Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Адаптивний веб сайт або чуйний - в чому різниця?

  1. Що таке чуйний дизайн
  2. Що таке адаптивний дизайн
  3. Плутанина у визначеннях
  4. особливості підходів

У даній статті ми поговоримо про те, що таке чуйний і адаптивний дизайн, і в чому полягає різниця між ними

У даній статті ми поговоримо про те, що таке чуйний і адаптивний дизайн, і в чому полягає різниця між ними.

З'явилися два принципово різних підходи до створення сайтів для мобільних пристроїв: Adaptive web design і Responsive web design.

Що таке чуйний дизайн

Що таке чуйний дизайн

Чуйний дизайн (Responsive web design або RWD) - підхід до створення дизайну, при якому сайт розробляється з розрахунком на те, щоб забезпечити найбільш просте його використання: зручний перегляд сайту з мінімумом ресайз і зайвих прокручувань - на найширшому спектрі пристроїв. Чуйний дизайн володіє наступними особливостями:

При верстці чуйного дизайну використовуються виключно HTML і CSS - без підключення JavaScript для визначення «отзвичівості» елементів дизайну.

Чуйна верстка визначає, як будуть виглядати елементи сайту на різних пристроях; проте ці елементи не ховаються / не замінюють один, а їх поведінка, так само як і виконувані ними функції, не змінюється.

Три основних принципи чуйного дизайну:

розташування всіх елементів в рамках модульної сітки;

всі елементи верстки та медіа-файли (в т.ч. зображення) є «гумовими» (flexible) - їх розміри залежать від розміру екрану;

робота з Media queries - модулем CSS3, що дозволяє задавати різні стилі (або навіть таблиці стилів) в залежності від дозволу екрану, його розмірів і інших харатеристик.

Чуйний дизайн створюється з використанням адаптивної розмітки (не плутати з адаптивним дизайном).

Адаптивна розмітка (adaptive layout) полягає в тому, що на сайті створюється кілька стилів, варіантів розташування елементів на модульній сітці і кілька варіантів стилів елементів дизайну. Ці варіанти змінюють один одного при зміні розмірів екрану, при цьому утворюються якісь точки переходу між різними видами розмітки / стилів сайту.

Чуйний дизайн не має на увазі роботи з об'єктною моделлю елементів на сторінці, не має на увазі зміну ієрархії / вкладеності блоків і об'єктів при зміні виду розмітки.

Що таке адаптивний дизайн

Що таке адаптивний дизайн

Адаптивний дизайн (Adaptive web design або AWD) - це дизайн, заснований на операціях з різними макетами сайту або його розміткою для забезпечення найкращого його використання на певних, заданих заздалегідь пристроях і дозволах екрану.

У разі адаптивного дизайну елементи сайту можуть ховатися, замінюватися іншими; можуть змінюватися поведінка і функції окремо взятих елементів веб-сайту.

В адаптивному дизайні повсюдно використовується JavaScript для управління поведінкою і функціями об'єктів на сайті.

Адаптивний дизайн вимагає роботи з об'єктною моделлю елементів на сторінці, має на увазі зміну їх ієрархії / вкладеності на різних пристроях.

Чи не є обов'язковим забезпечення однакового виду сайту і його функціоналу в різних браузерах. Можливе використання нових технологій, які не підтримуються старими версіями програм - тому що дизайн, як було сказано вище, адаптується під певні типи пристроїв.

Плутанина у визначеннях

чуйного і адаптивного дизайну мало не ототожнюються між собою. Варто розуміти, що ці підходи розрізняються перш за все завданнями, для вирішення яких вони застосовуються.

Адаптивна розмітка і адаптивний дизайн - це кардинально різні речі. Адаптивна розмітка сайту має на увазі зміну стилів елементів на різних пристроях і використовується в чуйну дизайні. Адаптивний же дизайн - це окремий підхід до проектування і створення фронтенда веб-сайтів.

особливості підходів

Кілька важливих аспектів, в плані яких чуйний і адаптивний дизайни кардинально відрізняються:

Швидкість роботи сайту. Сайт, створений за принципами адаптивного дизайну, може завантажуватися в кілька разів швидше, так як користувачу буде необхідно завантажувати з сервера тільки ті частини дизайну, які необхідні для роботи сайту на його пристрої. У випадку з чуйним дизайном користувач буде змушений чекати, поки завантажаться всі стилі і зображення, не залежно від використовуваного відвідувачем девайса.

Складність розробки. Створення сайту з адаптивним дизайном вимагає від розробника вищого професійного рівня. Зокрема, ґрунтовного досвіду роботи з JavaScript.

SEO-аспект. З чуток, Google набагато більш лояльно ставиться до чуйним сайтам, ніж до адаптивним.

На практиці

На практиці Responsive, чуйний дизайн, зустрічається досить часто, на відміну від адаптивного. Що і очевидно: адже перший легше в реалізації і освоеніі.Большінство шаблонів, які продаються на маркетплейсах, є чуйними, а не адаптивними.

Адаптивний же дизайн частіше використовується в серйозних і багатофункціональних продуктах. Найбільш очевидні приклади: в мобільна версія мережі Вконтакте, пошти

https://itkeys.org/responsive-and-adaptive-design/
http://frontender.info/adaptive-vs-responsive-terminology/

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно