Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Адаптивний дизайн: верстка під будь-який екран - підручник CSS

  1. CSS-інструменти для адаптивного дизайну
  2. Налаштування для адаптивного дизайну

Сьогодні все рідше і рідше можна зустріти новий веб-сайт, який би не мав адаптивного дизайну або мобільної версії, призначеної спеціально для мобільних девайсів. За допомогою CSS можна легко створити дизайн, який буде підлаштовуватися під пристрої з будь-якою шириною екрану. Використовуючи спеціальні правила, ви можете визначити зовнішній вигляд веб-сторінки в залежності від ширини вікна браузера.

Як правило, повноцінна версія сайту виглядає дивно на звичайному смартфоні. Щоб розглянути текст, користувачеві доводиться користуватися збільшенням і горизонтальною прокруткою. З іншого боку, сайт у вигляді однієї вузької колонки буде виглядати ще більш дивно на широкому комп'ютерному моніторі.

Адаптивний веб-дизайн (англ. Responsive web design, RWD) - це підхід до створення веб-сторінок, при якому їх зовнішній вигляд визначається через CSS, грунтуючись на ширині вікна браузера. Це дозволяє забезпечити зручний дизайн для будь-якого пристрою, без необхідності створення декількох різних сайтів.

CSS-інструменти для адаптивного дизайну

В адаптивному веб-дизайні використовуються гнучкі grid-системи, масштабовані зображення і спеціальні медіа-запити CSS (деякі з них ми вже використовували в практичних уроках підручника).

Гнучка сітка життєво необхідна, оскільки в нашому світі існує величезна кількість пристроїв, і кожне зі своїм розміром дисплея. Тому просто неможливо створити фіксований розмір макета, який би красиво вписався в екран будь-якої ширини. Потрібна розмітка, яка може розширюватися і звужуватися (разом з контентом), підлаштовуючись під екран конкретного пристрою.

Медіа-запити - це CSS-технологія, яка дозволяє визначати умови для відображення тих чи інших стилів. Наприклад, ви можете задати один набір CSS-правил для екранів шириною менше 768 пікселів, другий - для ширини понад 991 пікселів і т. Д.

Також через медіа-запити можна визначати тип пристрою (екран монітора, принтер, мовної синтезатор), співвідношення сторін екрану, орієнтацію (альбомна або книжкова), дозвіл дисплея і багато іншого. Все це дає можливість створювати специфічні стилі, з огляду на безліч нюансів.

Налаштування для адаптивного дизайну

Коли на мобільному пристрої проглядається сайт без адаптивного дизайну, браузер повністю поміщає його в ширину екрану. При цьому він виглядає, як на ілюстрації зліва:

При цьому він виглядає, як на ілюстрації зліва:

Джерело: developers.google.com

Це називається зменшенням масштабу сторінки, і саме таким чином браузер відображає неадаптівние сайти. Щоб скористатися таким сайтом, користувачеві доведеться збільшувати масштаб вручну, а також прокручувати сторінку по горизонталі.

Якщо ж дизайн вашого сайту адаптивен, вам необхідно додатково повідомити про це браузеру. Робиться це легко - просто додайте всередину тегаследующую рядок:

<Meta name = "viewport" content = "width = device-width, initial-scale = 1.0" />

Даний мета-тег говорить браузеру, що ширина контенту повинна бути рівна ширині екрана браузера, яка в свою чергу дорівнює ширині екрану пристрою, з якого проглядається веб-сторінка. Initial-scale контролює рівень масштабування при завантаженні сторінки.

До слова, вказівку цього мета-тега важливо і для Google: при його відсутності система не буде сприймати веб-сторінку як ту, що адаптована під мобільні пристрої.

Далі в підручнику: медіа-запити CSS .

Новости

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,