Связаться с нами

  • (097) ?601-88-87
    (067) ?493-44-27
    (096) ?830-00-01

Статьи

Адаптивний дизайн сайту - гарантія збільшення продажів

У 2016 році обсяг пошукових запитів з гаджетів в рази перевищив обсяг запитів зі стаціонарних ПК. Тож не дивно, що одна з найбільш затребуваних послуг агентства Dеmis Group - адаптація сайту під мобільні пристрої.

Demis Group - одне з найбільших digital-агентств, що входить в список найбільш впливових гравців ринку інтернет-маркетингу в Росії. Агентство щодня допомагає тисячам компаній-клієнтів збільшити продажі і підвищити ефективність ведення бізнесу за рахунок комплексних рішень просування в інтернеті.

Григорій Полкан, Генеральний директор Demis Group:

Григорій Полкан, Генеральний директор Demis Group:

«З розвитком інформаційних технологій пов'язана поява великої кількості різних пристроїв, що дозволяють використовувати інтернет в будь-який час і в будь-якому місці. Мобільні телефони, смартфони і планшети продовжують стрімкими темпами витісняти стаціонарні комп'ютери. Завдяки цьому з кожним днем ​​зростає частка мобільного трафіку від загального числа відвідувачів мережі, через що виникла гостра необхідність в адаптації сайтів під мобільні пристрої ».

За результатами дослідження PayPal і Ipsos з'ясувалося, що російські власники планшетів і смартфонів роблять в інтернет-магазинах в середньому дві з половиною покупки в місяць. При цьому, незважаючи на те, що багато власників мобільних пристроїв відзначають зручність онлайн-шопінгу, більше 35% власників смартфонів утримаються від покупок, якщо сайт буде незручно переглядати з мобільного пристрою.

У разі, якщо сайт не адаптований, він відображається на мобільних пристроях некоректно. Через відмінності у вирішенні екранів елементи сайту розташовуються не так, як повинні були б, нерідко «виїжджаючи» за межі екрану. Крім того, шрифт на такому сайті, швидше за все, буде нечитабельним.

Згідно з дослідженням фахівців Вищої школи економіки, користувач приймає рішення про те, чи залишитися на сайті, протягом перших трьох секунд перебування на ньому. Як підсумок, багато відвідувачів просто залишають неадаптованих сайт, не затримуючись на ньому і тим більше не здійснюючи на ньому ніяких покупок. Отже, у власників сайтів немає продажів з мобільних пристроїв, а гроші відвідувачів їх інтернет-ресурсів дістаються конкурентам з адаптивною версією сайту.

За словами Григорія Полкан, сьогодні для успішного розвитку бізнесу просто необхідно відповідати вимогам часу і мати якісний сайт, готовий прийняти смартпользователей. Однак знайти агентство, яке якісно адаптує сайт під мобільні пристрої, досить таки складно:

«Перед тим як запустити цю послугу, ми провели досить велике дослідження ринку і конкурентів. Результати дослідження нас дуже здивували. Агентства говорили: «Так, звичайно, ми з радістю адаптуємо ваш сайт, він буде мати гарний вигляд на IPhone 6, так як це модно і престижно».

Однак логічно уявити, що частка власників IPhone 6 зовсім невисока в порівнянні з іншими моделями смартфонів користувачів, відповідно доцільність такої адаптації зводилася до нуля. Клієнт витрачав свої гроші даремно.

Ми зібрали величезну статистику (в вибірці взяло участь понад 10 тис. Сайтів різних комерційних тематик). Виявилося, що більше 75% відвідувачів сайтів роблять покупки в інтернеті лише з чотирьох найбільш популярних моделей пристроїв. Тому має сенс адаптувати сайт саме під ці чотири пристрої в першу чергу, так як саме власники цих пристроїв є основною аудиторією сайтів широких комерційних тематик ».

Тому має сенс адаптувати сайт саме під ці чотири пристрої в першу чергу, так як саме власники цих пристроїв є основною аудиторією сайтів широких комерційних тематик »

Критичне вплив на зростання позицій в пошукових системах

В останні роки адаптованість сайту під мобільні пристрої в значній мірі впливає на результати його ранжирування в пошуковій видачі. Дві найбільш популярних пошукових системи - «Яндекс» і Google приділяють велике значення адаптації сайту під мобільні пристрої.

