Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Як позбутися акценту в англійській мові?

 1. Варіації і особливості англійського акценту
 2. Російський акцент в англійській мові
 3. Чому у нас є акцент
 4. Як позбутися акценту в англійському
 5. висновок

Ох вже цей англійську мову! Ні хвилини відпочинку - граматику вивчай, про правила вимови не забувай, ще й над акцентом працюй. До речі про останній!

Що взагалі варто розуміти під цим дивовижним звіром? З англійським акцентом говорять у багато разів більше людей, ніж без нього, але це не означає, що можна розслабитися. Красива мова - один з характерних ознак освіченої людини і ваш квиток у світ впевненого англійської.

Як же навчитися говорити без акценту або хоча б знизити його до мінімального рівня? Зараз все з'ясуємо. Let's get started!

Під акцентом (accent) мається на увазі особлива манера мови і звучання. Насправді існують два визначення цього терміна.

 • По-перше, під акцентом розуміють деякі особливості рідної мови, які є типовими для певної групи населення, що належить до однієї соціальної групи або ж проживає на конкретній території.
 • По-друге, - «іноземний» акцент. Наприклад, людина говорить англійською мовою, при цьому використовуючи деякі правила або звуки італійського. Якщо виникають проблеми з вимовою, людина просто замінює їх аналогічними або схожими звуками, які повсюдно використовуються в рідній мові. Як правило, така мова звучить неправильно, потішно, а іноді і образливо для носіїв мови.

Варіації і особливості англійського акценту

До основних типів англійської акценту в першу чергу відносять британський і американський. Повсюдно в кіно відмінність настільки добре помітно, що помилитися вкрай важко.

Наприклад, у фрагменті періоду стародавнього світу герої говорять з британським акцентом, навіть якщо вони знаходяться там, де англійською і зовсім не говорять.

Британський акцент нерозривно пов'язаний з класицизмом і театром (спасибі, Вільям Шекспір). У той же час американський акцент часто асоціюється з сучасністю, молодістю і свіжим поглядом на життя.

У Бостоні, наприклад, вплив ірландських поселенців призвело до виразно Бостонському акценту, хоча сучасний і звучить не так як ірландський. Повсюдна жарт, коли житель Бостона говорить «I lost my car keys», більше звучить як «I lost my khakis» (штани кольору хакі).

У Гонконзі вплив китайської і британської культури привело до виникнення акценту, який звучить практично як британський, хоча і трохи відрізняється від нього. Точно так же сталося з Австралією і Новою Зеландією.

Звичайно, на смак і колір всі фломастери різні, тому і нам до душі різні акценти. Англійська з явним іспанським акцентом емоційний і палкий. Середньосхідний американський акцент звучить приємно і доброзичливо, в той же час як південно-каліфорнійський акцент серферів навпаки зухвало і круто. Можливо, серед кола знайомих знайдеться той, хто говорить з різким і дзвінким південним акцентом, або Нейт з шикарним акцентом Кейп-Коду. Цей світ тісний!

Російський акцент в англійській мові

Як ви могли вже помітити, мелодія російської мови разюче відрізняється від англійського. Російська мова більш рівномірний і гладкий, в той же час англійської характерні різні типи інтонації, які в звичайній розмові з російськими здаються недоречними або ж надмірно виразними.

Англійські приголосні м'якше, ніж російськомовні. Також, в російській мові відсутні деякі звуки, що зустрічаються в англійському, наприклад звуки [θ] і [ð] (хм, ким же був той монарх, у якого були явні проблеми з зубами, вірніше їх відсутністю).

Але жарти в сторону, і так як вище згадані звуки не типові для нас, то ми часто замінюємо їх на звичні [s] або [z]. Виходить сумно і неправильно.

Крім того, до межі російського англійського акценту можна віднести труднощі зі звуками [w] і [v], часто російськомовні використовують [v] замість [w] і навпаки.

Багато студентів, які вивчають англійську, задаються питанням: «Чи розуміють нейтіви наш акцент?» Багато іноземців відзначають, що англійська мова з російською чи українською акцентом досить просто зрозуміти, і в цілому він звучить досить привабливо.

Проте, ми цілком можемо позбутися акценту, шляхом старанної роботи і тренувань.

Більшість нас - типові перфекціоністи, особливо коли мова йде про іноземні мови. Ми постійно наполягаємо на тому, що не знаємо мову, навіть якщо розуміємо і говоримо на ньому.

Однак, якщо в мові іноді знаходится незначні граматичні помилки, то ми вважаємо їх відмінною причиною і зовсім не говорити іноземною мовою, що й призводить до мовного бар'єра (не треба так!).

Чому у нас є акцент

 • По-перше, проблеми виникають з певними звуками, які просто не існують в рідній мові. Насправді, ми маємо здатність відтворювати і сприймати будь-які звуки людської мови. Однак, чим старше ми стаємо, тим важче для нас вивчати звуки, типові для іноземної мови. Така ось сумна закономірність.
 • По-друге, це не тільки окремі звуки, через які мова здається дивакуватої і дивною, але і звукові моделі, також разюче відрізняються в різних мовах.
 • Ну і нарешті, кожному мові притаманна специфічна структура пропозиції. У російській мові, наприклад, немає необхідності використовувати дієслово-зв'язку to be : «The dish is really disgusting». Тому Нейт відразу може розпізнати, коли перед ним іноземець.

Тому Нейт відразу може розпізнати, коли перед ним іноземець

Як позбутися акценту в англійському

Важливо пам'ятати, що вимова є невід'ємною складовою, в якому, власне, і полягає шарм іноземної мови. Тому саме час розібрати корисні поради, які допоможуть розпрощатися з акцентом в англійському раз і назавжди:

 • Подумайте, який саме акцент вам подобається, виходячи з цього і підбирайте необхідний матеріал.
 • Складіть список звуків (голосних і приголосних), прикладів з наголосом або інтонаційними паттернами, які викликають найбільше труднощів і акцентуйте увагу на ці моменти. Якщо цікавий американський варіант англійської, то обов'язково почитайте статтю про правила читання тут .
 • Будьте готові, що, можливо, доведеться переучувати себе вимовляти той чи інший звук. Щоб процес йшов швидше, вивчіть сам процес артикуляції і попрактикуйтесь перед дзеркалом. Тоді ви зможете зрозуміти, яке саме положення типово для конкретного випадку.
 • Практикуйте якомога більше. Регулярне аудіювання і живе спілкування з носієм допоможуть визначити ті області, в яких акцент рідної мови виступає на перший план. Також, спілкування іноземною мовою дозволить застосувати отримані знання на практиці.
 • Звертайте увагу на інтонацію, вивчіть варіації, патерни і правила, де вона падає, а де навпаки підвищується. Якщо нейтіви дивляться на вас з подивом, то, швидше за все, наголос ви поставили невірно. Коли вивчаєте нові слова і поповнюєте словник, не забувайте також уточнити, які склади ненаголошені, а які ударні.

висновок

Сьогодні ми з'ясували, що ж таке цей таємничий акцент, обговорили його види та особливості, з'ясували причину виникаючих труднощів при вивченні іноземної мови, і, нарешті, розібрали дієві методи позбавлення від акценту в англійському.

А який акцент подобається вам? Бажаємо успіхів і гарного англійської! And do not forget your car keys;)

Велика і дружна сім'я EnglishDom

Що взагалі варто розуміти під цим дивовижним звіром?
Як же навчитися говорити без акценту або хоча б знизити його до мінімального рівня?
Багато студентів, які вивчають англійську, задаються питанням: «Чи розуміють нейтіви наш акцент?
А який акцент подобається вам?

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают