Связаться с нами

 • (097) ?601-88-87
  (067) ?493-44-27
  (096) ?830-00-01

Статьи

12 порад початківцям блогерів з розвитку свого сайту

 1. 1. Рубі дерево по собі
 2. 2. У кого що болить, той про те і говорить
 3. 3. Орел мух не ловить
 4. 4. Семеро одного не чекають
 5. 5. Терпіння і труд - усе перетруть
 6. 6. Під лежачий камінь вода не тече
 7. 7. Один в полі не воїн
 8. 8. Хто сидить не помітили - встань себе показати
 9. 9. Рибак рибака бачить здалеку
 10. 10. Спокій - мудрість, гарячність - дурість
 11. 11. Ціну речі дізнаєшся, як втратиш
 12. 12. Рости великий, та не будь локшиною

Ось уже кілька років блоги є популярним в мережі інструментом для обміну досвідом та створення ком'юніті. Безліч прикладів навколо мотивують людей створювати свої блоги та Інтернет поповнюється новими цікавими ресурсами. Колись і я вирішив створити свій блог, не знаючи, до чого це призведе через 2-3 роки.

Починати завжди складно і часто блогери-початківці звертаються за порадами до блогерів зі стажем (назвемо їх так). Найбільш поширені запитання по цій темі: Як розвивати блог, щоб тебе почали читати? І як, надалі, зайняти свою нішу в блогосфері? Нижче я зібрав кілька порад у формі народної мудрості (наші предки завжди знали, як вести блоги) 🙂

Отже, 12 рад для успішного ведення блогу.

1. Рубі дерево по собі

Придумайте задачу, яку має вирішувати ваш блог. Просто створити блог "щоб був" це теж добре, але в подальшому вам все одно доведеться повернутися до цього питання. Завдання блогу (або назвіть це метою) буде тримати вас в потрібних рамках при його веденні. На кожному етапі можна буде виміряти, як ефективно блог виконує поставлене завдання або наскільки сильно ви від неї відхилилися.

Наприклад, в моєму випадку, завданням блогу було створити майданчик для публікації нових, авторитетних і корисних статей по оптимізації і просуванню сайтів. Пізніше завдання видозмінилася, але так як я знав, для чого мені потрібен блог, я чітко міг скласти план дій.

Другий приклад, це блог відомого російського підприємця Федора Овчинникова sila-uma.ru . Його початкової завданням, як розповідав Федір на SMM .ua , Було створення фана або шоу на тлі нового книжкового магазину для інформування, отримання зворотного зв'язку і залучення перших клієнтів. В даному випадку, завдання та функції блогу теж змінювалися з розвитком самого Федора і його бізнесу, але ці цілі слід чітко розуміти, щоб правильно використовувати свій інструмент (вирішення поставлених завдань) у вигляді блогу.

2. У кого що болить, той про те і говорить

Визначте тематику і стиль ведення свого ресурсу і дотримуйтеся їх. Різношерсті блоги мало кому цікаві, якщо це не особистий щоденник. На початковому етапі дуже складно набрати аудиторію читачів, якщо їм незрозуміло, про що ваш сайт (поряд з вашої невідомістю). Їм може сподобатися 1-2 статті і вони навіть підпишуться на поновлення, але як тільки отримають в розсилці ще 2-3 статті на іншу тему, то пошлють вас подалі (якщо це не ваші лояльні друзі).

Визначте, в якій темі ви розбираєтеся найкраще, а якщо вони різні (від риболовлі до маркетингу), то заведіть краще кілька блогів.

Стиль ведення теж дуже важливий. Люди можуть вас не бачити в живу, але постійні читачі запам'ятовують унікальний стиль ведення блогу і ваш світогляд, скановане в статтях. Тому, блог також змушує вас себе аналізувати. Пізніше, це вплине на імідж, а зараз читачі притягаються "за подобою" і якщо необхідно залучити серйозну аудиторію - будьте серйозні, відкритих для спілкування людей - будьте відкриті.

3. Орел мух не ловить

Пишіть статті на корисні і актуальні теми. Навіть якщо ви в чомусь не 100% -ий експерт, станьте їм і напишіть авторитетну статтю! Це приверне не тільки читачів, але і дасть додатковий авторитет в їх очах.

Не бійтеся висловлювати свої думки. Це якраз те, що люди можуть цінувати в вас найбільше. Навіщо їм чути від вас чужі думки і ідеї? Не варто боятися бути "білою вороною", часто саме тому люди знаходяться з вами. Хороший приклад в даному випадку, Арбайт , Який не боїться дати свою думку щодо низки питань або критику на певних людей. Саме за цим більшість читачів приходить в його блог.

4. Семеро одного не чекають

Світ швидко змінюється і та сфера, в якій ви є експертом, швидко заповнюється новими фахівцями, які не гірше вас можуть організувати схожий інструмент обміну досвідом або створення ком'юніті. З цього приводу є безліч прикладів. Як тільки ви перестаєте бути цікавим і з'являється більше корисний ресурс, люди йдуть в пошуках нового розвитку.

Якщо ви вирішили зробити свій блог популярним, то зачіпайте глобальні теми, шукайте тренди в вашій області, обговорюйте їх на своєму майданчику, використовуйте ці тренди. Наприклад, останнім часом трендами в пошуковому маркетингу є соціальні мережі, поведінкові фактори, геолокаційні сервіси і мобілізація, ну і звичайно ж - оптимізація конверсії. Зараз, наприклад, складно уявити популярного блогера, у якого немає твіттер-аккаунта або кнопки "лайк" від Фейсбук в кінці кожної статті.

5. Терпіння і труд - усе перетруть

Не очікуйте відгуку відразу. Перший час доведеться докладати багато зусиль, не отримуючи бажаного відгуку у вигляді коментарів або інший зворотного зв'язку. Це складний період, коли люди про вас, практично, нічого не знають і тут варто набратися терпіння, продовжуючи слідувати поставленої мети.

6. Під лежачий камінь вода не тече

Люди люблять енергійних, активних і сміливих. Проявляйте ці якості при веденні блогу. Не тільки публікуйте статті, а й організовуйте конкурси, марафони, приймайте участь в подібних акціях від інших блогерів. Це дозволить швидше познайомити вас з іншими представниками блогосфери і отримати нових читачів.

Придумуйте нові "фішки". Що ще крім статей ви можете дати читачам, щоб це було також корисно? Може бути якийсь інструмент або новий розділ, а може бути просто опитування або роздача інвайт на корисні ресурси ?!

7. Один в полі не воїн

Одному дуже складно домогтися успіху, тому слід вивчити правила нетворкінгу. Рекомендую для прочитання книгу "Ніколи не їжте поодинці" Кейта Феррацці.

Спочатку, зберіть на свій блог ком'юніті друзів, вони будуть вашою підтримкою на цьому етапі. Пізніше це ком'юніті розшириться, але зараз вам потрібно для кого-то вести свій блог. Нехай це будуть друзі, запросіть всіх, кого ви знаєте і кому може бути цікава тема вашого ресурсу, попросіть їх залишити свою рецензію до нової статті в коментарях.

Потрібно мати правильне коло спілкування. Що значить правильний? як говорив Евріпід (Так, начебто він перший) :), "Скажи мені, хто твій друг, і я скажу, хто ти". Розширюйте коло спілкування, але дбайте не лише про кількість його учасників, але і про якість свого оточення, адже воно безпосередньо впливає на вас і, відповідно, на розвиток вашого ресурсу. Намагайтеся в своєму колі знайомств мати вже популярних і цікавих людей.

8. Хто сидить не помітили - встань себе показати

Блогосфера дуже широка і вас можуть не помітити, якщо ви будете просто сидіти в поодинці, навіть якщо у вас будуть супер-унікальний контент. Тому, важливо приймати в розвитку блогосфери активну участь - заявляти про себе, бути постійно на виду. Для цього читати і коментувати інші блоги, брати участь в обговореннях, іноді корисно брати участь у марафонах. Тут важливо бути відкритим і комунікабельним, якщо цих якостей немає, то їх напрацювання вам дуже придасться для розвитку свого блога!

