Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Як (і навіщо) змінити MAC-адресу на Windows, Linux і Mac

 1. Для чого потрібні MAC-адреси?
 2. Зміна MAC-адреси в Windows
 3. Зміна MAC-адреси в Linux
 4. Зміна MAC-адреси в Mac OS X

Кожен мережевий інтерфейс, підключений до мережі - будь то маршрутизатор, бездротовий пристрій або мережева карта, - має унікальний MAC-адресу. Ці адреси, іноді звані фізичними або апаратними адресами, встановлюються заводом-виробником, але зазвичай можна їх змінювати за допомогою програмного забезпечення.

Для чого потрібні MAC-адреси?

На найнижчому рівні мережі мережеві інтерфейси, підключені до мережі, використовують MAC-адреси для зв'язку один з одним. Коли браузеру на Вашому комп'ютері необхідно завантажити веб-сторінку з сервера в Інтернеті, цей запит проходить через кілька рівнів протоколу TCP / IP. Введений веб-адреса перетворюється в IP-адресу сервера. Комп'ютер відправляє запит маршрутизатора, який потім відправляє його в Інтернет. Однак на рівні «заліза» мережева карта шукає тільки інші MAC-адреси для інтерфейсів в тій же мережі. Вона знає тільки як відправляти запит на MAC-адресу мережевого інтерфейсу маршрутизатора.

На додаток до основного мережевого використання MAC-адреси часто використовуються в інших цілях:

 • Статичний IP: маршрутизатори дозволяють призначати комп'ютерам статичні IP-адреси. При підключенні пристрою він завжди отримує певний IP-адреса, якщо він має відповідний MAC-адресу
 • Фільтрація MAC-адрес: мережі можуть використовувати фільтрацію MAC-адрес, дозволяючи підключення до мережі тільки пристроїв з певними MAC-адресами. Це не дуже хороший інструмент безпеки, тому що люди можуть підмінити свої MAC-адреси.
 • MAC-аутентифікація: деякі постачальники послуг Інтернету можуть вимагати перевірки автентичності за допомогою MAC-адреси і дозволити підключення до Інтернету тільки пристрою з цим MAC-адресою. Для підключення може знадобитися змінити MAC-адресу маршрутизатора або комп'ютера.
 • Ідентифікація пристрою: багато мереж Wi-Fi в аеропорту і інші соціальні мережі Wi-Fi використовують MAC-адресу пристрою для його ідентифікації. Наприклад, мережа Wi-Fi аеропорту може надати безкоштовні 30 хвилин, а потім заборонити певним MAC-адресу від доступ до Wi-Fi. Для отримання подальшого доступу до Wi-Fi потрібно просто змінити свій MAC-адресу.
 • Відстеження пристроїв: оскільки вони унікальні, MAC-адреси можна використовувати для відстеження. Коли ви ходите по вулиці, смартфон сканує прилеглі мережі Wi-Fi і передає свій MAC-адресу. Компанія «Renew London» використовувала сміттєві корзини в місті Лондон для відстеження руху людей в місті на основі їх MAC-адрес. Apple iOS 8 буде використовувати випадковий Mac-адресу щоразу при скануванні прилеглих мереж Wi-Fi, щоб запобігти такому відстеження.

Слід мати на увазі, що кожен мережевий інтерфейс має власний MAC-адресу. Таким чином, на звичайному ноутбуці, оснащеному Wi-Fi-портом і проводовим Ethernet-портом, кожен інтерфейс бездротової і дротової мережі має свій унікальний MAC-адресу.

Зміна MAC-адреси в Windows

Більшість мережевих карт дозволяють встановлювати свій MAC-адресу з панелі конфігурації диспетчера пристроїв, хоча деякі мережеві драйвери можуть не підтримувати цю функцію.

 1. Спочатку відкрийте Диспетчер пристроїв. У Windows 8 і 10 натисніть Win + X, а потім виберіть пункт «Диспетчер пристроїв» в меню Power User. У Windows 7 натисніть клавішу Windows, введіть «Диспетчер пристроїв», щоб знайти його, а потім виберіть «Диспетчер пристроїв». Додаток диспетчера пристроїв буде виглядати однаково незалежно від використовуваної версії Windows.
 2. У диспетчері пристроїв в розділі «Мережеві адаптери» клацніть правою кнопкою миші по мережевому інтерфейсу, який хочете змінити, і виберіть в контекстному меню пункт «Властивості».
 3. У вікні «Властивості» на вкладці «Додатково» і виберіть «Мережевий Адреса» в списку властивостей. Якщо цей параметр не відображається, мережевий драйвер не підтримує цю функцію.
 4. Увімкніть параметр «Значення» і введіть MAC-адресу без роздільників - не використовуйте дефіси або двокрапки. Натисніть кнопку «OK».

Натисніть кнопку «OK»

Зміна MAC-адреси в Linux

Сучасні дистрибутиви Linux, такі як Ubuntu, зазвичай використовують Диспетчер Мережі, який надає графічний інтерфейс для підміни MAC-адреси.

Наприклад, в Ubuntu:

Ви також можете зробити це старомодним способом. Він включає в себе зміну мережевого інтерфейсу, запуск команди для зміни MAC-адреси і створення резервної копії. Переконайтеся, що замініть «eth0» ім'ям мережевого інтерфейсу, який потрібно змінити, і введіть MAC-адресу за своїм вибором:

sudo ifconfig eth0 down
sudo ifconfig eth0 hw ether xx: xx: xx: xx: xx: xx
sudo ifconfig eth0 up

sudo ifconfig eth0 down  sudo ifconfig eth0 hw ether xx: xx: xx: xx: xx: xx  sudo ifconfig eth0 up

Зміна MAC-адреси в Mac OS X

Панель System Preferences в Mac OS X показує MAC-адресу кожного мережевого підключення, але не дозволяє відразу ж змінити його. Для цього Вам потрібно Terminal.

 1. Відкрийте вікно Terminal (натисніть Command + Space, введіть «Terminal» і натисніть Enter).
 2. Введіть наступні команди, замінюючи en0 ім'ям Вашого мережевого інтерфейсу і вставляючи обраний Вами MAC-адресу:

sudo ifconfig en0 xx: xx: xx: xx: xx: xx

Мережевий інтерфейс буде називатися швидше за все або en0, або en1, в залежності від того, хочете Ви конфігурувати інтерфейс Wi-Fi або ж Ethernet. Запустіть команду ifconfig для того, щоб побачити список інтерфейсів якщо Ви не впевнені в імені конкретного мережевого інтерфейсу.

Як і в Linux, це зміна є тимчасовим і буде скинуто після перезавантаження сторінки Як і в Linux, це зміна є тимчасовим і буде скинуто після перезавантаження сторінки. Якщо ви хочете назавжди змінити MAC-адресу, вам буде потрібно використовувати сценарій, який автоматично запускає цю команду при завантаженні.

Ви можете перевірити, що зміна вступили в силу, виконавши команду, яка буде показувати відомості про мережевому підключенні, і перевіривши, які MAC-адреси будуть показані мережевим інтерфейсом після цього. У Windows запустіть команду «ipconfig / all» у вікні командного рядка. У Linux або Mac OS x запустіть команду ifconfig. Якщо необхідно змінити MAC-адресу маршрутизатора, цей параметр буде знайдений в веб-інтерфейсі маршрутизатора.

Для чого потрібні MAC-адреси?
Для чого потрібні MAC-адреси?

Новости