Корпорація Google відзначає необхідність адаптації сайтів під мобільні пристрої, яка в значній мірі полегшила б життя користувачам таких пристроїв. Google віддає перевагу сайтам з мобільною версією в своїй пошуковій видачі і в 2015 році офіційно оголосив про початок запуску алгоритму mobile-friendly по всьому світу. Сторінки, дружні до мобільних пристроїв, відповідно до цього алгоритмом ранжуються вище в результатах мобільного пошуку. Користувачі легше знаходять релевантні якісні результати, де текст читається без масштабування, цілі для кліків знаходяться на достатній відстані або на сторінці немає горизонтальної прокрутки. Про це повідомляється в офіційному блозі сервісу. Як пояснили в прес-релізі, присвяченому цій події, зміни відбулися у видачі для всіх країн і для всіх мов. Google пропонує власникам сайтів перевірити їх роботу з мобільними пристроями за допомогою спеціального тесту для окремих сторінок.

У свою чергу, російська компанія «Яндекс» теж запустила алгоритм під назвою «Владивосток», який в ранжируванні відповідей для мобільного пошуку враховує мобілопрігодность веб-сторінок.

Олександр Садовський, Керівник продуктів, пошук «Яндекса»:

  • «Глобальний тренд - мобільні сайти. Всі рухаються в бік мобільних, і відвідуваність сайтів зі смартфонів і планшетів швидко росте. Тому, якщо ваш сайт зараз навіть не має мобільної версії, варто хоча б подивитися, як він відображається з мобільного пристрою, - чи зручно читати інформацію або робити замовлення без надзусиль? »

Існує два основних способи адаптації сайту для мобільних пристроїв:

адаптивна верстка, що дозволяє сайту автоматично «підлаштовуватися» під розмір екрану мобільного пристрою, який використовує відвідувач, і окрема мобільна версія, яка, по суті, створюється як самостійний сайт і розміщується на піддомені виду: wap.site.ru, pda.site.ru або m.site.ru.

Що вибрати: мобільний сайт або адаптивну верстку?

«Якщо мова йде не про абсолютно нової компанії, а про компанії, яка має свій сайт і просувається в інтернеті довгий час, у цього сайту вже є трафік і певні позиції в пошуковій видачі.

Логічно, що при створенні мобільного сайту частина користувачів з основного сайту перейде на мобільний сайт. в результаті на основному сайті впаде трафік, зміняться поведінкові чинники і, як наслідок, знизяться позиції в пошукових системах. Тому для діючих бізнесів ми рекомендуємо саме адаптивну верстку як найбільш оптимальний, безпечний варіант, який дозволить не втратити трафік і посприяє максимально ефективному просуванню ».

Склад робіт по адаптації сайту під мобільні пристрої

У Demis Group всі види робіт по адаптації сайту під мобільні пристрої виконуються для клієнта в повному обсязі і «під ключ». «Адаптивна верстка» - це комплекс робіт, а не використання двох-трьох вибіркових інструментів.

В рамках послуги фахівці агентства:

  • Виявляють проблеми у відображенні сайту на мобільних пристроях і розробляють рекомендації щодо усунення цих проблем.
  • Готують макети змінених шаблонів сторінок.
  • Вносять зміни на сайт відповідно до узгоджених рекомендацій і макетами.
  • Тестують і заміряють ефективність внесених змін по адаптації сайту під мобільні пристрої. За результатами готують звіт.

За результатами готують звіт

Demis Group - лідер ринку інтернет-маркетингу в Росії. в портфелі digital-агентства більше 3000 успішних проектів на абонентське обслуговування. Володар Всеросійських премій «За внесок в економічний розвиток Росії» і «Національна марка якості». в 2016 році розроблена компанією система комп'ютерного зору і аналізу дизайну сайту NIGMA отримала акредитацію в «Сколково» як інноваційної вітчизняної IT-розробки.

Генеральний директор Demis Group Григорій Полкан закінчив Академію Державної служби при Президенті РФ, працював на державній службі, обіймав ключові пости в великої федеральної компанії. З 2009 року очолює Demis Group. Має ряд офіційних нагород, в тому числі «За високу якість управлінських рішень». Активно займається громадською та соціальною діяльністю.

джерело: РБК .

Тому, якщо ваш сайт зараз навіть не має мобільної версії, варто хоча б подивитися, як він відображається з мобільного пристрою, - чи зручно читати інформацію або робити замовлення без надзусиль?
Що вибрати: мобільний сайт або адаптивну верстку?

Новости