9. Рибак рибака бачить здалеку

Написати корисний контент мало, треба його ще правильно подати. Знайдіть, де можуть розташовуватися люди, яким може бути цікавий ваш матеріал? Діліться на знайдених майданчиках анонсами і статтями. Чи не концентруйтеся тільки на своєму блозі, шукайте однодумців на різних ресурсах, в тому числі і в соціальних мережах. використовуйте гостьовий блогінг і статейний маркетинг .

10. Спокій - мудрість, гарячність - дурість

Критика в вашу сторону неминуча! Ставитеся до критики з розумінням, будьте толератность. Неадекватне сприйняття критики спричинить лише зниження вашого авторитету та кількості постійних читачів. Постарайтеся знайти з читачами спільну мову, навіть з самими недоброзичливими, це призведе до успіху в довгостроковій перспективі.

11. Ціну речі дізнаєшся, як втратиш

Необхідно дбати про читача: надавати йому зручні варіанти читання контенту як на сайті, так і в RSS -рідере, давати можливість ознайомитися з іншими статтями по темі, в тому числі і на інших ресурсах, робити сайт зручним та зрозумілим, надавати відвідувачеві максимальний комфорт.

Будь дискомфорт у вигляді капчі для відправки коментаря, незручного форматування тексту, велика кількість реклами або перенасиченість колірної схеми сайту може спричинити за собою втрату читачів.

12. Рости великий, та не будь локшиною

Без коментарів!

Сподіваюся, ця народна мудрість надихне вас! Бажаю розвитку вам і популярності вашого блогу!

Найбільш поширені запитання по цій темі: Як розвивати блог, щоб тебе почали читати?
І як, надалі, зайняти свою нішу в блогосфері?
Навіщо їм чути від вас чужі думки і ідеї?
Що ще крім статей ви можете дати читачам, щоб це було також корисно?
Може бути якийсь інструмент або новий розділ, а може бути просто опитування або роздача інвайт на корисні ресурси ?
Що значить правильний?
Знайдіть, де можуть розташовуватися люди, яким може бути цікавий ваш матеріал?

Новости

Фольгированные шары с гелием
Для начала давайте разберемся и чего же выполнен фольгированный шар и почему он летает дольше?! Как вы помните, наши латексные шарики достаточно пористые, поэтому их приходится обрабатывать специальным

Все товары для праздника оптом купить
Как сделать правильный выбор в работе, бизнесе и жизни, о котором никогда не придется жалеть. Мы хотим рассказать вам об удивительной и очень простой технике 7 вопросов, которые позволят оценить ситуацию

Как сделать красивую снежинку из бумаги
Красивые бумажные снежинки станут хорошим украшением дома на Новый год. Они создадут в квартире атмосферу белоснежной, зимней сказки. Да и просто занимаясь вырезанием из бумаги снежинок разнообразной

Пиротехника своими руками в домашних
Самые лучшие полезные самоделки рунета! Как сделать самому, мастер-классы, фото, чертежи, инструкции, книги, видео. Главная САМОДЕЛКИ Дизайнерские

Как сделать из бумаги самолет
 1. Самолеты сделанный по первой и второй схеме являются самыми распространенными. Собирается такое оригами своими руками достаточно быстро, несмотря на это самолет летит достаточно далеко за счет свое

Аниматоры на детские праздники в Зеленограде
Уж сколько раз твердили миру…Что готовиться ко дню рождения нужно заранее, а не бегать в предпраздничный день угорелой кошкой. Нельзя впихнуть в 24 часа дела, рассчитанные на недели. К празднику нужно

2400 наименований пиротехники
В последние десятилетия наша страна может похвастаться появлением нескольких десятков отечественных производителей, специализирующихся на выпуске пиротехники. Если вы сомневаетесь, какой фейерверк заказать,

Надувные шарики с гелием с доставкой
На праздники часто бывают востребованы воздушные шарики, надутые гелием. Обычно, их покупают уже готовыми (надутыми) и привозят на праздник. Или, приглашают специалистов, которые приезжают и надувают