Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

3G, 4G інтернет - який оператор краще? Порівняти тарифи 3g, 4g України

 1. Безлімітний 3G інтернет для дому та дачі.
 2. Тарифи 3G для щоденного використання з невеликим трафіком.
 3. Тарифи 3G без місячної абонплати.

Оновлене 26.03.19

Щоб вибрати «правильний» тариф мобільного 3G або вже подекуди 4G інтернету, треба розуміти, що від нього вимагається
Щоб вибрати «правильний» тариф мобільного 3G або вже подекуди 4G інтернету, треба розуміти, що від нього вимагається. Всіх користувачів цієї послуги можна умовно розділити на три основні групи:


 1. Постійні користувачі з великим обсягом трафіку, що живуть, в основному, за містом, яким недоступний по ряду причин провідний інтернет по оптоволокну або по мідній парі.
 2. Постійні користувачі з невеликим обсягом трафіку. Це інтернет на смартфонах, планшетах і аналогічних пристроях.
 3. Користувачі, яким інтернет потрібен не кожен день. Це люди, які користуються ним на роботі, у відрядженнях, або, як резервним при відсутності основного (проводового) інтернету, а також різні дачники та інші.

Для кожної групи користувачів оператори намагаються створити оптимальний пакет з доступною абонплатою і достатньою кількістю трафіку.
Давайте подивимося, що можна підібрати для кожного, виходячи з його потреб, і щоб не перевищити його можливостей.

Порівняння тарифів проведено для Київського регіону. В інших областях України можуть бути незначні відмінності, як правило, в меншу сторону.

Безлімітний 3G інтернет для дому та дачі.Отже, для тих, кому необхідно багато інтернету, найкращим варіантом будуть безлімітні тарифні плани:

оператор Київстар
стандарт GSM
Київстар на хвилі конкуренції з «Водафон» оновив істотно свої тарифні плани і вже може запропонувати дещо цікаве.

У нього з'явився повністю безлімітний (після використання 3 Гб на добу швидкість падає до 0,8Мбіт / сек) пакет з можливістю роздавати інтернет через різні пристрої.
Називається він не хитро - Максимальний Безлім .
За 225 грн. / 4 тижні (ще недавно 155грн в місяць) можна отримати необмежений інтернет трафік, безлімітні дзвінки всередині мережі та 300 хвилин на інші мережі (крім дзвінків на міські номери та номери CDMA).

Також можна активувати другу SIM карту (послуга «Інтернет SIM-пара») тільки для інтернету, і поставити її, наприклад, в планшет або модем, отримуючи і повноцінний інтернет, і картку для розмов.

При контрактному підключенні необмежений трафік (тариф Київстар 4G ) На інтернет можна отримати за 150грн. щомісяця, але з меншою кількістю хвилин на інші мережі.

оператор lifecell
стандарт GSM
Який ще недавно називався life :) може запропонувати наступне:
Лайфхак стартовий - новий тарифний план, який народився в грудні 2018 року.
Абонплата 175 грн. / 4 тижні, кількість трафіку 20Гб.
Начебто і небагато, як для лінійки «безлімітних» пакетів, але тут є фішка, яка дозволяє накопичувати гігабайти від місяця до місяця при інтенсивному користуванні.

Початкові 20 Гб можуть збільшуватися при незмінній абонплаті. Ті гігабайти, які ви витратили в попередні 4 тижні, додаються до пакетним 20 гігабайтам вже в наступному періоді.
Наприклад, якщо у вас за чотири тижні вийшло використовувати 18 з 20гігов, то в наступні ви отримаєте вже не 20, а 18 + 20 = 38 Гб.
А витративши в наступному 30 з 38Гб, в наступному ви отримаєте 30 + 20 = 50гігов. Чим не безліміт?
Єдино, що потрібно пам'ятати - дані за обсягом інтернет трафіку, який ви використовували в попередні 4 тижні, зберігаються протягом лише 7 днів. Тобто, поповнюйте свій рахунок відразу після закінчення попереднього пакету або закиньте грошей з запасом.
При достроковому використанні всього трафіку його можна замовити заново, не чекаючи закінчення оплаченого періоду.

Оператор Водафон (Vodafone)
стандарт GSM
Vodafone RED EXTRA L . Платимо 170 грн. в місяць і за це отримуємо 14 Гб трафіку.
Перевищення - 5 грн. за 100 Мб.
Якщо ваші мегабайти вже закінчилися, а проплачені 4 тижні ще немає, то оператор надає можливість купити ще один пакет послуг, сплативши його вартість і набравши спеціальну комбінацію клавіш. Перед введенням комбінації необхідно завершити поточний інтернет з'єднання.

Є також умовно безлімітний пакет Vodafone Unlim 3G Plus , У якого за 125грн. за 4неделі на максимальній швидкості можна використовувати не більше 3 Гб на добу, що, втім, досить багато і умовно під «безліміт» проходить.
Також оператор обмежує доступ до інтернету, якщо ви вставили свою сімку в модем, мобільний роутер або роздаєте інтернет, використовуючи телефон, як точку доступу.
Щоб обійти це обмеження, необхідно підключити послугу Mobile Hotspot (50грн. За 28 днів).

І ще один тариф у Водафон Vodafone SuperNet Unlim з абонплатою 150грн. в місяць, який з'явився в липні 2018 року, також назвемо умовно-безлімітним.
У нього, на відміну від Vodafone Unlim 3G Plus, більше хвилин на інших операторів і є 30 хвилин для дзвінків за кордон.
Також не можна роздавати інтернет іншим громадянам. Обмеження на трафік - 3 Гб на добу.
Істотним «за» в цьому пакеті можна назвати можливість безлімітно дивитися ролики в Ютубі ( як завантажити відео з Youtube ), Але швидкість при цьому ріжеться до 2Мб / сек, що теж непогано.

Оператор МТС-Україна
стандарт GSM
Можна відзначити скромна, не рекламований пакет цього оператора, планшет 3G для контрактних підключень.
За 70грн. в місяць вам видадуть 20Гб трафіку.
Правда, досить дорогий додатковий трафік - 15грн. за кожні 500Мб робить його привабливим тільки для економних користувачів, які споживають трафіку багато, але рідко.
(Тариф, в світлі остаточного переходу МТС-Україна на роботу під брендом Vodafone, закривається для нових підключень. Але умови вже підключених пакетів оператор обіцяє не змінювати)

оператор ТриМоб
Він же Utel, він же Укртелеком. Він же Гоша, він же Жора ...
Стандарт UMTS / WCDMA, 2100 Мгц
Тут у нас є два безліміту. Назва пакетів «Інтернет БЕЗЛІМ».
за 382 і 315 грн. в місяць (з усіма податками). В чому різниця? Перше - це передоплата, друге - контракт.

Ціна не найнижча, покриття досить мізерний. Є, правда роумінг з «МТС-Водафон», але з обмеженням максимальної швидкості при інтенсивному користуванні. Також цей оператор не працює в стандарті 4G навіть в роумінгу Водафон, що вже смішно.

оператор Інтертелеком
Стандарт CDMA-800
Оператор давно вже не підвищує тарифи, на відміну від колег з GSM сегмента.
Повністю безлімітний тарифний пакет Інтернет 222 за 222 грн. в місяць (з усіма податками).

Покриття досить велика, але потрібно модем або телефон, який підходить тільки до цього оператора. Швидкість на тлі розвиваються GSM монстрів вже не вражає уяву, як це було нещодавно. Скажімо прямо - вона низька, але використовувана частота 800 Мгц дозволяє отримувати доступ до мережі навіть у найвіддаленіших куточках. З антеною, зрозуміло.

Тут же хочемо відзначити нового для України британського віртуального оператора Lycamobile (Lycamobile Ukraine), який буде використовувати мережу ТриМоб (Укртелеком).
Де мережу ТриМоб відсутня, абонента підхопить в національному роумінгу Водафон.
Lycamobile пропонує 6 тарифних пакетів з щомісячною абонплатою від 20 до 200 грн.
Більш докладно про тарифні плани та інші умови можна подивитися на сайті оператора .
Треба тільки враховувати, що в роумінгу у оператора Водафон у особливо завзятих користувачів, після вибору певної кількості трафіку в місяць, швидкість інтернету обмежується до 1 Мбіт / сек.

Таблиця безлімітних тарифів 3G і тарифів з великим трафіком:

Тарифи 3G для щоденного використання з невеликим трафіком.У цьому сегменті у кожного оператора найбільшу кількість пропозицій.
Тому, щоб не перераховувати всі пакети поспіль, будемо орієнтуватися на середнє споживання середнім споживачем (тавтологія).
Це десь до 3000 Мб трафіку в місяць.
Можна, звичайно, при хорошій швидкості і вільний час, вибрати і більше - пропозиції є практично у всіх операторів.

Так як користуються такими тарифами в переважній більшості на комунікаторах стандарту GSM, то розглянемо пропозиції тільки від цих операторів.

оператор Київстар
Тарифний план Безлім Соцмережі , В якому за 75 грн. за 4 тижні можна отримати 3000 Мб 3G інтернету.
Дзвінки в мережі, ясна річ, без обмежень, а на інші мережі (крім міських) дається 30 хвилин.
Додатковий замовлення мегабайт: за 5 грн. 50 Мб, в добу можна замовити не більше 250 Мб.

Оператор Водафон (Vodafone)

На сьогодні у нього є тарифний пакет Vodafone SuperNet Start з абонплатою 80 грн. в місяць і 4 Гб трафіку.
Перевищення 7 грн. за кожні 200 Мб.

Для тих, хто буде використовувати пакет тільки для інтернету (передплачених хвилин всередині мережі немає), можна підключити пакет Vodafone Device M з абонплатою 80 грн. в місяць і 12Гб трафіку.
Понад пакет - 15 грн за кожні 500 МБ.

оператор lifecell
Лайфселл в грудні 2018 істотно «оптимізував» свої тарифи, тому мінімально-оптимально, що є у цього оператора - це тариф хайп з абонплатою 100 грн за 4 тижні і трафіком 8 Гб.
Кому це багато, може погратися з тарифним планом Зроби сам , Де, рухаючи повзунки вибору послуг, можна спробувати заощадити десяток-другий гривень.

оператор Трімоб
тарифний пакет green дає можливість за 20 грн. отримати 1Гб трафіку на місяць.
А за 50 грн. - на 30 днів надається 5 Гб.
При виборі трафіку раніше 30 днів можна замовити заново пакет послуг, термін дії якої буде вважатися від дати останнього замовлення.
Якщо ж зробити замовлення до завершення дії попередньої послуги, то трафік з неї не згорає, а підсумовується з новою. Дуже гуманно з боку ТриМоб.
Крім цього у цього оператора в грудні 2018 року з'явилися два нових тарифних плани Річний і Річний + .
При річній абонплаті 250 або 365грн. можна отримати 2,5 або 3 Гб трафіку на місяць відповідно. Крім того, є ще хвилини на інших операторів - 50 хвилин в першому і 300 хвилин у другому пакеті. Використовує Трімоб покриття оператора Водафон, ось тільки без 4G.
В цілому, досить вигідно. Це 20 або 30 грн. абонплати на місяць з достатньою кількістю трафіку для смартфона. Вже і знайти таких пропозицій у інших операторів.

Таблиця тарифів 3G на кожен день:

Тарифи 3G без місячної абонплати.Користуючись інтернетом не кожен день, можна пристойно заощадити, якщо вибрати правильний тарифний план.

оператор Київстар
Осудної тарифного пакета з подобової абонплатою у цього оператора не виявлено.
При недостатній сумі не рахунку у будь-якого тарифного плану за 5 грн. можна отримати 100Мб інтернету, але, навряд чи це буде комусь цікаво.

Оператор МТС-Україна
стандарт GSM
тариф планшет 3G за 5гр. на добу надає нам 1000 Мб трафіку на максимальній швидкості. Причому гроші знімаються тільки, якщо ми користуємося Інтернетом.
Для користування цим тарифом потрібна саме картка оператора МТС, а не Водафон, тому даний пакет вже малодоступний.

оператор Інтертелеком
У тарифному пакеті День за 5 за 5 грн. дає 1500 Мб трафіку, при перевищенні якого, включається безлим на низькій швидкості.
У тарифі День за 10 за 10 грн. маємо 2500Мб на добу.

Для використання необхідний модем або смартфон стандарту CDMA-800.

оператор Трімоб
Оптимальним варіантом можна назвати тарифний план green , В якому є послуга 10 Гб трафіку за 120 грн. .
Раніше ці гігабайти необхідно було використати протягом 6 місяців, інакше вони згорали. Тепер же, замовивши нову послугу до закінчення дії старої, можна додати не використаний трафік до нового.
Скажімо, якщо у вас через 5 місяців і 20 днів було використано тільки 8 Гб, а 2 залишилося, то в новому «сезоні» буде 10 + 2 = 12Гб.
Сподіватися на «автоподовження послуги», як рекомендують на сайті ТриМоб, не коштує, тому що в цьому випадку перенесення трафіку не гарантовано, за словами самого оператора.

Також тут можна використовувати новий пакет Річний або Річний + , Про який ми розповіли в попередньому розділі.

Таблиця тарифних пакетів без абонплати:

Таблиця тарифних пакетів без абонплати:

Пропозицій достатньо багато. Є певна конкуренція, яка змушує операторів ворушитися і пропонувати цікаві варіанти для нас, споживачів.
І це добре.

Не зайве буде ознайомитися:

А також...


Чим не безліміт?
В чому різниця?

Новости