Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

Адаптивна або мобільна версія, мобільний додаток

 1. Чим гарний адаптивний дизайн?
 2. Чи є недоліки у адаптивного дизайну?
 3. Поняття і особливості мобільної версії
 4. Мобільна версія і мобільний додаток: це одне і те ж?
 5. Погляд у майбутнє
 6. Відео "Метт Каттс:« Адаптивний дизайн не "програє" в SEO мобільної версії сайту »"
 7. голосування

Давайте розберемося, що краще: адаптивна або мобільна версія сайту і при чому тут мобільний додаток? І почнемо з адаптивною версії.

Щоб сайт добре сприймався потенційною аудиторією, він повинен бути простим і зручним у використанні. Для цієї мети служить адаптивний веб-дизайн.

При перегляді сайту з адаптивним дизайном на ноутбуці, планшеті і навіть смартфоні не виникне проблем і незручностей, які завадять отримати необхідну інформацію.

При адаптивному дизайні сайт автоматично адаптується, підлаштовується під будь-який розмір екрану і на всіх пристроях виглядає акуратно і сучасно.

Однак адаптивний дизайн сайту часто плутають з іншим, схожим за призначенням поняттям - мобільною версією сайту. Даремно, адже ці два підходи до більш зручного перегляду ресурсу (адаптивна або мобільна версія) тільки на перший погляд можуть здатися схожими, насправді вони не ідентичні.

Пропонуємо розділити ці поняття і детально розібрати переваги і недоліки кожного з них.

Чим гарний адаптивний дизайн?

Отже, головна функція адаптивного веб-дизайну - підлаштувати текст, а головне, адаптувати фото- і відеозображення під то пристрій, на якому ця інформація буде транслюватися. Таке можливо завдяки так званому перепрограмуванню сайту, редизайну макетів і створення сторінок, які повністю адаптуються, наприклад, під мобільний пристрій.

Основна тенденція сучасності - перехід аудиторії від комп'ютерів до смартфонам. Тобто, користувачам зручніше заходити на веб-сторінки саме за допомогою мобільних пристроїв. Це бажання потрібно враховувати, якщо Ви хочете, щоб ваш сайт продовжували відвідувати. Отже, ресурс повинен бути адаптований під смартфони і планшети.

Не будемо забувати і про красу, адаптивний дизайн - відмінне рішення з позиції зручності і елегантності.

Нарешті, його найголовніший плюс - різноманітність пристроїв, за допомогою яких можна відвідувати веб-сторінки. Адаптивний дизайн стандартизований з позиції Googl'a, і підійде абсолютно під будь-який пристрій, що, до речі, знімає деякі витрати на розробку мобільної версії сайту.

Чи є недоліки у адаптивного дизайну?

Незважаючи на те, що адаптивний веб-дизайн має багато позитивних властивостей, він володіє і недоліками, які не варто випускати з уваги.

Як правило, будь-який сайт наповнений великою кількістю інформації, по-іншому вона називається "контент". Чим більше вмісту на сайті, тим довше буде йти сортування і обробка контенту. Від цього безпосередньо залежить швидкість завантаження сторінок. Якщо вона буде йти повільно, то це стане великою проблемою, адже далеко не кожен користувач буде терпляче чекати завантаження і появи в браузері сторінки. Так що краще подумати про це заздалегідь, щоб виключити несприятливі наслідки.

Отже, адаптований веб-дизайн має як плюси, так і мінуси. Як сказав Бред Фрост, автор книги «Атомарний веб-дизайн», хороша продуктивність - це хороший дизайн.

Однак не будемо забувати, що існує ще й мобільна версія, а також мобільний додаток. Розберемося спочатку з мобільною версією, що ж вона з себе представляє.

Поняття і особливості мобільної версії

Якщо необхідно, щоб сайт швидко завантажувався і добре функціонував на смартфоні, то варто задуматися про спеціальної мобільної версії Якщо необхідно, щоб сайт швидко завантажувався і добре функціонував на смартфоні, то варто задуматися про спеціальної мобільної версії. Вона стане більш серйозною оптимізацією і буде призначена тільки для представлення сайту на смартфонах.

У мобільній версії є кілька суттєвих переваг. По-перше, це максимальну зручність для користувачів, яке досягнуто завдяки спрощенню мобільної версії і відмови від «зайвих» елементів на сайті. Також вона відрізняється більш яскравим і багатофункціональним інтерфейсом.

По-друге, сайт в мобільній версії завантажується набагато швидше, що істотно для користувача. Крім того, смартфон буде завжди під рукою, куди б Ви не відправилися.

Мобільна версія володіє варіативністю, тобто можна в будь-яку хвилину при бажанні перейти на повну версію сайту. Для цього в кінці мобільної версії сайту зазвичай є два посилання типу «Мобільна» і «Комп'ютерна». Клікнувши на посилання «Комп'ютерна», можна переключитися з мобільної версії сайту на повноцінну версію сайта, правда, вона може довше завантажуватися і витрачати більше інтернет-трафіку.

Мобільна версія і мобільний додаток: це одне і те ж?

Це різні речі. Мобільна версія сайту є просто спрощеною версією сайту для його коректного відображення на смартфонах. А мобільний додаток - це окрема розробка, яка призначена для того, щоб користувач на своєму смартфоні зміг швидко і зручно виконати необхідні дії, які є на основному сайті.

Мобільні додатки зазвичай потрібно безкоштовно (або за додаткову плату) скачувати з магазину додатків Google Play або App Store і встановлювати на своєму смартфоні. А мобільну версію сайту не потрібно завантажувати, її можна відкрити і працювати через свій браузер, що буває не завжди зручно.

Великого поширення набули мобільні додатки банків , Наприклад, мобільний додаток Сбербанк Онлайн або Альфа-Мобайл від Альфа-Банку.

Погляд у майбутнє

Для завантаження сайту на смартфоні або будь-якому іншому мобільному пристрої прекрасним вибором стане адаптивний дизайн. Якщо ж для Вас важливіше наявність більш широкого функціоналу і можливостей, сміливо зупиняйтеся на варіанті мобільної версії.

Хоча адаптивний дизайн добре налаштовується під розмір екрану, він не є ідеальною мобільного стратегією. У деяких випадках краще вибирати мобільну версію сайту, так як вона поєднує масу унікальних можливостей.

Звичайно, буває і так, що є адаптивний дизайн на сайті, є мобільна версія і є мобільний додаток, як, наприклад, у сайтів банків.

Відео "Метт Каттс:« Адаптивний дизайн не "програє" в SEO мобільної версії сайту »"

У цьому відео Метті Каттс, представник Google, пояснює "на пальцях", що таке адаптивна і мобільна версія сайту, а також говорить, чи може адаптивна версія "нашкодити" сайту:

голосування

Прошу проголосувати або поцікавитися підсумками голосування, якшо по кнопці "Подивитися результати":

Також по темі:

1. Які сайти найчастіше додають в закладки

2. Все про встановлення і експлуатації лічильника відвідуваності LiveInternet на своєму сайті

3. Безкоштовний конструктор Гугл сайти: що це таке, як створити сайт і видалити


Чим гарний адаптивний дизайн?
Чи є недоліки у адаптивного дизайну?
Чим гарний адаптивний дизайн?
Чи є недоліки у адаптивного дизайну?
Мобільна версія і мобільний додаток: це одне і те ж?

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно