Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

5 методів створити (не купити) посилання безкоштовно без бірж посилань

 1. Чи так це?
 2. КРАУД-МАРКЕТИНГ
 3. 1. коментування ПУБЛІКАЦІЙ
 4. 2. ФОРУМИ
 5. 3. САЙТИ ПИТАНЬ-ВІДПОВІДЕЙ
 6. 4. ГОСТЬОВИЙ постинг
 7. 5. КАТАЛОГИ
 8. ВИКОРИСТОВУВАТИ КОМБІНАЦІЇ
 9. ВИКОРИСТОВУВАТИ КАТАЛОГИ
 10. ВИКОРИСТОВУВАТИ SIMILARSITESEARCH
 11. ВИСНОВОК

Основна маса SEO-компаній заявляє, що вони займаються білим зовнішнім просуванням сайтів і не використовують будь-які чорні методи. Насправді все навпаки. Застосовувані ними методи далеко не білі, а справжнісінькі чорні.

Замовники SEO-послуг в основному фахівці інших напрямків. Вони навіть не розуміють, що замовляють. Переважно довіряють професіоналам, головне для них - отримати результат: позиції, трафік, продажу.

Суспільство остаточно заплуталося, в чому різниця між білою і чорною розкруткою сайту. Деякі вважають, що білі методи - це внутрішнє просування: якісний сайт і контент. Чорні ж методи - це зовнішнє просування або посилання.

Чи так це?

Насправді ні. Багато хто не може дати правильне визначення через відсутність достовірної інформації. При введенні в пошуковику запит "білі методи просування" відображаються сторінки з рекомендаціями по внутрішньому SEO: створюйте якісний контент, пишіть унікальні тексти. За зовнішньої оптимізації буквально пару фраз: просувайте в соціалках, реєструйте в Яндекс-каталозі.

Пропоную розкрити більш детально різницю між ними. Внутрішні методи, так само як і зовнішні, можна також розділити на чорні і білі.

білі Чорні

 • Контент для клієнтів, а не для пошукових систем.
 • Якісний сайт (зручна структура, юзабіліті).
 • Технічна складова (швидка швидкість завантаження, працездатність модулів).
 • Чи не заводити в оману щодо справжніх цілей роботи сайту.
 • Переоптімізацію сторінок (давно вже не працює).
 • Невидимий текст (часте явище).
 • Генерований контент або дешевий рерайт (часто-густо).
 • Неунікальний текст.
 • Дублі сторінок.
 • Редіректи на сайти з "іншим" контентом.

Якщо з внутрішньою оптимізацією все більш-менш зрозуміло, то з зовнішньої повна каша. Основна маса замовників навіть не розуміє, як можна створювати посилання білими методами.

Практично кожен клієнт запитує, а де Ви купуєте посилання? З якими біржами посилань працюєте? Ми вирішили показати різницю в запитах користувачів англомовного і російськомовного сегмента в Гугл.

Ми вирішили показати різницю в запитах користувачів англомовного і російськомовного сегмента в Гугл

Користувачі в англомовному сегменті більш ніж в 9 разів частіше запитують "link building" (створити посилання), ніж "buy backlinks" (купити посилання). У російськомовному все навпаки: "купити посилання" майже в 6 разів частіше використовується, ніж "створити посилання".

А тепер давайте перевіримо інші популярні запити в російськомовному сегменті.

Запит або ключове слівТрафік на місяць (дані Гугл)

біржа посилань 1300 sape (найвідоміша біржа посилань) 33100 miralinks, Міралінкс (біржа статей) 3600 gogetlinks 5400

Виходить, покупка посилань (чорні методи) або біржі посилань набагато популярніше в російськомовному сегменті, при цьому багато хто навіть не розуміють, що є білі методи зовнішнього просування (Дивіться пункт 4):

 • заміна битих посилань;
 • розсилка класного контенту;
 • запитати думку;
 • пропозиція для сторінок зі списками ресурсів;
 • заміна втрачених посилань конкурентів;
 • посилання від постачальників і клієнтів.

Моє основне бажання займатися білими методами просування сайтів, без чорних, але сьогодні буду максимально відвертим з Вами. Так, я теж використовую чорну оптимізацію. Мені не соромно за це, тому що клієнтам потрібні результати. Що найкраще працює, показують сайти в ТОПі, а там часто-густо чорні методи просування.

Сьогодні я хотів би відсікти все ті чорні методи, які вже не працюють і показати інший шлях їх використання. Приготуйтеся дізнатися ефективні методи просування, з якими Ви не будете:

 • платити бірж за розміщення посилань;
 • спамити на форумах, коментарях і сайтах відповідей;
 • створювати сітки мертвих сателітів;
 • робити автоматичні прогони по каталогах і мертвим сайтам;
 • створювати сайти веб 2.0.

Розглянемо інші ефективні чорні методи:

 • посилання створюються для людей і пошукових систем;
 • отримуєте тематичний трафік;
 • ніяких санкцій і фільтрів;
 • немає оплат за розміщення;
 • максимальний вплив на позиції;
 • ці методи використовують навіть самі білі SEO-фахівці.

Зацікавило, чи не так?

Як це робити, читайте крок за кроком в нашому курсі.

КРАУД-МАРКЕТИНГ

Давайте розберемо це поняття. Крауд-маркетинг (crowd marketing) - коментування на форумах, блогах, сайтах питань-відповідей. Основна мета - залишити посилання, згадка або іншу інформацію.

Працює такий вид просування?

Звичайно працює, ще й трафік дає! Ефективність полягає у виборі сайтів, на яких Ви залишаєте посилання. Основна вимога: у них повинен бути трафік, жива аудиторія.

Практично всі SEO-компанії, що пропонують такий вид маркетингу, створюють справжнісінький спам, який не дасть Вам гарної відвідуваності і не вплине на позиції. Мало того, ризик бути покараним за це величезний.

Складно звинувачувати ресурси або сайти, які пропонують такий вид маркетингу. Будь-який клієнт відразу запитує про вартість посилання. Якщо озвучити дорогу ціну за якісне посилання, у Вас ніколи не замовлять. Причина? У кого-то є така ж ціна за десятки спамних посилань.

Люди добре розуміють різницю між БМВ і Жигулі, Мальдивами і Єгиптом, але різницю між якістю і кількістю посилань розуміють приблизно.

1. коментування ПУБЛІКАЦІЙ

Знаєте, що дивно? Ті, хто створює правила, їх же і порушує! Метт Каттс, колишній глава Веб-спам команди Гугл, ще в листопаді 2013 року заявив , Що залишає посилання в коментарях на свій блог або блог Гугла. Його основний посил полягав в тому, що якщо Ви використовуєте тільки таку стратегію просування в своєму посилальному профілі, це буде виглядати дуже підозріло.

Не робіть коментарі на мертвих сайтах, де немає трафіку, аудиторії. Такі посилання нічого Вам не дадуть. Найгірше, що ці блоги давно запримітили спамери і автоматично розсилають свої повідомлення, сотнями додаючи посилання.

Перевірте реальний пошуковий трафік за допомогою serpstat, ahrefs, semrush або загальний трафік за допомогою similarweb. На високотрастових сайтах високий рівень модерації, тому всяке сміття там не пройде. Відповідно спамери йдуть стороною. Тим і цінніше буде посилання.

Напишіть класний корисний коментар до статті, який доповнить інформацію. Вставте посилання так, щоб без неї коментар не міг існувати. Цікавий корисний контент буде шкода видаляти модератору, тому йому дозволяють жити.

Іноді для успіху треба зробити кілька інших коментарів без посилань. Тоді Ви показуєте свою активність і доводите, що Ви не спамер, а жива людина, яка цікавиться контентом.

При сильній модерації спробуйте залишити посилання на Вашу групу в соціалці, Ютуб-канал або просто текстовий посил без гіперпосилання - це допомагає створювати трафік.

Обов'язково заповнюйте форму для додавання коментарів:

 • ПІБ - додайте своє ім'я та прізвище, ні в якому разі не просувається ключ або назву свого сайту;
 • e-mail - будь-який існуючий e-mail, годі й особистий, але такий, щоб до нього був доступ;
 • веб-сайт - краще не залишайте сайт в цій формі, тоді Ви не будете схожі на спамера, зазвичай я залишаю цю форму порожній;
 • коментар - чим корисніше і більше буде коментар, тим більше ймовірність, що він буде жити, посилання повинне бути частиною коментаря і мати максимальну релевантність.

