Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

АДАПТИВНИЙ ДИЗАЙН САЙТУ - Корисні сервіси для веб-майстрів

 1. Адаптивний дизайн сайту адаптивний сайт - це коли дизайн веб-сторінок забезпечує коректне відображення...
 2. спочатку мобільні
 3. Як перевірити свій сайт на адаптивність?
 4. Типи адаптивних макетів
 5. Чим адаптивний дизайн відрізняється від мобільної версії?

Адаптивний дизайн сайту

Адаптивний дизайн сайту

адаптивний сайт - це коли дизайн веб-сторінок забезпечує коректне відображення сайту на різних пристроях, підключених до інтернету і динамічно підстроюється під задані розміри вікна браузера.

Метою адаптивного веб-дизайну є універсальність відображення вмісту веб-сайту для різних пристроїв. Для того, щоб веб-сайт був зручно переглядається з пристроїв різних дозволів і форматів, за технологією адаптивного веб-дизайну не потрібно створювати окремі версії веб-сайту для окремих видів пристроїв. Один сайт може працювати на смартфоні, планшеті, ноутбуці і телевізорі з виходом в інтернет, тобто на всьому спектрі пристроїв.

Головними причинами виникнення і розвитку технологій адаптивного веб-дизайну стали:

 • збільшення кількості різних дозволів пристроїв, з яких є можливість виходу в інтернет;
 • популярність мобільних пристроїв з виходом в інтернет і збільшення мобільного інтернет-трафіку;
 • рекомендації пошукових систем Яндекс і Google (відсутність дублюючих сторінок і концентрація посилальної маси на одному домені).

Основні принципи

в чуйну дизайні:

 • застосування гнучкого макета на основі сітки;
 • використання гнучких зображень;
 • робота з медіа-запитами;

на додаток до цього в адаптивному дизайні:

 • застосування поступового поліпшення;
 • проектування для мобільних пристроїв з самих ранніх етапів.

спочатку мобільні

Проектування починається з адаптивною версії веб-сайту для мобільних пристроїв. На цьому етапі дизайнери прагнуть правильно передати зміст і основні ідеї з використанням невеликого екрану і всього однієї колонки. Вміст при необхідності скорочують, видаляючи другорядні інформаційні блоки і залишаючи найважливіше.

Як перевірити свій сайт на адаптивність?

Щоб перевірити свій сайт на адаптивність, можна скористатися кількома сервісами:

Типи адаптивних макетів

 1. Гумовий. Простий в реалізації і очевидний для користувача тип представлення сайту. Основні блоки стискаються до ширини екрану мобільного пристрою, де таке неможливо - перебудовуються в одну довгу стрічку.
 2. Перенесення блоків. Очевидний спосіб для многоколоночной сайту: при зменшенні ширини екрану додаткові блоки (сайдбарі) переносяться в нижню частину макета.
 3. Перемикання макетів. Цей спосіб найбільш зручний при читанні сайту з різних пристроїв: під кожний дозвіл екрана розробляється окремий макет. Спосіб трудомісткий, тому менш популярний, ніж попередні два.
 4. Адаптивність «малою кров'ю». Дуже простий спосіб, який підходить для нескладних сайтів. Досягається елементарним масштабуванням зображень і типографіки. Не дуже популярний, тому що не є гнучким.
 5. Панелі. Спосіб, що прийшов з мобільних додатків, де додаткове меню може з'являтися при горизонтальному або вертикальному тапе. Головний недолік - неочевидність дій для користувача: дуже незвично бачити мобільну навігацію на веб-сайту. Але з часом спосіб може стати досить популярним.

  Потрібно пам'ятати, що представлені вище макети не є універсальними рішеннями - для кожного проекту необхідно вибирати найбільш підходящий для потреб і можливості спосіб.

  Чим адаптивний дизайн відрізняється від мобільної версії?

  Мобільні версії сайтів і мобільні додатки, спеціально розроблені для різних мобільних пристроїв, також вирішують проблему з зручністю перегляду сайту, але мають деякі недоліки.

  1. Під кожен тип операційної системи потрібно свій додаток / версія сайту. Це вимагає додаткових ресурсів, як тимчасових, так і грошових.
  2. Необхідність завантажити програму. Для того, щоб користуватися вашим додатком, користувачам необхідно його завантажити. Це вимагає якихось додаткових зусиль від користувачів, і багато хто не будуть цього робити, якщо точно не впевнені, що додаток їм дуже потрібно і вони планують регулярно його використовувати.
  3. Поділ трафіку. З точки зору просування сайту мобільний додаток незручно тим, що розділяє весь трафік ресурсу на трафік сайту і трафік додатки, що буде виглядати, як менша відвідуваність сайту.
  4. Необхідність інтеграції матеріалів сайту. У випадку з мобільним додатком необхідно або синхронізувати сайт з додатком (додаткові ресурси), або робити подвійну роботу по наповненню сайту і додатки матеріалами.
  5. На відміну від мобільних додатків, адаптивний дизайн - це одна адреса сайту, один дизайн, одна система управління і зміст сайту.

  Безумовно, адаптивний дизайн також має свої мінуси, головним з яких є відносна новизна технології і, як наслідок, брак хороших фахівців і знань про проектування адаптивних сайтів.

Як перевірити свій сайт на адаптивність?
Чим адаптивний дизайн відрізняється від мобільної версії?

Новости

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают