Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Як дізнатися IP-адресу свого комп'ютера

  1. IP-адреса і IP-протокол
  2. Зовнішній IP-адреса
  3. Внутрішній IP-адреса

М ногие користувачі, які використовують комп'ютер не більше ніж для відтворення мультимедіа, веб-серфінгу, набору тексту і виконання інших вузькоспеціалізованих завдань, які не виходять за межі локального простору, в принципі, можуть ніколи і не зіткнутися з таким поняттям, як IP-адресу свого комп'ютера. Свій IP-адреса може знадобитися, наприклад, при запуску на комп'ютері ігрових або FTP-серверів, для настройки спеціального софту, що передбачає обмін файлів в локальних мережах.

Рідше IP-адреса може бути необхідним параметром для надання комп'ютерної допомоги при віддаленому доступі. Як дізнатися IP-адресу свого комп'ютера? У цьому питанні будемо розбиратися нижче.

Але перш поговоримо про те, власне, що таке IP-адреса.

IP-адреса і IP-протокол

Точно так, як і будь-яку будівлю або споруду в реальному світі має свою адресу - країну, область, населений пункт, вулицю, номер будинку і т.д., в світі віртуальному у кожного приєднаного до мережі (локальної або Інтернет) комп'ютера є свою адресу - це IP-адреса. Внутрішній IP-адреса - це адреса комп'ютера, який використовується в локальній мережі. В мережі Інтернет інші комп'ютерні пристрої визначають наше по зовнішньому IP-адресою, який може надати, за великим рахунком, не такий вже і колосальний обсяг інформації - лише країну і провайдера. Комп'ютери, об'єднані в одну локальну мережу, можуть виходити в Інтернет як з одним і тим же IP-адресою, так і з різними, це залежить від інтернет-провайдера.

Наскільки б невігласи при конфліктному спілкуванні в Інтернеті ні погрожували знайти вас по IP-адресою, навряд чи це у них вийде без сприяння вашого провайдера. Останній в силу законодавства зобов'язаний надати адресу проживання клієнта за запитом правоохоронних органів та інших державних структур. Але за запитом звичайних громадян, безумовно, така інформація провайдерами не видається. IP-адреса частіше використовується для наведення порядку (або, навпаки, безладу) в віртуальному світі. Так, саме по IP-адресою користувачів банять на форумах, в P2P-мережах і чатах. Саме IP-адреса є ідентифікатором лімітних завантажень файлів на деяких файлообмінниках. Саме по IP-адресою хакери зламують захист компьютеров.

IP-адреса комп'ютера ми порівняли з адресою фізичного об'єкта в реальному світі. І точно так, як в реальному світі доставку кореспонденції до цих об'єктів здійснює пошта, для забезпечення доставки мережевих пакетів в світі віртуальному існує IP-протокол. Його дія можна порівняти з роботою пошти, що здійснює доставку даних до місця призначення - IP-протокол забезпечує доставку по конкретному IP-адресою.

У IP-протоколу є дві версії - IPv4 та IPv6. Залежно від тієї чи іншої версії IP-протоколу буде відрізнятися IP-адреса комп'ютера. IP-адреса версії протоколу IPv4 - це чотири десяткових чисел від 0 до 255, що розділяються між собою крапкою. 01.10.20.255 - приклад IP-адреси протоколу версії IPv4.

IP-протокол версії IPv6 прийшов на зміну 32-бітного IPv4 з обмеженим набором IP-адрес, щоб вирішити проблему браку останніх. І вирішенням цієї проблеми стало використання 128-бітного IP-адреси. Приклад IP-адреси протоколу IPv6 - 2001: db8 1300: db8 :: 68d. Він складається з восьми груп, в яких містяться чотири шістнадцяткові цифри (цифри від 0 до 9 і букви латиницею від A до F). Групи цифр розділяються двокрапкою. У нашому прикладі, як бачимо, замість восьми можливих груп є тільки п'ять. Протокол версії IPv6 може бути скорочений: якщо є групи, що складаються з одних нулів, ці групи замінюються зайвим двокрапкою. У повній версії наш приклад протоколу IPv6 має такий вигляд: 2001: db8 1300: db8: 0000: 0000: 0000: 68d.

Перехід від версії протоколу IPv4 до нової IPv6 йде досить повільними темпами, тому в більшості випадків побачимо IP-адреси своїх комп'ютерів в версії протоколу IPv4.

Зовнішній IP-адреса

Щоб дізнатися свій зовнішній IP-адреса, не потрібно навіть заходити на той чи інший спеціалізований веб-сервіс, який надає такі дані. Зовнішній IP-адреса видно прямо в результатах видачі пошукової системи Яндекс. Ввівши в пошукове поле запит «дізнатися свій ip», побачимо вгорі результатів пошуку дані веб-сервісу Яндекс. Інтернетометр - версію IP-протоколу і, власне, сам IP-адреса.

При натисканні посилання «Дізнайтеся все про своє сполученні» нам будуть показані детальні дані про інтернет-з'єднання. Плюс до цього, веб-сервіс Яндекс. Інтернетометр надає тестування швидкості Інтернету.

Трохи нижче в пошуковій видачі Яндекса побачимо масу інших спеціалізованих веб-сервісів, які поряд з IP-адресою можуть надати інші відомості.

Внутрішній IP-адреса

Пошук свого внутрішнього IP-адреси необхідно проводити всередині комп'ютера за допомогою засобів операційної системи. Де в системі можна побачити свій IP-адресу? Розглянемо варіанти для різних версій Windows - 7 і 8.1.

Почнемо з Windows 7. У системному треї натискаємо значок доступу до мережі. З'явиться невелике віконце з швидким доступом до центру управління мережами. Цей розділ панелі управління системи нам і потрібен, натискаємо на нього, щоб відкрити.

Цей розділ панелі управління системи нам і потрібен, натискаємо на нього, щоб відкрити

Далі тиснемо «Зміна параметрів адаптера».

Далі тиснемо «Зміна параметрів адаптера»

У новому віконці побачимо існуюче підключення до локальної мережі. Подвійний клік відкриє інформацію про стан цього підключення. Тиснемо кнопку «Відомості».

Тиснемо кнопку «Відомості»

У новому віконці відомостей про мережевому підключенні в числі інших даних побачимо свій внутрішній IP-адреса.

У новому віконці відомостей про мережевому підключенні в числі інших даних побачимо свій внутрішній IP-адреса

У Windows 8.1 цей процес схожий, тільки буде задіяна не десктопний функціонал системи, а штатний Metro-додаток «Параметри». У системному треї натискаємо значок доступу до мережі.

У системному треї натискаємо значок доступу до мережі

Потім нам потрібна опція перегляду параметрів підключення.

Потім нам потрібна опція перегляду параметрів підключення

Кількома своє підключення до мережі.

Кількома своє підключення до мережі

І вже можемо бачити внутрішній IP-адреса.

І вже можемо бачити внутрішній IP-адреса

Як дізнатися IP-адресу свого комп'ютера?
Де в системі можна побачити свій IP-адресу?

Новости

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,