ПІБ - додайте своє ім'я та прізвище, ні в якому разі не просувається ключ або назву свого сайту;  e-mail - будь-який існуючий e-mail, годі й особистий, але такий, щоб до нього був доступ;  веб-сайт - краще не залишайте сайт в цій формі, тоді Ви не будете схожі на спамера, зазвичай я залишаю цю форму порожній;  коментар - чим корисніше і більше буде коментар, тим більше ймовірність, що він буде жити, посилання повинне бути частиною коментаря і мати максимальну релевантність

2. ФОРУМИ

Не ставте посилання на сотнях форумів, у яких немає трафіку. Виберіть 5-10 вашої тематики зі своєю постійною аудиторією. На цих форумах дуже серйозний рівень модерації, там спамние посилання не пройдуть. Мало того, в 99% випадках їх видаляють.

Для результату Вам потрібно бути активним на форумі, відповідати і коментувати в інших гілках. Піднімайте рейтинг Вашого облікового запису. Розігрійте цільову гілку і залиште посилання, яку необхідно супроводити якісним і хорошим текстом. Такий процес може забрати кілька днів.

Чи може таку роботу виконати фахівець крауд-маркетингу не знайомий з тематикою?

Можливо, залежить від рівня його інтелекту. Але якість залежить від знань. А тут фахівця ніхто не зможе замінити. Небезпечно і може завдати шкоди, коли на медичних форумах робитиме роботу виконавець без спеціальної освіти.

Залишити посилання недостатньо, важливо її оточити правильним текстом, який вирішить виникаючі питання на форумах. Такі посилання дають трафік і максимальний вплив на позиції. Тим, хто залишає достатню кількість повідомлень, багато форумів дозволяють залишати посилання в підписі. Це також додаткові посилання і трафік.

Всіляко уникайте реклами, використовуйте "приховану рекламу". Намагайтеся відповідати на популярні питання максимально чесно з докладною інформацією про їх вирішенні.

Намагайтеся відповідати на популярні питання максимально чесно з докладною інформацією про їх вирішенні

Краще залишити пару посилань на відомому форумі, ніж сотні або навіть тисячі на спамних.

Також використовуйте форуми загальної спрямованості, в яких велика кількість тематик. Наприклад в англомовному сегменті використовуйте найпопулярніший форум - Reddit.com . Звичайно у нього є і російськомовна версія, але вона у нас менш популярна. Деякі фахівці можуть залучити такий трафік з reddit, що він покладає сайт намертво. Доводиться замовникам переходити на більш потужні хостинги.

3. САЙТИ ПИТАНЬ-ВІДПОВІДЕЙ

Найвідоміші, які приходять в голову - це відповіді Yahoo , Quora.com для англомовного сегмента, відповіді Mail.ru для російськомовного сегмента. Скажу відразу, якщо з відповідями в Yahoo дуже складно стало, великий рівень модерації, то на quora.com набагато легше.

Реєструйте аккаунт і залишайте свої питання, відповіді, коментарі з посиланнями. Для пошуку готових топіків досить ввести в пошукове віконце просуває ключове слово. Система підбирає велику кількість готових питань. Пам'ятайте, що навіть якщо сайт залишить Вашу посилання, додатковий трафік Ви отримаєте тоді, коли зробите класний відповідь.

Пам'ятайте, що навіть якщо сайт залишить Вашу посилання, додатковий трафік Ви отримаєте тоді, коли зробите класний відповідь

Не зупиняйтеся на популярних сайтах, пошукайте глибше, можна знайти багато інших схожих ресурсів. Наприклад, для одного мого клієнта я знайшов більше 80 готових питань на сайті www.fixya.com (17,3 млн трафіку згідно similarweb). Процес реєстрації та написання коментарів з цільовими посиланнями займає мінімум часу.

Посилання з сайтів питань-відповідей повинні давати реальний трафік, тоді вони будуть працювати ще і для просування в ТОП.

4. ГОСТЬОВИЙ постинг

Компанія Moz проводила цікаве опитування. Скільки SEO-агентств і фрілансерів використовують в своїй схемі просування сайтів гостьовий постинг. Цифра склала близько 90%. Схоже опитування проводив ahrefs, згідно з ним значна частина користувачів позитивно відповіла на це питання.

Ви знаєте, що об'єднує гуру SEO - Брайана Діна і Нейла Патела? Вони всюди рекомендують просуватися білими методами. При цьому Брайан Дін за весь час написав більше 250 гостьових постів. Нейл Пател щороку пише не менше 100 гостьових постів. Як же так виходить? Гугл в особі Метта Каттса ще пару років тому повідомив, що гостьовий постинг - це чорний метод просування.

Давайте визначимо різницю між ефективними і класичними методами гостьового постінгу.

Брайан Дін і Нейл Пател створюють контент для інших сайтів так само, як для себе. Вони пишуть не заради створення посилань, а для аудиторії інших сайтів, щоб підвищити свою популярність, отримувати реферальний трафік і вплив на позиції. Тобто вони створюють якісний корисний контент. А найголовніше, вони не платять за його розміщення. Чому? Тому що потрібні цікаві матеріали практично будь-який сайт розмістить безкоштовно.

Класична схема, до якої ми так всі звикли: користуватися допомогою бірж посилань (miralinks.ru, sponsoredreviews.com ) Або платити за розміщення статті при контактах безпосередньо. У таких ситуаціях приймають практично будь-який контент від 2К символів, набитий рекламою, яка не цікава користувачам. Більш того, він мінімально впливає на позиції + небезпечний накладенням фільтра (Минусинськ, Пінгвін).

Найцікавіше, що на багатьох сайтах є можливість розміщення платно і безкоштовно.

Найцікавіше, що на багатьох сайтах є можливість розміщення платно і безкоштовно

Візьміть той бюджет, який виділяли на біржу посилань або за платне розміщення, і потратьте на створення класного контенту. Якісну статтю прийме практично будь-який сайт. Додатково до максимального впливу на позиції отримуєте тематичний трафік і продажу.

Наприклад, Ви займаєтеся просуванням політичної тематики. сайт korrespondent.net підходить під Ваші критерії, але вартість публікації від $ 250 кусається. Якщо Вам потрібно безкоштовно отримати звідти посилання або навіть багато, створюйте свій блог на blogs.korrespondent.net . Публікуйте велика кількість корисних цікавих матеріалів і залишайте посилання.

На біржах посилань Ви ніколи не зможете купити посилання на блозі serpstat.com . Знаєте чому? Тому що їх там немає. Але якщо Ви запропонуєте їм цікавий контент, статтю обов'язково опублікують.

Ми скористалися можливістю і запропонували наш контент. Зараз наша стаття про нарощування посилань має найбільше переглядів на блозі, 50 живих коментарів і природні посилання.

Ми постійно кидаємо посилання для тих потенційних клієнтів, які стверджують, що посилання вже не працюють. Плюс ми просували статтю білими методами - outreach .

Такі сторінки передають хороший вагу і дають реферальний трафік.

Додатково розкрию секрет Нейла Патела, який він застосовує для своїх публікацій. Так як він майстер своєї справи і пише дійсно дуже багато, написання статті у нього віднімає близько 3 годин. А це понад 10К символів. В кінці роботи він придумує назву до матеріалу кілька годин. А це 60 символів.

Цікаво чому?

За статистикою 80% публікацій навіть не відкривається через те, що стаття має не привабливу назву. Ви можете створити класний контент, облагородити його інфографікою, даними, картинками, витратити багато часу на текст, але якщо назва не цікаво, в кращому випадку отримаєте тільки 20% читачів. Тому Нейл Пател спочатку пише, а потім довго придумує назву.

Я довго вивчав тематику привабливих заголовків і зібрав всю інформацію в єдине ціле. Написання привабливого заголовка назвав "Техніка Еверест".

5. КАТАЛОГИ

Коли говорять про каталоги згадуються часи allsubmitter або хрумер. Досить було зробити автоматичний прогін за допомогою цього софта, щоб отримати позиції, трафік. Зараз це вже давно не працює. Навіть не знаю, чи залишилися ті, хто ще додає такі посилання. Здається цим методом більш спамлять конкурентів. На одного мого клієнта в англомовному сегменті з'являється кілька сотень посилань з адалтових сайтів. Доводиться постійно відстежувати і додавати їх в disavow файл від Гугл.

Виходить каталоги вже не працюють?

Працюють і приносять результати. Найголовніше знайти каталоги, у яких є своя велика аудиторія. Перевіряйте реальний трафік за допомогою similarweb , Пошуковий трафік і запити. Не зазначати автоматично посилання, уникайте таких майданчиків. Гугл навіть запровадив фільтр Опосум, який був спрямований проти спамних каталогів.

Тільки ручна реєстрація з унікальним описом діяльності. По можливості додавайте повні контактні дані - це викликає довіру у користувачів. Пам'ятайте, їх створюють не тільки заради посилань, а для отримання реферального трафіку. Безліч локальних компаній просуваються тільки в каталогах, тому що їм складно конкурувати з великими досвідченими сайтами.

Коли ж необхідно використовувати каталоги?

Найкраще вони підходять для просування локальної видачі. Тематика в цьому плані йде на другий план, тому що складно знайти безліч тематичних локальних сайтів. Шукайте загальні каталоги, в якому представлений Вашим регіон. Такі як Yelp, Tripadvisor, 2gis і інші.

Також безліч каталогів, які створені під конкретний регіон. Наприклад, практично кожне місто має каталог підприємств або афішу: mos.ru, 44.ua.

Тепер ми плавно перейшли до найголовнішого, як шукати майданчики, на яких можна розмістити контент. Якщо на біржах посилань все дуже просто, достатньо зареєструватися. Те з ручними методами потрібно використовувати пошук Гугл, Яндекс, Бінг, Яхо, каталоги і Твіттер.

ВИКОРИСТОВУВАТИ КОМБІНАЦІЇ

Для пошуку необхідно вводити різні комбінації з Вашим ключовим словом. Щоб спростити всю цю рутину, ми створили онлайн-калькулятор , Який працює для російськомовного та англомовного сегмента.

Все, що Вам потрібно - це ввести ключове слово і вибрати мову (російську або англійську).

Все, що Вам потрібно - це ввести ключове слово і вибрати мову (російську або англійську)

В результаті отримуєте безліч варіантів запитів, за якими необхідно шукати місця розміщення для гостьових постів, форумів, блогів, коментарів.

В результаті отримуєте безліч варіантів запитів, за якими необхідно шукати місця розміщення для гостьових постів, форумів, блогів, коментарів

Вибираємо Google і перший варіант в 1 клік знаходимо сайти, які пропонують гостьові пости.

Вибираємо Google і перший варіант в 1 клік знаходимо сайти, які пропонують гостьові пости

Використовуйте велику кількість інших словосполучень, інші пошуковики під Ваші ключі.

Зазначені комбінації можна використовувати в пошуку Твіттер. Отримані результати свіжіші.

ВИКОРИСТОВУВАТИ КАТАЛОГИ

Не намагайтеся знайти інформацію в мертвих каталогах, краще користуйтеся відомими і відвідуваними, де база реальна і трастова. Я користуюся двома: alltop.com для англомовного сегмента і www.nofollow.ru для російськомовного сегмента.

Знайти потрібну рубрику можна з пошуку і рубрикатором. Зрозуміло, що не кожен сайт приймає гостьові пости, але пробувати завжди варто. Наприклад за запитом "weight loss" отримав базу трастових сайтів.

Наприклад за запитом weight loss отримав базу трастових сайтів

ВИКОРИСТОВУВАТИ SIMILARSITESEARCH

Навіть і не згадаю, де знайшов цей сайт www.similarsitesearch.com , Але він класний. Все, що Вам необхідно, - вставити в пошук будь-блог, сервіс покаже сайти-аналоги. Наприклад, вставимо в пошук devaka.ru і подивимося результати.

ВИСНОВОК

Складно домогтися швидких результатів одними білими методами просування сайтів, тому практично всі використовують додатково чорні методи. Тільки біржі посилань і автоматизований софт вже не дають результатів, як раніше, виникає небезпека накладення фільтрів Пінгвін і Минусинськ.

Забудьте про класичні схеми просування, переходите на нові методи. Створюйте посилання для клієнтів заради реального трафіку і продажів. Такі посилання дають максимальні результати при просуванні в пошукових системах.

Найголовніше для пошукових систем - це якість, а не кількість. 1 посилання, по якій перетікає реальний трафік, дає у багато разів більше, ніж тисячі посилань на мертвих сайтах.

Для створення таких посилань не потрібно використовувати біржі посилань, не потрібно платити за платне розміщення безпосередньо. Створюйте якісний контент на інших сайтах: коментарі, відповіді на питання, гостьові пости, каталоги. Тоді Ви отримаєте реальний тематичний трафік, позиції і продажу.

Витрачайте гроші не на біржі посилань, а на створення якісного контенту. Це те, що цінують все пошуковики, це те, що цінують користувачі інтернету. Перегляньте свою видаткову частину і переходите на нові методи роботи.

Чи так це?
Чи так це?
Практично кожен клієнт запитує, а де Ви купуєте посилання?
З якими біржами посилань працюєте?
Зацікавило, чи не так?
Працює такий вид просування?
Причина?
Чи може таку роботу виконати фахівець крауд-маркетингу не знайомий з тематикою?
Ви знаєте, що об'єднує гуру SEO - Брайана Діна і Нейла Патела?
Як же так виходить?

Новости

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно