зробила фото як небудь і піде. Але, мої подружки в однокласниках роблять не фото, а просто шедеври своїх страв, напевно навіть якщо воно не смачне, але виглядає так апетитно, що хочеться спробувати. Ось і вчуся у них робити фото.

Все таки щоб робити гарні фото повинен бути «смак», талант і багата фантазія. Фантазією я звичайно похвалитися не можу.

Не хочу тут показувати фото своїх страв, так як їх можна побачити в кулінарних статтях.

Фото я сношу на комп'ютер в папочку, кожна папка у мене підписана. Фотографії я обробляю. Розмір фото у мене 600 на 400 пікселів, розмір головною фото 320 на 240. Головну фотографію я ще можу обробити в фотошопі, але не завжди. Фото обов'язково підписую, підписувати стали не так давно, так як крадуть і фото, і текст, все від початку до кінця, та ще й за свої рецепти видають, а ти напишеш їм, що це мої фото, так тебе ще й бан, або блокують, щоб «не рипався» ... За час роботи переконалася в тому, що справедливості немає ні де, ні в реальному житті, ні в віртуальної.

Як я пишу статтю?

Для початку потрібно підібрати правильно ключовий запит, тут мені допомагає мій чоловік. Користуємося ми, напевно як і все блогери wordstat. yandex .ru. Ми підбираємо дуже низькочастотні запити, вище 50 пошукових в місяць, але не вище 300-400. Мій чоловік дотримується такої політики, що краще нехай на статтю приходять 50-100 чоловік, ніж ніхто ніколи не прийде. Ключевики вставляти потрібно в текст на початку, в кінці, в середині статті, в статті вставляю пару ссилочек на свої ж статті, але пересічні з тематикою рецепта, напевно якщо я це скажу, я ні для кого Америку не відкрию.

Пишу я статті відразу після приготування страви, коли свіжі емоції, враження і переживання, тоді і стаття «ллється» сама собою. Можна ще і розповідь цікавий розповісти або історію з життя. Адже в першу чергу ми пишемо статтю для людей, а не для роботів, мій чоловік мене як то сказав, що мляві статті нікому не цікаві, такі статті не принесуть читачів з пошукових систем.

Пишу я свою статтю години 4 це як мінімум, з урахуванням обробки фото. Можливо хтось робить все набагато швидше і скаже, що стільки часу приділяти блогу багато. Але, ви ж ходите на роботу і працюєте з 8 до 17 годин, не думаю, що зараз платять гроші за «красиві очі». Блог для мене асоціюється теж з роботою, тільки тут немає начальників, а в питаннях заробітку все залежить від нас самих. Тому кожен вирішує сам скільки він хоче приділити своєму блогу 1 годину або цілий день.

Я пишу текст кулінарної статті, потім я вставляю фотографії, фотографії у мене великі, висота фото повинна бути не менше 400 пікселів, і між фотографіями має бути обов'язково багато тексту, колись за цю інформацію мій чоловік заплатив гроші, коли проходив черговий платний курс .

Не всі звичайно продавці платних курсів сумлінні, минулого літа чоловік купив курс платний, а подивитися зміг тільки 3 уроку, так як курс був заражений вірусами, гроші нам так і не повернули, на диску нічого не прислали, просили відключити свій антивирусник і дивитися, але комп'ютер після цього доводилося відновлювати після вірусів. Так що буває і таке.

Непогано ще зробити аналіз конкурентів по даному запиту. Аналізуючи конкурентів ви повинні написати в рази краще свою статтю ніж у них.

Адже я ніде не вчилася, всім цим тонкощам, а мій чоловік проходив платні курси, тому більш детальну інформацію про те, як підбирати запит і що слід враховувати при його виборі, а також як підібрати закид так, щоб стаття виходила в ТОП не по одному , а стазу за кількома запитами, він розповість у своєму курсі. На своєму прикладі покаже, як він це робить. Розповість і покаже за допомогою яких сервісів «полегшує» фото для блогу. Адже для просування блогу ми не використовуємо жодних платних сервісів. Та й в каталог Яндекс нас не взяли. Минулої осінь ми подавали заявку в платний каталог, але заявку відхилили без пояснення будь-яких причин. Все таки як би там не було, але каталог дає великий ТІЦ і піар, що природно підвищує статті у видачі.

Минулої весни я виявила бажання, що хочу свій особистий блог, чоловік створив мені його, всю технічну частину робить він, я тільки пишу статті. Тільки ось часу на заповнення його контентом катастрофічно не вистачає, там зараз трохи більше 50 статей, та й сторінку про себе я не створила, але обов'язково все напишу. Кажу відразу, що блог мені потрібен для того щоб дізнатися на скільки заробіток з реклами яндекс більше, ніж з гугл реклами. Як писати свої статті для блогу, я думаю ви знаєте, я ж вчуся на своєму блозі « Народна медицина «. Якщо вам сподобалася стаття, ви можете подякувати автора натиснувши кнопочки соц. мереж. Заздалегідь дякую!

Ось така у мене на сьогодні інформація. Я в цьому у всьому не великий фахівець, але намагаюся робити все з любов'ю.

Де я беру рецепти?
Навіщо?
Як я роблю фото?
Як я пишу статтю?

Новости