Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

3 причини зробити ваш сайт адаптивним

 1. Історія мобільних версій
 2. Весь інтернет-маркетинг за 19 тижнів!
 3. Ціна питання для Івана Івановича
 4. 3 причини зробити-таки сайт адаптивним
 5. Причина № 2 «Ера мобільного трафіку або вистачить витрачати гроші даремно!»
 6. Причина № 3 «Тренд використання телефону для покупок. Ви або в тренді, або ви не продаєте »
 7. Часті заперечення Івана Івановича
 8. висновок

Все описане нижче є висновками автора статті, в які вбудовані офіційні факти зі звітів і спостережень. З висновками сперечатися можна і потрібно, а ось проти фактів «Не попреш». Приємного читання!

Дмитро Малютін, к.е.н., керівник відділу маркетингу і бізнес-аналізу КСК груп .

Історія мобільних версій

На минулій конференції Digital October, нарешті, сталося те, про що я говорив ще року 2 назад: Google де-факто визнав, що «мобільні» версії сайту - це несусвітня нісенітниця, і треба робити відразу адаптивний сайт під будь-який дозвіл. (Джерело, щоб не бути голослівним: Доповідь Архангельського на конференції Digital October 1-2 грудня, сторінка 39)

Звернемося до історії питання. Коли з'явилися смартфони з нормальним кольоровим екраном, то адаптивної технології верстки ще не існувало. Однак з часом число «гаджетів» (тоді це слово було ще незвичайним) росло. Але жадібні інтернет-агентства не бажали розлучатися з регулярними грошима за підтримку мобільної версії, посилаючись на те, що, мовляв, контент замовника занадто складний для універсальності і зручності показу на всіх платформах. Звичайно, існують високонавантажені сервісні проекти, наприклад, Ostrovok, де адаптивна версія впроваджується складно, але таких навряд чи набереться більше кількох тисяч на весь рунет. А інших, середньо-дрібних сайтів у видачі мільйони.

Весь інтернет-маркетинг за 19 тижнів!

Cossa рекомендує: онлайн-курс по інтернет-маркетингу від Ingate - digital-агентства з 17-річним досвідом.

 • 17 навчальних блоків з ключових питань інтернет-маркетингу
 • підтримка менторів
 • диплом
 • Стажування в топових агентствах Росії
 • Допомога в працевлаштуванні
Дізнатися більше >>

Реклама

Крім банального обману, причиною перешкоджання переходу на адаптивний дизайн стало невігластво більшості студій, які геть ігнорували поняття usability, годуючи сайти клієнтів все великою кількістю контенту. Природно не безкоштовно. В результаті вони стали завантажуватися дуже повільно, а користувач часто вже не міг зрозуміти, куди він потрапив в принципі. Або просто закривав сторінку, не дочекавшись її повного завантаження.

Ще одна геніальна тема в розмові з клієнтом: «Іван Іванович, навіщо Вам адаптивний сайт? У вас же частка трафіку з мобільних пристроїв всього 2% ». А то, що частка цього самого трафіку буде рости на 10-20% в рік, підрядник, звичайно, він мовчить. Чому? Див. Раніше викладені причини плюс, можливо, підрядник має свої приховані наміри посунути бізнес не Івана Івановича, а його конкурента.

Край цьому неподобству, хоч і з запізненням на пару років, поклали, як і очікувалося, пошукові системи, оголосивши тотальну боротьбу з повільно завантажуються сайти.

Ціна питання для Івана Івановича

Але і тут не обходиться без абсолютно диких і нахабних надувательств. Ціна впровадження адаптивного дизайну сайту росте в геометричній прогресії, коли виконавець заявляє клієнтові: «Іван Іванович, нам потрібно промальовувати всі макети для кожного дозволу екрану, щоб зробити адаптивний дизайн». Це абсолютна брехня, спрямована на те, щоб здерти з замовника побільше грошей. Чому? Тому що в галузі давно вже існують стандартизовані пакети адаптивної верстки, типу bootstrap, які верстальник середнього рівня без праці адаптує для оптимального вигляду сторінок сайту під будь-який дозвіл. Але замовник, як правило, навіть слова такого не знає. Цим і користуються безсовісні інтернет-агентства.

Тема інтернет-агентств, як підрядників, напевно, відноситься до розряду «Холіварние». Залучати їх? Наймати чи свій відділ? Або звернутися до фрілансера? Кожен вирішує сам.

3 причини зробити-таки сайт адаптивним

Причина № 1 «Одкровення Google або як не втратити все накопичене SEO»

Ще одним запізнілим прозрінням став слайд 38 тієї ж презентації Архангельського, де дослівно написано: «Якщо є мобільна і десктопна версія, то ми вважаємо за краще мобільний». Що робити в цьому випадку? Або морочитися на повноцінне мобільний додаток, що є окремою дуже витратною історією, або ... да, совершенно верно: грамотно вміщати свій контент в адаптивну верстку. Отже, якщо у вас 2 версії: десктопна і мобільна, - то я можу вас «привітати» - все ваше пошукове просування в Google з великою ймовірністю пропаде даремно. Google справедливо не стане морочитися на 100 різних мобільних версій вашого сайту. Він вибере одну, за законом підлості саму погано оптимізовану, і покаже в пошуку. Точніше не покаже.

У підсумку перша причина перейти на адаптивну версію сайту - це не втратити ті позиції в пошуковій системі, які ви заробляли потом і кров'ю.

Причина № 2 «Ера мобільного трафіку або вистачить витрачати гроші даремно!»

За даними Liveinternet в листопаді 2015 року 55% трафіку Рунета вже було недесктопним.

За даними Liveinternet в листопаді 2016 роки вже 62% трафіку Рунета вже було мобільним.

Ризикнете припустити, який відсоток трафіку Рунета за даними Liveinternet буде мобільним в листопаді 2017 роки? Робіть ваші ставки, панове ...

Жарти жартами, але з появою такої кількості дозволів, гаджетів і операційних систем витрати на підтримку мобільних версій будуть рости в геометричній прогресії. У той час, як адаптивний сайт робиться раз і назавжди, вимагаючи в рази менше підтримки в майбутньому.

Причина № 3 «Тренд використання телефону для покупок. Ви або в тренді, або ви не продаєте »

За даними Google на кінець цього року 65% користувачів роблять покупки за допомогою телефону.

Це буквально означає, що якщо ваш інтернет-магазин не оптимізований під смартфон, то ви втрачаєте продажу.

За даними Google в 2016 році 44% користувачів шукали товари зі смартфона.

За даними Google в 2016 році 44% користувачів шукали товари зі смартфона

І, нарешті, найбільш вражаючий особисто мене показник. 7% користувачів шукають товари тільки зі смартфона.

7% користувачів шукають товари тільки зі смартфона

А наскільки інтернет проник в певну половозрастную групу користувачів в цьому році? Відповідь на це питання дають дані дослідження TNS Web.

Перша діаграма показує, наприклад, що майже третина користувачів у великих містах користуються мобільними пристроями для серфінгу в мережі.

Також цілком очікувано, що мобільними користуються в основному молоді люди.

А цей графік уточнює: мобільними користуються в основному молоді жінки з сукупною часткою 40% проти 39% молодих чоловіків. Різниця в принципі невелика.

Часті заперечення Івана Івановича

Якщо ви до цих пір сумніваєтеся, що вашому сайту потрібна адаптивність, підкреслюю, що не мобільна версія, то давайте розглянемо найбільш часті заперечення на цю тему.

Заперечення клієнта # 1

«Моя компанія - лідер по переробки чорних металів. Ми працюємо виключно на b2b-ринку. Ніхто з наших клієнтів не користується сайтами або інтернетом для пошуку контрагентів або клієнтів ».

Відповідь на заперечення клієнта # 1

«Іван Іванович, ваш сайт - це обличчя вашої компанії в мережі. Непробачно лідеру ринку не використовувати останні технології для того, щоб доглядати за цією особою правильно. Якщо ви не в кой мірою не хочете / не плануйте використовувати сайт для продажу, хоча в таку ситуацію мені слабо віриться, його можна використовувати для інших цілей: поліпшення іміджу компанії в очах партнерів або як роботодавця. Адже публікуються вами статті містять посилання на ваш сайт ».

Заперечення клієнта # 2

«Ваша адаптивна версія буде коштувати, як рік підтримки мого поточного сайту!»

Відповідь на заперечення клієнта # 2

«Іван Іванович, я назву відразу 3 причини, щоб ви змінили вашу думку.

1) Впровадження адаптивного дизайну - це не витрати, а інвестиції в ваш бізнес. Різницю, я думаю, ви самі знаєте.
2) Ми працюємо чесно - без роздування цін непотрібними макетами.
3) "Якщо Ви вважаєте, що компетентність коштує дорого, то спробуйте некомпетентність - вона обійдеться вам набагато дорожче". (Йохан Хольстайн) »

Заперечення клієнта # 3

«Я сам зроблю собі адаптивний сайт. Що там складного-то? Ось тільки в книжковий забігу за підручником з, як ви там назвали ..., ХЕТЕМЕЛЕ номер 5 ... »

Відповідь на заперечення клієнта # 3

«Іван Іванович, прокачувати свою експертизу в адаптивної HTML-верстці, звичайно, можна. Але навіщо вам витрачати свій дорогоцінний час на це? Є люди, які вже досконало володіють цією технологією. А ви присвятіть час, що звільнився інших справах. До того ж, навіщо набивати шишки і наступати на граблі, на які вже настало багато ентузіастів ».

висновок

Писати щось інше, крім того, що адаптивна верстка потрібна будь-якому сайту, нерозумно. Тому і я цього робити не буду.

Всім швидких, юзабельних сайтів і вдалих апдейтів в пошукових системах!

джерело: kskgroup.ru

Партнерська публікація

Думка редакції може не збігатися з думкою автора. Якщо у вас є, що доповнити - будемо раді вашим коментарям. Якщо ви хочете написати статтю з вашою точкою зору - прочитайте правила публікації на Cossa.

Ще одна геніальна тема в розмові з клієнтом: «Іван Іванович, навіщо Вам адаптивний сайт?
Чому?
Чому?
Залучати їх?
Наймати чи свій відділ?
Або звернутися до фрілансера?
Що робити в цьому випадку?
А наскільки інтернет проник в певну половозрастную групу користувачів в цьому році?
Що там складного-то?
Але навіщо вам витрачати свій дорогоцінний час на це?

Новости