Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Як (і навіщо) змінити MAC-адресу на Windows, Linux і Mac

 1. Для чого потрібні MAC-адреси?
 2. Зміна MAC-адреси в Windows
 3. Зміна MAC-адреси в Linux
 4. Зміна MAC-адреси в Mac OS X

Кожен мережевий інтерфейс, підключений до мережі - будь то маршрутизатор, бездротовий пристрій або мережева карта, - має унікальний MAC-адресу. Ці адреси, іноді звані фізичними або апаратними адресами, встановлюються заводом-виробником, але зазвичай можна їх змінювати за допомогою програмного забезпечення.

Для чого потрібні MAC-адреси?

На найнижчому рівні мережі мережеві інтерфейси, підключені до мережі, використовують MAC-адреси для зв'язку один з одним. Коли браузеру на Вашому комп'ютері необхідно завантажити веб-сторінку з сервера в Інтернеті, цей запит проходить через кілька рівнів протоколу TCP / IP. Введений веб-адреса перетворюється в IP-адресу сервера. Комп'ютер відправляє запит маршрутизатора, який потім відправляє його в Інтернет. Однак на рівні «заліза» мережева карта шукає тільки інші MAC-адреси для інтерфейсів в тій же мережі. Вона знає тільки як відправляти запит на MAC-адресу мережевого інтерфейсу маршрутизатора.

На додаток до основного мережевого використання MAC-адреси часто використовуються в інших цілях:

 • Статичний IP: маршрутизатори дозволяють призначати комп'ютерам статичні IP-адреси. При підключенні пристрою він завжди отримує певний IP-адреса, якщо він має відповідний MAC-адресу
 • Фільтрація MAC-адрес: мережі можуть використовувати фільтрацію MAC-адрес, дозволяючи підключення до мережі тільки пристроїв з певними MAC-адресами. Це не дуже хороший інструмент безпеки, тому що люди можуть підмінити свої MAC-адреси.
 • MAC-аутентифікація: деякі постачальники послуг Інтернету можуть вимагати перевірки автентичності за допомогою MAC-адреси і дозволити підключення до Інтернету тільки пристрою з цим MAC-адресою. Для підключення може знадобитися змінити MAC-адресу маршрутизатора або комп'ютера.
 • Ідентифікація пристрою: багато мереж Wi-Fi в аеропорту і інші соціальні мережі Wi-Fi використовують MAC-адресу пристрою для його ідентифікації. Наприклад, мережа Wi-Fi аеропорту може надати безкоштовні 30 хвилин, а потім заборонити певним MAC-адресу від доступ до Wi-Fi. Для отримання подальшого доступу до Wi-Fi потрібно просто змінити свій MAC-адресу.
 • Відстеження пристроїв: оскільки вони унікальні, MAC-адреси можна використовувати для відстеження. Коли ви ходите по вулиці, смартфон сканує прилеглі мережі Wi-Fi і передає свій MAC-адресу. Компанія «Renew London» використовувала сміттєві корзини в місті Лондон для відстеження руху людей в місті на основі їх MAC-адрес. Apple iOS 8 буде використовувати випадковий Mac-адресу щоразу при скануванні прилеглих мереж Wi-Fi, щоб запобігти такому відстеження.

Слід мати на увазі, що кожен мережевий інтерфейс має власний MAC-адресу. Таким чином, на звичайному ноутбуці, оснащеному Wi-Fi-портом і проводовим Ethernet-портом, кожен інтерфейс бездротової і дротової мережі має свій унікальний MAC-адресу.

Зміна MAC-адреси в Windows

Більшість мережевих карт дозволяють встановлювати свій MAC-адресу з панелі конфігурації диспетчера пристроїв, хоча деякі мережеві драйвери можуть не підтримувати цю функцію.

 1. Спочатку відкрийте Диспетчер пристроїв. У Windows 8 і 10 натисніть Win + X, а потім виберіть пункт «Диспетчер пристроїв» в меню Power User. У Windows 7 натисніть клавішу Windows, введіть «Диспетчер пристроїв», щоб знайти його, а потім виберіть «Диспетчер пристроїв». Додаток диспетчера пристроїв буде виглядати однаково незалежно від використовуваної версії Windows.
 2. У диспетчері пристроїв в розділі «Мережеві адаптери» клацніть правою кнопкою миші по мережевому інтерфейсу, який хочете змінити, і виберіть в контекстному меню пункт «Властивості».
 3. У вікні «Властивості» на вкладці «Додатково» і виберіть «Мережевий Адреса» в списку властивостей. Якщо цей параметр не відображається, мережевий драйвер не підтримує цю функцію.
 4. Увімкніть параметр «Значення» і введіть MAC-адресу без роздільників - не використовуйте дефіси або двокрапки. Натисніть кнопку «OK».

Натисніть кнопку «OK»

Зміна MAC-адреси в Linux

Сучасні дистрибутиви Linux, такі як Ubuntu, зазвичай використовують Диспетчер Мережі, який надає графічний інтерфейс для підміни MAC-адреси.

Наприклад, в Ubuntu:

Ви також можете зробити це старомодним способом. Він включає в себе зміну мережевого інтерфейсу, запуск команди для зміни MAC-адреси і створення резервної копії. Переконайтеся, що замініть «eth0» ім'ям мережевого інтерфейсу, який потрібно змінити, і введіть MAC-адресу за своїм вибором:

sudo ifconfig eth0 down
sudo ifconfig eth0 hw ether xx: xx: xx: xx: xx: xx
sudo ifconfig eth0 up

sudo ifconfig eth0 down  sudo ifconfig eth0 hw ether xx: xx: xx: xx: xx: xx  sudo ifconfig eth0 up

Зміна MAC-адреси в Mac OS X

Панель System Preferences в Mac OS X показує MAC-адресу кожного мережевого підключення, але не дозволяє відразу ж змінити його. Для цього Вам потрібно Terminal.

 1. Відкрийте вікно Terminal (натисніть Command + Space, введіть «Terminal» і натисніть Enter).
 2. Введіть наступні команди, замінюючи en0 ім'ям Вашого мережевого інтерфейсу і вставляючи обраний Вами MAC-адресу:

sudo ifconfig en0 xx: xx: xx: xx: xx: xx

Мережевий інтерфейс буде називатися швидше за все або en0, або en1, в залежності від того, хочете Ви конфігурувати інтерфейс Wi-Fi або ж Ethernet. Запустіть команду ifconfig для того, щоб побачити список інтерфейсів якщо Ви не впевнені в імені конкретного мережевого інтерфейсу.

Як і в Linux, це зміна є тимчасовим і буде скинуто після перезавантаження сторінки Як і в Linux, це зміна є тимчасовим і буде скинуто після перезавантаження сторінки. Якщо ви хочете назавжди змінити MAC-адресу, вам буде потрібно використовувати сценарій, який автоматично запускає цю команду при завантаженні.

Ви можете перевірити, що зміна вступили в силу, виконавши команду, яка буде показувати відомості про мережевому підключенні, і перевіривши, які MAC-адреси будуть показані мережевим інтерфейсом після цього. У Windows запустіть команду «ipconfig / all» у вікні командного рядка. У Linux або Mac OS x запустіть команду ifconfig. Якщо необхідно змінити MAC-адресу маршрутизатора, цей параметр буде знайдений в веб-інтерфейсі маршрутизатора.

Для чого потрібні MAC-адреси?
Для чого потрібні MAC-адреси?

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают