Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Адаптивний дизайн сайту

  1. Що ж таке адаптивний дизайн?
  2. Переваги адаптивного дизайну
  3. Інструменти для перевірки адаптивності сайтів

Адаптивний дизайн веб-сайту дозволяє пристосовувати сторінки під відображення на екранах з різними параметрами Адаптивний дизайн веб-сайту дозволяє пристосовувати сторінки під відображення на екранах з різними параметрами. Сучасні сайти створені для перегляду не тільки на комп'ютері. Коли смартфони тільки почали поширюватися, дизайнери та програмісти приступили до розробки методик для швидкої адаптації сайтів. Зараз думати про оптимізацію сайтів для мобільних пристроїв доводиться ще на етапі їх розробки, причому враховувати доводиться не тільки розмір екрану і тип операційної системи.

Раніше доводилося створювати окремі сайти для мобільних пристроїв. Як правило, їх потрібно було публікувати на піддоменів, наприклад, https://m.yourwebsite.com. Користувачі отримували можливість перемикатися між обома версіями. Зараз такий підхід трохи застарів, оскільки багато власників великих сайтів просто замовляють розробку адаптивного дизайну або мобільного додатка . Тобто створювати окрему мобільну версію сайту не потрібно, звичайний портал може бути пристосований для комфортного відображення на екрані телефону.

Тенденція зі створення декількох версій сайтів йде в минуле. Ранні ініціатори такої процедури самі визнали необхідність оптимізації для мобільних пристроїв методом використання адаптивного дизайну. В даний час переважна більшість нових сайтів розроблені за допомогою такої технології.

Що ж таке адаптивний дизайн?

Адаптивний дизайн - це один з методів розробки сайту , Що дозволяє пристосовувати майданчик для відображення на різних дозволах екрану. Уявіть собі веб-сайт. Він має багато деталей і різних елементів (меню, зміст, посилання і т.д.), розкиданих по всій сторінці. Якщо ви відкриєте той же сайт на планшеті, дизайн буде трохи відрізнятися. Наприклад, елементи меню можуть зміститися вниз або в сторону, блоки тексту змінюють свій розмір, а великі зображення можуть не відобразитися.

Беручи до уваги нові розміри під час розробки, дизайнер буде адаптувати їх одночасно для звичайного екрану і портативного пристрою. Раніше такий метод використовувався для створення сайтів, які одночасно підходили б для екранів ноутбуків і стаціонарних комп'ютерів. Найочевидніше зміна, що дозволяє адаптувати дизайн, орієнтоване на створення простих елементів сайту. Наявність адаптивного дизайну можна перевірити, відкривши сайт на різних пристроях.

Переваги адаптивного дизайну

Основний плюс від адаптації сайту для мобільних пристроїв полягає у відмові від розробки і підтримки додаткового сайту. Відвідувачів також не потрібно перенаправляти на мобільну версію сайту. Всі сервіси адаптованого сайту доступні на різних пристроях.

З точки зору вебмастера адаптивний дизайн - це просте додаток для сайту, яке можна застосувати в будь-який момент. Якщо у клієнта вже є мобільна версія, її доведеться оновлювати регулярно. Це може викликати проблеми з SEO просуванням , Адже обидві версії сайту будуть індексуватися в Google, Яндекс і інших пошукових машинах. Таким чином, у видачі мобільний сайт може визначитися як основний, що негативно позначиться на конверсії.

Інструменти для перевірки адаптивності сайтів

Є кілька простих онлайн додатків, що дозволяють перевірити адаптивний дизайн Вашого сайту. Нещодавно оновлений сервіс Google "Mobile friendly" вкаже на недоліки сайту, виправлення яких які позитивно позначиться на ранжируванні в результатах пошуку.

У питанні про те, скільки разів за краще Google, відповідь очевидна. Пошукові системи роблять ставку на адаптивний дизайн. Він допоможе отримати більш високий рейтинг в результатах пошуку.

Таким чином, адаптивний веб-дизайн має безліч переваг. Впровадження такої технології потрібно довірити професіоналам. Вони виберуть кращі інструменти для адаптації дизайну. Чуйність сайту в цьому випадку зростає, а аудиторія зможе без проблем користуватися на будь-якому пристрої.

Що ж таке адаптивний дизайн?
Що ж таке адаптивний дизайн?

Новости